poster

Srdečné pozdravy z Ruska

 • Velká Británie

  From Russia with Love

 • slovenský

  James Bond: Srdečné pozdravy z Ruska

Akční / Dobrodružný / Thriller

Velká Británie, 1963, 115 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Rominator
  ***

  2. Bondovka - Na scéně se poprvé objevuje Q a Bond dostává smrtonosný kufřík, který obsahuje střelivo, vrhací nůž, odstřelovací pušku a slzný plyn. Svoji premiéru si také odbude Ernst Blofeld (vůdce zločinecké organizace SPECTRE), kterému zatím nebylo vidět do tváře. Za zmínku stojí na tu dobu velmi dobře choreograficky udělaný fyzicky intenzivní souboj ve vlaku mezi Bondem a Grantem.(27.12.2012)

 • Marigold
  ****

  Po famózním sukcesu Dr. NO přemýšlelo producentské duo Saltzman-Broccoli, kteráže knižní předloha by se nejlépe hodila jako pokračování triumfální pouti agenta 007 po stříbrném plátně. Pro Srdečné pozdravy z Ruska nakonec promluvil dosti nečekaný faktor... J. F. Kennedy prohlásil tuto knihu za jednu ze svých nejoblíbenějších, prodeje vzrostly a pánové od MGM měli vystaráno. A tak se půl roku po kubánské atomové krizi objevil v kinech film, v němž Rusko i západ stojí nevědomky na jedné straně barikády, zmanipulováni chytrým gambitem Čechoslováka Kronsteena a organizace SPECTRE v čele s tajemným Blofeldem (všimněte si, že v titulcích je u jeho jména otazník). Zápletka je tentokrát velmi slušně zamotaná, ale v důsledku vyznívá trochu "do ztracena" (či spíš do dalších dílů). Mýtus Jamese Bonda coby superagenta začíná nabývat tvar, na scéně se objevuje Q, víceúčelový kufřík a fotoaparát-záznamník, přesto se tenhle snímek odehrává ještě spíše v intencích klasické špiónky. Hodně dialogů, několik sympaticky odsýpajících akčních sekvencí (zejména pěstní souboj s Grantem v expresu stojí za to), ještě více lechtivých scének než v Dr. NO, krásná Bond girl s ruským akcentem... a trochu slabší Connery, který jen stínuje svému famóznímu výkonu z prvního filmu. Srdečné pozdravy z Ruska mají však jeden z nejlépe zapletených příběhů ze všech bondovek a samozřejmě čirou šedesátkovou atmosféru, pročež nemohu dát méně, než dostal Dr. No... vlastně, co bych nemohl, debut je debut. Terence Young prostě bondovky točit uměl. ___ Bond song: "From Russia with Love" (Matt Monro)(29.10.2004)

 • aniiicka
  *****

  Jedna z mých nejoblíbenějších Bondovek (možná nejoblíbenější :). Skvělý Sean!! Krásná píseň (From Russia With Love - Matt Monro)...I've seen places, faces and smiled for a moment. But oh, you haunted me so... http://www.youtube.com/watch?v=bGp8EXRTNBE(21.3.2011)

 • woody
  ****

  2. bondovka - SPECTRE se na agenta OO7 nakrkla a připravila důmyslnou pomstu za Dr. No. Geniální šachista Kronsteen naplánuje důmyslný plán jak se zbavit "sexistického dinosaura" v čemž mu pomáhají takový poskoci jako Rosa Klebbová, Morzeny (Walter Gottel se později objevil jako generál Gogol - šéf KGB) a hlavně Rudý Grant. Vraždící stroj s vypracovanou muskulturou. Nádherná bond-girl, památná rvačka ve vlaku a skvělý scénář slibují skvělý zážitek. Ale to by tu nesmělo být tolik uňuděných scén - hlavně těch v cikánském táboře. Bylo skvělé, že za rok přišel Guy Hamilton, protože s Youngem by z Bonda zbyla maximálně trilogie.(26.7.2006)

 • D.Moore
  *****

  Jestli mám mezi Conneryho bondovkami vybrat jednu nejlepší, jsou to Srdečné pozdravy. Dějově nejzajímavější film ze všech, v němž sice není moc akce, ale když už, stojí za to. Ať už legendární (právem opěvovaná) přesdržková ve vlakovém kupé, naháněčka s helikoptérou nebo přepadení cikánského tábora. Pokaždé stoprocentně odvedená poctivá práce. Co se týče děje, nechybí v něm zajímavé zvraty, ale největší zábava je stejně sledovat vyvíjející se vztah Bonda a Romanovové. Do toho samozřejmě John Barry, Youngova pečlivá režie, která se k tomuto pomalejšímu, ale v každé minutě napínavému dílku hodí víc než k čemukoliv jinému, Blofeld a ježibaba všech ježibab... Jednoduše nejde být nespokojený.(22.5.2010)

 • - Jedná se o jeden z mnoha filmů, který byl zakázán Legií slušnosti. (Krissty)

 • - Úvodní píseň s názvem From Russia with Love nazpíval Matt Munro. Hudbu složil John Barry. (Benjamin-L)

 • - Vozem Jamese Bonda (Sean Connery) ve filmu je Bentley 4-Litre. Tento vůz používal agent 007 i v knihách Iana Fleminga. (Martin_Happy)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace