Před pěti lety Superman odešel ze Země, aby ve vesmíru hledal ztracené pozůstatky planety Krypton. Během jeho nepřítomnosti byl z vězení propuštěn zločinec Lex Luthor, který se oženil se starou bohatou vdovou, aby po její smrti získal majetek astronomické hodnoty. Jeho životní žena Lois Lane získala Pulitzerovu cenu za článek Proč svět nepotřebuje Supermana. Lex nachází na své expedici do Arktidy Pevnost samoty a ukradne tam krystaly, aby je použil pro experiment, který způsobí výpadek proudu na východním pobřeží. Poruchy vyřadí i probíhající test nového raketoplánu. Jeho motory se zažehnou, ale nedojde k oddělení od nosného stroje, ve kterém pokus sledují i novináři, mezi nimiž je i Lois Zcela jistě by došlo ke katastrofě a ztráty na životech by šly do tisíců, ale Superman včas zasáhne a všechny zachrání. Svět je jeho návratem nadšen, on ale trpí tím, že jeho Lois má snoubence Richarda a k tomu pětiletého syna Jasona. (TV Nova)

Almásy

vynikajuco zvladnuty navrat. brandon routh sice nesiaha ani po kotniky zosnulemu reevovi ale aj tak mu nemam co vycitat. kevin spacey bol uchvatny a taktiez decentne akcne sceny. jedine co ma zamrzelo bolo spomalenie tempa k zaveru. akoby sa singerovi uz nechcelo tocit a tak hrrr hrrr skoncit film. inac je to jedna z naj komixoviek. popri vsetkych tych depresivnych x menoch ci batmanoch. skvela zabava. ()

Styxos

Pane Singere, odpouštím vám, že jste se vykašlal na točení X-menů 3 a šel jste setřít prach z jednoho největšího filmových hrdinů. Je to mega návrat plný akce, lásky, dramatičnosti s bezva příběhem. Přesně jak to má být. Do toho nám vyhrává hudba páně Johna Ottmana. A jakmile se na plátně objeví titulky, ke kterém hraje zmodernizované Supermanovo téma, začne vás mrazit v zádech. Superman is back... ()

jatamansi

Pro mě za mně ať si tam klidně zůstane. Po charismatickém Reevovi užmne žádný nemůže uchvátit. A ještě k tomu to ani nesjou filmy, které by mne bůhvíjak braly. ()

prasacimor

Singer by mal zájsť k Bayovi na lekciu rozumého investovania peňazí do filmu, lebo fakt nechápem kde sa tých viac než 200 miliónov podelo. No aj keby boli efetky neviem aké úžasné a strhujúce, tak by to tomuto "návratu" nepomohlo. Lebo najdôležitejší je scenár a príbeh, ktorý dokáže človeka zaujať a nenudiť, od čoho mal nový Superman veľmi ďaleko. ()

spikey1

V nultých letech všichni milujeme akční scény, které začínají s úvodními a končí se závěrečnými titulky. Proto u mnoha fanoušků není možné aby se jim Noirová a komorní oslava Supermana opravdu líbila. Singer neumí a nechce jít s davem, vždy dělal své filmy tak, jak to cítil. X-menům dal dramatický přesah. A Supermanovi dodal look doby, v které se Superman zrodil. Je to film, ve kterém je akce součástí Supermanova světa Je přirozená, není rušivá, všechny scény jsou graficky dokonalé. Někomu to přijde málo, někdo chtěl aby Superman bojoval s mezigalaktickými příšerami. Já režiséra chápu a smekám mu. Spacey vyrovnal a možná překonal Hackemanova Luthora. Mnozí tenhle retro-opus neocení, já ale říkám že se jedná o nejlepší poctu jaké bylo kdy natočeno. ()

giovanni3

Superman je logicky jedním z mých dětských hrdinů, ale tento film mne opravdu nechytl.. Vše mi přišlo takové vyhlazené, vystínované do maxima a vůbec se mi to nelíbilo.. Jakýsi manžílek Lois tu dostával taky moc místa a synáček totéž... Ten scénář byl prostě nehodný Supermana. A Brandon Routh mi jako taková legendární postava také neseděl.. 3z5 ()

DeathTheKid

Směšné - délka, styl podání příběhu, Lex Luthor, oblek, Lois Lane, kudrlinka, další dítě s větší "váhou", efekty leč za 250 mega, tak nic moc (zlatý Matrix), hlas Jor-Ela, "adoptivní matka"...Na tomto filmu je všechno špatně...až je mi z toho na blití...za ty 2 a půl hoďky stihnete určitě zacvičit, napsat složitý úkol a klidně i vyhonit, protože by vám stejně přišlo jako mnohem lépe strávený čas. Hvězda za tu prvotní akční scénu...Singer našel asi svou Kryptonskou slabinu...PS: Viděno po Snyderově Man of Steel. ()

fiLLthe3DD

Neurazí, ani nenadchne... Vzhledem k celkové stopáži bych čekal víc akčních scén, místo toho si však člověk musí protrpět mdlé dialogy a iracionálně uvažující postavy, Supermanův kostým rovněž působí dost směšně... Speciální efekty v pohodě, ale v porovnání s rozpočtem a jinými filmy, které se v té době točily (např. Jacksonův Kong) působí Superman Returns jako lepší pilot tv seriálu :D ()

cyberhawk

Superman je proste Superman. Nejlepsi ze vsech superhrdinu, a ve filmu to je videt. Efekty mi vyrazily dech, zvlaste prekroceni rychlosti zvuku za letu je pekne zpracovane, libila se mi prace s kamerou a zajimava zapletka. Kevin Spacey je Gene Hackmanovi z puvodnich Supermanu az neskutence podobny, Brandon Routh rozhodne nedela Christopheru Reeveovi ostudu. Ani minutu jsem se nenudil. Co tomuhle filmu chybi? ()

Smileface

Dokážu si představit, že by tohle Singer natočil s polovičním rozpočtem a nikdo by nerozpoznal změnu. Jednu věc se mu ale upřít nedá, vrátil muže v pláštěnce, nad kterým většina z nás zlomila hůl, zpět na výsluní. Otázka je, zdali to opravdu stálo za to. Uvidíme v dalším dílu. Superman Returns zatím beru jen jako předlouhý a předražený sequel k něčemu většímu, co "doufám" brzo příjde. ()

ethos

Oproti Batman begins alebo spidermanovi alebo x-menom bola toto strasne blbost ani akcne ani efektne ani dojimave proste nuda a to este aj natiahnuta na 154 min. Proste mam pocit ze namet superman je uz vycerpany na dlhsiu dobu. Seba povazujem za fanusika komixoviek tak neviem co na to povedia ostany lebo podla mna to bola dost velka blbost a tri davam len s principu. ()

sedm.1

Obrovská bublina,která pro mě ovšem při závěrečných titulcích pořádně splaskla a nezbilo z ní téměř nic.Tak vnímám nového Supermana,jako nafouknuté nic.Spousta děje a přitom nic podstatného,spousta efektů a přitom nic oslnivého.Zvlášť zamrzí,že takový film neukočíroval právě Bryan Singer,přední tvůrce mladé talentované režisérské vlny,který zrodil báječné X-Meny a bohužel pro mě asi pohřbil Supermana.Možná volím až moc silná slova,ale skutečně jsem očekával naprosto jiný film,né přeplácenou dětinskou podívanou s naprosto nezvládnutým koncem.Dovolím si říct,že jde o film vyloženě pro malé diváky,něco mezi 8-12 rokem,tohle dospělého člověka nemůže oslovit a teen se tomu akorát vysměje.Tolik nesmyslných činů v jednom filmu se jen tak nevidí.Směšné.ZKLAMÁNÍ!!! ()

LadyVader

Starý filmy sem viděla jako decko nesčetněkrát, koukala sem na ně pořád dokola. :-) Na novýho Supermana sem koukla spíš z nostalgie a ze zvědavosti co za ten obrovskej obnos peněz dokázali natočit. Superman mě opět nezklamal. :-) ()

made1

Těžko dohnat legendu, kterou prostě filmy s Christopherem Reevem byly, jsou a budou. Nic proti hlavnímu představiteli, ale od začátku jsem fandila Jamesu Marsdenovi, protože měl prostě větší šmrnc. Ovšem Kevin Spacey jako L. L. naprostá jednička. Souhrn: Film rozhodně nenaplnil moje očekávání, ale zas taková hrůza to nebyla, většinou. ()

Dromed

Celkově vzato povedený Remake, téměř k nerozeznání od starých supermanů. Kevina Spaceyho jsme si jako Luthora nedovedl představit, a ono voalá (bo jak sa to píše), ono to šlo, a parádně. Sic Batman se vrací daleko líp, ale to je hold jiný kalibr. ()

core.2

Celkový dojem příznívý, ale jen proto, že tento hrdina(superman) mě vždycky spíš nudil a otravoval, a tohle mi trochu zbarvilo obrázek. Emocionální stopu to nicméně ve mě nezanechalo.. Chybí tomu napětí , ale triky jsou pěkné, a žádný z hlavních protagonistů to herecky nekazí. Havní záporák není žádný pomalovaný šašek nebo afektovaný kretén, což je docela plus (tihle borci mě ve filmech o superhrdinech dost prudí), nicméně se mi zdá, že Spacey mu nedal tu správnou šťávu a charizma. ()

PALINO

Ak by som mal prstom ukazáť na film, ktorý sa mi z tohtoročných letných blockbusterov páčil najviac, namieril by som ukazovákom práve na Supermana. No zároveň, kým jedno oko sa spokojne pozerá, druhé plače, pretože Bryan Singer mal v rukách všetko (obrovský rozpočet 270 mil. $, skvelého superhrdinu, príbeh...), ale napriek tomu podľa mňa nevytvoril 100%-ný film. Ale nevadí, novému Supermanovi určite nechýba hĺbka, srdiečko, zápal pre vec a ako celok musí potešiť nejedného priaznivca muža z ocele. Singerovi sa však opäť nepodarilo naplno presvedčiť v akčných scénach, čo je škoda, pretože Supermanove schopnosti ponúkajú nekonečné možnosti. Vo výsledku to ale veľmi nevadí, lebo nový Superman rozhodne nestojí na akčných scénach a zimomriavkové momenty dokáže vyvolať mnohými inými spôsobmi. Brandon Routh je príjemným prekvapením a aj keď Christopher Reeve bol rozhodne jedinečným a svojim spôsobom aj neprekonateľným Supermanom, v jeho tieni sa však nový predstaviteľ muža s S-kom na hrudi nestratil. Producenti pri porovnávaní tržieb a rozpočtu síce nemajú dôvody na majestátne oslavy, no napriek tomu dúfam, že dajú peniažky aj na ďalšie Supermanove dobrodružstvá. Superman i Singer by si ďalšiu šancu rozhodne zaslúžili. ()

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse

06.08.2019

Nicolas Cage namluví Supermana

Nicolas Cage namluví Supermana

15.03.2018

Určitě jste slyšeli o Supermanovi Tima Burtona, v němž si měl Muže z oceli zahrát Nicolas Cage. Film měl scénář od Kevina Smithe a v 90. letech se málem začal točit, nakonec z něj však sešlo a… (více)

David Fincher: Oheň nebo voda?

David Fincher: Oheň nebo voda?

18.02.2013