poster

Srdečné pozdravy z Ruska

 • Velká Británie

  From Russia with Love

 • slovenský

  James Bond: Srdečné pozdravy z Ruska

Akční / Dobrodružný / Thriller

Velká Británie, 1963, 115 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Enšpígl
  ****

  Vlastně Bond měl psát srdečné pozdravy spíše z Turecka,ale to je jedno. V Dr.No si dali Bond a organizace SPECTRE prvni spíše oťukávající soubojíček na Jamajce . Zde už to oba soupeři rozjíždějí naplno a Bond dostane napomoc první "hračky" od Q. Soupeře má také zdátne, třeba kopající důchodkyni s otraveným bodákem v noze. Ovšem co mě zaujalo bylo kolik měl Bond holek za cca 2hodiny : "starý případ" , "2 cikánky" a Bondgirl - překrásnou Taťánu Romanovovou . To je i na Bonda fakt dobrý, težko tento rekord někdy vyrovnám.(26.12.2006)

 • 3DD!3
  *****

  Klasický Bond. Lepší scénář, víc hlášek, výbuchů i akce, hlavně bitka ve vlaku je povedená. Záporácká kočka poprvé na scéně, čísla, nůž v botě a fešná bondgirl. Navíc JimBo se vrátí v Goldfingerovi.(22.1.2013)

 • DaViD´82
  *****

  Nejlepší bondovka se Seanem Connerym. Respektive... Nejlepší bondovka vůbec. Výrazně jiná než ty zbylé a spíše klasický špionážní film. Sice nejvážnější, ale zároveň napínavá, s nadsázkou, dostatečně akční a místy docela i reálná. Třeba rvačka v kupé je typ fyzické akce, který bondovky standardně prostě nenabízejí (tedy až do příchodu Craiga).(17.11.2004)

 • RHK
  ****

  Jeden ze 100 nejlepších akčních filmů - 100 Greatest Action Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.¨ Dnes už klasický akční film se Seanem Connerym se odehrává v temných zákoutích Istanbulu a pak v Orient expresu na cestě do Terstu. Takže srdečné pozdravy této druhé bondovky z Orientu a Balkánu, navzdory bulharským agentům pracujícím pro Rusy, tureckým agentům ve službách Britů, cigánům najímaným Turky a agentům nadnárodním. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=x_USL1yvnaw(16.11.2013)

 • sud
  *****

  Jedna z mých pěti nejoblíbenějších Bondovek. Někomu možná nesedí méně odlehčené pojetí - i já byl z prvu znásilněn pozdějším Bondovským obrazem. Děj je perfektně vymyšlený (zneužití západního a východního agenta organizací SPECTRE ve vlastní prospěch, Bond je v podstatě drsňák), napětí se dá krájet, akční scény (za všechny rvačka Bonda s Grantem) a záporáci (zrůda Klebbová a chladný vrahoun Grant) nemají chybu. Vynikající Sean Connery, nádherná Daniela Bianchi (jedna z nejhezčích Bond girl) a naprosto přesný Robert Shaw. 100%.(15.4.2006)

 • - Poprvé se zde objevil herec Walter Gotell (v roli Morzenyho), který hrál v dalších bondovkách pravidelně generála Gogola. (džanik)

 • - Postava Kronsteena, geniálního šachisty a zároveň agenta SPECTORu, ve filmu pochází z Československa. (wirok)

 • - Skládací puška, kterou dal Q Bondovi (Sean Connery), byla AR 7 Explorer Survival  Rifle, která se vyráběla v ráži .22 LR a nikoli v ráži 6,35 mm, jak uvedl Q. Do pouzdra se však už standardně nevešel dalekohled. (JohnSmith)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace