poster

Srdečné pozdravy z Ruska

 • anglický

  From Russia with Love

 • slovenský

  James Bond: Srdečné pozdravy z Ruska

Akční / Dobrodružný / Thriller

Velká Británie, 1963, 115 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Matty
  ****

  Tak trochu North By Northwest mezi bondovkami (Bond obětí hry, kterou řídí jiní + přiznaná citace slavného náletu práškovacího letadla). Akčních scén není mnoho, ale patří k těm nejlepším, souboj v jedoucím vlaku je jenom o málo syrovější než bitky muže proti muži v bourneovkách. A do Taťány jsem se platonicky zamiloval už v raném mládí. Jedna z nejlepších. 85% Zajímavé komentáře: Marigold, Legas, ]V[()Rt(10.6.2005)

 • genetique
  ****

  #2 - Scenár je upletený majstrovsky, no vidno, že v druhej bondovke sa Connery ešte stále len stotožňuje s rolou agenta a tvorcovia ešte stále nemajú namiešané to pravé, orechové. Cez to všetko je tu akcia, odstupný anglický humor aj v tých najvážnejších situáciách a bondovské hračky ako sa patrí. Bond ale ešte nemal svoje auto, na dievčatá zabudnúť nemohol a znova mi chýbala fráza 'Vodku s martini. Potrepať, nemiešať!'. To všetko ale už nabudúce. 75%.(9.9.2007)

 • woody
  ****

  2. bondovka - SPECTRE se na agenta OO7 nakrkla a připravila důmyslnou pomstu za Dr. No. Geniální šachista Kronsteen naplánuje důmyslný plán jak se zbavit "sexistického dinosaura" v čemž mu pomáhají takový poskoci jako Rosa Klebbová, Morzeny (Walter Gottel se později objevil jako generál Gogol - šéf KGB) a hlavně Rudý Grant. Vraždící stroj s vypracovanou muskulturou. Nádherná bond-girl, památná rvačka ve vlaku a skvělý scénář slibují skvělý zážitek. Ale to by tu nesmělo být tolik uňuděných scén - hlavně těch v cikánském táboře. Bylo skvělé, že za rok přišel Guy Hamilton, protože s Youngem by z Bonda zbyla maximálně trilogie.(26.7.2006)

 • HAL
  ****

  Snad až nebondovská bondovka, ve které není místo pro typický béčkový odér který byl jinak filmům o agentovi s povolením zabíjet vlastní, a veškeré odlehčující vsuvky jsou postavené jen na Conneryho charisma a jeho laškováním s každou sukní v dohledu. Jinak jde, možná jako následek Kubánské krize, o překvapivě velmi vážný a komorní špionážní film s minimem akčních scén, ale zato spoustou intrikaření, napjaté atmosféry a... mluvení. Na seriózní thriller srovnatelný s etalony žánru jako North by Northwest či novější Day of the Jackal je ale ve scénáři až příliš mnoho děr a nedomyšleností, stejně jako se do příliš dlouhého děje místy vkrádá nuda. Od Doktora No svým způsobem posun k lepšímu, jako film fungují Pozdravy z ruska lépe, ale od povrchní jednoduché zábavy se šílenými záporáky, fantastickými vynálezy a opulentní akcí, jakou vždy bondovky byly, je stylem až příliš daleko. 7/10(5.7.2008)

 • ScarPoul
  *****

  Druhé filmové dobrodružstvo Jamesa Bonda je väčšie, akčnejšie, vtipnejšie a komplexnejšie ako jeho predchodza Dr. No a vzhľadom nato, že Dr. No považujem za jednu z najlepších bondoviek, tak vám nemusím hovoriť, že u tejto som doslova slintal. Sean Connery sa vrátil ako sa patrí a jeho Bonda mu opäť žeriem aj z navijákom. Ďalej je tu úplne skvelý Pedro Arendáriz, ktorý ako Bondov pomocník - podáva jeden z najsugestívnejších výkonov. K tomu všetkému prirátame krásku s tvárou Danieli Bianchi a zlosynov v podaní Shawa a Lenyaovej. Všetci sa perfektne zhostili svojich úloh a to čo predvádzali na plátne bolo jednoducho úchvatné. Prvýkrát sa tu objavý Q v podaní nezabudnuteľného Llewlyna, čo je jeden z najlepších a najdôležitejších momentov v bodnovej histórií. Young prekonal sám seba a priviedol Bonda k dokonalosti. Aj keď po Austinovi Powersovi Bond nikdy nebude ako predtým.(27.2.2008)

 • - Celosvětová premiéra proběhla 10. října 1963 v Londýně. (Varan)

 • - V románové předloze od Iana Fleminga se šifrovací stroj Lektor jmenoval Spectortvůrci filmu ho ale přejmenovali, aby se název divákům nepletl s organizací Spectre. (superbond007)

 • - Postava Kronsteena, geniálního šachisty a zároveň agenta SPECTORu, ve filmu pochází z Československa. (wirok)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace