ANTYCHRYST

Neskutečná proměna borce z kanclu... Místo sezení u počítače si díky tomu že nachcanej řídil dostal do lochu..kde ovšem nemusel zůstat pořád..on si však vybral doživotní pobyt... perfektní herecký výkon..ta proměna ze slusnaka .. vězeňským ranarem.. surová kamera.. pěkně z Vostrá ukázané jak to chodí v lochu.. čekal jsem veselejší konec..tohle překvapilo..85% drsné vězeňské drámo ()

papadoce

Rozumiem ak niekomu išlo na nervy neustále hmkanie dokonalého hudobného podmazu. Mne sa toto atmosferické vŕzganie strún páčilo. Celkovo šlo o väzenskú drámu s pomalým tempom, dobre spracovanou surovosťou a správnymi ksichtami. Rád by som za tým videl aj niečo viac, ale pravdou je, že všetko to bola iba tlupa kriminálnických vypatlancov zrelých na kreslo. Myslím, že sa režisér snažil diváka za každú cenu šokovať násilím a krutosťou, asi nie príliš dokonalého väzenského systému. U niekoho to zabralo, u iných nie. Mne sa tento typ filmu a použitý britký štýl páčia. Navyše mi sedel do role Nikolaj, ktorému som uveril bankára aj stokára. Dobrý bol aj Ironcop v podaní Omariho. Príjemným prekvapkaním je jednoznačne teplý Brattt Bendžemíín ako drsňák Rik. Ja som velice spokojný s výsledkom. Mám rád tieto špinavé story. A tá hudba na konci počas happyendu. Podkožná záležitosť. Skoro som za bankára uronil slzu. Tak pozor na alko za volantom, nedáte pozor a je z vás boss chilli con carne gangu a to nechcete Perros. ()

maramashi

Mne tento film neskutočne sadol a po dopozeraní som si ho musel automaticky pozrieť znova aby som mohol pochopiť to čo som predtým nepochopil. Po prvom pozretí mi film až tak nesadol no pri druhom pozeraní ako keby som pozeral úplne iný film ktorý bol minimálna dvakrát tak dobrý. Atmosféra a celkovo pocit pri pozeraní tých farieb či už vo väzení alebo v gette ma neskutočne vtiahlo do prostredia. Možno som očakával trošku viac akcie ale scéna na väzenskom dvore bol neskutočný masterpiece. Ešte musím podotknúť že tetovanie v tomto filme robia neskutočný kus atmosféry. Z hlavnej postavy priam srší rešpekt a drsnosť ako z nikoho iného. Tento film vo mne nechali neskutočne dobrý pocit z toho čo som práve videl a ten koniec bol konečne dačo iné ako ostatné filmy z tohto prostredia. Za mňa vynikajúci väzenský thriller s úžasnou atmosférou 90% ()

Ex_Machina

Len v USA vedia dokázať pomocou ich stupídneho vezenského systému zmeniť slušného človeka a otca rodiny na potetovaného vyhoreného tvrdého jedinca, ktorý zahodí svoj život preto, aby prežil a ochránil svoju rodinu. Hispánci, čierny, náckovia... výber je veľký. No ak ste biely, tak patríte automaticky pod chlapcov z white power, inak ste skončili. Budete pre nich kradnúť, dílovať aj zabíjať. A ak si myslíte, že tým že opustíte múry väzenia sa všetko skončí, tak ste na omyle. Patríte im vnútri aj vonku. Ak sa vzopriete, tak pred tým ako s vami skoncujú, zabijú všetkých vašich blízkych. Ako sa s tým Nicolaj vysporiada ? Svojsky. ()

Danny723

Pomalé tempo vyprávění servíruje syrový pohled na americký vězeňský systém a naivní představu o tom, jak se z blbého obchodníčka stane gangster. ()

pestak

Vydařený film s vězensko, gansterskou tématikou. Dává podnět k zamyšlení, jak systém dělá z člověka zvíře. Drsný konec je hodně působivý. ()

ratpile

Hodne zabavna zanrovka tezici z atraktivniho prostredu veznice/gangu, charismatickych zmetku (magor Bernthal) a boziho Coster-Waldaua. Zadna gangsterska klasika z toho nebude - na to je snad az prilis televizne vypravena, jednoducha a klisovita. Dalsiho American Gangstera jsem ale ani necekal. ()

Karda

Pěkná Americká pohádka,kde se lidi chovaj asi tak jak jen je to možné v USA.Šablonovitě,předvídatelně a pronášející drsňácký repliky ze scénáře.Po shlédnutí R mi tohle přijde jako opravdu jinej vesmír. ()

XXXXXXXX

Jste-li nabubřelý pitomec, který si raději, místo respektování dopravních regulí, dává bro fist se stejně nachcaným kolegou, není se čemu divit, když to vaše auto zaparkuje po walkerovsku na křižovatce. Pohřební kondolence se z vězení posílají poněkud složitě a pokud ještě máte na krku nakrknutou kolegovu stíhačku, nenechají na sebe soudní exekuce čekat. Pak už jen jednomu usvědčenému bankéři stačí, aby si nechal narůst mroží knír, doplnil jej dřevorubeckým fousem, začal ze sebe dělat mulu a postavení ve vězenské hierarchii, pomalu dostává jasnější kontury. Samozřejmě, že Peníze odjakživa dokázali nemožné věci, a Zkrocení zlé Bestie není žádnou vyjímkou. Je to vlastně taková mýdlová opera o tom, jak se bankéř hledal až se našel a že všechno zlé, je k něčemu zlé. Celda 211 zůstala nepřekonána, ale Zločinec dostal pořádně zabrat! ()

dzberry

Čert vem pravděpodobnost/nepravděpodobnost podobných příběhů... Ty jsou tady hlavně od toho, abychom na ně čučeli ve filmech plných testosteronu, henna kérek a kakaových skrýšíček svalnatých muklovských zadnic... Takže stesky o tom, že „tohle se může stát jedině v americkém filmu“, neberu. Niky Walda je – jak už dávno víme – rodilý rodinný ochránce, dal to dobře, lehká překombinovanost dějová se dá také omluvit, ony ty přískoky ze svobody za mříže a zpoza mříží zase na svobodu (nejen v retrospektivě) dají jednomu, který to musí celé odsedět, vymyslet a sepsat, docela zabrat, že jo... Žádná prča. A navíc(!) – když to poměřím se svým někdejším výletem na Mírov.. To se nedá srovnat!!! ()

mark9th

Príjemne prekvapenie a takisto výborný výkon od Nikolaja. Od takéhoto príbehu by som však očakával väčšiu dávku brutality. Stále však stojí za pozretie. P.S: Jon Bernthal by si za vedľajšie úlohy vo filmoch a seriáloch za posledné roky zaslúžil osobitnú cenu :) ()

kotasbk

Pro mne nejlepší film roku 2017. Poměrně dost depresivní hudba, výborné záběry, brilantní herecké výkony od Nikolaje nebo Jona, sad moments, to vše dělá tenhle snímek vynikajícím. ()

0verseer

Shot Caller sa ani zďaleka nemôže radiť medzi blockbustery či kráľov žánru ako Shawshank Redemption, napriek tomu ide o snímok, ktorý si zaslúži pozornosť. Samozrejme to nie napísané bezchybne a preto najmä dejová linka v súčasnosti zakopáva, na druhú stranu je to dosť priamočiare a zobrazenie pomerov panujúcich v lochu bez väčších okolkov ma príjemne prekvapilo. Coster-Waldau opäť potvrdil svoje nesporné herecké kvality a dúfam, že po tom ako sa vymaní zo spárov GoT bude v takýchto vážnejšie ladených snímkoch účinkovať častejšie. Ocenil by som tak o 20 minút kratšiu stopáž, no napriek tomu sa nedá povedať, že by som so záverečnými titulkami pociťoval nejaké sklamenie. Po nejakom čase si dokonca ešte možno dám repete.... ”And a place like this forces us to become warriors or victims. Nothing in between can exist here.” 7/10 ()

RafaKrakal

Nikolaj Coster - Waldau umí zahrát i něco jiného než Jaimieho Lannistera a dokonce dost dobře. Scénář sice není z nejpropracovanějších, ale herecké výkony a skvělá atmosféra tento nedostatek plně kompenzují. Hledáte - li odpočinkový film, Shot Caller to dokonale splňuje, 80% ()