Herb Brooks byl jmenován trenérem amerického hokejového týmu pro Olympijské hry v Lake Placid v roce 1980. Nastiňuje svůj plán, kdy chce hru postavit na kanadsko-ruském hokejovém stylu, což hned v úvodu vzbuzuje nejistotu. Brooks říká, že tímto způsobem lze porazit i dosud neporazitelné Sověty. Od vedení dostává volnou ruku ve výběru týmu a v tréninkových metodách. Brooks přizve do realizačního týmu jako svého asistenta Craiga Patricka a poté vybírá na kempu v Colorado Springs 26 hráčů z řad amerických universit. Začátky přípravy jsou těžké. Hráči mají mezi sebou nevyřízené účty. První přípravný zápas absolvuje tým v Norsku s místní reprezentací a ten končí remízou. Brooks zuří, nevidí v týmu zápal pro hokej, a tak po zápase nenechá hráče odejít do kabiny, ale dá jim velmi těžké a náročné tréninkové dávky. Hráči tak pochopí, že Lake Placid nebude jen výlet a zábava. (TV Nova)

JosefTomas

Kvalitní řemeslo, které jde ruku v ruce s poctivou dávkou emocí, že rozený Američan musí v sobě pocítit vlastence silněji, než kdy dřív. Zápasy jsou dravé, střih je rychlý a ač je film bez jediného viditelného tvůrčího vkladu, zůstává pořád solidně natočeným počinem, který zahřeje u srdíčka a nabídne dostačující zábavu pro kohokoliv, i ty, co nejsou tímto zápasem či hokejem políbeni. A to už něco znamená. ()

vilik

Opravdu povedený filmeček... Jeden z nejlepších sportovních filmů co jsem kdy viděl. Kurt Russell svoji roli hraje nadmíru reálně a zápasy jsou napínavé i když člověk zná dopředu výsledek... Moc moc příjemný divácký zážitek. ()

Chladek

Já mám pro tyto filmy slabost no....Tak jako Vzpomínka na Titány, či Bourák je i tohle podle skutečné události, zachycuje fakta, skutečnosti a realitu "jak to bylo". Ve filmu vás dostane hlavně teda hokejový tým, který svou soudružností a vývojem je ukázkový příklad správné týmové práce....A o to přece jde, ne? ()

js79

Skvěle natočený snímek z hokejového prostředí. Režiser vzdal hold trenéru Brooksovi a jeho hochům, kteří překvapivě získali v roce 1980 zlatou medaili na OH v Lake Placid. 80% ()

pOne

Nadprůměrný počin v rámci žánru filmů se sportovní tématikou. Nepřináší však nic, co bysme už neviděli někde jinde. Kromě stokrát použité šablony vytýkám snímku další neduh - a sice přehnaně akční kameru při sportovních scénách. To mi opravdu nesedí a přijde mi, že kamera má spíš za cíl skrýt nedostatky, než aby měl její třas a epileptický střih nějaký smysl. Jako mi nesedí hrát na PC NHL při zobrazení touto akční kamerou, nelíbí se mi to ani u filmu. Celkově vzato se mi asi o něco víc líbil hokejový "Slap Shot" (1977), který má kromě hokejové tématiky ještě navíc slušnou porci humoru jako bonus. PS: Viděl jsem film s českým dabingem a to je neskutečný opruz. Především hlas komentátora a jeho hlášky byly opravdu jalové. ()

Z0MBi

Naše Nagano by dostalo 5* - americkou senzačnost nemusím. Kdyby mě alespoň ten film pohltil natolik, abych těm amíkům fandil... Ale určitě pěkný film. ()

smrtubohem

Russell to zahrál vážně pěkně, celkově na mne film udělal moc dobrý dojem, z trenérského pohledu naprostá dokonalost. Filmu ubírá na hodnotě jen lehce přetažené americké opájení sebou samými a taky malinko trapní Rusové(američani z nich zase neprávem dělají kašpary). Neříkám však, že v té době obě tyto skutečnosti nemohly býti realitou. ()

Hlawi

Filmy, které se odehrávají podle skutečné události, mají vždy něco navíc oproti jiným filmům. Člověk ví, že něco podobného se opravdu stalo. Miracle (Zázrak) není film jen pro fanoušky hokejového světa, ale pro všechny, kteří mají rádi svět sportu. Navíc má tento film v sobě opravdu silně motivačního ducha. Patří do kategorie filmů, na které se člověk rád podíva víckrát. ()

Lukins

Jako sportovní fanda moc takovéto filmy nemusím, ale tenhle na mě ohromně zapůsobil. Na trenéra Herba Brookse (Kurt Russell) se všichni ze začátku koukají jako na blázna, nad jeho metodami pochybuje i jeho asistent, Brooks si je velmi jistý a týmů se snaží dát vše, i na úkor rodiny. Skvělá scéna, když po odfláknutém přátelském zápase nechá trenér své hráče xkrát bruslit ze strany na stranu, já být v roli hráče, tak tam asi umřu. Američané, nakonec zázračně turnaj vyhráli, hodně mi to připomnělo český hokejový tým na MS 2010. Skvěle je zaznamenáno, především závěrečné vítězství nad Sověty, kde Vás atmosféra pohltí. ()

Majo87x

Vo filme prirodzene najviac vyzdvihujem perfektné hokejové scény, čo je pre mňa, ako veľkého hokejového fanúšika, podstatné. Takisto výborne vystihnuté a zvládnuté podanie štýlu, aký sa v danej dobe v hokeji preferoval. ()

Slam7

Událost to byla určitě velkolepá, tréninkové metody byly v té době hodně krutý, ale to musely bejt, když jste chtěli porazit Sovětskej svaz. Sportovní filmy miluju, takže po sportovní stránce bych neváhal dát 5*, ale co se týče filmové stránky, tak jsem od toho čekal trošičku víc, je to nejspíš proto, že tu není moc profesionálních herců, proto nemůžu dát plný počet hvězdiček, ale výkon Kurta Russella je parádní!!! ()

Moni33

Co k tomuto filmu napsat? Já jako fanda hokeje nemůžu jinak než dát pět hvězdiček. Jasně, někdy jsou pasáže trochu nudnější, ale jakmile se děj přesune na led, ať už jde o zápas nebo pouhý trénink, člověka film pohltí a zápasy pomalu vnímá jako kdyby byly živě v televizi. Jelikož jsem z mladé generace rok 1980 jsem nezažila, ale vím, co v té době znamenalo porazit Sovětský svaz a nakonci jsem měla s hokejisty (teda spíše s herci:)) obrovskou radost, i když už každý ví, jak to přesně dopadne. Jen je škoda, že do filmu nedali zápas proti Československu, hned by to pro nás Čechy bylo zajímavější. Ale mě stačila jen ta zmínka, jak ve filmu bylo řečeno, že Československo je hned po Sovětů nejlepší hokejový tým a hned jsem byla o něco pyšnější, že jsem Češka :) Jednou bych chtěla vidět film stejně kvalitní jako tento, ale týkal by se našich českých hokejistů a je jedno jestli by šlo o slavné Nagano nebo MS z roku 2010:) ()

kitram71

pro tenhle film mám slabost, možná i proto, že si na tu výhru osobně pamatuji z TV ... ovšem tenkrát jsem si samozřejmě neuvědomovala, o "co hlavně" tam šlo ... za mne nejlepší Russelův film ()

lobo87

Veľká kopa športového klišé a amerického pátosu. Ale! Fungovalo to na výbornú. Klasický športový film, inšpirovaný skutočnými udalosťami, konečne nie z baseballového alebo futbalového (americký futbal) prostredia, ale z oblasti môjho srdcového športu. Legendárny tím USA stvárnený málo známymi hercami, čo filmu viac pomohlo ako uškodilo a samozrejme skvelý Kurt Russell, o ktorom do veľkej miery film bol. Američania to musia zbožňovať. Keby naši filmári dokázali natočiť niečo podobné, napr. o Göteborgu, klobúk dolu. A všetky tie americké vlastenecké reči sú odpustené. Veď aj celé Slovensko je každý máj nesmierne hrdé na svoju vlasť a štátny znak či vlajky doslova vyskakujú odvšadiaľ... 75% ()

Crybaby

Hokej je skvelý šport a aj cez to tento film nezvládol vyvolať ani obdobnú atmosféru ako žánrovo odlišný Goon, ktorý bol možno aj o triedu lepší ako Miracle. To, čo by malo byť najzaujímavejšie (samotný zápas) bolo z veľkej časti nezáživné a nudné. Herecky sa na tomto filme toho nedalo príliš skaziť a hlavným kameňom úrazu sa stalo jednoznačne spracovanie ktoré mohlo byť niekoľkonásobne zaujímavejšie. ()

Blazis34

Krásně natočený příběh jedné zlaté party vedený osobitým a charismatickým koučem, který se nebál zkusit něco nového a ve své trenérské metody stále věřil. Odměnou mu za to neskutečný turnaj na kterém USA dokázala něco v té době neuvěřitelného, a to porazit "neporazitelnou" ruskou sbornou. Možná škoda, že se film věnoval především jen utkáním se Sovětským svazem a né už tak ani finálem. Je pravda, že semifinále bylo ale nejsledovanější a nejvíce překvapující. Kurt Russell v roli hlavního kouče byl velice charismatický a důvěryhodný, jenom chvála na něj. Celkově tomuto dílu režírovaném Gavinem O´Connerem nemám zas tak až moc co vytknout, ale přesto nedám pět hvězd, ale zasloužené čtyři ano - 85%. ()

ofu

Pěknej film, ještě líp by to hodnocení vyšlo, kdyby na zápasy přizvali skutečného komentátora, který to tam jen suše neoddrmolí, ale prožije je. ()

wanry02

Já jsem toho názoru že by se měli opravdové příběhy ať už sportovní nebo jakékoliv jiné přetvářet na filmové plátno a když se ještě takhle skvěle povede, pak je to vážně skvělé. Kurt Russell v hlavní roli ukazuje jaký je výborný herec a jeho emotivní proslovy vážně nahánějí husí kůži, neztratily se však i ostatní méně známí herci, kteří posunuli film ještě o level výš. Režiséru Gavinu O'Conorovi se podařilo vytvořit pozvolna gradující atmosféru, která vyvrcholí památným zápasem proti Sovětskému Svazu kde doslova hltáte každou vteřinu a modlíte se s Americkým týmem (tedy pokud nevíte jak to dopadlo) aby porazil Rusy a postaral se o velké vítězství outsidera. 90% ()

Hugh Jackman a skoky na lyžích

Hugh Jackman a skoky na lyžích

21.01.2015

Sportovních filmů nikdy nebyl nedostatek, jen málo z nich se ale věnuje zimním sportům. Hokejový zázrak, Kokosy na sněhu nebo Sjezdař s Robertem Redfordem teď ale nafasují dalšího celovečerního… (více)

Kurt zase trenérem?

Kurt zase trenérem?

01.02.2005

Poté co Kurt Russell ztvárnil legendárního hokejového trenéra Herba Brookse ve filmu Miracle, asi patrně našel v tomto pro film vděčném řemesle zalíbení. Od hokeje si tentokrát odskočí ke koním ve… (více)