Kreslený králík Roger je populární hvězdou animovaných filmů. V poslední době se ale při natáčení nemůže soustředit a všechno kazí. Podezírá totiž svou krásnou ženu Jessicu z nevěry. Majitel filmového studia si proto najme soukromého detektiva Eddieho Valianta. Ten má tajně pořídit fotografie, na kterých Rogerova manželka koketuje s výstředním staříkem Marvinem Acmem. Jedině tak může šéf králíka přimět, aby se rozvedl a začal zase normálně pracovat. Jenže Jessica není králičí samička, nýbrž neobyčejně vnadná barová zpěvačka. Sama o sobě říká: "Já nejsem zlá, jenom mě tak nakreslili." Roger ji miluje, i když se prokáže její nevěra, nechce se jí vzdát. Krátce nato je Acme nalezen mrtev. Pro detektiva Valianta tak začíná největší případ jeho kariéry. (TV Nova)

Mikino00

Klobouk dolů před tím, jak tvůrci dokázalo přidat postavičky do reálného světa. Jako parodie na noir je to skvělé, má to všechny rysy daného žánru. Děj to už je lehce problém, je totiž totálně průhledný a přece jen až moc pro děti. Oproti staršímu Space Jamu je to zpracováním i dějem ale o moc lepší. ()

laepus

Dodnes potěší a pobaví. Je jasné, že jako malého mě to nejen potěšilo a pobavilo, ale taky totálně rozsekalo. Ta kombinace kreslených a hraných postav i prostředí je i na dnešní dobu hodně povedená, protože kreslouni vypadají opravdu kresleně a lidi vypadají opravdu lidsky. Ne jako když si dnes někdo pustí nějakého připitomělého hobita a všechno vypadá jak z nějaké počítačové hry... Takže já dávám i díky té luxusní kreslené buchtě zasloužené čtyři hvězdičky. Vlastně čtyři zvonečky nebo čtyři ptáčky. ()

Oralfabet

Po technické stránce rozhodně zázrak. Jinak zábavná, svižná podívaná prošpikovaná chytrými a mnohdy překvapivě dospělými vtipy, která mě navzdory mému indiferentnímu vztahu k looney tunes a neschopnosti usledovat většinu noirových plotů, bavila celou dobu. Občas už bylo snad těch křepčících kreslených postaviček na obrazovce najednou trochu moc, ale skvělá hlavní postava soukromého očka fenoménalně ztvárněná Bobem Hoskinsem udržuje film celou dobu jakž takž ukotven v realitě. Booby trap joke mě asi pobavil víc než bych chtěl přiznat. 8/10 ()

newt17

Představte si, co asi dělali králík Roger se svou krásnou lidskou manželkou, když byli večer spolu doma... No, radši ne:-). Ale podobně šílené nápady dokazují, jak živo může být na plátně, i když je z poloviny pokresleno. ()

Brejlil

Od počátku do konce nádhera. Kombinace animace s hereckou akcí je skvělá, zvláště když si uvědomíme, že jde o poctivou ruční práci. Zápletka je nápaditá, femme fatale je nádherná (byť kreslená) a záporák šílený, že to už snad více nejde. ()

P-puma-

Krásně udělanej film. A podle mě na to že je z roku 1988 je spojení animovaných kresbiček a živých herců technicky velmi dobré, skoro by jste jim to i věřili že fakt žijou :-D Tenhle film má nápad a vtip ()

edie sedgwic

Sranda vec na nudne popoludnie pri kavicke. Zaujimave a vobec nie rusive spojenie kresleneho a hraneho filmu. Nic, co by som si pozrela aj druhykrat, ale stalo to za ten navrat do detstva vo forme vsetkych Looney Toons postaviciek, ake kedy boli vytvorene a deju zasadeneho do mojho oblubeneho obdobia v americkych dejinach. Scena, ked sa prvykrat objavi Jessica v sprievode sexy nakazlivej hudby nenecha nikoho lahostajneho. A ako to uz v americkych filmoch byva, vsetko dobre dopadne a zaspievajme si vsetci na zaver tralala. ()

TomasKotlant

Spojení animace s hraným filmem zde nefunguje. Sice je zajímavě ztvárněná konfrontace gagů hraného a animovaného filmu, ale nemá to dost šťávy, aby to utáhlo jednoduchý příběh. Za celou dobu jsem se zasmál jen párkrát. Scénka s poutama je sice dovedená k dokonalosti, ale většina ostatních nedokáže ke kýči a patosu přidat nadhled, bez kterého hraný film kazí atmosféru animace a animace ubírá hrané části na věrohodnosti. Konec nikterak překvapivý, ale možná až překombinovaný. Vývoj detektivní zápletky vzhledem k minimální charakteristice postav zmatený. Po technické stránce to muselo dát spoustu práce, ale za to hvězdičky nedávám. *** Ve zkratce: A to jsi jako mohl vyndat tu ruku celou dobu? Jo, ale až teďka to bylo vtipný. ()

Saur.us

Geniální zkloubení živého hraní a klasické disneyovsko-warnerovské animace. Zábavná podívaná napříč generacemi s predátorskou hudbou Alana Silvestriho. ()

Silencia90

Neuvěřitelně originální. Pamatuju si, jak jsem to jako malá hltala. Dodnes používám hlášku "a...prstíčky došly". :) ()

Zalost

Co dodat? Snad žádný jiný film nepřinesl tak věrnou atmosféru spolupráce živých a nakreslených herců. Živí hrají přinejmenším stylově, i když, jak je u něj zvykem, nadmíru vyniká Christopher Lloyd jako soudce Doom. Potěší menší role velké osobnosti kreslených seriálu, Mela Blanca. Kathleen Turnerová svým hlasem spolu s týmem kreslířů napomohla vzniku jedné z nejsmyslnějších kreslených postav, Jessice Rabbitové. Bob Hoskins uhrál přerod své postavy přesvědčivě. A takhle by se dalo pokračovat ještě dlouho, tenhle film je zkrátka klasika. ()

jesus666

Roger je naozaj srandovný, jeho milenka fakt "rajcovná", Christopher Lloyd obzvlášť strašidelný a Bob Hoskins tradične dobrý. Pekné a nerušivé skĺbenie animovaného a hraného filmu. ()

Joll

Tato skoro 20 let stará, ale přesto vynikající podívaná dosud nenašla ve svém žánru solidní konkurenci natož přemožitele!nejde dát jinak než za 5 hvězdiček! ()

Wolvie

Naprosto kouzelný noir smíchaný s animovaným filmem.Bob Hoskins v životní roli,Bob Zemeckis v nejlepší formě,tohle prostě muselo skončit jako kultovní legenda.A taky že jo.A neříkejte mi,že ten film zestárnul! ()

P.J.2

Pro mě klasika animované komedie. Jako malej kluk jsem jsem to sjížděl pořád a nepřestávalo mě to bavit. ()

Ztratí studia práva na slavné značky?

Ztratí studia práva na slavné značky?

04.10.2019

Zemeckis na lovu mořských příšer?

Zemeckis na lovu mořských příšer?

29.07.2011