Den poté

• USA The Day After Tomorrow (více)

chaturga

Takových filmových chyb v prvních 5 minutách filmu se jen tak nevidí (nelogické chování postav, skoky přes propast, která je větší a větší a zdá se být menší a menší, super kladívko, které by neudrželo při této situaci ani jezevce a hlavně odkud se vzalo? To fakt nevím. Asi Bůh). Ale jinak celkem koukatelný film a nenudil jsem se ani trochu. ()

LordMysti

Zajímavá myšlenka, ale spousty hluchých míst. To mě mrzí asi nejvíce, že s tímto nádherným vizuálním zpracováním a hezkou myšlenkou nebyl vdivák více vtažen do děje, i přes to mám Emmerichovy katastrofické filmy opravdu rád. ()

Karmin

Největší přínos tohoto filmu vidím v tom, že v úvodu ukazuje velmi působivě a přesvědčivě, jak vypadá konec lidské civilizace. Napřed "reportáže" ze zemí celého světa devastovaných přírodními živly a pak detailní pohled na vodní a ledové peklo v Severní Americe. Při těch záběrech opravdu mrazí, zvlášť když si člověk uvědomí, že se to celkem snadno může už brzo přihodit. A navíc to není konec světa způsobený nějakými zákeřnými mimozemšťany, na které stačí poslat prezidenta ve stíhačcce nebo atomovou bombu. Je to nová doba ledová, se kterou se prostě nedá absolutně nic udělat.... příštích pár tisíc let. ()

Sosak

No když pomineme naivní a lehce debilní scénář o globálním oteplování, tak dostaneme celkem slušnou popcornovou zábavu, plnou triků, ze který si za mjěsíc budete pamatovat tak leda zmrzlou sochu svobody. Katastrofický filmy mám celkem v oblibě, ale tenhle kousánek mě moc neoslovil. ()

artuš

Krásný katastrofický film, který mi připomněl Drtivý dopad a jiné katastrofické filmy. Prostě nádhera. Když jsem viděl režiséra, tak se přiznám, že jsem čekal dalšího Patriota, ale nic takového se nestalo. Prostě pěkný fim, který varuje před globálním oteplováním. ()

HonzaMag

Doporučil bych ke shlédnutí nejmenovanému vrcholnému státnímu představiteli jedné nejmenované středoevropské země. Trocha triků, trocha klišé, nějaká ta americká vlajka, trocha sporných momentů, ale celkem pěkná podívaná.... ()

fandalehy

Podle mne jednička v žánru. Ikdyž konec přijde dost nečekaně a divák se v podstatě žádného ¨velkého rozuzlení nedočká, je to katastrofák, který bych mohl vidět i vícekrát. ()

waska

Pěkná Emmerichovská zábava, první polovina filmu má výtečné tempo, škoda, že ho neudržel až do konce. Triky jsou perfektní a ten poslední záběr z helikoptéry na zamrzlé Big Apple? No prostě paráda. Emmerich pořád umí a je jen velká škoda, že to nebyl čistokrevný katastrofický film, bez tak okatě pojatého otcovsko synovského tématu. ()

Deftie

Totálny priemer. A keďže je to priemer, tak to nenudí nijak extra, ani sa tomu nedajú vyčítať nejaké extra chyby. Ľudkovia sa snažili, len to nemá šťavu. Hm, len môžem hádať, že čo by tí amíci robili, keby ozaj prišla nejaká katastrofa... Tri hviezdičky za posolstvo od Green peace, za Jakea Gyllenhaala (rozkošný geek, asi sa mu postavy superinteligentných študákov páčia) a za toho psa, ktorý bol ako to už býva zvykom, najlepší herec na pľaci. Naopak uberám za spomínanú priemernosť, za prílišné nepresvedčivé hrdinstvo niektorých postáv a za málo zmysluplného deja, resp. na druhej strane zbytočnosť až nelogickosť niektorých scén. ()

mvukotic

Zo zanru 'katastroficky' od roliho emmericha mi tento sadol najviac. Ano je to defile akcnych scen, hlupych dialogov a nelogickosti, ale dobre sa mi na to pozera. Ako oddychovka, ideal..70% ()

kwaicheng

Paráda. Katastrofický film jak má být. Osobní příběhy hlavních hrdinů, jakkoliv se zdají být stupidní jednak oživují děj, a jednak se to koneckonců někde stát může:) ()

Shaleman

Napínavá, vizuálně úchvatná první půlka se rychle mění v břečku plnou patosu a otcovského odhodlání - vše pro emmericha tak vlastní stejně jako jeho americký nacionalismus. Někdy mu to vyjde, jindy a tady je ta druhá možnost. ()

E lan

Poctivá katastrofická podívaná s dobrým duem Quaid Gyllenhaal, pěknými triky, trochu moc emotivním americkým prostředím. Vcelku to ale dobře funguje pro nenáročné filmové večery. ()

Lasombra

Z repertoáru katastrofických scifi, které se málokdy povedou musím uznat, že Den Poté je vyjímka potrvzující pravidlo. ()

Varney

Jeden,dajme tomu, že z lepších Emmerichových počinov. Len som nečakal, že všetky tie veľké scény uvidím už v traileri. Po čas filmu ma už nič nemohlo ohúriť, a tak som musel sledovať dialógy. Ďaľšia kopa hlúpych hlášok, postavám chýbajú akékoľvek emočné prejavy, čo sa so slabým scenárom, smeruje k nude. Výkony hercov boli veľmi slabé, pri Quaidovi som mal pocit, že pred kamerou stojí prvý krát a výkon Gyllenhaala ma tiež dosť sklamal. Ďalej film popiera všetky možné fyzikálne zákany (teda scéna, keď vymkli zimu, ma vážne dorazila) a vlna cunami si v uliciach N.Y. akoby vykračovala. Orientuje sa len na USA(manhattanu a sochy slobody už som mal ku konci filmu pné zuby).A samozrejme nemohol chýbať záber na mrznúcu americkú zástavu. ()

netWoor

jakoby si režisér řekl, že natočí hezký triky ... a aby mu to někde promítali, splácal k tomu omáčku v podobě "nějakého jakoby příběhu" ... naštěstí na triky se koukat dá :)))) ()

MTV Movie Awards 2005

MTV Movie Awards 2005