Ace Ventura je specialistou na pátrání po ztracených zvířatech. Jeho nejnovějším případem je pátrání po delfínovi Snowflakeovi, který je maskotem Miamských delfínů, což je tým amerického fotbalu. Delfína ukradli neznámí muži a mužstvo je bez svého maskota značně nejisté, což není před blížícím se Miamským pohárem ten nejlepší stav. Ředitelka marketingu Melissa Robbinsová je sice šokovaná Venturovým klackovitým chováním, přesto mu však případ svěří. Zpočátku se zdá, že stopa vede k bohatému Ronaldu Campovi, který nedávno koupil zařízení na přepravu delfínů a je známý svým zájmem o americký fotbal. Jenže brzy se tato stopa ukáže jako lichá. Případ dostane mnohem závažnější rozměr, když je nalezen trenér Delfínů Podacter mrtev. Ace brilantním způsobem přesvědčí detektiva Aguada i poručici Einhornovou, že nešlo o sebevraždu, ale o vraždu. Objeví také fotografii bývalého hráče Delfínů Raye Finkla, který byl vyhozen poté, co zavinil prohru svého mužstva. Ace však zjistí, že za prohru mužstva může jiný hráč, současná hvězda mužstva Dan Marino, a že Finkle, který skončil v blázinci, z něj před lety uprchl. Ace spěchá za Marinem, ten je však právě v té době unesen. Ace objeví další stopu, která vede přímo k šokujícímu odhalení pachatele obou únosů. Ace již ví, kdo je kdo v této podivné hře, ale ještě má před sebou opravdu těžký úkol, musí zachránit a osvobodit nejen delfína, ale také Marína a včas je dopravit na stadión, kde probíhá rozhodující střetnutí šampionátu. (oficiální text distributora)

ScarPoul

Kedysi som to miloval. Teraz je to úsmevné. Carrey je hádam jediný herec, ktorého kreácie fungujú, hoci sú strašne za mierou znesiteľnosti. Ale baví ma to aj po rokoch. Niektoré scény sú výborné aj z odstupom času. Čo asi najviac zamrzí je Courteney Cox ešte pred plastikou. Tá žena bola strašne krásna. ()

Lacike

Ace je Jimova najlepsia komedialna uloha. Je svojsky blaznivy, ale zaroven to nie je idiot. Len sa vyziva v pubertiackom humore. Dokonca aj ustredna detektivna zapletka je celkom napinava a dobre napisana. Top to pre mna nie je uz len preto, ze kadencia vtipov je na dnesne pomery mensia. Najviac ma bavi Jimova epizodka v blazinci. Ta ma zakazdym rozosmeje. Okrem Jima potesi kraska z priatelov Courteney Cox alebo prisna Sean Young. Uz v tejto prvej velkej Jimovej komedii Jim predvadza aj niekolko solidnych kaskaderskych kuskov, co sa stalo trademarkom jeho kariery. Rovnako ako sexualne narazky na zenske prsia. Jim ma evidentne v oblube tieto partie, co mu chvalim. Vtipne je, ze tento film ma 4 CZ dabingy a vsetky s Bohdanom. Pocul som vsetky a najlepsie su prve dva v ktorych sa Bohdan snazil jak divy a Jima mozno aj prekonal. V tych dalsich dvoch to odohral dost monotonne. 8/10. ()

BoPo

Kto by to neznal. V čase keď som to videl išlo o veľký hit a VHS-ka bola žhavým zbožím. Napriek tomu, že neradím medzi Top 3 carreyovky, tak sa reprízam vôbec nebránim a určité scény si s chuťou užijem ako vtedy kedysi. ()

ProjectAlice

Moja najobľúbenejšia komédia. Tie Jimove výrazy sú nezabudnuteľné. Vtipné situácie sú každú minútu a na niektoré scény sa len tak ľahko nezabudne. Ak túžite po skvelej komédií, tak Ace Ventura je jasná voľba :) ()

Tommassi3

"Co kdybych ti udělala ze života peklo na zemi, Venturo ??" - "Já ti nevim.. Já se ještě asi na vážnej vztah úplně necejtim, ale dík za nabídku.." ;) ()

Martinibaby

Vpodstatě je to pěkná pitomost, ale Jim Carrey je nekompromisně perfektní, takže se prostě nemůžete nesmát, jelikož na tom celý film staví:) Geniální grimasy, hlášky, Carreyovská klasika. Za vidění stojí, ale asi ne víckrát, než jednou. ()

moviesfan

Podařená komedie. Kreace Jima jsou snad už jeho vizitkou. U tomhle filmu nemá cenu přemýšlet. Nejlepší je ho zkouknout a vypustit z hlavy. Ovšem sranda dobrá. Hodnocení: 65% ()

Marek1991 odpad!

Totálna bláznivosť, nechutná, trápna, plná klišé, napríklad pri páde zo strechy na bezpečné odpadky. Viem, že to malo rôzne veci parodovať, ale pripadalo mi to opačne. Jim Carrey sa na toto hodí, ale ozaj sa na to nedá pozerať. Ak je toto úspešná komédia, tak komediálny žáner padol nízko. Všetky tie pózy, obtiahnuté penisy, naozaj nechápem ako sa to niekomu môže páčiť. Možno si budete myslieť, že nemám zmysel pre humor, no ja si myslím, že asi skôr pre trápnosti. ()

El Pistolero

Jim Carrey je králem potrhlých grimas a vtipných gagů, snímek „Ace Ventura“ zase jedním z vrcholů jeho komediální tvorby. Někomu se jeho potřeštěné filmy nemusí líbit – a já to plně chápu. Tenhle herec je prostě samostatnou kapitolou americké kinematografie, která podle mého rozhodně stojí za „přečtení“. ()

corpsy

Utratrhlý a ultravtipný vstup Jima Carreyho do hollywoodskej dvorany slávy. Film, ktorý by v dnešnej dobe skončil pravdepodobne rovno na DVD. ()

liquido26

Už ani nevím po kolikáté jsem to včera viděl, ale zase jsem se skvěle bavil. Prostě Carrey je správnej šílenec :-) ()

Pishin

Toto bylo me první seznameni s mistrem Carreyem v dobe kdy jsem sedel v kine a valel jsem se smichy pri kazde jeho dementni kreaci jsem byl pubertak jak vysitej. Uz v te dobe jsem to bral jako totalni ptakovinu, ale vazne pobavila. ()

F.man

Vlajková loď Carreyho ksichtu. Dějově nic extra, ale za ty jeho pitvořící obličeje (kompliment) tři hvězdy. If I'm not back in five minutes... just wait longer. ()

Johanka

Pokud divák od tohoto dílka neočekává umělecký zážitek, tak se určitě dobře pobaví. Jim Carrey je v grimasách prostě nedostižný. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Dočkáme se třetího Ace Ventury?

Dočkáme se třetího Ace Ventury?

21.03.2021

Žádná jiná role neproslavila Jima Carreyho víc než prakticky jedna z jeho prvních. V roli Ace Ventury, prapodivného zvířecího detektiva s bizarními metodami, divákům vůbec poprvé na velkém plátně… (více)