radeckator

Vězeňské drama jak se patří. Film má atmosféru, napětí a není hloupý. Ze žánru vězeňských dramat rozhodně je toto jedno z nejlepších. ()

Forty-

Pribeh filmu mi daval hlavu a patu a ako celok bol dobre predstaveny, relativne putavy a dobre ukonceny. Stopaz mi prisla prilis ambiciozna, keby sa to osekalo o 15-20 minut, tak sa vyhnem nude v druhej polovici. Audio-vizualnej stranke nemam co vytknut, herecke obsadenie tiez na jednicku. Problem je, ze tento film vznikol v roku 2017. Pride mi to ako velmi opatrne recyklovanie veci, co sme uz videli. Ak sa ma opytate o rok o com tento film bol, tak uz asi nebudem vediet, pretoze tu nebola nijka inovativna myslienka, ktora by mi ho vryla hlbsie do pamate. Skoda. ()

Likan7

Filmy z vězeňského prostředí mám od nepaměti rád, a musím uznat, že Trestanec je obecně jeden z nejlepších v tomhle žánru. Má skvělý příběh, temnou depresivní atmosféru až na půdu, skvělý herce (absolutorium Nikolajovi!) a parádní konec, který je vlastně temný a správný nakonec. Trestanec by si možná zasloužil o 10 minut kratší stopáž a úplně vymazat nezajímavou linku s detektivy, ale celkový dobrý pocit mi tohle nezkazilo. Zase jsem jednou viděl kvalitku.. ()

ER

Tak finančník, který se dostane do kriminálu a hned je z něho tvrďák...uf. Jinak to "propletení" děje vězení/obchod se zbraněmi je dobře udělané,. Ale chtělo to se více zaměřit na děj po propuštění z vězení a dát mu o něco větší dynamiku. Jinak mi to dost připomnělo Kult hákového kříže, řekl bych, že nějaká inspirace tu je. ()

Klajondr

Aneb jak jedna dopravní nehoda udělá z člověka hlavu mexického kartelu. Fajn podívaná, Nikolaj se role zhostil výborně a perfektně tak podtrhuje drsnou atmosféru americké vězeňské instituce. Sice je film malinko přehnaný a samotného dealování uvidíme pomálu, ale za to si užijeme super příběh plný zvratů a... no však se podívejte sami. Mříže se otevírají. ()

rublik05

Ze začátku jsem tak úplně nevěděl, co od filmu mám čekat. Nikolaje mám nejvíce spojeného s krasavcem Jaimem, tak jsem byl moc zvědavý, jak se mu půjde role drsného vězně. Překvapivě mu role padla jako ulitá, s tím umělým knírkem si mě prakticky hned získal. Vězeňské prostředí má velmi silnou atmosféru, moc se mi líbily i brutální akční scény a také velmi syrově zobrazené násilí. Retrospektivně vyprávěný příběh je plný dramatických situací, najde se i několik povedených zvratů, oceňuji dobrou hudbu, závěr mě přímo rozsekal. Snímek má vcelku svižné tempo, téměř vůbec nenudí, dvě hodiny utečou jak voda. Trestanec je vyloženě chlapský film narvaný testosteronem, nejvíce ho ocení asi mužská část publika, nicméně i tak ho všem vřele doporučuji. 8/10 ()

gemi

Je to mezi třemi a čtyřmi, ale za ten vývoj postavy, kdy se z decentního obchodníka stane potetovaný alfa samec nazi galérky, si to zaslouží přece jenom o ten kousek navíc. Divákovi je líto, co se z něj stalo, protože za to do značné míry mohl vězeňský systém "bojuj, nebo zemři" a současně je sympatické, že se naprosto vzdal rodiny ne proto, že by mu na ní nezáleželo, ale právě naopak. ()

Nix

Zločinec se mi líbil o trochu víc, ale zase je to originální pohled do věznice a pohled na normálního člověka, kterému nic jiného nezbude a musí to vězení nějakým způsobem přežít. ()

alldo.raine

I když je prakticky nemyslitelné to, co se ve filmu děje, a to že se z Jamieho stane boss v lapáku, tak se mi ten film líbil. Herci hrají perfektně, napětí a syrovost to má taky, střihy mezi současností a minulostí jsou provedeny na jedničku. A to, že je tam pár blbostí? Na hrdinu, který by se svojí neprůbojností nechával v lapáku jen obšťastňovat by přeci nikdo nekoukal:) ()

john.h

Trošku přitažené za vlasy, ale rozhodně působivé a trochu mrazí z představy, že něco takového se může stát prakticky komukoliv (zřejmě v hodně mírnější podobě, ale nějaké semletí víceméně nevinného člověka systémem už se stalo a bude se stávat). Celkem svěží film ve změti debilit v poslední době. ()

Franche

Možná jsem ovlivněná faktem, že vězeňská dramata mě vždy bavila a zajímala, možná to bylo prostě jen dobré. Nikolaj bez debat táhne celý film a to i přesto, že jeho nenápadný boj proti kartelu a za dobro je ne zrovna uvěřitelný. Jasně, našlo by se plno iracionálních a nereálných věcí, ale jako celek to obstálo velmi dobře. Souhlasím s komentáři, které zmiňují testosteronem nasáklou stopáž. Ale proč ne. Celkově 4* už jen proto, že vlastní blbostí a s trochou smůly se do basy může dostat každý. O tom, že podobně funguje každá druhá americká věznice ani nemluvě. ()

Mufuck

Výborná záležitost, u které stále váhám zda neudělit rovnou plnou palbu hvězd. Ano, některé scény i postup v hierarchii bratrstva byly prostě přitažené za vlasy, ale i tak to Nikolajovi aka Hartonovi věříte, od začátku až do konce. Chytil svůj osud za pačesy, v jeho případě spíš za bradku, a udělal své životní rozhodnutí. Spojit se s gangem, který ho měl nejprve ve vězení chránit, ale vše se nakonec obrátilo proti němu. A důsledek tohoto kroku ve finále nečekal ani on sám. V určitém bodu sice byla možná šance návratu ke spořádanému životu, ale svými kroky si sám podřezal větev. Násilí střídá hru na city, kdy vlastně zločinci fandíte, jen aby chránil svou rodinu. Ale do té situace jí postavil on sám, a proto to musel za každou cenu vyřešit. Skvěle zahrané, takové uvěřitelně surové, napínavé, plné rasové nenávisti. Zaujme výborný casting: Coster-Waldau je boží, a o Bernthalovi ani nemluvit, to je herecká klasa sama o sobě. Toto dílko je nutnost ke shlédnutí i pro ty, kteří vězeňskou tématiku zrovna nevyhledávají. ()

Zveldr

Pochmurný začátek vás uvede do světa zločinců. Avšak po půlce filmu zjistíte, jak to doopravdy chodí. Příběh je vystaven naprosto skvělým a charismatickým "hrdinou", který prožívá nechtěnou proměnu ve zločince. Vžijete se s ním a opravdu víte, proč jisté věci dělá. Grandiózní finále vás naprosto dostane a vy víte proč. Veškeré souvislosti vám dojdou a zjistíte, jaké kouzlo film doopravdy má. Kamerově naprosto perfektní. Žral jsem každý záběr, který v tom filmu byl. Velmi blízké záběry na Nikolaje Costera-Waldaua úžasně vyjadřovali jeho emoce. V kombinaci s rázným při tom velmi ladným soundtrackem z toho dělá ještě lepší film. ()