Zoo

• angličtina The Zoo
Rodinný / Drama
Česko, (2022–2024), 217 h 21 min (Minutáž: 56–69 min)

Michaela Pecháčková, Eva Salvatore Burešová, Veronika Freimanová, Marek Taclík, Sabina Laurinová, Jana Švandová, Šimon Bilina, Robert Urban (více)

Série(3) / Epizody(208)

V seriálu Zoo jsou hlavními hrdinkami mladá dědička sklářského impéria Sidonie Anna Novotná a chůva v rodině soudce Viktorie „Viki“ Janečková. V hlavních rolích se představí Michaela Pecháčková jako Sidonie a Eva Burešová coby Viki. Tyhle dvě svede dohromady náhoda, láska ke svému povolání, ale i touha jít si za svými vlastními sny. Zatímco Sid místo prestižní školy v Americe uteče za svou láskou a začne, bez vědomí rodičů (které hrají Sabina Laurinová a Marek Taclík) pracovat v zoologické zahradě, Viktorie zase musí vyřešit svůj osobní život a skloubit ho se svou láskou – zpíváním. (TV Prima)

Recenze uživatele topi80 k tomuto seriálu (36)

Svádění soudce (2022) (S02E10) odpad!

ZASE NĚJAKÉ SPOILERY. Takže nápadnice soudce se o tom, jak ho dostat do postele, radí s chůvou jeho dětí. Sid poté, co jí Háďák dvakrát vyfuckuje pomocí nevybíravých urážek, brečí, kterak přišla o úžasného kluka. Jo, a taky ji najedou začínají všichni poznávat, ač se po ZOO pohybovala nepoznaná minimálně několik měsíců. Soudce zřejmě pořád neví, že jeho chůva pohybující se po jeho bytě s bachorem, je těhotná. Úplně nám zmizel motiv Vikyna podnikání (taky bych chtěl šéfovat firmě a mít čas být schopen 24 hodin denně hlídat cizí děti a brát je 8x týdně do ZOO). No, a největší intrikán seriálu nechá jediný pro něj životně důležitý kompromitující materiál jen tak ležet na stole (a samozřejmě nemá kopii) :-D :-D :-D ()

Vím, že na mě pořád myslíš (2022) (S02E11) odpad!

Ke komentáři walkingdead není co dodat, jen to, že na mnoho stupidit ještě zapomněl. Mě by třeba zajímalo, jestli někdo neví, kam se poděl motiv Wikina podnikání. Její bývalý tchán jí nabídl vedení jeho firmy. Jestli ho přijala, nevím, ale v tom případě má pořád tu firmu s Pavelkou ne? Jinak, pokud jde o Wikino těhotenství, soudce možná něco postřehne, až mu po bytě budou chodit místo dvou dětí tři. Pokud jde o intriky v kanclu mezi Gránským a Nečasem, tak jen naprostý intrikánský diletant se k jinému intrikánovi, kterého třeba zase někdy příště může potřebovat, chová tak, jako v tom seriálu. ()

Odstraňte Anču (2022) (S02E12) odpad!

Tak, máme dalšího, kdo je zasvěcen do Vikyna těhotenství, ač ta už je v nějakém 7. měsíci. Zbytek seriálového osazenstva se bude o možnostech toho, že by mohla čekat dítě, dohadovat ještě na porodním sále, až už dítěti bude koukat hlavička. Albert dostal k podepsání metrový štos papírů, ale nikdo už si nelámal hlavu s tím, že ty papíry, jejichž podepisování mu má zabrat nekonečné dny a noci, musela předtím ředitelka podepsat také, ale ta vypadá celkem v pohodě... Ovšem vrcholná zápletka nás čeká u Anči. A tady SPOJLER. Protřelý a nemilosrdný mafián bez sebemenšího zaváhání uvěří div ne brečícímu nešťastníkovi, kterého vydírá skrz dluhy, že bez okolků chladnokrevně Anču odstraní. Nakonec k únosu skutečně dojde. Před Ančou zastaví dodávka, Anča dá bleskově ruce k tělu, aby na ní mohli únosci co nejsnadněji nasadit pytel a mohli ji odvézt do nějaké kobky... ()

Až na krev (2022) (S02E13) odpad!

Tak tohle byl zatím majstrštyk. V jednom díle je ředitelka pod tlakem drzého týpka z dozorčí rady (protože ji úkoluje), v dalším díle zase ona úkoluje jeho... No, nad tím nebudu přemýšlet, zvlášť když tady máme takovou akční zápletku v podobě únosu. Hlavní hrdinku nám unesl nešťastník, který s únosem ani další kriminální činností nemá žádné zkušenosti. Chodí za ní v kukle, ve které jsem ho poznal i já (natož Anča, která s ním dělá). No, a přestože za únos hrozí flastr 5-12 let (kouknul jsem do zákoníku), v pohodě se mu ze soucitu rozhodne s únosem a vydíráním pomoci i nějaký jeho kámoš. No, a o dalším postupu se oba dva, plní nejistoty a pochyb, dohadují se sundanými kuklami přímo nad spící Ančou. A o tom, jak protřelý mafián uvěří rozklepanému týpkovi, který se musel napít na kuráž, že Anču zabil, už jsem se zmiňoval. Hlavně taková banalita, že ta, která po obchodech šla, bude mrtvá, nesmí zastavit kšeft s černým trhem zvířat. Kdo by po tom přece pátral... :-D ()

Musíme ji zabít (2022) (S02E14) odpad!

Tak tohle byl majstrštyk. Sledujeme 3 dlouhodobé zápletky. Intriky ve vedení ZOO, únos Sid a romantickou čmodrchanici mezi soudcem a chůvou. No, a tvůrcům se podařilo natočit díl, ve kterém se všechny tři zápletky horečně řeší, ale nestalo se absolutně vůbec nic, takže divák, který sedne k 15. dílu, se nachází přesně v tom bodě, kde skončil díl třináctý :-D :-D ()

Rozchod (2022) (S02E15)

Po dlouhé době nedám odpad. Ne snad proto, že by ze scénáristy vytryskl gejzír talentu, ale proto, že to bylo svým způsobem (pevně věřím, že částečně i záměrně) docela zábavné. Zápletka s únosem byla posunuta díky demenci únosců do groteskních výšin. Dojet si pro prachy na babetě pomalu v zaměstnaneckém úboru je vskutku výkon hodný mistra, ovšem mé divácké srdce si nejvíce získalo to, kterak únosci vyzvali unesenou, aby si zacpala uši, aby se spolu mohli dohodnout o dalším postupu. Anča je naštěstí celkem v klidu, byť je na ní vidět, že ji ten únos také trochu obtěžuje. Hvězdičku dávám za Háďákovy vyšetřovací metody a za docela vtipný dialog, ve kterém ty metody popisoval svému kolegovi, který si to nutně musel vzít trochu osobně. Rovněž mě dojalo, že definitivní dopadení a zpacifikování únosce nechal na dvou ošetřovatelkách a kancelářské kryse, a šel si po svých. Při osvobozovací scéně jsem si řekl, zda režisér nevyužije příležitosti dokázat, že má na větší biják než je tento seriál a nepředloží nám nějakou pořádnou akční bojovku se smrtonosnou okecávačkou a dalšími nezbytnými doplňky. Leč došlo na jednu ránu pěstí a na letmé obětí, ze kterého následoval okamžitý střih do dozajista neméně akčního prostředí (už nevím, jestli to byl karaoke bar nebo kancl). Čili můj verdikt je - pobavil jsem se, ať už to tak autoři zamýšleli či nikoliv. ()

Ztracená naděje (2022) (S02E17)

Škoda, že se tak spěchá kvůli tomu těhotenství Evy Burešové. Z toho, kdo všechno dělal ze soudce debila, by se dalo vykřesat slušné psycho vyúsťující v totální rozklad osobnosti. Takhle to mrskli všechno do jedné minuty. Haďák, který vždy razil přístup "vyližte si všichni pr...." je najednou celý roztřesený, aby zapůsobil na zbohatlickou rodinku své vyvolené. No, pak tam byly nějaké intriky kolem vedení zoologické zahrady, ale to mě ani v nejmenším nezajímá. ()

Dvojče si nevymýšlej (2022) (S02E18) odpad!

No nic, tak ze situace, která nabízela možnost k několika svěžím dialogům (až si to bude soudce vyřizovat se všemi kolem) nebylo vytěženo nic. No, a ještě nás očividně čekají duchaplné intriky level "Rodinná pouta" v podání dvojčat... ()

V zajetí strachu (2022) (S02E19)

Během dílu se nic zvláštního nestalo, pozoruhodné bylo jen to, kterak mlčenlivý Haďák, který si vždy hleděl svého, má najednou potřebu probrat s místními drbnami problémy své přítelkyně. ()

Sejměte Haďáka (2022) (S02E20)

Musím uznat, že ty dvě nové holky se celkem snaží, aby odcházející "drzou" Burešovou dokázaly nahradit, za to dávám tu hvězdičku. Ale jinak člověk musí každou chvíli obracet oči v sloup ve smyslu "fakt jako teď použijí tohle další otřepané klišé"? Na seriál koukám jako na guilty pleasure, ale co je moc, to je příliš. Jeho světlými chvilkami byl sem tam nějaký svěží dialog Burešové s někým a pak samozřejmě neuvěřitelná škrobenost a dlouhé vedení soudce. Oba teď odejdou a s nimi asi i já. ()

Osudová otázka (2022) (S02E21)

Já si nemůžu pomoci, ale mám pocit, že mezi mnou a mým odpadkovým košem to jiskří mnohem víc než mezi Viky a tím škrobeným soudcem... ()

Ať žije lady Y (2022) (S02E22)

Takže Burešová na telefonu (a všem volá ve stejné pozici se stejným pozadím), podfukářský šéf přesunuje svůj podfukářský byznys z Prahy do zapadákova, kde chce NENÁPADNĚ stejným trikem oškubat hned několik boháčů najednou. V Zoo řešíme přesun zebry. Kdyby nám tu zebru ukázali aspoň na fotce, když je pár záběrů zvířete v seriálu o zoologické zahradě takový problém. V první chvíli jsem se zaradoval nad scénáristickou vynalézavostí. Kdyby setkání rozhádaných sourozenců po desetiletích skončilo normálním pokecem, šlo by vskutku o pamětihodný neotřelý čin. Leč i to bylo po střihu hozeno do koše. A pak tady máme jednu smrt, takže můžeme očekávat posun jedné z postav do popředí. Přemítání nad vinou, očekávám nějaký ten alkoholismus, drogy, záchranu před sebevraždou v poslední chvíli atd. Ale to už předbíhám. ()

Hurá do Amazonie! (2022) (S02E26)

Dal jsem si asi 4 díly pohov. Viděl jsem až malý kousek tohoto a zjistil, že se za dobu mé nepřítomnosti vůbec nic nestalo. ()

Láska na dálku (2023) (S02E33) odpad!

Po několika dílech jsem to opět na chvíli zapnul a zjistil, že mě tam nic nezajímá, a to ani v rámci guilty pleasure... ()

Dej mi pusu! (2023) (S02E57)

Po několika desítkách dílů viděno asi 20 minut. Jestli jsem dobře pochopil, tak za tu dobu se v seriálu nestalo absolutně vůbec nic. Ale mám jeden postřeh. Scény s Evou Burešovou, ač si ve své roli (a zřejmě i v celém svém hereckém rejstříku) vystačí s několika ironickými škleby, mají o několik levelů vyšší dynamiku než veškerý ostatní balast. Ještě mě zaujal Haďák, který se jakými zázrakem proměnil z "polibte mi všichni prdel" v přecitlivělého betagentlemana. ()

Důvody k oslavě (2023) (S03E08) odpad!

Po šedesáti dílech zase viděn kousek seriálu, o kterém jsem si myslel, že už je dávno ukončen, neboť obě stěžejní (jestli se to tak dá vůbec nazvat) dějové linky byly už dávno ukončeny. Syd a její práce v ZOO už byly dávno prozrazeny a Eva Burešová alias Lady X již dávno odhalila soudci svou dvojjedinost. Šlo o zápletky nesmírně imbecilní a slaboduché, ale jakousi nosnost pro nenáročného diváka padnoucího po celodenním shonu na gauč měly. Jestli jsem si tedy dobře všiml, děl se momentálně točí kolem nezajímavých okrajových postav, jejichž osudy nikoho nezajímají a nikdy zajímat nebudou. Ani divačky používající seriál jako kulisu při žehlení. ()