Kreslený králík Roger je populární hvězdou animovaných filmů. V poslední době se ale při natáčení nemůže soustředit a všechno kazí. Podezírá totiž svou krásnou ženu Jessicu z nevěry. Majitel filmového studia si proto najme soukromého detektiva Eddieho Valianta. Ten má tajně pořídit fotografie, na kterých Rogerova manželka koketuje s výstředním staříkem Marvinem Acmem. Jedině tak může šéf králíka přimět, aby se rozvedl a začal zase normálně pracovat. Jenže Jessica není králičí samička, nýbrž neobyčejně vnadná barová zpěvačka. Sama o sobě říká: "Já nejsem zlá, jenom mě tak nakreslili." Roger ji miluje, i když se prokáže její nevěra, nechce se jí vzdát. Krátce nato je Acme nalezen mrtev. Pro detektiva Valianta tak začíná největší případ jeho kariéry. (TV Nova)

dopita

Kombinace herců a malovanejch hrdinů z grotesek i po více než dvaceti letech nepůsobí zastarale nebo nechtěně srandovně. Navíc je to výborně odvyprávěnej film, kterej funguje jako noir kriminálka i jako střelená komedie. Bob Hoskins tu dostal životní roli a králík Roger je famózně praštěnej. Velká škoda, že film v posledních dvaceti minutách ztrácí tempo. Celá pasáž z Kreslounova film zbrzdí a filmu už se do konce nepodaří nabrat dech. Přesto film, kterej má hodně co nabídnout. ()

Paity

Doslova nesnáším tyhle hrané filmy, kde si tvůrci pomáhají animovanými věcmi, ale především animovanými herci a ještě (a to je úplně nejhorší) animovanými zvířaty. Bohužel Bob Hopkins by bez toho v Hollywoodu nenašel práci a tak točí tyhle úděsné ulepené škváry. ()

666Carnage

První spojení animáku a hranýho filmu a vylezlo z toho naproto přelomové dílo, které srší vtipem a skvělou, rychlou jízdou. Bob Hoskins byl výborný herec a tady jsem ho měl rád. Škoda ho!!! Christopher Lloyd byl výtečný jako vždy :) 80% ()

Hanys_

Animovaná noirová perla s tunou nápadů. Z dnešní doby mě napadá snad jenom přirovnání se Zootropolis, jenže Falešná hra je těmi propojenými světy ještě víc crazy a navíc má tu nejrajcovnější kreslenou femme fatale. Ale vážně, klobouk dolů před tvůrci, natočeno to je fakt parádně. ()

aquiver

Kombinovat hraný a animovaný film není nic převratného ani originálního, v Československu jsme to dokázali ještě před touto popkulturní hollywoodskou bláznivou komedií, která ani neumí počítačové triky používat uměřeně. Od režiséra s kreditem Roberta Zemeckise bych chtěl také silnější scénář. 60 % ()

Janega

Film som videl kedysi veľmi dávno ako decko a pamätal som si z neho len prsaticu Jessicu. Keď som ho mal možnosť teraz znovu vidieť ako dospelák, môžem plne oceniť jeho kvality. Ani povyše 30 rokov ho žiaden iný film, kde kooperujú herci s animovanymi postavami, nedokázal predčiť. Výborne využíva vzájomné ovplyvňovanie sa dvoch svetov. Film sa zrejme natáčal v časoch kedy konkurenčné filmové štúdia chceli divákom ponúknuť skvelú zábavu s káčermi Donaldom a Duffym a nehľadeli na to, kto má aké práva a licencie na svoje postavy, ako je to dnes. ()

Arach.No

Spouista dobrých vtipů, převratné skloubení animace a hraného filmu, vynikající Christopher Lloyd...Ale myslím že jsem přece jenom čekal něco víc. ()

ClimbVibe

Začátek je skvostný, pastva pro oči... Poté tempo trochu zvolní a film baví podle toho nakolik jste fanoušci ujetých nápadů ve stylu starých grotesek a cartoon network. ()

Haymar

Před dvaceti lety revoluční film (kombinující reálný a animovaný svět) , který i dnes působí pořád ohromně svěže a moderně. Skvělá zábava od začátku do konce, s parádními fórky, ukecaným králíkem, bručounským detektivem (Bob Hoskins) a démonickým záporákem (Christopher Lloyd). ()

CjKukis

Tenhle film potěší snad každého. Počínaje geniálním začátkem s přechodem z kresleného do hraného , konče výletem do kreslounova. Scénáře jsou geniální, kreslouni jsou zábavní , Atmosférá výborná, spousta skvělých gagů . Velice vydařené dílko. ()

Wishkah

Dodnes nepřekonané splynutí animovaného a hraného filmu. Perfektní humor s nádechem detektivky ve stylu Philipa Marlowa. ()

Prochy38

Je to hodně průlomové a originální. Ale já si nemohu pomoci. Pozdější SpaceJam se mi líbil mnohem víc. Nevím, nemohu říct, že by tohle bylo špatné, to určitě ne! Už o tom i mluví moje hodnocení. Je to na mě ale stran "kreslounů" moc uječené, ulítané. Fakt mám raději králíka Bunnyho než Rogera. Ale spokojenost byla! Zápletku to mělo velmi kvalitní a fakt se mi to líbilo.... Nejlepší postava asi taxík Berny! :) ()

Teabag

Moc milá klasická animace říznutá vtipně zahranými lidskými postavami v čele se superpadouchem, kterého ztvárnil Christopher Lloyd. Škoda, že doba těhle Disney a Warner Bros animáků už je pryč. Dýchá z toho krásná nostalgie. ()

ondrula

Skepticky jsem se dlouho vyhýbal "animovaný slátanině", ale touha vidět něco z Hoskinsových ranějších věcí a taky vysoký hodnocení mě přiměly, abych tomu dal šanci a byl jsem příjemně překvapen. Nejen že je to vtipný a má to drajv, ale skloubení animáku a hranýho filmu se povedlo v podstatě geniálně. Slabší závěrečný fight už mi ani moc nevadil. ()

Dzonysek

Neměl jsem bohužel to štěstí vidět tenhle film v dobách jeho vzniku nebo začátkem 90's. Dostal jsem se k němu až teď, což mi na druhou stranu umožňuje sledovat film bez větší či menší dávky nostalgie. Když jsem si film pouštěl, přesně jsem od něj očekával propojení animáku a filmu, ten Zemeckisův nápad propojení fiktivních postav z animáků a reálného světa byl tím tahákem, který mě právě zaujal. Šel jsem do toho i s tím, že v rámci neobvyklého žánru odpustím sem tam nějakou tu infantilnost, ale doufal jsem, že k ní film nebude sklouzávat. A to se podle mého ne vždy povedlo. Zemeckis je dnes již pověstný svými snahami zkoušet stále nové a nové technologie ve svých filmech, tak to konečně učinil i v "Roger Rabitt". Technologii pro propojení animáků s reálem použil vskutku nadčasovou a dobře se film sleduje i po tolika letech. Jenže mi to přijde pořád tak trochu málo....po technické stránce mě to už dnes tak úplně neusadí a s nostalgií se popasovávat nepotřebuju. Co mě ale nejvíc mrzelo, byla hlavní postava detektiva, tak trochu ve stylu Chandlerových klasických povídek. Taková postava určita skýtá velký potenciál, snímek mohlo hodně pozdvihnout, když by se podařilo tuhle postavu víc propracovat, ale to se k velké škodě nestalo. Christopher Lloyd dokonce ve vedlejší roli soudce svým výkonem výrazně zastiňuje hlavní postavu. Jeden ze Zemeckisových slabších kousků, horší průměr. ()

peetriss

Zajímavé propojení hraného a animovaného filmu v dobrodružné rodinné oddychovce s výtečným Bobem Hoskinsem a ďábelským záporákem Christopherem Lloydem. Spousta parodických a společensky kritických odkazů je nepřehlédnutelných, zábavné scény jsou občas proloženy slabšími, celkově však nenáročná zábava na jedno podívání. ()

Rozjimatel

Originálna a nápaditá kombinácia filmu noir a klasickej kreslenej grotesky situovanej do 40. rokov, v ktorej Zemeckis vzdáva poctu svetu kultových kreslených postavičiek a zároveň ho paroduje. Film ohuruje svojou trikovou parádou, čo bola na svoju dobu bomba a ešte aj po 30 rokoch vyvoláva obdiv, lenže dopláca na slabší scenár a akúsi vnútornú vyprázdnenosť. Takže všetka tá technická dokonalosť a vizuálna nádhera tak nejak vyšumia do prázdna. Vtipy občas rozosmejú, občas otravujú, z postáv vyzdvihnem výborného zloducha v podaní Christophera Lloyda, lasičky sú naopak  riadne otravné. Za zmienku ešte stojí výborná hudba Alana Silvestriho. ()

Spectre

Sympatická a netradičná hrano-animovaná zábava. Ďaľší so sympatických filmov, ktoré si vždy radi pozrieme... ()

AIMÉE

Co by to bylo za "detektivku" bez těch lasiček a jejich závěrečné schůzky s lázní. Další Lloydův pošuk napovídá, že ten chlápek si s vášní ujel na rutinním výběru rolí. Nevadí Chrisi, každý z nich je na jiné stupnici vyšinutosti. ()

Ztratí studia práva na slavné značky?

Ztratí studia práva na slavné značky?

04.10.2019

Zemeckis na lovu mořských příšer?

Zemeckis na lovu mořských příšer?

29.07.2011