Katastrofický / Thriller / Drama / Dobrodružný / Akční

USA, 1996, 113 min

Tenhle film mam rád, pokaždý když je v tv tak se na něj musim podívat. Je skvěle natočenej, má spád a ani na chvilku nenudí, pořád se tam něco děje a ten nápad se sledováním a stíháním tornád je originální a ještě suprově zpracovanej. Dvě hlavní role by asi dokázalo zahrát víc neznámých herců, ale známá herecká tvář potěší a ještě film pozdvihne, ale to co se mi na tomhle filmu líbí nejvíc jsou triky, na svojí dobu jsou geniální a realisticky natočený, všechny ty tornáda, který ničej na co přijdou, lítající domy a krávy, který letěj kolem a bučej, teda nevim jestli to bylo chtěný, ale třeba ty létající krávy byly i vtipný. A i když to znám, tak jsem byl napnutej a to jsem to viděl už asi popátý(11.6.2005)

Ve svém žánru do dneška nepřekonatelný kousek. Tornáda mě vždy fascinovali. Problémem filmů o nich však zpravidla bývá, že na to aby jste tenhle živel patřičně zpracovali potřebujete prachy na pořádný efekty. Proto nikdy žádnej z těch levných televizních filmů nemá a neměl nárok na toto mistrovský dílo. Jan De Bont pro mě osobně stvořil svým způsobem kult a nehodlám teď řešit jak je ten film hloupej postavy plochý a že se tam kromě tý velkolepý destrukce víceméně nic neděje. To je úplně fuk, protože tohle není o hereckých výkonech, tady nehrají herci tady je jediný herec a tím je tornádo. Pro mě je tohle osobně klasika který se zatím žádný z konkurentů nedokázal ani přiblížit. Osobně jsem zvědavý jak dopadne letošní projekt V oku tornáda který mě teda hodně zaujal a hned se pro mě stal jedním z nejočekávanějších projektů tohoto roku. Každopádně jak už jsem napsal tohle je moje srdcovka a top film v žánru a tudíž hodnocení je zcela jasný.100%(10.5.2014)

Stručně: otřepaná sbírka dějových klišé zabalená do povedených efektů. Nikdy mě nelákalo vidět tento katastrofický film podruhé, ani Helen Hunt a Bill Paxton pro mě nejsou dostatečně sympatickými tahouny. Mírný nadprůměr za slušnou audiovizuální stránku, v ostatních ohledech naprosto běžná americká produkce, tuctová jak dvouvrstvý hajzlpapír. 60%(31.5.2010)

Létalo všechno ... nebohá dobytčata, dopravní prostředky, zemědělské stroje, části obytných budov - prakticky cokoli, co si hravé a rozverné tornádo usmyslelo cestou přemístit či rozmontovat. Jak říkám: Létalo všechno ... kromě vozového parku a technického vybavení party šílenců, kteří se pokoušeli živel zmapovat. Možná měl pro ně slabost, když ho tak oddaně následovali ... možná jim CHTĚL umožnit, aby změřili jeho sílu. Aby jim konečně došlo, s kým mají tu čest. Triky skvělé, herci sympatičtí - ale děj stěží průměrný a některým jeho momentům nelze dost dobře uvěřit ... přesto v souhrnu přináší lehce nadprůměrnou zábavu - obzvláště za horkého letního podvečera (nejlépe těsně před bouřkou).(28.7.2013)

Ve své době špička katastrofického filmu, dnes příjemné upomenutí na to, že v daném žánru jde tvořit i tak, aby se divák necítil podceňován nebo regulérně urážen schématickým patriotickým patosem s průměrnými efekty a přehrávajícími nebo přímo dřevěnými herci. I když jde stále o zábavu bez hlubšího smyslu, v Twisteru všechno funguje tak jak má, a proto stále stojí o třídu výš než Day After Tomorrow (a o straigt-to-DVD a televizních počinech, které máme zejména v okurkové sezóně to "potěšení" vídat o víkendových odpolednách, radši ani nemluvím). Zásluhou sympatické hlavní dvojice je nezpochybnitelná sedmdesátka povýšena na osmdesátku, a je nutné poznamenat, že jde zřejmě o poslední dobrý film Jana De Bonta:)(27.3.2011)

• - Zlaté maliny - Nejhůř napsaný film s rozpočtem přes $100 miliónů; nominaci na Nejhorší vedlejší herečku dostala J. Gertz. (Geriel)

• - 20. května 1996 se Ontariem prohnalo skutečné tornádo a zbořilo i letní kino, kde se Twister promítal. (Divočák)

• - Natáčení probíhalo ve městech Ponca City, Ames, Wakita, Boone, Eldora, Guthrie, Maysville, Norman, Pauls Valley, Rippey, Waurika, Whitten v USA a v Boltonu v Kanadě. (willy1)