Herb Brooks byl jmenován trenérem amerického hokejového týmu pro Olympijské hry v Lake Placid v roce 1980. Nastiňuje svůj plán, kdy chce hru postavit na kanadsko-ruském hokejovém stylu, což hned v úvodu vzbuzuje nejistotu. Brooks říká, že tímto způsobem lze porazit i dosud neporazitelné Sověty. Od vedení dostává volnou ruku ve výběru týmu a v tréninkových metodách. Brooks přizve do realizačního týmu jako svého asistenta Craiga Patricka a poté vybírá na kempu v Colorado Springs 26 hráčů z řad amerických universit. Začátky přípravy jsou těžké. Hráči mají mezi sebou nevyřízené účty. První přípravný zápas absolvuje tým v Norsku s místní reprezentací a ten končí remízou. Brooks zuří, nevidí v týmu zápal pro hokej, a tak po zápase nenechá hráče odejít do kabiny, ale dá jim velmi těžké a náročné tréninkové dávky. Hráči tak pochopí, že Lake Placid nebude jen výlet a zábava. (TV Nova)

Alan_Shearer

Po delší době jsem začal pravidelně koukat na filmy a než mě to omrzí, chtěl jsem nějakej ohodnit 5*. Hokejový zázrak byl naprosto ideálním adeptem. Proč? Protože jsem konečně koukal na film, kterej mě pohltil. I přes předem známý výsledky jsem klukum fandil, prožival to s nima (téměř jakobych byl součástí mančaftu) a ani chvíli jsem se nenudil. Kurt předvedl famózní výkon, bylo super pozorovat, jakými metodami vedl kádr amatérů, jak moc chtěl i na úkor rodinné idylky vyhrát a jakou skvělou partu vybudoval. Možná se až moc tlačilo na pilu s takovou tou klasickou americkou pýchou a hrdosti, na druhou stranu se díky takovému úspěchu není čemu divit! Vždyť vyhrali olympijský turnaj a v dobách studené války porazili po dvaceti letech jednu z nejlepších, ne-li tu nejlepší, reprezentací v dějinách hokeje - to je opravdový zázrak. Záběry ze zapasů super, emoce vyvolány téměř na maximum a celej film prostě působil tak dynamicky a autenticky ... navíc sportovní žánr je i přes nízkou četnost jeden z mých nejoblíbenějšich, nemluvě o hokejové tématice, který je snad ještě méně než šafránu. Jenom škoda, že nebyl vyobrazen zápas s Československem. ()

Bezda22

Skvělej film, kterej popisuje velkou sportovní událost. Ale k dokonalosti mu trochu chybí. I přes to, že mám filmy z hokejovýho prostředí rád. Na rozmezí 4 a 5 hvězd... 80% ()

Adámo

Skvělý sportovní film. Autorům se tu povedlo vytvořit velmi pěkný nástin přípravy hokejistů. Při těch drillech jsem si vzpomněl na některé trenéry kteří takhle pracují. Nejsou kamarádi, ale připraví tým na hru. Kurt Russel se mi v roli líbil, zahrál to pěkně a ostatní? Na ten hokej co hráli se dalo docela pěkně koukat! Jistě by se dalo vytknout, že hokej v podání Ruska by takhle asi nevypadal (ti se spoléhali na techniku, bruslení a ne srážky - což bylo často vidět v posledním zápase) ale celkově to vypadalo opravdu pěkně jak po hokejové tak i po herecké stránce, i když ta moc prostoru dostat nemohla. Na tento film by se nemělo dívat jako na film o hokeji, pak by se člověk dostal někam kam neměl. To hlavní je, že tenhle film má perfektní atmosféru. Je o odhodlání, obětování se pro ostatní, překonávání překážek a postavení se čelem soupeři se kterým by se podle všeho mělo prohrát. Prostě se mi to moc líbilo a připomělo mi to český zázrak - Nagano 1998 =))) | 3/2008 ()

JajinkaBec

Do hokeje jsem blázen od doby, kdy jsem byla schopná pochopit rozdíl mezi pukem a hokejkou, útočníkem a brankářem... A když se k tomu navíc přidalo i pár znalostí z dějepisu, tak se mě tenhle film prostě nemůže nedotknout. Nedotknout v dobrém slova smyslu samozřejmě. I když jsem k Hokejovému zázraku přistupovala poněkud s rozpaky (jednak kvůli samotnému faktu, že se má pokusit zachytit takovou událost a jednak kvůli Kurtu Russellovi, kterého prostě moc nemusím), tak se musím přiznat, že zápas s Rusy jsem prožívala naplno. Mrzí mě fakt, že po utkání se Sovětským svazem už to bylo takové "hop-skok", ale faktem je, že to, co film zachytit chtěl, zachytil. A k tomu, že tenhle snímek čpí skrz naskrz americanismem... - nevím, ale mě to nevadí. Ve sportu je totiž celkem jedno, jestli jste černí nebo bílí (i když tady pochopitelně o ten vztah Rusko - USA jde), ve sportu je důležitý hlavně fakt, že jste ochotni udělat pro svůj tým (a národ) všechno... Češi jsou taky takoví. ()

HarveyDent

Laciný film. Hlavně kvůli tomu silnému, velmi silnému politickému podtextu, který se režisérovi nepodařilo vymazat (nebo nechtělo?). Škoda, jelikož právě tento podtext kazí to, o čem tenhle film asi má být. O naději, jež Američané ztratili po trapasu ve Vietnamu, po skandálu Watergate, ti kluci přinesli lidem za tou louží znovu víru, že můžou zvítězit, že můžou (aspoň trochu) být hrdí na to, že jsou (teď to řeknu kýčovitě jako ve filmu) občany Spojených států amerických. Jo, o tom ten film měl být, jenže trapácké představení sovětského týmu, z něhož nešel žádný strach a již zmíněný vyzařující politický výsměch sovětskému svazu dělá z tohoto snímku lacinnou blbost. P.S.: Od Disneyho a o zázraku je mnohem lepší Golfový sen, kde je podtext sociální, zato nepřekážící naopak - nicka z nižší vrstvy vyhraje turnaj a ukáže lordům, že to není o eugenice, ale odhodlání. ()

ratpile

Přehnaně patriotický (chlapci vyhráli hokej a USA se může zase hrdě dívat kupředu) a šíleně přibarvený sportovní film. Přesto ale nechutně koukatelný, zábavný, napínavý, se skvělým Russellem. Lepší hokejový snímek jsem zatím neviděl. ()

jafuska

opět sportovní film tentokrát z prostředí hokeje, ale dnes mě to bavilo, protože hokej se mě líbí a tady je jasně vidět jak americký sen a odvaha se dá splnit, pokud mají hráči cíl ve splnění snu, ačkoliv začátky byli dost těžké a americkému týmu nikdo nevěří, , film je sice, průměrný, ale to vůbec nevadí ()

MeGab

Těsně předtím, než jsem se odhodlal se na tento film kouknout, jsem si pustil dokument věnovaný zápasu USA-SSSR. Docela mne překvapilo, jak se ve filmu snažili napodobit jednotlivé akce z toho zápasu. ()

MDesign

Bezpochyby jeden z najlepších športových filmov. Miracle nám vykresluje vplyv politiky na hokej, situáciu počas studenej vojny a zázrak amerického olympijského mužstva v roku 1980. Musím pochváliť prácu kamery počas samotných zápasov, keďže sa mi veľmi páčila a keď už sme pri tých zápasoch, bez napätia by to snáď ani nebolo ono, a o to je väčšie, že ide o skutočný príbeh. ()

L3nour

Kromě předvídatelného děje asi nemám co vytknout. Velmi na mě zapůsobilo silné moto: Když věříš, dokážeš cokoliv! A tak to taky je. Hodně mi to připomínalo MS 2010 - náš tým byl také podceňovaný a nikoho by ani nenapadlo, že bysme se mohli dostat mezi prvních 5. Ale právě kvůli víře (v tomto případě víře Jardy Jágra, kterej náš tým nakopnul) jsme dokázali skoro nemožné. A díky tomu "už nemusíme jen snít, už můžeme i věřit." Bylo by to asi tak na tři a půl ale kvůli mému silnému vztahu k hokeji prostě musím zaokrouhlit nahoru :)) ()

N3O

Bez plamenných politických keců té doby si mě tohle sportovní drama o jednom jediném dni, kdy měli hokejisté Sovětského svazu špatný den, získalo na celé čáře. ()

Eruzione

"Mike Eruzione. Winthrop, Massachusetts. " A za koho hraješ?" "Já hraju...za Spojený státy americký!" Divím se, že Patrick O´ Brien Demsey není moc známý a využívaný herec, přitom role Mike Eruzioniho (kapitána USA) na něj padla dokonale a skvěle ji zahrál. Co se týče režie, pár výhrad by se možná našlo, ale zahrnuji do hodnocení i to, že se Gavin O´ Connor pustil do filmu o hokeji...Těch (alespoň dobrých) moc není... A ty pocity po filmu!! Nezapomenutelné!! ()

Brano

Jeden z nejlepších športových filmov, ktorý si žiadny hokejový fanúšik nesmie nechať ujsť. Bezpochyby dejovo bezchybné spracované. Taktiež by som vyzdvihol hokejové zápasy, ktoré sú tak skutočné natočené a spracované čo robia film naozaj reálnym. Film rozprava príbeh o Američanoch, trénera Herba Brooksa a jeho tíme , ktorý výhra olympijské zlato, porazia veľké hokejové veľmoci vrátane Sovietov s mladým a hlavne neskúseným tímom čo svedčí o ohromnej vôli a odhodlaní po víťazstve. Pre mňa je to veľmi motivujúci film, vrelo odporúčam. ()

Guran

ZOH 1980 musel být plný emocí jak to ukazuje film. Výkony všech herců jsou dobře zvládnuty, hlavně Kurta Russella. Nejvíce jsem se těšil na zápas Československa s Američany, ale bohužel to tam byla jen krátká znělka! Nicméně jsem rád, že i z nás, z malé zemičky udělali filmaři výbornou hokejovou zemi, které se také soupeři mohou právem bát. V části filmu, kde se hraje na Olympiádě se mi děj zdál moc urychlený, filmaři hlavně chtěli zápas se Sověty, proto finále nebo zápas s našemi hokejisty byl hodně, hodně urychlený. Chvílema jsou ve filmu i děravá místa, kde je děj naopak moc protažený. Krom toho je tu ale pěkný hokejový film, které mám moc rád. Myslím si, že už kvůli Českoslovenku si film zaslouží 8/10. ()

george82

Skvělý Russell a výborný příběh o cestě univerzitních a podceňovaných hokejistů, kteří si došli až na stupeň nejvyšší a získali olympijské zlato. Nádhera. ()

PlayEasy

Tento film je zázrak! My i když nebruslíme a tím pádem ani nehrajeme hokej, tak velmi mu fandíme a baví nás ho sledovat. Tentokrát je to ze strany USA, kdy přijde nový trenér, který z nich sedře kůži. Ještě možná víc než samotný Tichonov z SSSR. My sportovní filmy milujeme a obzvláště tento druh jich, kdy se hrají napínavé zápasy a z nás sledujících vymáčknou duši. My jsme vypotili více potu, než kdybychom běželi 1200 metrů :-) Měli jsme nervy na špagátku. Sotva jsme to ervově zvládli a to ještě nejsme Američané! Že by se distributor Disney konečně po nějaké době vzchopilo a natočilo konečně pořádný neanimovaný film?! To je stejně velký zázrak (nic proti) jako samotný film! 85% ()

knihovna

Aby bylo jasno - že tenkrát Rusákům natrhli prdel je na deset hvězdiček, ale ten film je pro mě prostě nezáživný. ()

Blazkowicz

Tak když už se hraje to MS v hokeji, tak jsem si pustil něco tématického. Že bych z toho byl ale nějak nadšený, to ne. Hokeje málo, a když už, tak je to nasnímané tak divně rychle. Délka taky o dost delší, než by se slušelo. 3-* ()

Hugh Jackman a skoky na lyžích

Hugh Jackman a skoky na lyžích

21.01.2015

Sportovních filmů nikdy nebyl nedostatek, jen málo z nich se ale věnuje zimním sportům. Hokejový zázrak, Kokosy na sněhu nebo Sjezdař s Robertem Redfordem teď ale nafasují dalšího celovečerního… (více)

Kurt zase trenérem?

Kurt zase trenérem?

01.02.2005

Poté co Kurt Russell ztvárnil legendárního hokejového trenéra Herba Brookse ve filmu Miracle, asi patrně našel v tomto pro film vděčném řemesle zalíbení. Od hokeje si tentokrát odskočí ke koním ve… (více)