p6qwre

Originálně udělaný, skvěle zahraný a lehce humorný biografický film. Hlavní kouzlo pro mne však tkví v osobách a ve filmovém žánru, o kterých se zde vypráví (Ed Wood, Bela Lugosi = Dracula, béčkové sci-fi a horory). Ed Wood je zde nejspíš značně zidealizován, a snad i proto jsem díky tomuto filmu trochu změnil můj pohled na na jeho filmy, které jsem měl dosud možnost vidět: Bride of the monster a Plan 9 from outer space. Jsou samozřejmně stále děsné, a při jejich sledování se lze bavit nad tím, jak je v nich všechno nedokonalé. Jestliže ale vznikaly tak, jak nám zde ukazuje Tim Burton, je třeba obdivovat Woodovo nadšení a to, že se mu na tyto filmy vůbec podařilo sehnat herce a finanční prostředky. Burtonův film je opravdu skvělou poctou dílu Eda Wooda:) ()

Elrond88

90%, jedna z nepoctivěji zahraných rolí oceněná Oscarem - Martin Landau :) Z tohoto filmu je patrné, že slavný nerovná se dobrý, slavný je ten, o kom se mluví a nezáleží jak... myslíte, že se jednou bude točit o Uwe Bollovi? :D ()

MI-380

Nějak mi jdou podobné úchylky proti srsti, ale jinak jako obvykle dokonalý Johny Depp - hvězda, která opravdu umí. 60%. ()

mcleod

Z filmu Tima Burtona čiší nejen nadšení Eda Wooda pro film (nikoli filmové umění), ale také samotné nadšení Tima Burtona pro Eda Wooda. I díky tomu jde o velmi podařený životopisný film, který nejen že zasvěceně přibližuje život tohoto neuměla, ale také podává doplňující vysvětlení, proč byl tento chlapík tak zajímavý. Jen se ptám... Proč oslavovat člověka, který točil filmy, jen protože měl rád filmy? Přitom natočil hrozné braky, na které se nikdo nedíval, nedívá a ani dívat nebude, za peníze, které se mu bůhví jak podařilo získat od nejneuvěřitelnějších organizací, natočených podle vlastních scénářů, které snad ani nejde označit za béčkové, a většinou s herci, kteří by se spíše hodili... kdovíkam, ale rozhodně ne do filmu. Já na takovém člověku nic výrazně pozitivního nevidím. Snad jen to, že se stal námětem k dalšímu perfektnímu výkonu Johnnyho Deppa. ()

PollyJean

Příjemný film, i když patrně trošku (trošku víc) idealizující. O postavě Eda Wooda jsem nevěděla nic víc, než že má být tzv „nejhorším režisérem všech dob.“ Zaujala mne jeho nezištná snaha zachraňovat různé exoty a obsazovat je do svých filmů, i když neuměli hrát a vůbec se do filmu nehodili. Překvapil mne blízký vztah Wooda k Lugosimu. Film se možná mohl jmenovat Ed Wood a Béla Lugosi anebo Poslední dnové Bély Lugosiho, protože Lugosi prostupuje celý tento film, což zdůrazňuje ještě fakt, že film pomíjí posledních 20 let Woodova života a jeho kariéra je taktně ustřižena v roce 1959 na vrcholu (?) jeho tvůrčích (?) sil. ()

Puyi

Film o velmi zvlášním a bohužel ne moc nadaném člověku, který měl své nápady, představy, jak by měl skvělý film vypadat, ale neměl vůbec žádné nadání a ani prostředky na to, aby ho mohl natočit tak, aby byl stravitelný alespoň pro malou skupinu lidí. Ve filmu podává skvělý výkon Johnny Depp hrající režijní legendu Edwarda Wooda, ale mě nejvíce dostává výkon Martina Landau (zasloužený Oscar, mimo jiné) v roli Bély Lugosi, ale i ostatní herci byli skvělí, třeba Bill Murray a jeho postava mě velmi bavila. Snímek je skvěle natočen (že je černobílí podle mě jen vylepšuje celý pocit z filmu), ale se scénářem, který musel být o takovémto (snad geniálním???) člověku k dispozici, to snad ani jinak nešlo...:) Těším se až shlédnu nějaký z Woodových filmů. Skvělé, postupně se z tohoto filmu stala má srdeční záležitost a jeden z těch nejoblíbenějších filmů. ()

šerminator

Tak tenhle film šel úplně mimo mě... Všechno to přehrávání bylo určitě záměrné, ale otravné a především trapné. Jistě, dokážu si představit, že tomu bylo tak i ve skutečnosti, ale nedokážu Edovi fandit, protože je tak špatný až je dobrý. Nebylo tam prostě nic co by mě zaujalo a v půli filmu jsem si ze všeho nejvíce přál, aby Ed D. Wood Jr. zmizel z plátna. Hvězdičku dávám za výpravu a Bélu Lugosiho. Děkuju, nikdy více. ()

Taio

Film vo filme mám rád ale Burton mi moc jeho štýlom nešmakuje. OST♫ 4/5 Príbeh 3/5 Výkony 4/5 Napätie 3/5 Humor 2/5 ... 70% ()

Dreadd

Kdo jiný by měl natočit film o Edu Woodovi, když ne Tim Burton, který s ním sdílí podobně mohutný zápal pro kinematografii, jenž je nezbytný pro to, aby se z režiséra nestal rutinér za kamerou, byť oba příběhy se odehrávají v jiných částech Hollywoodu. Podobnou měrou jako vypráví příběh nejhoršího režiséra všech dob (kam byl zařazen právem možná ve své době, dnes už by ho několik lidí předběhlo), vypráví i s ním svázaný příběh údajně nejlepšího představitele filmového Draculy, toho času vyhaslé herecké hvězdy a drogově závislého. ()

vyfuk

Burton je takový tatíček režisér. Natáčí rodinné veselé filmy (když nepočítám horory). V mých očích po Batmanovi trochu Burton padl, ale musím říci, že Edem mě silně překvapil. Po popisku jsem filmu dal větší šanci a rozhodl se ho zhlédnout ať chci nebo ne. Srdcerivný pravdivý příběh o neúspěšném tvůrci mě dostal a myslím, že každý tvůrce je tak trochu Ed Wood, ale vzhledem k tomu, že oni vydělávají milióny, jsou úspěšnější kopie Eda. Film se mi nad očekávání líbil. Byla z něj cítit ta pohádkovost, kterou začal Burton projevovat až v 21. století, ale cítit zde byla určitě. Burton se vrátil po neúspěchu z Batmanem opět do původního stavu. ()

JustMeeKatie

Ačkoliv jsem velkou fanynkou Tima Burtona, "Ed Wood" je film, který mě nikdy moc nelákal. Podívala jsem se na něj, protože mi ho kamarádka zahrnula do filmové výzvy. Musím říct, že je to zajímavý film a nelituju, že jsem ho viděla. Trochu jsem se bála toho, že je černobílý, ale to mi ve výsledku vůbec nevadilo. Hodně se mi líbily příšery - nejvíc tedy "Drákula" Belo Lugosi a pak také Vampíra, která mě docela fascinovala (divím se, že jsem o ní předtím nikdy neslyšela). Taky se mi líbilo to přátelství mezi Edem a Belem. To bylo na filmu opravdu skvělé. A samotný Johnny Depp se do své role dokázal opět plně ponořit a zmizet. Bohužel ale "Woodovi" nedám víc jak 3*. Na mě byl film trochu dlouhý a taky se přiznám, že sledování "nejhorších natočených filmů všech dob" či jeho tvorba nejsou zrovna mým šálkem čaje. Jak je ale vidět z hodnocení, své fanoušky si Ed Wood nakonec přeci jen našel. ()

Nepi

Když jsem se na tenhle film chystal,tak mi bylo jasný,že bude skvělý a Tim mě opět nezklamal...Příběh Eda Wooda,kritiky označeného za nejhoršího režiséra světa natočil tak autenticky a dokonale,že jsem se ani minutu nenudil...Vynikající Johnny Depp v hlavní roli doplnění v pozadí Billem Murrayem je další skvělou volbou jako ve Střihorukém Edwardovi...Film mě tak nadchl,že bych rád viděl aspoň jeden film tohoto nejhoršího režiséra....Jinak už se moc tešim do kina na Karlíka a jeho továrnu na čokoládu... ()

Philoun1

Težko popsatelné. Je asi všem jasné, že Wood byl magor. Ale taky to byl člověk, který se jen tak nevzdával, šel si za svým snem a hlavně miloval filmy a za to ho obdivuju. Burton se zhostil režisérského postu skvěle. A ještě lépe se zhostil své role perfektní Johnny Depp, no a taky samozřejmě oscarový Martin Landau. ()

manonfire

Tohlé syté téma mělo být mnohem zábavněji zpracováno. Klidně bych přidal na komediálnosti na úkor jakéhosi pseudokulturního pojetí. Burtonův rukopis, tolik ceněný, neuznávám. 40% ()

Wbcko

Film je zajímavým nahlédnutím do mysli jednoho z nejšílenějších a bezesporu nejhorších režisérů všech dob, který je dnes již legendou a pro filmové sadomasochisty určitou modlou. Pokud Johnny ve filmu nepřehání a Ed Wood byl skutečně takový magor, divím se, že s ním vůbec byl někdo ochotný spolupracovat :)) ()

milo_wade

Ta láska k filmu a věčný optimismus je tu vykreslen dokonale. Natočit film jde i když nemáte podporu ani prostředky. Postavy jsou reálu nesmírně podobné, až se mi nechce věřit, že to nejsou ony samy. Jednoznačně za 5* ()

Burton a Waltz mají „velké oči“

Burton a Waltz mají „velké oči“