Herb Brooks byl jmenován trenérem amerického hokejového týmu pro Olympijské hry v Lake Placid v roce 1980. Nastiňuje svůj plán, kdy chce hru postavit na kanadsko-ruském hokejovém stylu, což hned v úvodu vzbuzuje nejistotu. Brooks říká, že tímto způsobem lze porazit i dosud neporazitelné Sověty. Od vedení dostává volnou ruku ve výběru týmu a v tréninkových metodách. Brooks přizve do realizačního týmu jako svého asistenta Craiga Patricka a poté vybírá na kempu v Colorado Springs 26 hráčů z řad amerických universit. Začátky přípravy jsou těžké. Hráči mají mezi sebou nevyřízené účty. První přípravný zápas absolvuje tým v Norsku s místní reprezentací a ten končí remízou. Brooks zuří, nevidí v týmu zápal pro hokej, a tak po zápase nenechá hráče odejít do kabiny, ale dá jim velmi těžké a náročné tréninkové dávky. Hráči tak pochopí, že Lake Placid nebude jen výlet a zábava. (TV Nova)

dehlie

výborná záležitosť, ktorá poteší každého hokejového fandu. dodnes nemôžem pochopiť ako to tí amíci mohli dokázať. ()

Chajimwitz

Byl jsem v pubertě,když se tenhle zázrak doopravdy stal.Všichni jsme fandili agresorovi z USA a když náš spojenec a bratr nejvěrnější Sovětský svaz prosral olympiádu,tak jsme se radovali,jako by tu olympiádu vyhráli naši hokejisti.Film už takovej zázrak nebyl,ale rád jsem se na něj z nostalgie podíval. ()

Mikino00

Těmhle nafoukaným frajírkům mám fandit? To teda ne. Příšerně natočené hokejové scény, hrozný scénář a patriotismus v každé vteřině. Takovou přípravu jakou měli by potřebovali všechny naše juniorské výběry, aby se dotáhly na světovou špičku. ()

KM Phoenix

Kurt Russell předvádí mimořádný herecký výkon a ten je doplněný uvěřitelnými výkony mladých herců, kteří ztvárňují americký hokejový tým. Film má výbornou hokejovou atmosféru, které k dokonalosti schází pár drobností (například film nezmiňuje, že třetí gól sovětů padl při jejich přesilovce - jako kdyby snad američani neměli žádné fauly). Také moc nechápu proč Tichonovovi nalepili tak obrovské až "břežněvovské" obočí. K úplné spokojenosti mi schází větší prostor pro zápas USA - Československo (skončil 7 - 3), ty pasáže s Rumunskem, Norskem a Západním Německem mohly být klidně vynechány, ale chápu, že film byl točen s ohledem na amerického diváka. Také potěší malá role Dona S. Davise jako jednoho z hokejového vedení. Velmi příjemné překvapení jako celek (ti co nemají rádi lední hokej si mohou odečíst jednu až dvě hvězdy). ()

filipvrbik

Super film, u kterého jsem včera přemýšlel, jestli fakt nešlo o zázrak- SSSR porazilo i kanadské profíky i výber NHL USA 6:0 - i studentský výběr 10:3 a najednou- výběr studentů USA porazil na Olympiádě v Lake Placid 1980 Československo, remizoval se Švédskem 2:2 v poslední vteřině a porazil SSSR 4:3 a získal zlaté medaile. Herb Brooks mimochodem vedl i výběr hvězd na Olympiádě v Salt Lake City o 22let později, kde USA prohrálo až ve finále s Kanadou. Co se týče filmu je svižný víceméně popisný, ale dobře se na to kouká...90% ()

bobstock

Standartní sportovní filmek o hokejovém překvapení USA týmu složeného z univerzitních mlaďáků udřené drilem tvrdého trenéra, které podcenili nejen zlí komunističtí čechoslováci, dokonce sovětská neporazitelná mašina a ve finále i Finové, kteří už pro atraktivitu vnímanou tehdejší světem ještě rozděleným studenou válkou nebyli nijak zajímaví a tak se vlastně jen mihnou na konci na pár vteřin. Mimochodem tohle mlaďácké překvapení už se podařilo zopakovat na MS v Rize 2021, kdy kanadský tým složený z neznámých hráčů sotva prolezl základní skupinou a nakonec odvezl zlato z finále opět s Finy. K filmu sem měl výtky samozřejmě k poslední očekávané olympijské části, kde uvidíte více vyjukaných fanoušků než nějaké akce na ledě. Herce, kteří umí bruslit měli tak nechápu ty šílené zoomové a mega rychlé štříhací akce, ze kterých nebylo lautr nic vidět a tudíž mi někde utekl ten očekávaný sportovní rauš. Pokud si chcete užít opravdový záchvěv sportovního srdíčka pusťte si Pásky z Nagana...PS: Víte proč se nikdy nenatočil hollywůdskej velkofilm o Naganu? Protože to nevyhráli Kanaďani. :)    65% ()

mira007

Filmová "rekonstrukce" amerického olympijského zázraku, kdy parta amerických amatérů porazila profíky ze SSSR. Sportovní film s feelingem patetické limonády, ale je tam hokej a hlavně Kurt Russel jako legendární kouč Herb Brook a vlastně všechno to na něm stojí. Možná průměrný film, ale pro fandy sportovních filmů fajn podívaná. ()

stankub

Dobře natočený sportovní film(kterých se točí hodně málo) inspirovaný skutečnými událostmi (kdy Amíci senzačně vyhráli v Lake Placid). Super výkon Kurta Russella, jako trenér Herb Brooks. Opravdu výborně - 5* ()

Salmayo

Takové větší "americké Nagano", tým mladých američanů vedených výborným K.Russelem, který dokázal porazit neporazitelnou ruskou sbornou. ()

JK-Stinger

Hodně vydařený sportovní snímek o velkém hokejovém zázraku s politickým podtextem studené války. Napínavé, autentické, dobře obsazené i zahrané, prostě paráda pro každého fandu hokeje. ()

Gagner

Miluju hokej a na tento film jsem se velmi těšil. Bohužel mě mírně zklamal, jelikož záběry ze zápasů se mi zdály celkem nepřehledné, některé zápasy totálně vynechané (proč Norsko, Rumunsko atd.. a ne ČSSR? ) a hlavně, ten Americký patos byl velmi přehnaný ... I tak to je na tři hvězdičky, Kurt Russell zahrál parádně. ()

Gulde

Dojemnej a skutečněj příběh o tom, že když někdo chce a jde si tvrdě za tim, tak se mu to splní... (15.12. 2013) ()

Ad4mson

Pokud byly Kokosy na sněhu něčím vyjimečné, tak tím, že jsem se jako divák se vší empatií vcítil do těch čtyř jamajskejch kluků, kteří si zaslouží reprezentovat svoji zemi. Pokud mi imponoval Coach Carter, bylo to proto, že trénoval smečku černejch volů, kteří potřebovali kázání jako prase drbání a Samuel L. Jackson vždy ve skvělém timingu přišel s perfektní motivační řečí a já mu to věřil. Oba tyto zmíněné filmy, jakkoliv se držely nebo nedržely skutečného příběhu (což je mi vzhledem jejich kvalitě ukradené) ovšem nesly nějaké poselství. V Hokejovém zázraku vidím jen vypočítavý scénáristický kalkul (ano, americkej patos "U-S-A. U-S-A!!!"), nulovou motivaci, mizivou identifikaci s hokejisty a sakra plytkého trenéra v podání mého oblíbence Gabea Cashe, ehm, Kurta Russella. První půlka je ukrutná nuda a záběry z ledové plochy to vytáhnou jen na ušmudlanej průměr. Pardon, ale pokud sportovní film, tak se všímšudy a klidně se nechám citově vydírat tak jako u Kokosů... ()

Hepy13

Když si uvědomíme že tenkrát na olympiádě v roce 1980 porazili američtí hokejisté nehrající NHL sovětské želežné borce. Tak minimálně sportovní zázrak to skutečně byl. Miracle ve filmové historii určitě nepatří mezi nějaké zázračné snímky, ale kvalitní pokoukáníčko to je. Největší zásluhu na tom má asi Kurt Russell. ()

malenfant

Jasně, je to tak moc a moc a moc vy víte co, ale kdo zná ten neuvěřitelný příběh, ve spojení s autenticitou oněch zápasů, tak musí uznat, že je to super. ()

Hugh Jackman a skoky na lyžích

Hugh Jackman a skoky na lyžích

21.01.2015

Sportovních filmů nikdy nebyl nedostatek, jen málo z nich se ale věnuje zimním sportům. Hokejový zázrak, Kokosy na sněhu nebo Sjezdař s Robertem Redfordem teď ale nafasují dalšího celovečerního… (více)

Kurt zase trenérem?

Kurt zase trenérem?

01.02.2005

Poté co Kurt Russell ztvárnil legendárního hokejového trenéra Herba Brookse ve filmu Miracle, asi patrně našel v tomto pro film vděčném řemesle zalíbení. Od hokeje si tentokrát odskočí ke koním ve… (více)