Kreslený králík Roger je populární hvězdou animovaných filmů. V poslední době se ale při natáčení nemůže soustředit a všechno kazí. Podezírá totiž svou krásnou ženu Jessicu z nevěry. Majitel filmového studia si proto najme soukromého detektiva Eddieho Valianta. Ten má tajně pořídit fotografie, na kterých Rogerova manželka koketuje s výstředním staříkem Marvinem Acmem. Jedině tak může šéf králíka přimět, aby se rozvedl a začal zase normálně pracovat. Jenže Jessica není králičí samička, nýbrž neobyčejně vnadná barová zpěvačka. Sama o sobě říká: "Já nejsem zlá, jenom mě tak nakreslili." Roger ji miluje, i když se prokáže její nevěra, nechce se jí vzdát. Krátce nato je Acme nalezen mrtev. Pro detektiva Valianta tak začíná největší případ jeho kariéry. (TV Nova)

Cortesz

Naprosto skvělej film, se skvělým a originálním nápadem. V hlavní roli výbornej Bob Hoskins a Christopher Lloyd v záporné roli a spousta známejch i neznámejch animovanejch postaviček. ()

Korbelka

Snad první takto utvořený film, který se dá dnes zasadit do klasik "animovaného" filmu, a ani po 20 letech neztratil nic ze svého kouzla. ()

Hulkee

Ve své době převratný film, který se velmi povedl a opravdu mě překvapil Frank Sinatra. Zatím tři hvězdy a protože se brzy chystám na druhou projekci,kompletní hodnocení dodělám později, do té doby můžu říct že tenhle film, na který jsem se začínal koukat s předtuchou dalšího Zemmeckisova filmu, který mi nesedne a podruhé ho už vidět nebudu chtít a místo toho si na něj udělám místo ve vitrínce vedle Forresta a budou dva zemmeckisovy filmy které mám rád a tři které si klidně pustím znovu (ještě pak trosečník s Hanksem) ()

Dinsberg

Robert Zemeckis byl vždycky silně inovativním duchem filmového průmyslu. A podobně jako James Cameron spíše v téchnické oblasti. Skloubení hraneho filmu s animovanými postavami je vskutku originální nápad, nicméně film samotný moc originální není. Možná mělo jít o kritiku bipolární společnosti, možná o parodii na filmový průmysl jako takový. Nebo mohlo jít jen o Zemeckisův vtip se snahou posunout technickou stránku filmu dál. Ať tak či tak divák žasne nad interakcí herců a animovaných postaviček v jednom záběru. Příběh ho ale nechá chladným. Proč vlastně míchat dohromady něco, co smíchat nejde? ()

kubilov

Zemeckisova obdivuhodná a revoluční fúze animovaného a hraného filmu, která patří k těm nejlegendárnějším hollywoodským filmům, a která prakticky definovala novou moderní éru filmu, ve které začaly mít technologie čím dál větší prostor a vliv na výsledek. Nejčistší vývar osmdesátých let s čtyřicátkovou noir detektivkou doplněnou a rozšířenou o klasickou čtyřicátkovou a nestárnoucí grotesku. Skvělý Bob Hoskins, ještě lepší Christopher Lloyd a navíc Robert Zemeckis prokázal, že není pouze Spielbergův žák, on tohoto svého protěžovaného učitele v mnoha momentech o parník překonává. Králík Roger je toho zářným důkazem. ()

luciebenadova

Je fajn konečně dospět a zjistit že kreslení hrdinové našeho dětství kouří doutníky. A vlastně že jsou docela pěkný svině. A pořád je to pohádka, protože zatraceně sexy kozatá a prdelatá sexbomba až dokonce miluje svýho naporsto retardovanýho králičího manžela. Obdivuju schopnost tvůrců, že mi po chvíli animáci nepřišli kreslení a že ty dva světy do sebe skvěle pasovaly. A zákeřnej Tweety byl epic! ()

Guran

Už tento nápad divákovi napovídá, že film bude dobrý a také že jo, to je opravdu skvělá podívaná, jak po 2. sv. válce lidé s žijí normálně s kreslenými postavičkami ve městě. Tyhle postavičky slouží jako filmoví herci k natáčení animovaných filmů. Opravdu skvělí! Robert Zemeckis je špice! ()

macetoma

Na svou dobu to musel být pecka kombinace kresleného a hraného filmu. Některé momenty stále bezvadné, ale střelený králík Roger mi se svým debilním hlasem už pak lezl na nervy. Na dnešní dobu by chtělo prostříhat a nadabovat znovu a lépe. Dávám tři hvězdy. ()

Mistr_Moon

Problém toho filmu je, že vtipy jsou hrozně nevtipné a celé je to nuda. Vhodné je to akorát tak pro děti pod 10 let bych řekl. ()

horor2

Tak toto je klasika a pro mě jedno z převratných děl, co se týká spojení film+animák. Bob Hoskins, který nesnáší kreslouny, protože má z jedním z nich nevyřešený účet spojí síly s králíkem, který je v nebezpečí. Christopher Lloyd jako soudce a popravčí v jednom - luxus :-) ()

PlayEasy

Konečně jsme zhlédli tento přelomový a velmi opěvovaný film a musíme říci, že přelomový i opěvovaný je právem. Robert Zemeckis a Steven Spielberg se rozhodli opět zazářit s novinkou a to se jim povedlo, protože skloubení animáku a hrané krimikomedie nadmíru vyšlo + skvělý Bob Hoskins a Christopher Lloyd, krásná žena Rogera a samotný Roger byl také borec si, trošku srab, ale to nám vůbec nevadí:)! 80% ()

Nathaniell

Kombinaci - Spielberg / Zemeckis jsme před tímhle snímkem mohli vidět u prvního dílu trilogie Návrat do budoucnosti. Fungovala tam skvěle. A tady ? No sakra že taky. Jde sice žánrově o něco naprosto jiného. Ale dvojice se toho zhostila dokonale. Boba Hoskinse jsem sice jako herce ještě jmenovitě neznal. Ovšem po tomhle snímku si ho už asi budu pamatovat. Byl vynikající. Christopher Lloyd svou roli doktora vyměnil za chladného zloducha, kterého ztvárnil na výbornou. Celý film je plný klasických kreslounovských hlášek, vtipných scének a jednomu až přechází zrak. Doopravdy. Pak jsem si taky říkal, že mi ta hudba něčím trochu připomíná v těch vážných záběrech Návrat do budoucnosti. No aby ne, když ji dělal ten samý člověk - Alan Silvestri. Co jsem si však celou dobu před shlídnutím tohodle skvostu neuměl představit, byla kombinace kresleného a reality. Přece jen jde o film stejně starý jako já. Ovšem fungovalo to dokonale a nemám tušení, že by se tam kdy ukázala scéna, která by působila.. jak to říct.. uměle. Jasně, asi to zní divně. Ale vzhledem k chování všech herců, máte prostě pocit, že ty kreslouni jsou tam taky a nedostanete jediný důvod o tom pochybovat. Za mě tedy jednoznačně 100%. 5* ()

Dass

Jednoznačně nejlepší film svého autora a vskutku velmi poutavý a zajímavý příběh. Velmi dobré je samozřejmě i propojení světů. ()

Chladek

Jako první vůbec, se nám předvedli animované postavičky vedle skutečných lidí. Nedovedu si představit, jak muselo být těžké pro B. Hoskinse natáčet na prázdném place. Dnes je to u filmu skoro samozřejmostí, ale tehdy....Zvládl to absolutně skvěle a když se podíváte, spousta herců s modernějším vybavením s tím má problémy i teď. No myslím, že už jenom kvůli tomu zprcování si zalouží plné hodnocení. Ještě kvalitní děj a scénař a co chcete víc? ()

boqvai.

Snad prvni (pro me urcite) spojeni realneho filmu s animovanym. Vyborny Bob Hoskins v roli soukromeho ocka. Skvely animaci. No a samozrejme nemuzou chybet vychytavky z dilen Acme :) ()

Ztratí studia práva na slavné značky?

Ztratí studia práva na slavné značky?

04.10.2019

Zemeckis na lovu mořských příšer?

Zemeckis na lovu mořských příšer?

29.07.2011