Katastrofický / Thriller / Drama / Dobrodružný / Akční

USA, 1996, 113 min

Naprosto paradni oddechovka, ktera jede od samyho zacatku do konce aniz by nekde zastavila, takze to je vlasne jedna velka honicka. Navic je pribeh zajimavej a originalni, tornada a vse okolo jsou trikove zpracovany perfektne a herci jsou super, skutecne jim verite tu jejich radost a nadseni. Na 5* to sice o fous neni, ale na film se vzdycky rad kouknu.(4.4.2008)

Normální děj katastrofického filmu (rozuměj stojí za starou belu - předem dáno, kdo bude mrtvý a kdo ne, naprosto předvídatelné situace, ...), ale výborné triky, sympatičtí herci a dobře plynoucí příběh způsobili, že jsem se docela i bavila a neměla ani moc času hledat logické chyby a rejpat do nich...(4.7.2004)

Démonicky strhujúca atraktívna akčná šou, plná sympatických hrdinov (Huntová, Paxton, Hoffman, Davies), tvrdých ženských, rýchlych áut, hulákajúcej muziky, lietajúcich kráv, traktorov padajúcich z neba a pomaly sa dvíhajúceho vetra, ktorý predznamenáva príchod úžasného nepriateľa; zákerné tornádo v tomto filme má totiž osobnosť a rozum, hrdinov varuje a keď si nedajú napriek tomu povedať, začína ich krvilačne prenasledovať a zasahovať na citlivých miestach. Jan de Bont, Steven Spielberg a Michael Crichton v plnej poľnej. P.S. Pomôže znalosť ČARODEJNÍKA Z KRAJINY OZ.(17.10.2004)

Soundtrack Mark Mancina: 1. Humans Being - Van Halen ,2. Virtual Reality - Rusted Root ,3. Talula [BT's Tornado Mix] - Tori Amos ,4. Moments Like This - Alison Krause & Union Station ,5. Darling Pretty - Mark Knopfler ,6. Miss This - Soul Asylum ,7. Broken - Belly ,8. Love Affair - K.D. Lang ,9. How - Lisa Loeb & Nine Stories ,10. Melancholy Mechanics - Red Hot Chili Peppers ,11. Long Way Down [Remix] - Goo Goo Dolls ,12. No One Needs To Know - Shania Twain ,13. Twisted - Stevie Nicks & Lindsey Buckingham ,14. Respect The Wind - Edward And Alex Van Halen,(6.5.2011)

Tehdy v devadesátých v kině byl pro mě Twister super zážitek .. a tak nějak to ve mně zůstalo dodneška. Zpětně sice vidím, jak je všechno přímočaré, jednoduché a jasné, ale tak to má v akčňáku být - ti hodní jezdí ve veselých barevných autíčkách, ti úpatní a proradní v černých .. a proti všem se kroutí prvotřídní rozvířený bad ass. Tempo je svižné, akce napínavá, což je De Bontova asi jediná silná stránka .. auta a busy poletující vduchem, to by mu šlo (s loděma už je to horší). Vztahová zápletka je taky vcelku klasická a předvídatelná, ale to jen aby moc nestála v cestě, a spolu s nenucenými a často vtipnými dialogy vyplnila nezbytné klidné pasáže. Všechny postavy okolo jsou mile rozmanité, ale nevyhnutelně mezi nimi vyčnívá Helen Hunt, která jako vždy působí svěže a přirozeně .. a je prostě kouzelná, i když je špinavá a vzhůru nohama. Jindy pohodová a uvolněná Jami Gertz si svoji upjatou městskou puťku s přirostlým telefonem střihla taky parádně - ''Víš, když jsi mi vyprávěl, jak se honíš za tornády, myslela jsem, že je to jen taková metafora.''(24.6.2010)

• - Pojmenování přístrojů se senzory Dorothy je nárážkou na stejnojmennou postavu z filmu Čaroděj ze země Oz (1939), která je do země Oz přenesena právě tornádem. (Elyon)

• - Snímek byl natočen za 95 dnů. (SidneyP)

• - První film komerčně distribuovaný na DVD. (Tochal)