Srdečné pozdravy z Ruska

• slovenský

James Bond: Srdečné pozdravy z Ruska

Akční / Dobrodružný / Thriller

Velká Británie, 1963, 115 min

Jedna z mých pěti nejoblíbenějších Bondovek. Někomu možná nesedí méně odlehčené pojetí - i já byl z prvu znásilněn pozdějším Bondovským obrazem. Děj je perfektně vymyšlený (zneužití západního a východního agenta organizací SPECTRE ve vlastní prospěch, Bond je v podstatě drsňák), napětí se dá krájet, akční scény (za všechny rvačka Bonda s Grantem) a záporáci (zrůda Klebbová a chladný vrahoun Grant) nemají chybu. Vynikající Sean Connery, nádherná Daniela Bianchi (jedna z nejhezčích Bond girl) a naprosto přesný Robert Shaw. 100%.(15.4.2006)

"Bond. James Bond." "Martini s vodkou. Protřepat, nemíchat." Myslím, že tohle si pamatuje o Jamesi Bondovi snad každý. A taky to, že je tento agent vždy obklopen krásnými ženami, rychlými auty a supermoderními vynálezy. Pokud si odmyslíme poměrně jednotvárnou charakteristiku všech jeho soupeřů, lze konstatovat, že u každého jeho filmu jde o solidní akční podívanou, která rozhodně nezatíží mysl, ale ani diváka neunudí k smrti.(7.8.2002)

Ruku na rozkrok... teda na srdce. Srdečné pozdravy z Ruska nikdy nepatřily mezi mé nejoblíbenější bondovky a ani pořádně nevím proč. Příběh, kdy každý chvilku tahá pilku, je celkem správně zamotaný, ale asi mi vadilo to, že tahle bondovka je trošku komornější. Pořád se jen někam cestuje. Bitka na člunech je vyřízena jedním ale za to mohutným výbuchem a tak tu zbývá jen super souboj s vrtulníkem, trochu nepřehledná bitka ve vlaku a přestřelka s cikány, kterou Bond proplouvá úplně stejně jako tou podvodní v Thunderballovi, protože pořád mlátí jen lidi, kteří o něm ani nevědí:-) Přesto na mě mají Srdečné pozdravy z Ruska neskutečně silnou páku a to pro mě jednu z nejhezčích Bond girl vůbec (A s tou mašličkou-mňami). Takže i díky ní poctivé 4* P.S. Být v Karlíně takovéhle cikánky, tak by se tam člověk v noci možná i přestal bát:-D(21.9.2008)

• PogoJoe

Tohle že má být jedna z nej bondovek? Absolutně ne! Jedna velká nezáživná nuda! Stejný názor jsem měl před lety, kdy jsem film shlédl dabovaný v televizi a nezměnil jsem ho ani teď, když jsem ho zkouknul v originálním znění a v mnohem lepším obraze. Můj názor: Srdečné pozdravy z Ruska řadím mezi bondovky nejhorší.(7.6.2010)

Jestli mám mezi Conneryho bondovkami vybrat jednu nejlepší, jsou to Srdečné pozdravy. Dějově nejzajímavější film ze všech, v němž sice není moc akce, ale když už, stojí za to. Ať už legendární (právem opěvovaná) přesdržková ve vlakovém kupé, naháněčka s helikoptérou nebo přepadení cikánského tábora. Pokaždé stoprocentně odvedená poctivá práce. Co se týče děje, nechybí v něm zajímavé zvraty, ale největší zábava je stejně sledovat vyvíjející se vztah Bonda a Romanovové. Do toho samozřejmě John Barry, Youngova pečlivá režie, která se k tomuto pomalejšímu, ale v každé minutě napínavému dílku hodí víc než k čemukoliv jinému, Blofeld a ježibaba všech ježibab... Jednoduše nejde být nespokojený.(22.5.2010)

• - Jedná se o jeden z mnoha filmů, který byl zakázán Legií slušnosti. (Krissty)

• - Eunice Gayson je zatím jediná herečka, která si zahrála dvakrát Bond girl. (Bioscop)

• - Rozpočet byl 2 milióny dolarů, oproti první bondovce - Dr. No (1962) - tedy dvakrát tolik. (džanik)