Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lucasion
  ****

  Connery je zpět jako nesmrtelný James Bond. Tentokrát se vydává do Istanbulu, kde taky stráví polovinu filmu. Druhá polovina se odehrává ve vlaku. From Russia with Love je více akčnější a vtipnější než Dr.No. Poprvé se zde objevuje hlavní záporák Ernst Blofeld - hlava organizace SPECTRE, která se objeví ještě ve spoustě pokračování. Proti Bondovi stojí nájemný vycvičený vrah a bývalá důstojnice KGB. Plán rozeštvat Brity a Rusy je pouze záminka jak zničit hrozbu v podobě 007. (78 procent)(4.11.2012)

 • Gemini
  *****

  Tahle bondovka má podle mě nejlepší scénář, minimálně mezi "Conneryovkami". Krásná dvojitá agentka Tanya Romanova (nejkrásnější Bond-Girl šedesátých let - pryč s Ursullou Andress, budiž sláva Danielle Bianchi) nevědomky vedoucí Bonda do pasti nalíčené Blofeldovou organizací SPECTRE, přesně podle plánu vymyšleného agentem SPECTRu číslo 5, geniálním šachistou Kronstenem (podle scénáře Čechoslovák:)) a prováděného pod dohledem nejošklivější ženské, která se kdy v bondovkách objevila, Rozou Klebovou z KGB (SPECTRE číslo 3). Její bota s otráveným vystřelovákem se stala takřka kultovním módním doplňkem:). Ale tím hlavním soupeřem, se kterým se Bond střetne skutečně tváří v tvář, není nikdo jiný než skvělý Robert Shaw coby drobet vyšinutý vrahoun Grant, jak jinak než ve službách SPECTRu. A ještě tu je Ali Kerim, možná ještě zajímavější postava než Žukovskij v Brosnanových bondovkách. A když se přidá ještě zázračný kufřík od pana Q, skládací sniper puška s tehdejší novinkou - IR zaměřovačem, sametová stužka kolem krku krásné Rusky a exkurze do života rumunských cikánů, je zaděláno na super film. From Russia With Love je prostě nadčasová klasika mezi bondovkami. Howgh!(24.1.2003)

 • Rominator
  ***

  2. Bondovka - Na scéně se poprvé objevuje Q a Bond dostává smrtonosný kufřík, který obsahuje střelivo, vrhací nůž, odstřelovací pušku a slzný plyn. Svoji premiéru si také odbude Ernst Blofeld (vůdce zločinecké organizace SPECTRE), kterému zatím nebylo vidět do tváře. Za zmínku stojí na tu dobu velmi dobře choreograficky udělaný fyzicky intenzivní souboj ve vlaku mezi Bondem a Grantem.(27.12.2012)

 • woody
  ****

  2. bondovka - SPECTRE se na agenta OO7 nakrkla a připravila důmyslnou pomstu za Dr. No. Geniální šachista Kronsteen naplánuje důmyslný plán jak se zbavit "sexistického dinosaura" v čemž mu pomáhají takový poskoci jako Rosa Klebbová, Morzeny (Walter Gottel se později objevil jako generál Gogol - šéf KGB) a hlavně Rudý Grant. Vraždící stroj s vypracovanou muskulturou. Nádherná bond-girl, památná rvačka ve vlaku a skvělý scénář slibují skvělý zážitek. Ale to by tu nesmělo být tolik uňuděných scén - hlavně těch v cikánském táboře. Bylo skvělé, že za rok přišel Guy Hamilton, protože s Youngem by z Bonda zbyla maximálně trilogie.(26.7.2006)

 • ScarPoul
  *****

  Druhé filmové dobrodružstvo Jamesa Bonda je väčšie, akčnejšie, vtipnejšie a komplexnejšie ako jeho predchodza Dr. No a vzhľadom nato, že Dr. No považujem za jednu z najlepších bondoviek, tak vám nemusím hovoriť, že u tejto som doslova slintal. Sean Connery sa vrátil ako sa patrí a jeho Bonda mu opäť žeriem aj z navijákom. Ďalej je tu úplne skvelý Pedro Arendáriz, ktorý ako Bondov pomocník - podáva jeden z najsugestívnejších výkonov. K tomu všetkému prirátame krásku s tvárou Danieli Bianchi a zlosynov v podaní Shawa a Lenyaovej. Všetci sa perfektne zhostili svojich úloh a to čo predvádzali na plátne bolo jednoducho úchvatné. Prvýkrát sa tu objavý Q v podaní nezabudnuteľného Llewlyna, čo je jeden z najlepších a najdôležitejších momentov v bodnovej histórií. Young prekonal sám seba a priviedol Bonda k dokonalosti. Aj keď po Austinovi Powersovi Bond nikdy nebude ako predtým.(27.2.2008)

 • - V průběhu filmu herec Pedro Armendariz, který hrál Kerima Beje, umíral na rakovinu. Tuto skutečnost dlouhou dobu skrýval, jakmile se však o tom dozvěděl režisér, nechal urychleně natočit všechny scény, kde Kerim Bej vystupuje. (superbond007)

 • - První bondovka s nominací na Zlatý glóbus pro "nejlepší píseň". (džanik)

 • - Uvedení filmu v USA bylo odloženo s ohledem na politické klima po atentátu na Johna F. Kennedyho. (džanik)