Kdo přežije

(pořad)
  • Česko Poslední trosečník (více)
Rozhovor 1
Dobrodružný / Reality-TV / Soutěžní
USA, 2000

Režie:

Don Roy King

Účinkují:

Série(46)

Recenze uživatele ledzepfan k tomuto seriálu (23)

Série 41 (2021) (S41)

Docela dobrej výběr hráčů.. Ale co je to platný, když Survivor jako největší tv-show prostě zákonitě musí naskakovat na každou, byť sebepitomější tendenční vlnu kterou společnost zvedne.. Tak tady letos máme woke téma (nebojte, gendrové kotrmelce tady máme pořád)), které se táhne sérií, nehledě na to jak absurdně či křečovitě působí. Zvláště v bodě kdy zrovna hráče s tmavším pigmentem napadne založit si alianci založenou na etnické příslušnosti, aby následně zjistili, že je to z jakéhosi důvodu nefunkční koncept. Ocenil jsem, že pandemická situace zabránila pathetické návštěvě příbuzných a milovaných.. Na druhou stranu mi přišlo, že to zkrácení o pár dnů bylo docela znát (jakože hráče ten ostrov prostě nestihnul zcela pohltit).. ()

Série 44 (2023) (S44)

Série s kvalitním castingem, kde všichni hráli poměrně dobře (což se nestává vždy) a kde není nějaký extra šmejd co by svou arogantně-agresivně-protivnou povahou nějak narušoval vibe celé show. Tentokrát to nebylo ani rušivě woke.. ani produkce nepřišla s nějakým destruktivně "inovačním zlepšovákem" .. Série ve které si každý hodně rychle najde svého favorita, ale jeho případný pád není tragédií, protože soupeři jsou taky fajn. Mě, ode dne jedna, královsky bavila cesta Carolyn. ()

Série 45 (2023) (S45)

Jestli měla předchozí série parádní casting, kdy všichni hráli tu hru osobitě a nějak vědomě a nikdo nebyl výrazně otravnej, tak tady máme hned několik charakterů co hrát nechtějí (!), neumí, nebo jsou nějak osobnostně protivní (sorry Sifu, byl jsi na pěst). Na druhou stranu je tu i pár charakterů které jsou docela zajímavé (což nemusí nutně znamenat sympatické). Jake jako smolařskej právník co věčně vypadá jako, že zrovna prodělal mrtvici a na dno potravního řetězce je jeho domovem. Emily, kterou jsem v prvních minutách nenáviděl abych sám sebe po chvíli zarazil, dal jí šanci a zjistil, že první dojem může klamat. Navrátivší se Bruce, který se ukázal jako překvapivý držák... Bohužel, poměrně dlouho trvá než se to proseje od těch úplně marných soutěžících a finiš byl za mě takovej nemastnej, neslanej, kdy mi bylo vlastně jedno, kdo to vyhraje, protože nikdo z nich mě neokouzlil. Ten prostředek je ale fajn a přináší minimálně dva survivorské "first time" ()