Nejlepší bondovka se Seanem Connerym. Respektive... Nejlepší bondovka vůbec. Výrazně jiná než ty zbylé a spíše klasický špionážní film. Sice nejvážnější, ale zároveň napínavá, s nadsázkou, dostatečně akční a místy docela i reálná. Třeba rvačka v kupé je typ fyzické akce, který bondovky standardně prostě nenabízejí (tedy až do příchodu Craiga).(17.11.2004)

Druhé filmové dobrodružstvo Jamesa Bonda je väčšie, akčnejšie, vtipnejšie a komplexnejšie ako jeho predchodza Dr. No a vzhľadom nato, že Dr. No považujem za jednu z najlepších bondoviek, tak vám nemusím hovoriť, že u tejto som doslova slintal. Sean Connery sa vrátil ako sa patrí a jeho Bonda mu opäť žeriem aj z navijákom. Ďalej je tu úplne skvelý Pedro Arendáriz, ktorý ako Bondov pomocník - podáva jeden z najsugestívnejších výkonov. K tomu všetkému prirátame krásku s tvárou Danieli Bianchi a zlosynov v podaní Shawa a Lenyaovej. Všetci sa perfektne zhostili svojich úloh a to čo predvádzali na plátne bolo jednoducho úchvatné. Prvýkrát sa tu objavý Q v podaní nezabudnuteľného Llewlyna, čo je jeden z najlepších a najdôležitejších momentov v bodnovej histórií. Young prekonal sám seba a priviedol Bonda k dokonalosti. Aj keď po Austinovi Powersovi Bond nikdy nebude ako predtým.(27.2.2008)

Tak trochu North By Northwest mezi bondovkami (Bond obětí hry, kterou řídí jiní + přiznaná citace slavného náletu práškovacího letadla). Akčních scén není mnoho, ale patří k těm nejlepším, souboj v jedoucím vlaku je jenom o málo syrovější než bitky muže proti muži v bourneovkách. A do Taťány jsem se platonicky zamiloval už v raném mládí. Jedna z nejlepších. 85% Zajímavé komentáře: Marigold, Legas, ]V[()Rt(10.6.2005)

"Kdo je Bond ve srovnání s Kronsteenem?" Ta mrtvola má ale sebevědomí. No alespoň mělo Bondovo obvyklé machrování solidního soupeře v oblasti myšlení, druhého v oblasti boje a třetího v posteli. Mne to jako obvykle bavilo, zejména vážený pan Bey byl vynikající flegmatik, a i když se tentokrát technickými vychytávkami nijak zvlášť neplýtvalo, tak neprůstřelný, neoblafnutelný a ke koitu vždy připravený pohodář to zase odagentoval na vysoké společenské úrovni.(20.11.2015)

Jestli mám mezi Conneryho bondovkami vybrat jednu nejlepší, jsou to Srdečné pozdravy. Dějově nejzajímavější film ze všech, v němž sice není moc akce, ale když už, stojí za to. Ať už legendární (právem opěvovaná) přesdržková ve vlakovém kupé, naháněčka s helikoptérou nebo přepadení cikánského tábora. Pokaždé stoprocentně odvedená poctivá práce. Co se týče děje, nechybí v něm zajímavé zvraty, ale největší zábava je stejně sledovat vyvíjející se vztah Bonda a Romanovové. Do toho samozřejmě John Barry, Youngova pečlivá režie, která se k tomuto pomalejšímu, ale v každé minutě napínavému dílku hodí víc než k čemukoliv jinému, Blofeld a ježibaba všech ježibab... Jednoduše nejde být nespokojený.(22.5.2010)

• - Uvedení filmu v USA bylo odloženo s ohledem na politické klima po atentátu na Johna F. Kennedyho. (džanik)

• - Na plakátu k filmu má Bond (Sean Connery) v ruce pistoli Walther LP 53, což byla vzduchovka. Signální pistole, kterou použil Bond při honičce v motorových člunech, byla Webley & Scott No.1 Mk. III. (JohnSmith)

• - Inspirací pro Flemingovu knihu byla událost z roku 1950, kdy byl v Orient Expressu komunistickým agentem zabit a následně z vlaku vyhozen námořní atašé USA. (džanik)