Kdo přežije

(pořad)
  • Česko Poslední trosečník (více)
Rozhovor 4
Dobrodružný / Reality-TV / Soutěžní
USA, 2000

Režie:

Don Roy King

Účinkují:

Série(46)

Recenze uživatele Frajer42 k tomuto seriálu (45)

Série 41 (2021) (S41) odpad!

Po vynucené pauze se posralo vše, co se jen posrat dalo. Bez debat se jednalo o nejhorší sérii všech dob. Hlavní vinu přičítám extrémně špatně vybrané skupině soutěžících, z nichž nebyl ani trošku sympatický absolutně nikdo. Více než polovina zúčastněných byli nemocní zástupci LGBTQ hnusu a zbytek doplnila skupina zakomplexovaných negrů nesoucích si traumata z toho, že jejich pra pra pra pra pra předci sloužili bílým nadčlověkům. Místo soutěžení se zde tedy převážně řešili nějaké trendy LGBTQ hovna a bolístky negrů. Bohužel do tohoto kolotoče šílenství spadnul už i Jeff. Zrušením tradiční věty "Como on in guys" bylo v úvodní epizodě hlasitou předzvěstí tónu a tématu této řady. Když se v prvním díle ozval jeden z buzerantů, na kterého doma čekal dle jeho slov těhotný manžel (neptejte se mě, jak je něco takového možné), že ho toto oslovení uráží, tak jsem měl chuť sledování okamžitě ukončit. Když se o podobných píčovinách někdo další ze soutěžících rozpovídal, tak jsem tyto pasáže přetáčel, protože poslouchání takových sraček není nic, čím bych chtěl trávit volný čas. Normální soutěžící by člověk spočítal na prstech jedné ruky. Obrovské zklamání. Pokud budou mít i další série obsazení tvořené především z této menšinové části nemocné americké populace, tak bude třeba se s tímto mým guilty pleasure navždy rozloučit. [0 %] ()

Série 42 (2022) (S42)

Spoilery! Novinky, které přinesly poslední dvě řady byly spíše k hovnu a akorát vnášely do tohoto pořadu zmatek. Bylo těžké se při tak šíleném množství výhod zorientovat, kdo má vlastně co. Obrovský pokrok od předchozí řady nastal ve výběru účinkujících, kde si tvůrci tentokrát odpustili tak šílené množství nemocných pomatenců, kteří se nemohou rozhodnout, jestli mají penis nebo vaginu. Tentokrát se ze soutěžících dalo vybrat pár zajímavých tváří, na které byla radost koukat. Dojem kazila snad pouze pubertální gorilí vítězka, jejíž retardované chování mě obtěžovalo, probouzelo ve mne xenofobní sklony a kurvilo mi sledování. [75 %] ()

Série 43 (2022) (S43)

Spoilery! 43 sérií je holt 43 sérií a tak není divu, že jsem vítěze správně odhadl asi po 3 minutách. Konečně docela solidní výběr soutěžících, kteří předváděli slušnou show. Dalo se tam najít lidi, kterým člověk trochu fandil. Buzeranti a lesby tentokrát byli docela normální lidi a neměli moc potřebu mě se svojí orientací celou dobu obtěžovat. [75 %] ()

Série 44 (2023) (S44)

Spoilery! Dobře obsazená série, kde bylo komu fandit. Bohužel se stalo zvyklostí všech řad Survivora, že se do vzorku vybraných soutěžících vždy dostane nějaký ten buzerant a podobně nemocní lidé. Je tedy vždy potěšujícím zjištěním, že vybrané nemocné dno společnosti v rámci některých sérií příliš se svojí orientací neotravují, jako tomu bylo například v této sérii. Mým největším oblíbencem byl Carson, kterého si zde oblíbil snad každý z diváků. Celkově mě průběh série bavil a přinesl několik velmi dobrých zvratů. S vítězem nemám problém. [70 %] ()

Série 45 (2023) (S45)

Spoilery! Prodloužení epizod asi o 20 minut dalo více prostoru k seznámení se s životem na ostrově. Zejména vtipné bylo sledovat, kterak protagonisté po pár dnech šílí, na což nebylo ve 40minutových epizodách prostor. Casting byl tentokrát docela podařený a rychle jsem si našel zalíbení ve čtyřčlenné alianci, která zcela ovládla hru. Moc k sobě nenašli během celé soutěže konkurenci kromě několika vzpurných jednotlivců, kteří toho bohužel moc sami nezmohli. Moc jsem nepochopil původní rozložení do 3 kmenů, z nichž ten žlutý byl o autobus slabší než zbylé 2 kmeny. Jednak žlutý kmen schytal všechny labilní soutěžící a byl nejslabší i fyzicky i intelektuálně. Od samého počátku tak neměl nejmenší šanci na úspěch a postupně vypadával jeden jejich člen za druhým. S vítězkou nemám problém - tady to bylo zcela zasloužené. [75 %] ()