Pečlivý a energický Chuck Noland je zaměstnán u známé společnosti FedEx, která rozváží poštu po celém světě. Díky tomu žije velmi rychle. Jeden den je v Rusku, vzápětí pár hodin stráví ve Francii. Pro samý spěch si vlastně ani nedokáže užívat života. Práce Chucka okrádá o tolik času, že si se svojí důvěrnou přítelkyní Kelly dokonce předává vánoční dárky v autě na letišti. Když za několik hodin opět letí z Ruska zpět do Ameriky, letadlo FedExu s piloty a Chuckem nečekaně havaruje. Katastrofu a pád do moře přežije pouze Chuck, kterému se s malým člunem podaří dostat na neznámý ostrůvek. Po prvním šoku začíná po vzoru Robinsona Crusoa na stromě odškrtávat dny, při životě ho drží láska ke Kelly a naděje, že ho v krátké době někdo objeví… Dobrodružně laděný příběh o nezdolné lidské vůli nevzdávat se a bojovat o svůj život a své sny – natočil úspěšný hollywoodský režisér Robert Zemeckis (Návrat do budoucnosti I-III, Forrest Gump, Pod povrchem). Přípravy na filmový projekt začaly už někdy v roce 1998, kdy Tom Hanks o napsání scénáře k tomuto projektu požádal Williama Broylese Jr. (scenáristu Apolla 13 a Forresta Gumpa). Při jeho filmové realizaci pak musel podstoupit drastickou dietu a v průběhu přerušeného natáčení, za několik měsíců zhubnul o dvacet kilo. Tím působivěji pak předvedl proměnu z výkonného workoholika na polodivokého trosečníka se sklony k šílenství. S jeho skvělým hereckým výkonem film stojí i padá. Za ztvárnění Chucka byl Tom Hanks v roce 2000 oceněn Cenou kruhu newyorských filmových kritiků (nejlepší herec) a Zlatým glóbem (nejlepší herec v dramatu). Úlohu jeho přítelkyně Kelly Frearsové vytvořila Helen Huntová (Dr. T a jeho ženy, Lepší už to nebude, Po čem ženy touží). (Česká televize)

Akinaz

Mistrný herecký výkon Toma Hankse mě naprosto uchvátil. Jeho vytváření postavy a změna charakteru v nelehkých životních situacích byla dech beroucí. Film je důkazem toho, že člověk i o samotě touží a nevzdává se naděje. Pud sebezáchovy je zkrátka silnější. Tolik času o samotě člověka zbaví jeho ochranné slupky a ukáže, kdo vlastně v jádru doopravdy je. Uvědomí si sílu myšlenky, vlastní osobnost i tu šílenou samotu. Myšlenky jsou hold to jediné, co mu zbylo a času na přemýšlení je víc než dost. Musím říct, že scéna definitivního konce "vztahu" Chucka Nolanda a pana Willsona je srdcervoucí. ()

peter.m

"Kto vie, čo prinesie príliv?" Mne priniesol ďalší vynikajúci kúsok od pánov Zemeckisa a Hanksa. Scéna s korčuľou ma prenasleduje pri každej návšteve stomatologickej ambulancie. Jednoducho mám rád filmy po ktorých si vylepším svoju KPZ (krabičku poslednej záchrany). PS: názor mojej pani: "Kto vie, čo prinesie príliv?" ()

BStone

Velké sólo Toma Hankse a Roberta Zemeckise. Film o tom, že v našich životech nejsou žádné jistoty. Že věci, kterými jsme obklopeni jsou k ničemu, když se nedají jíst. O tom, že považujeme výdobytky naší civilizace za samozřejmé, i když samozřejmé nejsou. O tom, že láska je silnější než smrt. Že každý z nás jednou bude stát na životní křižovatce. A k tomu všemu překrásná hudba Alana Silvestriho, kde jde v každém tónu slyšet osamělost, naděje, láska i osud. Dokonalý film 95% ()

clubland

Akonahle vidim vo filme nocne sceny, nakrucane pocas dna cez tmavy filter, alebo tiene jednej a tej istej postavy v tej istej minute smerujuce vzdy na inu svetovu stranu, straca pre mna film svoje caro po technickej stranke.Asi je to mojou pracou, ze vsade uz vidim len nedostatky a chyby. Pre bezneho nenarocneho divaka je to ale nepochybne zaujimavy snimok. ()

Adam1408

Naozaj skvelý film. Bez slov, ale zábavné a dojímavé. Jedinou záhadou mi je, že tento film nie je vyššie v hodnotení tu na ČSFD. ()

Olafur

Řekněme,že by na Vás jednoho dne promluvila nějaká vyšší moc,vnitřní hlas,nebo třeba Bohuš Matuš,nařídil Vám natočit film a dal by Vám podmínku,že většinu času bude na plátně jen jediný herec. Diváky to bude muset bavit i když ten herec bude rozbíjet kokosový ořechy,křesat oheň a bavit se s míčem. Celou věčnost a pořád dokola. No dokázali byste to? Zemeckis to dokázal... ()

Markusak

Za mě nejlepší filmu tohoto tématu. Tenhle film ukazuje ztroskotání na ostrově velmi chladným způsobem. Tohle není žádná pohádka, kde mu bůh dá všechno k přežití. Zde Chuck Noland bude rád, že žije. Nejvíce zde panuje samota a nádherná ukázka, jak to může člověka dostat k šílenství. Tom Hanks je pan herec. ne, Pan herec s velkým "P" ()

Foltest

Dobré, ale možná trochu zdlouhavé. Nejvíce se mi asi líbil povedený závěr, který byl emocionálně velmi silný. Naopak rozhovory s Wilsonem patřili ke slabším částem, stejně tak útěk s lodí mi přijde jako až moc velká náhoda. Obecně celý děj na ostrově byl nezajímavý a film vytahuje nahoru až závěrečný děj po návratu. ()

zdendyss93

Kdo neviděl, jako by nebyl :-) Naprostá klasika a herecký koncert Toma Hankse, který patří k nejlepším hercům na naší modré planetě a možná i dál. Tady to jen a jen dokazuje. Film má naprosto jednoduchý děj, ale provedení je neuvěřitelné. Přes hodinu se téměř nemluví, přenádherná hudba Alana Silvestriho div né až před titulky a přes to všechno koncert plný emocí, který si podle mého musí každý užít. Scéna s "panem" Wilsonem....no nebudu lhát, slza ukápla :-) Konec možná dosti americký, ale víte co? Mám to u řiti, prostě bomba!! Díky, Tome! Ještě lépe, děkuji oblíbenému triu = Zemeckis, Silvestri, Hanks..záruka kvality! :-) 90% ()

krysarr

Bohuzel ani jako vzdy vyborny Hanks nezachrani prehrsle za vlasy pritazenych momentu a az prilis product placementu :( Atmosfera, kdy zmizi hudba a zacne hrat jen priroda, je ovsem vyborna... ()

czprava

Wilsone, promiň, promiň, promiň ! Film jsem viděl několikrát a vždy mě dostane ta scéna rozchodu s Wilsonem ve vodě. Hanks odvedl výborný výkon i přes určité chybičky scénáře. I když mi to napůl připomíná pohádku o ztraceném Honzovi, je to film, který diváka vtáhne a nutí přemýšlet o tom, jak by sám zachoval v té či oné situaci. Myslím, že ta sebereflexe musí být pro některé z nás naprosto šílená. Za mě pět hvězd, protože takový výlet do své duše si dám líbit. Díky Wilsone! ()

Keks

Film který mě nadchnul svým příběhem, převážně smutným ale občas i vtipným, skvělé herecké výkony (Tom Hanks zahrál skvěle šíleného trosečníka, který si povídá s míčem i pracovníka FedExu :D) Dvě a půl hodiny odpovídají příběhu. Krásné 4 hvězdy . ()

mistr97

Trosečník je velmi dobrý survival film, který umí skvěle prodat zážitky hlavního hrdiny. Poměrně zdárně tak přibližuje, jaké by to bylo, být na jeho místě... Tom Hanks vše podtrhuje svým výkonem. Jen ta romantická linka, i když byla důležitá, tak mi přišla trochu kýčovitá. 85 % ()

Jimmy.y

Vždycky bečím jak želva... Silný a krásný příběh chlapa od přepravky, který skončil sám na ostrůvku. Přesto dokázal nebýt sám a měl společnost. Smekám před tímto hereckým výkonem... I po 21 letech mně ten film stále baví a líbí! 95% ()

Sam Raimi se vrací k hororu

Sam Raimi se vrací k hororu

21.10.2019

Očekávaná filmová událost – Rodinný film

Očekávaná filmová událost – Rodinný film

13.02.2016

Drama vypráví o manželích (Vanda Hybnerová a Karel Roden), kteří se vydávají na vysněnou plavbu do Karibiku a doma zanechají dvě nedospělé děti (Jenovéfa Boková a Daniel Kadlec). Nepřítomnost rodičů… (více)

Reklama tisíckrát jinak

Reklama tisíckrát jinak

07.07.2006

Product placement znáte všichni, a nejvíce z našich filmů, kde se autorům prostě nějak nedaří jej přirozeně zakomponovat do děje. Ovšem v amerických filmech, jako i v některých jiných ohledech,… (více)