poster

Twister

 • USA

  Twister

 • Slovensko

  Twister

Katastrofický / Thriller / Drama / Dobrodružný / Akční

USA, 1996, 113 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • B!shop
  ****

  Naprosto paradni oddechovka, ktera jede od samyho zacatku do konce aniz by nekde zastavila, takze to je vlasne jedna velka honicka. Navic je pribeh zajimavej a originalni, tornada a vse okolo jsou trikove zpracovany perfektne a herci jsou super, skutecne jim verite tu jejich radost a nadseni. Na 5* to sice o fous neni, ale na film se vzdycky rad kouknu.(4.4.2008)

 • Isherwood
  ****

  Jak toho Jan De Bont moc nenatočil, tak mu při usednutí na režisérskou stoličku nelze upřít až nezdravá hyperaktivita. I kočírování velkolepých digitálních orgií chce pevnou režijní ruku - Rolland Emmerich by mohl vyprávět. De Bont se ve smršti jím servírovaných tornád přímo vyžívá a zároveň jimi maskuje, na styčném bodu nula, uvíznutý příběh z pera Michaela Crichtona. Hromady šablonovitých scén a charakterů, které jsou vytáhnuty z nejrozmatinějších zákoutí Crichtonovi fantazie pak, možná ano, možná ne-úmyslně strhavájí výsledek De Bontovi práce níž. Jako příklad si může divák vzít vybavení konkurenčních partií lovců tornád. Joe s Billem se vozí v rozpadajících se kraksnách, zatímco konkureční partie se řítí po silnicích i polních cestách v moderních džípech černé barvy a členové posádky se nosí v šedém stejnokroji. Charaktery postav (velmi lehce) načrtnuté hned na začátku se do konce filmu nezmění. Jejich chování je předvídatelné podobně jako v Nebezpečné rychlosti , ale tam to nevrzalo tolik jako zde, což je možná dáno tím, že zde se vyskytuje mnohem více postav než v De Bontově prvotině. Pořádný katastrofický film potřebuje pořádnou hudbu. O katastrofičnosti filmu (co se velkoleposti týče) lze úspěšně pochybovat, ale o nabušenosti soundtracku Marka Mancini už rozhodně ne. Nad přehráváním Billa Paxtona a pokusu o hraní Helen Hunt, lze bez jakýchkoliv obav mávnout rukou, protože o herce zde nejde. Jde o to si to užít, jenomže sledovat dvě hodiny černé trychtýře, jak likvidují všechno co je sebelíp přidělané, vyžaduje od diváka taky trošku trpělivosti. Vystříhat rádoby příběhovou vatu, která si říká řešení manželské krize , tak nad pátou hvězdičkou nezáváhám ani na chvilku.(12.6.2005)

 • petaspur
  ****

  Bill Harding se chce nechat rozvést s manželkou Jo, pracovat jako usedlý televizní meteorolog a užívat si poklidný život slušně vydělávajícího Amíka. Není však pouze zmanipulován svou novou přítelkyní psychologičkou Melissou? Setkání s Jo za přítomnosti větrné smrště totiž v Billovi probouzí dlouho potlačované pudy. Zase má duši kluka, který pronásleduje tornádo, z vědeckých důvodů se vrhá do jeho víru a hlavně cítí, že znovu naplno žije.(5.10.2009)

 • BoXBe
  ****

  Twister je Emmerichova pohádka na dobrou noc, ze které vykradl snad každé políčko. Spielbergova produkce, Crichtonova předloha, na svou dobu dechberoucí efekty, které dodnes nezestárly a vcelku stravitelný příběh s nestravitelnou snoubenkou zato sympatickou Helen Hunt, zavdaly vzniku blockbusteru, jehož největší síla je samozřejmě na plátně s odpovídající zvukovou kulisou v originálním znění. Twister je pořád dobrá podívaná.(29.12.2009)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  Mezi mé nejoblíbenější volnočasové aktivity patří kličkování náklaďákem mezi tornády. Kdykoli u baráku spatřím nějaké tornádo, tak se neudržím a jdu do toho. Nedělal bych to, kdybych kdysi nezabloudil do kina mezi poletující stodoly, dobytek, cisterny či kombajny. Tam se zkrátka pracovní i rodinné problémy řeší nejlépe a mne vždy pobaví být přitom. Jen ta tornáda se mne snaží naštvat a škodolibě se vyhýbají blízkosti mého domu, takže jsem mezi ně ještě nevyjel. Ale jednou si to určitě rozdáme.(7.10.2015)

 • - Snímek byl natočen za 95 dnů. (SidneyP)

 • - Zvuk tornáda byl vytvořen pomocí velmi zpomalené nahrávky velbloudího sténání. (SidneyP)

 • - V jedné scéně do automobilu hlavních hrdinů narazí cisternový kamion s logem společnosti Benthic Petroleum. Jde o stejnou společnost, která zaměstnávala postavy snímku Propast (1989) Jamese Camerona. (D.Moore)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace