Den poté

• USA The Day After Tomorrow (více)

HarlanWade

Že Emmerich nepatří mezi zrovna nikterak originální režiséry, to už asi všichni víme. Než aby diváka nechal lámat si buhvíjak složitým a zamotaným dějem, radši vybere nějaké obyčejné téma a zpestří ho divákovi dokonalými efekty, při nichž se chvílemi až tají dech. A pokud od toho nic víc nečekáte, zjistíte, že je vlastně docela fajn, že máme i takové režiséry, které spolehlivě pobaví a ne jen filmové vědce. Proto nechápu, jak je možné, že si OPĚT tolik diváků stěžuje na moc jednoduchý příběh, nebo snad dokonce na klišé v jednotlivých scénách. Roland Emmerich je zkrátka chlápek, co to zatraceně dobře umí s rozpočtem a tenhle film mluví dost silně pro něj. Tam, kde divákovi nestačí smršť dokonalých efektů, to bez problémů zachraňují sympatičtí herci a nudy jak šafránu. Den poté byl sice trošičku slabší, než (mnohými ještě opovrhovanější a dějově ještě slabší) Den nezávislosti, zato byl suveréně zábavnější než Hvězdná brána. Jen tak dál, Rolande, já ti fandim. Já zase jenom zíral, jak se tam ty obrazy krásně pohybujou. ()

reygadas

Pompézny snímok o katastrofickej vízii budúcnosti, kde nás čaká nová doba ľadová. Jediné čo má tento snímok dobré, je jeho výprava a ani tá mu moc nepomohla, lebo nebola dostatočne dobre využitá. Veľmi nudný a priemerný snímok a o závere filmu ani nehovoriac. Radšej no comment. ()

Peter-1307

Veľa som nečakal a to ma zachránilo pred sklamaním. Typicky b-čkový film, ale vidno, že tvorcovia mali naň peniaze, takže pekné vizuálne podanie ekologickej katastrófy matičky Zeme. ()

Tuniak DF odpad!

Pre mňa kultový film, kde Emmerich položil laťku skutočne veľmi nízko... ľudia utekajúci pred mrazom -271°C, ktorý zabáča na chodbách a dokážu ho zastaviť len dvere na kľúč, CGI vlci... do toho množstvo logických chýb, neherecké výkony, blbé žvásti a humor, ktorý opäť nie je vtipný... keď si to porovnám z jeho inými filmami, tuto nie je ani myšlienka (Star Gate), ani humor (Deň Nezávislosti), ani akcia (2012). ()

amyth

To lepší, dokonce možná to nejllepší z Emmericha. Výjmečně to nenechá dojít ad absurdum a dá se to brát bez toho aby člověk měl pocit, že je to komedie ()

Larry12

Po dlouhé době, jsem zase viděl katastrofický film, který se mi opravdu zamlouval. Sice by se mi víc líbilo, kdyby se tam víc něco dělo a nejenom aby se půl hodiny řešilo, že někde blízko rovníku začnou lidi lyžovat, ale to už jenom hledám nepatrné chyby. Efekty byly super ()

PAVLIS

Takže bychom tu měli frajera, který když zrovna nebádá po světě, vozí se svou hybridní Hondou na setkání se státníky a dělá na ně bububu s globálním oteplováním. Oni samozřejmě neslyší. Vždyť boj s ním by stál spousty peněz. Tak se milá zlatá příroda naštve a přes noc začne novou dobu ledovou... Naštěstí si to ale po nějaké době rozmyslí a dá nám ještě šanci poučit se. Huráááá. Al Gore byl evidentně na výletě v Hollywoodu. ()

jprmusic

Chápu despekt čišící z některých hodnocení. Místy poněkud triviální scénář a dialogy. Trošku prkenný Quaid a takový nějak nehrdině vypadající hrdina Gyllenhaal. Digitální vlci. Se vším v podstatě souhlasím. Když mě se ten film tak nšjak líbí nebo co. ()

Tominni

Tak dlouho budeme ignorovat klimatické změny, až dojde k době ledové pro severní polokouli. To je základní premisa Roland Emmericha. Opravdu škoda slabšího scénaře, protože vizuálně to je výborný film. Škoda ještě trochu vláčnější druhé poloviny filmu. ()

Chinese Ashio

Velmi dobry film. Hoci si myslim ze 2 hodiny su trocha moc + este ked to davaju v telke a vy musite preckat tie prišerne reklamy, mate niekedy chut sa na to vybodnut, no tento film ma donutil sediet a preckat tie mucive 4 minuty. :D Uz som to videla asi 10 x a stale sa mi to paci, a myslim ze ak si to pozriem dalsich 10 x nezmeni sa na mojom nazore nic. Takze pekné 4*. ()

Nessos

Řekl bych, že Den poté je nejlepší katastrofický film s námětem doby ledové. Většina filmů s podobným námětem jsou totiž dost slušné sračky, takže i děravý Den poté je s přehledem překoná. Kvalitně realizovaný strach všech, kteří nemají rádi zimu a žijí na severní polokouli. ()

brzozin

Pominu zvrácenou logiku filmu, kde doba ledová přijde během jednoho týdne. Chápu, že Emmerich to točil pro americké publikum, které ví o Golfském proudu kulové. Pominu fakt, že během několika minut dojde k vzdemutí hladiny oceánu o několik metrů, aby tento v zápětí třeskutě zamrzl. Asi jsem hnidopich, který prostě ve filmu potřebuje vidět elementární logiku. Co mi ale vadí je absloutní absence emocí. Myslím těch skutečných. Nikdo tu nebrečí, nikdo se neraduje. Všichni jen deklamují text. Taková pompéznější růžová zahrada. To všechno je ale monstrózně vykompentzováno faktastickými triky. Bez nich by byl film jen plytkou odpadní inscenací, kterou by bylo možné odehrát jako jednoaktovku. ()

Kubi21

Tak tady to bylo jako si hodit mincí. Buď to bude Den nezávislosti, nebo Godzilla. Mince byla vyhozena, rotovala zmrzlým vzduchem a dopadla na hranu a po ledové dlažbě začala tancovat. Nakonec se tedy odhodlala a padla ke Dni nezávislosti. Den poté je obyčejná zábava s troškou zelené agitace. Nevadí. Má vše. Velké drama, chytrého synka a též hrdinného taťku. Je tu vše. Náboj, smrt, naděje, smrt, rezignace, ohrožení, smrt a hepijend. Dá se to zhlédnout i víckrát a to je to, co přidává body. ()

anyonecek

Pěkný rodinný celevočerňák, který se tak za týden vypaří z hlavy a zůstane po něm jen spousta sněhu. Herecké výkony byly průměrné, nikdo mě nějak zvlášť nenadchnul, ale zasněžená krajinka a budovy to byla krása. ()

helrohir

Emmerich to s katastrofami jednoducho vie. Aj keď tie jeho príbehy sú väčšinou zmesou vedecky do určitej miery nepravdepodobných udalostí a sentimentálnych rodinných vzťahov, vždy ich dokáže podať zaujímavým, napínavým a do istej miery aj zábavným spôsobom. Z technického hľadiska je to takmer dokonalý film, herci sú relatívne na slušnej úrovni a aj keď sa tu nájde viacero logických dier a chýb, tak ako nenáročná zábava je tento film ideálny. ()

kubilov

Po dost nepovedené odbočce s Patriotem se Emmerich vrátil do svého oblíbeného žánru a kvalitou se podle mého názoru minimálně přiblížil, ne-li vyrovnal Dni nezávislosti. V mnoha ohledech je dokonce daleko lepší než ID, jenže selhává po humorné stránce, která by se k tomu rozhodně hodila, minimálně občas nějakej vtip. Tentokrát vsadil na přírodní katastrofu, která je na rozdíl od ostatních velmi lehce uvěřitelná, zvlášť když nám ústy Dennise Quaida předkládá pro laika nelehko vyvratitelné argumenty, otázka je co na to experti, že? Na druhou stranu ve všem ostatním mě Dennis nijak nezaujal, což naštěstí vynahradil skvělý Jake Gyllenhaal. Ovšem ani ten neměl na nejlepší stránku tohoto filmu, tedy na planetu Zemi a její věrné klima, které si na "nevinné" lidstvo připravila své nejmocnější zbraně, jenž nádherně Emmerich zfilmoval (vytvořil). Tedy ta nejrozmanitější plejáda přírodních katastrof od double tornáda, přes mohutné záplavy, až po kroupy schopné zabít člověka. Nejsilnější stránkou filmu jsou samozřejmě triky a efekty, z nichž je destrukce Los Angeles tornády a Manhattanu povodní absolutní špička, čímž mi prozíravý Roland málem vyrazil dech. Ano, v zásadě je to jako všechny katastrofické filmy šílená demence, ale za pár let to klidně může být vizionářské dílo a Emmerich může být chápán za proroka (no dobře trochu přeháním, ale kdo ví). Proto velmi nadprůměrné 4* a naprostá spokojenost vzhledem k tématu. ()

MartinTerran

Tento film jsem si zapamatoval jen díky jedné legendární scéně, kterou je zamrznutí helikoptéry za letu. No povězte sami kde jinde tohle uvidíte?! Hodnocení: 50/100. ()

MTV Movie Awards 2005

MTV Movie Awards 2005