Gauneři

• USA Reservoir Dogs (více)

Mafián Joe najme na vyloupení klenotnictví partu gangsterů, kteří se vzájemně neznají a oslovují se smyšlenými jmény. Akci však zmaří policie a lupičům nezbývá než uprchnout a ukrýt se ve starém skladišti. Pan Oranžový je postřelen a pan Bílý se ho pokouší udržet naživu, dokud nedorazí pomoc. Napětí ve skladu však narůstá, protože policie je jim v patách a pan Růžový je přesvědčen, že šlo o past – někdo z nich musí být zrádce. Každý má ovšem vlastní verzi toho, co se stalo. Jak dlouho bude trvat, než vytáhnou pistole a drama se změní v masakr? (Magic Box)

Samuel7

Po všech těch daleko lepších Tarantinových kouscích, co jsem viděl pro mě již Gauneři nepřinášejí nic převratného. Působí na mě velmi prvoplánově a cílen pouze na příznivce ,,krvavého" humoru, ke kterým se bohudík neřadím. ()

Qitek

Civale uber, uber. Je mi jasný, že si to nikdy nepřečteš, ale tady pícháš do vosího hnízda kamaráde. A to kurevsky moc :-)))) ()

Dado

Typicky ukecaný a zároveň krvavý Tarantino a to navyše narozdiel od toľko vychvaľovaného "kultového" Pulp Fiction, ktorý som ani na tri krát dodnes nedokázal dopozerať, v takmer ideálnom pomere. (80%) ()

Mrkvič

Pro mě tohle je jen skvěle napsaný film s úžasnými herci. Zápletka žádná, ale ač tu o to nejde, tak mě ty dialogy bez nějakého posunu dál moc neberou. Oproti Pulp fiction tu Tarantino ještě ani nepoužil tolik skvělých písniček. Herecké výkony ocením, ale z té mluvy (která je dokonale v takovém prostředí spousty borců uvěřitelná) nemusím být nijak unešenej. ()

karlik4801

V Gaunerech jsem hned zahlídl tvůrčí genialitu Quentina Tarantina. Dlouhé řeči a podobně. Jelikož jsem viděl dřív jeho nejlepší film Pulp Fiction, z Gaunerů mi jeho režie přímo vyzařovala. Dobrý nápad, který mě zaujal a hodně pobavil. Výborné narážky "Hnědý, to je jako hovno". A navíc ještě nejlepší léta Tima Rotha. Dočkal jsem se i skvělého konce. ()

Lachtaan

Když se teďko na všech mediálních platformách skloňuje Tarantinovo jméno, nezbývá mi nic jiného, než se před příležitostí vidět jeho nejnovější počin vrhnout k dohnání celé jeho perfektní filmografie a rozhodl jsem se to vzít hezky od kořenů. V Reservoir Dogs je velmi cítit, že se pan režisér teprve rozjížděl, rozhodně tím ovšem nemyslím, že by se držel zkrátka, co se týče nakládání s osudy postav či bizarními, seč dokonalými dialogy. Jen mi přijde, že mi tentokrát Quentin za těch pět hvězd něco málo dluží. Věřím, že mi to splatí zbytkem jeho tvorby, již hodlám zhlédnout v nejbližší době. ()

_DAVE_

Kdysi jsem nekde cetl kolik krat bylo v tomto filmu receno slovo "fuck". Uz si to opravdu nepamatuji, ale vim ze to bylo na 100 minut ohromne cislo. ()

Chasm

První celovečerák Quentina, kterej se dočkal uznání bohužel později než měl... Typicky Tarantinovské obsazení šlape perfektně (zvláště brutální Michael Madsen)... Ovšem z celého filmu ve mě zanechala nejvíc první scéna (ještě před úvodnímy titulky), kde se nejvíc předvedl právě Tarantino (kterého si naneštěstí moc neužijeme) a Buscemi.... 90% ()

youtoo18

Reservoir dogs, čo k tomu asi tak poveď. Je to kvalitne natočený film. Cítiť jasne prítomnosť Tarantina (aj keď vidno, že sa Tarantino len učil – dialógy boli pomerne slabé), ale kde sa podela všetka hudba. V celom filme sa vyskytli asi len dve či tri pasáže s „tarantinovou“ hudbou. Keby to dotiahol s tou hudbou tak určite by som mu dal vyššie hodnotenie. Inak Michael Madsen sa dokonale hodí do Tarantinovych filmov. ()

marvan

Dokonalý minimalismus, co se týče filmových prostředků, vlastně to spíš působí jako televizní inscenace nebo divadelní hra. ()

danoo

„PECKA" deväťdesiatych rokov hlavne vďaka sofistikovanej zápletke a hereckému obsadeniu (Madsen, Keithel a Roth v najlepších rolách svojej kariéry). ()

radeko

Zatiaľ prvý film, ktorý ma až tak nenadchol od Quentina. Dialógy a hlášky typu ´´Like a virgin´´ hodnotím vo všeobecnosti kladne, ale chýbal mi tam pohyb medzi rôznymi prostrediami. Niekto určite ocení rozloženie filmu na zopár miestností- a z toho plynúca orientácia na dialógy, ale mne to jednoducho nesadlo. ()

Zdeňka

Film odehrávající se v jedné garáži a plus mínus v nějaké jiné místnosti je podle mého nejvíce nechutnej krvák od Tarantina co jsem viděla, jako úchylné mučení policajta panem Světlým bylo vážně fuj.... Jinak určitě skvělý úvod Tarantinovi velké filmové tvorby. S pozdravem slečna Žlutá:-) ()

BS

Drama z garáže s plejádou herců, kteří do toho dávají to nejlepší. Tarantinův vynikající debut. ()

tnp101

První velký film Quentina Tarantina, který patří k tomu nejlepšímu, co kdy natočil. Nezapomenutelné geniální dialogy se skvělým hereckým obsazením a opravdu silným koncem - vše samozřejmě tak, jak jsme u Quentina zvyklí. Ještě, že jej Harvey Keitel zčásti zafinancoval. ... dick, dick, dick, dick, dick ... How many dicks is that? .. A lot. ()

ywo666

Nemal som rád Tarantina. Ale po bastardoch som ostal nerozhodný. Dal som mu preto šancu, že si pozriem jeden jeho film, ktorý rozhodne. Nestalo sa tak. Reservoir Dogs nie je ani zlý, ani dobrý film. Nenudil som sa, ale ani nejak super extra nebavil. Takých 69%. Preto si asi budem musieť pozrieť ešte jeden rozhodujúci Tarantinov film. Každopádne musím uznať, že toto nebola strata času,m ale zas také unikátne ako to niektorý ospevujú? To ani z ďaleka. ()

tomxxx

Důkaz, že se za pár šupů dá natočit doslova trhák. Miluji všechny ty hlášky a celkově mi přijde stylovější než Pulp Fiction. ()

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

13.07.2021

Jaký film si letos oblíbil Quentin Tarantino?

Jaký film si letos oblíbil Quentin Tarantino?

03.11.2019

Noir Film Festival 2019: Zítřek nemá šanci

Noir Film Festival 2019: Zítřek nemá šanci

17.08.2019

Tarantino chce nakrútiť TV sériu

Tarantino chce nakrútiť TV sériu

12.05.2005

Už pred niekoľkými rokmi zrežíroval Quentin Tarantino jednu epizódu kultového seriálu Pohotovosť (pod názvom "Materstvo"), v ktorej odkázal na svoj réžijný debut Gauneri, keď do nemocnice priviezli… (více)