Hokejový zázrak

Miracle

Drama / Rodinný / Sportovní / Historický

USA, 2004, 135 min

Je mi jasné, že z toho ve filmu udělali ještě větší americký splněný sen, ale mě se tento malý zázrak moc líbil. To, že se to fakt stalo z tohoto filmu dělá neskutečný zážitek. A slyšet v americkém snímku, že jsou Čechoslováci druzí nejlepší na světě taky potěší. Všichni herci, halvně ruský trenér, kapitán a Kurt Russell opravdu perfektně vybraní. 95%(2.11.2009)

Proč plný počet? Možná proto, že při závěrečné hře jsem zapomněl, že to je jen film a sledoval to, jako by to byl přímý přenos. Hokejový zázrak je výborný film o hokeji, ale musíte někdy překousnout "lehce" americké kecy... ale jak říkám, ty zápasy, (teda zejména ten poslední), stojí za to. A to i když porazili tehdejší ČSSR.... :-)(22.12.2008)

Tak tohle se povedlo.Opravdu věrohodný film o historii jedné olympiády v době studené války,kde nastoupil americký tým tehdy ještě bez hráčů NHL proti hlavnímu favoritovi olympiády a to Sovětskému týmu,který byl téměř nepřekonatelný,ale přesto se našel přemožitel právě v týmu mladíku z univerzit i když před olympiádou ten samý tým prohrál 10:3.Tým USA porazil i silný tým Československa a už to bylo překvapení ,ale právě výhra na sověty jim dala teprve punc historického sportovního významu.Film vůbec nepůsobí ,že je z roku 2004,ale opravdu na vás dýchne atmosféra roku 1980.Jinak co se týká hereckých výkonu tak ty co hrají hokejisty měli asi pořádnou průpravu,protože by se možná v nějakém klubu neztratili :-) a Kurt Russell předvádí,že to opravdu není herec jen akční nebo komediální.Takže za mě 85% a pět hvězd.(21.11.2014)

Z hokejového prostředí je to to nejlepší co se dá sehnat. Pravda, filmů o hokeji moc neni, ale i tak je to výborně natočený a i pro ty, kteří nejsou fanoušci hokeje, to může být velice dobrý film, který dokáže lehce vtáhnout do děje. Velkým plus tohohle filmu je perfektní kamera při zápasech, každá akce je braná z několika úhlů a kameraman si stim ještě různě pohrává, takže tomu neni co vytknout, jen gólový situace podle mě postrádají víc emocí, chtělo to mnohem bouřlivější prostředí na stadionu a větší radost hokejistů, toho se dostává, až ke konci a to hlavně v zápase s SSSR, tedy v zápase kterým tenhle film vyvrcholí, ale žádný bouřlivý prostředí z toho neni stejně moc cítit a to je škoda, to by byl ještě větší zážitek. Samozřejmě se taky nemůžu nezmínit o Kurtu Russellovi, jeho výkon je mimořádný a typově se na to hodí dokonole, trošku mimo byl Tichonov, ale to nebyla nějak zvlášť podstatná postava, ale jeho výraz při porážce byl dokonalej a ten americkej patriotismus taky nebyl tak stršnej, jak se tady v některých komentářích uvádí. Rozhodně je to jeden z těch lepších sportovních filmů, ale na úplnou špičku se to nedostalo(3.2.2006)

Mám ráda hokej, byla to fantastická sportovní událost, bylo dobré, vidět ten příběh mladičkých hokejistů, kteří dokázali neuvěřitelné, ale nemůžu si pomoct, lepší než průměr ten film nebyl. Patriotismus mi tam vadil opravdu hodně a celý film byl natočen tak nějak ploše. Tichonov si nebyl sice podobný ani trošku, ale ten jeho pohled byl naprosto výstižný.(21.10.2005)

• - Při zápase v Norsku je zřetelně vidět, že se hraje na úzkém severoamerickém kluzišti. (JerryPilsen)

• - V originálním znění filmu je použit autentický záznam věty od komentátora ABC Ala Michaelse "Věříte na zázraky?". (MarekT)

• - Při utkání se Švédy říká komentátor, že z 1. třetiny jsou odehrány 4 minuty. Ve skutečnosti však 4 minuty zbývají, protože se jedná o časomíru s odečítáním času. (marabart)