Ace Ventura je specialistou na pátrání po ztracených zvířatech. Jeho nejnovějším případem je pátrání po delfínovi Snowflakeovi, který je maskotem Miamských delfínů, což je tým amerického fotbalu. Delfína ukradli neznámí muži a mužstvo je bez svého maskota značně nejisté, což není před blížícím se Miamským pohárem ten nejlepší stav. Ředitelka marketingu Melissa Robbinsová je sice šokovaná Venturovým klackovitým chováním, přesto mu však případ svěří. Zpočátku se zdá, že stopa vede k bohatému Ronaldu Campovi, který nedávno koupil zařízení na přepravu delfínů a je známý svým zájmem o americký fotbal. Jenže brzy se tato stopa ukáže jako lichá. Případ dostane mnohem závažnější rozměr, když je nalezen trenér Delfínů Podacter mrtev. Ace brilantním způsobem přesvědčí detektiva Aguada i poručici Einhornovou, že nešlo o sebevraždu, ale o vraždu. Objeví také fotografii bývalého hráče Delfínů Raye Finkla, který byl vyhozen poté, co zavinil prohru svého mužstva. Ace však zjistí, že za prohru mužstva může jiný hráč, současná hvězda mužstva Dan Marino, a že Finkle, který skončil v blázinci, z něj před lety uprchl. Ace spěchá za Marinem, ten je však právě v té době unesen. Ace objeví další stopu, která vede přímo k šokujícímu odhalení pachatele obou únosů. Ace již ví, kdo je kdo v této podivné hře, ale ještě má před sebou opravdu těžký úkol, musí zachránit a osvobodit nejen delfína, ale také Marína a včas je dopravit na stadión, kde probíhá rozhodující střetnutí šampionátu. (oficiální text distributora)

salahadin

Jim Carrey je vážně výstavní šílenec, ale já patřím k té části lidí, kterým se jeho excentrické xichty nelíbí. Přehrává, vyloženě přehrává. Pro děti milující chlupaté či slizké stvoření je to ale paráda. Zajímalo by mě, kolik kilogramů gelu drží pohromadě ten jeho potrhlý účes. ()

Cappuccino

Keďže som film videl prvýkrát v detskom veku, len ťažko ho môžem hodnotiť bez ružových okuliarov. Je pravda, že humor vo Venturovi rokmi trochu zostarol a niektoré scény boli celkom cringe. Zväčša ma však úprimne bavili, pričom by som najviac vyzdvihol Aceove vystúpenie baletky na psychiatrii. ()

Ruut

Jim má výborný grimasy a věřím že napoprvé to bylo jako zjevení z nebe. Avšak zas takový nářaz to není. ()

misterz

Podľa hodnotenia a aj podľa môjho názoru je Ace Ventura: Zvierací detektív tá najlepšia komédia od Toma Shadyaca. Humor tu ťaží po všetkých stránkach. Dokonca aj krimi príbeh je miestami tak detinský a tak naivný, až sa to celé preklápa do slušnej, vtipnej roviny. Niektoré vtípky, hlášky a ksichty Jima Carreyho sú tak zábavné až mi zabehlo :). Ťažko hľadať väčšiu filmovú komediálnu pohodu a relax. 80/100 ()

mzss1

Dnes už to pro mě taková pecka není. V mládí jsem ten film miloval. Přesto se ale když na tento film narazím docela pobavím. Jim Carrey zde předvádí skvělý herecký výkon, je zde dost vtipných momentů. Zase v některých scénách je Carrey trochu trapný, občas je zde humor přehnaný. Příběhově je to slátanina, hraje se spíše na vtipy. Pro mě už jen tak na 60% = *** ()

kingik

V té době tu Jima Carreyho vůbec nikdo neznal a mně jeho humor připadal osvěžující. Prostě se zrodil nový a geniální druh komika, který právě v této komedii zúročil svůj jedinečný komický potenciál. I komedie pohrávající si s prvky parodie má něco do sebe. Příběh o zmizelém delfínovi a jeho následném vyšetřování jeho zmizení je sice triviální, ale Carrey dokáže utáhnout i ty nejslabší chvilky filmu a naprosto svou živelnou komikou strhává jako lavina vše kolem sebe. Dnes už mě jeho humor tolik nebaví. Carrey se mně okoukal a velmi často své grimasy opakuje. 70% ()

Legas

Musím opět ve svém komentáři opakovat, že Jim Carrey jako komik je americká ubohost? Jedna hvězdička za snahu a za pár úšklebků, který občas na mé tváři vyvolal. ()

Webb

Střeštěná komedie s Jimem Carreym v roli zvířecího magora, který pátrá po delfínovi. Párkrát jsem se zasmál v první půli filmu. Škoda té druhé části, přišla mi že jede akorát na setrvačník. ()

Anderton

K tejto hovadine mám podobný vzťah, ako napríklad k Austinovi Powersovi. Ústredný nápad sa vám pozdáva, pár krát sa zasmejete, ale nemáte pocit, že potenciál bol využitý tak, ako mohol. Keďže sa týmto filmom zviditeľnil neuveriteľne ohybný ksicht Jimma Carreyho, niektoré slabšie momenty filmu boli zabudnuté. Typická bláznivá komédia 90tych rokov. ()

Frajer42

Nejsem si úplně jistý, kam film zaškatulkovat. Film je hrozně divný. Jim Carrey hraje sám sebe v tom nejklasičtějším podání. Za srdíčko mě bohužel absolutně nechytnul příběh, který je příšerný. Většina stopáže je vyskládána na absolutních trapnostech a přestože mi je podobný styl humoru velmi blízký, tak si nějak nemohu vzpomenout, že bych se alespoň jednou pořádně zasmál. A vlastně ani těch drobných posmání jsem nezaregistroval mnoho. Kdybych chtěl být hodně hodný, tak bych snad 2* vykouzlil, ale vzhledem k tomu, že jsem hrozně zlý a bezcitný, tak zůstanu u hvězdičky jediné. ()

Slartibarkfast

Nenapodobitelný Jim a jeho gumový xicht! Samozřejmě, že je to hovadina, ale naprosto senzační. Kanaďani mají Leslieho a Bláznivou střelu, Američani mají Jima a jeho Ace Venturu. Parodie na kdejakou detektivečku, která je hnána do extrému v každé situaci. Jim svým osobitým způsobem zlomí diváka v pase každým svým gagem. Když to berete s nadhledem, jde si tenhle film opravdu skvěle užít. 80% ()

Zodd

Pokud je pravda, že roli ušili na míru Robu Schneiderovi, jsem tedy smrtelně rád, že v hlavní roli neskončil. Ftw. ()

nash.

Jim Carey je živel. A s ním také celá ta ujetá zápletka stojí a padá. Jeho gagy, fórky a hlášky obsáhnou celou škálu kvality, od trapných na jednom konci spektra po geniální na konci druhém. Jako celek však dokázaly vklínit prvního Ace mezi komediální klasiku devadesátých let. "Můžu ti udělat ze života peklo." - "Promiň, ještě se necítím na vážný vztah. Ale díky za nabídku." ()

Rocky62

Film, na který bych se mohl dívat pořád, Jim Carrey je prostě profík na komedie, můžete dát nižší hodnocení? ,,to nemůžu kapitáne, já totiž nemám tu mooc!'' ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Dočkáme se třetího Ace Ventury?

Dočkáme se třetího Ace Ventury?

21.03.2021

Žádná jiná role neproslavila Jima Carreyho víc než prakticky jedna z jeho prvních. V roli Ace Ventury, prapodivného zvířecího detektiva s bizarními metodami, divákům vůbec poprvé na velkém plátně… (více)