Kreslený králík Roger je populární hvězdou animovaných filmů. V poslední době se ale při natáčení nemůže soustředit a všechno kazí. Podezírá totiž svou krásnou ženu Jessicu z nevěry. Majitel filmového studia si proto najme soukromého detektiva Eddieho Valianta. Ten má tajně pořídit fotografie, na kterých Rogerova manželka koketuje s výstředním staříkem Marvinem Acmem. Jedině tak může šéf králíka přimět, aby se rozvedl a začal zase normálně pracovat. Jenže Jessica není králičí samička, nýbrž neobyčejně vnadná barová zpěvačka. Sama o sobě říká: "Já nejsem zlá, jenom mě tak nakreslili." Roger ji miluje, i když se prokáže její nevěra, nechce se jí vzdát. Krátce nato je Acme nalezen mrtev. Pro detektiva Valianta tak začíná největší případ jeho kariéry. (TV Nova)

ScarPoul

Zemeckisova produktivita v jeho rannom období je neodškriepiteľná a zaujímavá. Roger je rozprávka, detektívka a dobrodružstvo. Presne ten štýl, ktorý keď sledujete ako decká, tak vás vťahuje a presviedča že nič nie je nemožné. Po trilógií Back to the Future pre mňa najpríjemnejší film pre deti aj dospelých. Hoskinsová životná úloha a stále ešte výborný Silvestri. V rámci filmou, kde skutočný herci komunikujú s animovanými postavičkami sa jedná o úplnú špičku. ()

BoPo

Na svoju dobu určite významný film. No dnes je to už len taká úsmevná spomienka. Počkať, ja sa neusmievam. Tak len spomienka. Škoda, že takmer všetko časom stratí svoje kúzlo. ()

BigDeal

Zemeckisa mám rád pre 2 veci: 1) je novátor ( Polárny expres ) a 2) vie pripraviť inteligentnú a originálnu zábavu ( Návrat do budúcnosti ). Táto komédia nie je výnimkou, skôr by som povedal, že je najlepším príkladom. Zemeckis totižto úplne vyvážene skombinoval svet živých ľudí a animákov a tak môžeme pri každej scéne jasať nad výsledkom, spoznávať svoje obľúbené postavičky a smiať sa na humore typickom pre kreslené grotesky. P.S.: V úvodnej kreslenej časti bola tak zaujímavá "kamera", že by ma zaujímalo, ako by vyzerali klasické Looney Tunesovské animáky v takomto modernejšom štýle. ()

Baxt

"Be careful with that gun. This ain't no cartoon, you know." Robert Zemeckis miluje film a dává to najevo noirovým vyznáním lásky přesně dle mého gusta. Totální direct-hit, který mi připomněl, proč mám ty rozpohybované obrázky tak rád. Beze srandy jeden z nejzábavnějších, nejprocítěnějších a nejpodstatnějších snímků 80. let. ()

Terva

Studio Maroon uvádí Hermánka a králíka Rogera v příběhu " Něco se peče ". CITÁT - Stop. Pauza půl hodiny........... Detektiv Eddie Valiant ( Bob Hoskins ) je na samotném dně. Neplatí účty, chlastá a nemá rád kreslouny. Přesto vezme od R. K. Maroona ( Alan Tilvern ) práci, aby vysvětlil údajné paci, paci, Jessici Rabbitové, manželky králíka Rogera. Jeho příběh začíná v Kresbaru, kde sice pracůjí samí kreslouni, ale do baru samotného smějí jen lidé. Valiant nemá rád kreslouny, zabili mu bratra a také podle toho s nimi jedná....ale to se může změnit, nebo ne ? Chobotnice jako barmanka je úžasný nápad. CITÁT - Dám si jednu skotckou, ale bez kotcky............ Celý příběh je vlastně napůl kreslený a napůl hraný, nebo obráceně, záleží na úhlu pohledu. Je to docela povedená kriminální, akční komedie. Je to o chamtivosti, sexu, tramvajích a vraždě. Manželka králíka Rogera je nádherně kreslená kočka a i Eddie Vailant se dokáže zakoukat. CITÁT - Hraješ si z vodovkama ? Povídá jeho živá přítelkyně, když ho načapá z Jessicou............. Když už začne jít do tuhého, vytáhne náš hlavní hrdina Eddie kreslený kolt. Náboje, Indiánského tipu, které do něj patří, jsou boží, škoda, že jejich akce je tak krátká - jsou totiž střelený. CITÁT - Uuáááá, kdo nás to otevírá ??!!...... Jediná postava, která mě někdy dokázala lézt na nervy, byl sám králík Roger. Jeho řvaní a někdy i podivné chování jsem nějak nepobral. CITÁT - Už vám lezou ti králíci na mozek ?.......... Záporáka si ve filmu zahrál Christopher Lloyd. Jeho postava Soudce Dooma je nanejvýš hodně okatá. Hudbu dělal Alan Silvestri a produkci měl Steven Spielberg. ()

joehot

I když jsem jen o rok mladší než tento film, můžu klidně říct, že při jeho sledování mnou cloumá nostalgie. Bob Hoskins tu skutečně válí, skvěle mu sekunduje šílenej králík (kterýho z animáků vůbec neznám) a nejlépe namalovaná ženská všech dob. ()

corpsy

Majstrovský popcornový kúsok, pri ktorom si neskutočne pomaškrtíte. Dokonalá formálna stránka filmu je proste úžasná. Vtipné, mimoriadne zábavné a prevratne natočené...ale už sa opakujem. To musíte vidieť. ()

PauloZ

Neuvěřitelně odzbrojující spojení reálného světa se světem kresleným. Předevčírem jsem to po velmi dlouhé době (několik let) viděl na HBO a i dnes je to skvělé. Kouzlo je především v tom zdánlivě nespojitelném spojení dvou rozdílných světů a silné atmosféře, která je lehce nostalgická, pohádková, dětská, ale také napínavá. Všechny postavy jsou bez chyby, hlavně padouch Lloyd! Tohle si musel zamilovat asi každý. ()

ConanVJ

Parádní komedie/krimi, ve který se prolíná svět animáků a náš z dob 40. let (podle odhadu). Celý film působí skvěle sehraně a efekty jsou hodně povedený. Vtípky fungujou, herecky to ujde. Za mě 85% :) ()

Kryton

Zemeckis byl v 80tkách ve formě a dokazuje to asi nejlepším filmem, kde se střetává animovaný svět s reálným. Nádherná animace a Christopher Lloyd k nepoznání. ()

Paxxx.cz

Nevím jestli jde o zcela první propojení hraného a animovaného filmu, ale když koukám na datum stvoření filmu musím jednoznačně dát palec nahoru. Film není špatný, hlavně se mi líbila uvěřitelná atmosféra (člověk by až věřil, že kreslouni existují mezi námi :-)), ale myslím si, že úplně nepatřím do věkové kategorie diváků, kterým by se film mohl líbit 60%. ()

kobejn

typický vzorek rodinného kina 80. let z dílny tatíčka a kmotra tehdejší zábavy a většinového vkusu Stívna Spílberka...technicky dokonale natočená historka pro malý děti...pokud vám už ale neni deset, skoro se na to nedá vydržet koukat... ()

Jillen

ZA TU PŘEVRATNOU ANIMACI! ILM FOREVER! ubouchejte mě klidně, ale tady je namístě se o té animaci alespoň zmínit...to totiž ještě nebyla samozřejmost jako dnes... ()

SonGokussj

Oh ^_^ Po toooolika letech jsem se na to znovu podíval. Už nemám myšlení 12 letého, ale 22. Otevřelo se mi spoustu věcí tímto filmem, ale stále ho shledávám jako jeden z nejlepších té doby. Když si představím, že ho vytvořili v roce mého narození, tak naprostá poklona za to, jak reálné to udělali :-) Roger je králík, který se mi prostě zapsal do paměti :-) ()

Ztratí studia práva na slavné značky?

Ztratí studia práva na slavné značky?

04.10.2019

Zemeckis na lovu mořských příšer?

Zemeckis na lovu mořských příšer?

29.07.2011