Srdečné pozdravy z Ruska

• slovenský

James Bond: Srdečné pozdravy z Ruska

Akční / Dobrodružný / Thriller

Velká Británie, 1963, 115 min

Jeden ze 100 nejlepších akčních filmů - 100 Greatest Action Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.¨ Dnes už klasický akční film se Seanem Connerym se odehrává v temných zákoutích Istanbulu a pak v Orient expresu na cestě do Terstu. Takže srdečné pozdravy této druhé bondovky z Orientu a Balkánu, navzdory bulharským agentům pracujícím pro Rusy, tureckým agentům ve službách Britů, cigánům najímaným Turky a agentům nadnárodním. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=x_USL1yvnaw(16.11.2013)

• PogoJoe

Tohle že má být jedna z nej bondovek? Absolutně ne! Jedna velká nezáživná nuda! Stejný názor jsem měl před lety, kdy jsem film shlédl dabovaný v televizi a nezměnil jsem ho ani teď, když jsem ho zkouknul v originálním znění a v mnohem lepším obraze. Můj názor: Srdečné pozdravy z Ruska řadím mezi bondovky nejhorší.(7.6.2010)

Tahle bondovka má podle mě nejlepší scénář, minimálně mezi "Conneryovkami". Krásná dvojitá agentka Tanya Romanova (nejkrásnější Bond-Girl šedesátých let - pryč s Ursullou Andress, budiž sláva Danielle Bianchi) nevědomky vedoucí Bonda do pasti nalíčené Blofeldovou organizací SPECTRE, přesně podle plánu vymyšleného agentem SPECTRu číslo 5, geniálním šachistou Kronstenem (podle scénáře Čechoslovák:)) a prováděného pod dohledem nejošklivější ženské, která se kdy v bondovkách objevila, Rozou Klebovou z KGB (SPECTRE číslo 3). Její bota s otráveným vystřelovákem se stala takřka kultovním módním doplňkem:). Ale tím hlavním soupeřem, se kterým se Bond střetne skutečně tváří v tvář, není nikdo jiný než skvělý Robert Shaw coby drobet vyšinutý vrahoun Grant, jak jinak než ve službách SPECTRu. A ještě tu je Ali Kerim, možná ještě zajímavější postava než Žukovskij v Brosnanových bondovkách. A když se přidá ještě zázračný kufřík od pana Q, skládací sniper puška s tehdejší novinkou - IR zaměřovačem, sametová stužka kolem krku krásné Rusky a exkurze do života rumunských cikánů, je zaděláno na super film. From Russia With Love je prostě nadčasová klasika mezi bondovkami. Howgh!(24.1.2003)

Tahle trochu nedocenena Bondovka je lepsi nez Goldfinger nebo Thunderball Tady se to teprve zacina rozjizdet ja osobne ji povazuji za 3 nejlepsi s Connerym Bond se tu stava Bondem poprve na scenu vstupuje Q poprve mame co do cineni s legendarnim sefem Spectre Blofeldem film ktery po slabym Dr No tak nejak definoval Bondovky aby se tohoto vzorce drzeli dalsi rozhodne nezapomenutelny je souboj Conneryho s Robertem Shawem ve vlaku ten je jeden z nejlepsich v historii bondovek dobre natocena je pak i prestrelka u cikanu a zaverecne explozivni finale a taky se konecne zacina hlaskovat v Anglii mame prislovy neni koure bez ohynku(27.2.2012)

Rozhodně lepší než předchozí bondovka Dr. No, ale přesto... Ve filmu mi chybí větší gradace, film zkrátka skončí bez nějakého vybroušeného nebo velkolepého finále. Za sebe nasekané akční scény mi zkrátka nestačí, i když je táhne ultracharismatický Connery. Možná je problém i v záporácích, protože kumpanie z organizace SPECTRE v čele s kočkofilem Blofeldem, čarodějnicí Klebbovou a šachmistrem Kronsteenem (který mimochodem vypadá jako Vladimir Putin) působí jako banda břídilů, kteří se stanou obětí svého překombinovaného plánu. Jinak je ale veškerá akce natočena hodně zručně, ve filmu není jediné vyloženě slabé místo a nejvíc pozornosti na sebe strhne blonďatý chladnokrevný zabiják v podání Roberta Shawa. Příště bych uvítal více nadhledu, protože díky tomu mám většinu ostatních bondovek tak rád.(6.2.2011)