Katastrofický / Thriller / Drama / Dobrodružný / Akční

USA, 1996, 113 min

Všechno lítá, co má peří… Kombajn?! Miluji bouřky. To zlověstné ticho, když se blíží, stahující se mračna, blesky křižující oblohu a pročištěný vzduch, když už je po všem - tudíž mě měl de Bontův katastrofický spektákl tak trochu v hrsti už předem. Co naplat, že postavy jsou karikaturami, jejichž osobní problémy nezajímají ani poletující zemědělskou techniku - slouží jen jako doplňková omáčka k výživnému masíčku digitálních triků. Ohledně profláklé scény s létajícím skotem mě napadlo, že mít tornádo ve Státech četnější výskyt, nebudou mít tamní honáci co žrát..(29.7.2013)

Tenhle film mam rád, pokaždý když je v tv tak se na něj musim podívat. Je skvěle natočenej, má spád a ani na chvilku nenudí, pořád se tam něco děje a ten nápad se sledováním a stíháním tornád je originální a ještě suprově zpracovanej. Dvě hlavní role by asi dokázalo zahrát víc neznámých herců, ale známá herecká tvář potěší a ještě film pozdvihne, ale to co se mi na tomhle filmu líbí nejvíc jsou triky, na svojí dobu jsou geniální a realisticky natočený, všechny ty tornáda, který ničej na co přijdou, lítající domy a krávy, který letěj kolem a bučej, teda nevim jestli to bylo chtěný, ale třeba ty létající krávy byly i vtipný. A i když to znám, tak jsem byl napnutej a to jsem to viděl už asi popátý(11.6.2005)

Tohle byl můj první tornádovej film. poprvé jsem se z něj dozvěděl o šílencích - Lovcích tornád. A taky poprvé jsem ve filmu viděl létat krávy. Technické zpracování bylo na svoji dobu téměř dokonalé, děj však nijak nevybočoval ze schématu amerických katastrofických filmů. Ovoněno a ozvláštněno to bylo po všech těch požárech, sopkách a zemětřeseních jen tím Twisterem. Přesto budu hodnotit tehdejší optikou a mým údivem v kině. * * * *(29.10.2015)

Inteligentné, plné života a svižné dobrodružstvo s veľmi sympatickou ústrednou dvojicou postáv (a hercov). Akurát je otázne, koho zaň pochváliť. Asi všetkých do rovnakej miery. Spielbergova produkčná ruka z toho sála každým pórom, režisér de Bont využíva hlavne svoje mimoriadne kameramanské schopnosti a tvorcovia vizuálnych efektov tvoria krásne tornáda. A práve ony sú predsa hlavnými hrdinami filmu! Presne tá úžasná hollywoodska zábava, na ktorú Roland Emmerich nikdy nebude môcť byť hrdý.(14.8.2003)

Jeden z mojich obľúbených filmov o ničivých schopnostiach našej prírody. Twister je zábavný dobrodružný snímok plný tornád, sympatických postáv a perfektných akčných scén. Jan de Bont sa od tej doby ako režisér brodí v sračkách, ale týmto si zarobil na čestné miesto v popcornovej sieni slávy. Inak Mark Mancina zložil k filmu hudbu, ktorá mu vdýchla život a vybrúsila ho ako diamant.(22.1.2015)

• - V Industrial Light & Magic dali dohromady kratičkou ukázku k Twisteru. Šlo o minutový záběr, studio ho vidělo a řeklo: „Ok, tohle chceme natočit.“ V té době ještě nebyl k filmu hotový žádný scénář. [Zdroj: Kinobox.cz] (Duoscop)

• - Zvuk tornáda byl vytvořen pomocí velmi zpomalené nahrávky velbloudího sténání. (SidneyP)

• - Natáčení probíhalo ve městech Ponca City, Ames, Wakita, Boone, Eldora, Guthrie, Maysville, Norman, Pauls Valley, Rippey, Waurika, Whitten v USA a v Boltonu v Kanadě. (willy1)