• Aleee89

Ano, dalo se na to dívat. Myslím, že to je takový netypický katastrofický film. Spíše mi připadá trochu adrenalinový, když jedou zrovna lovit tornádo, ale klasický katastrofický film to fakt není... Není to nejhorší film, ale nijak zvlášť mě nezaujal a nezaujalo mě ani nic v tom... Průměr, kterých je stovky.(27.6.2013)

"Twister" je akčný film s rozhodne originálnou témou. Zachytáva totiž lovcov tornád priamo pri ich nebezpečnej práci. Smrtiaci živel, pred ktorým sa väčšina populácie snaží utiecť alebo aspoň ukryť, oni nebojácne prenasledujú, aby získali cenné údaje o tomto prírodnom fenoméne. Hlavnú ženskú úlohu Dr.Jo Harding stvárnila moja obľúbená herečka Helen Hunt. ***(4.2.2008)

Neuvěřitelná moc a síla přírody. To je to hlavní, co je na tomto katastrofickém filmu k vidění. No - katastrofickém... Je to spíše o šílencích, kteří v zájmu vědy vyhledávají a poté se vydávají co nejblíže k přírodnímu živlu, v tomto případě k tornádům. V hlavní roli tentokrát nejsou ani tak herci, ale rotující přírodní peklo, které sebou bere vše, co mu přijde do cesty. A nutno dodat, že speciální efekty jsou více než zdařilé. I když jsem naštěstí žádné tornádo nikdy neviděl, v tomto filmu vše vypadá naprosto reálně a uvěřitelně. Je to prostě výborná vizuální podívaná, ale uznávám, že každého to nadchnout nemusí.(4.11.2008)

Pokud se dokážete přenést přes velkou nadnesenost filmu, čeká vás divoká honička za tornády všeho druhu. Viděl jsem o nich několik dokumentů a některé věci ve filmu jsou podle skutečnosti, ale velice často jsou v rámci dramatičnosti samozřejmě přitažené za vlasy. Jan De Bont umí, triky jsou na dobu přímo revoluční a banda tornádolovců dostatečně šílená (tzn. sympatická).(11.4.2003)

Ve své době špička katastrofického filmu, dnes příjemné upomenutí na to, že v daném žánru jde tvořit i tak, aby se divák necítil podceňován nebo regulérně urážen schématickým patriotickým patosem s průměrnými efekty a přehrávajícími nebo přímo dřevěnými herci. I když jde stále o zábavu bez hlubšího smyslu, v Twisteru všechno funguje tak jak má, a proto stále stojí o třídu výš než Day After Tomorrow (a o straigt-to-DVD a televizních počinech, které máme zejména v okurkové sezóně to "potěšení" vídat o víkendových odpolednách, radši ani nemluvím). Zásluhou sympatické hlavní dvojice je nezpochybnitelná sedmdesátka povýšena na osmdesátku, a je nutné poznamenat, že jde zřejmě o poslední dobrý film Jana De Bonta:)(27.3.2011)

• - Pár okamžiků před slavnou scénou s létající krávou je vidět skrze levé zadní okénko auta, ve kterém jede Dr. Jo Harding (Helen Hunt) a Bill Harding (Bill Paxton), jak projelo rudé auto, přitom ve všech záběrech je silnice liduprázdná. (dandislav1991)

• - Snímek byl natočen za 95 dnů. (SidneyP)

• - Natáčení probíhalo ve městech Ponca City, Ames, Wakita, Boone, Eldora, Guthrie, Maysville, Norman, Pauls Valley, Rippey, Waurika, Whitten v USA a v Boltonu v Kanadě. (willy1)