VOD (1)

Herb Brooks byl jmenován trenérem amerického hokejového týmu pro Olympijské hry v Lake Placid v roce 1980. Nastiňuje svůj plán, kdy chce hru postavit na kanadsko-ruském hokejovém stylu, což hned v úvodu vzbuzuje nejistotu. Brooks říká, že tímto způsobem lze porazit i dosud neporazitelné Sověty. Od vedení dostává volnou ruku ve výběru týmu a v tréninkových metodách. Brooks přizve do realizačního týmu jako svého asistenta Craiga Patricka a poté vybírá na kempu v Colorado Springs 26 hráčů z řad amerických universit. Začátky přípravy jsou těžké. Hráči mají mezi sebou nevyřízené účty. První přípravný zápas absolvuje tým v Norsku s místní reprezentací a ten končí remízou. Brooks zuří, nevidí v týmu zápal pro hokej, a tak po zápase nenechá hráče odejít do kabiny, ale dá jim velmi těžké a náročné tréninkové dávky. Hráči tak pochopí, že Lake Placid nebude jen výlet a zábava. (TV Nova)

Trailer

jonyyy

Je mi jasné, že z toho ve filmu udělali ještě větší americký splněný sen, ale mě se tento malý zázrak moc líbil. To, že se to fakt stalo z tohoto filmu dělá neskutečný zážitek. A slyšet v americkém snímku, že jsou Čechoslováci druzí nejlepší na světě taky potěší. Všichni herci, halvně ruský trenér, kapitán a Kurt Russell opravdu perfektně vybraní. 95% ()

Marek1991

Osobne považujem bývalých sovietskych hokejistov za obrovské osobnosti a ich hokej za asi jeden z najlepších v histórii. Títo mladíci skôr dokázali obrovskú vec a na väčšinu z nich okrem trénera sa po čase zabudlo, ale ten okamih, ktorý dodal nádej, že nič nie je nemožné a v športe to platí tiež, zmenil históriu. Film založený na skutočnej udalosti bol podaný veľmi presvedčivo a uveriteľne. Aj keď USA nefandím, tu som sa zabavil svojím spôsobom, bol to skvelý emočný zážitok a čiastočne americký sen. Páčil sa mi od začiatku po koniec, výhrady mám okolo historických nezmyslov a neúcta v slovách napríklad na Československo, aj keď chápem, že možno nás za bársakú zlú bandu mali, možno to scenárovo a dejovo nebolo až tak profesionálne, ale aj tak sa mi to páčilo, napriek tomu, že skutočnosť bola škaredšia. A ešte by som dodal, že podľa mňa najlepší výkon Kurta Russella vôbec. ()

tron

„Možno vás to prekvapí, chalani, ale ja veľmi na sentimentálne rečičky nie som.“ Mám rád dobré športové melodrámy, ale toto je skôr druhá SPOMIENKA NA TITANOV, ako ďalší ROCKY (alebo PRIRODZENÝ TALENT). Kurt Russell (VEC, ÚTEK Z NEW YORKU) sa snaží a celkom mu to ide, ale ani on nedokáže od priemeru zachrániť priemerný scenár, ktorému nespasí kožu ani fakt, že vznikol na základe skutočných udalostí. ()

Sawy

Jasně,je to černobílý,patetický,šíleně vlastenecký.Ale taky podle události,která se skutečně stala!A já,člověk,který strašně miluje hokej,prostě nemůžu dát míň než pět hvězdiček.Už jenom za to,jak skvěle jsou zápasy natočené,za to příjemné mrazení v zádech u posledního utkání,za ty skvělé a nepřehrávající mladé herce,za výborného Kurta Russella v jeho snad nejcivilnější roli.Nemám moc rád sportovní filmy,ale tenhle se mi líbil moc.Fakt dobrý.90 % ()

Kaka

Kurt Russell překvapil v roli psychologicky výborně zvládnutého trenéra. Skvělá práce s motivací, realisticky znějící mladíci, rozumně (bez patosu) podaná zralost a zkušenost stáří, solidně nastříhané zápasy. Naštěstí absentuje i rozpočet. Zrnitý obraz a obyčejné kulisy (výborně reflektují 80. roky) tomu ve výsledku jen pomáhají. Nenápadný, ale velmi povedený kousek v rámci žánru. ()

• Historická chyba ve filmu: V utkání s Norskem na OH je jako jeden z autorů gólu uveden Buzz Schneider. Ve skutečnosti tomuto soupeři na turnaji žádnou branku nedal. (Robbi)
  • Buzz Schneider v zápase s ČSSR brutálním zákrokem zlomil klíčovému hráči Vladimíru Martincovi ruku. To se ovšem filmařům do jejich díla nevešlo. (Robbi)
  • Historická chyba ve filmu: Rumuny porazili Američané 7:2 a ne 7:3, jak je uvedeno ve filmu. (Robbi)

Související novinky

Hugh Jackman a skoky na lyžích

Hugh Jackman a skoky na lyžích

21.01.2015

Sportovních filmů nikdy nebyl nedostatek, jen málo z nich se ale věnuje zimním sportům. Hokejový zázrak, Kokosy na sněhu nebo Sjezdař s Robertem Redfordem teď ale nafasují dalšího celovečerního… (více)

Kurt zase trenérem?

Kurt zase trenérem?

01.02.2005

Poté co Kurt Russell ztvárnil legendárního hokejového trenéra Herba Brookse ve filmu Miracle, asi patrně našel v tomto pro film vděčném řemesle zalíbení. Od hokeje si tentokrát odskočí ke koním ve… (více)