V kruhu koruny

• Velká Británie The Hollow Crown (více)
Velká Británie, (2012–2016), 14 h 29 min (Minutáž: 112–140 min)

Scénář:

Rupert Goold, Ben Power, William Shakespeare (divadelní hra) (více)

Kamera:

Zac Nicholson

James Purefoy, Tom Hughes, Rory Kinnear, David Morrissey, Lucian Msamati, Patrick Stewart, Adrian Schiller, Tom Goodman-Hill, Clémence Poésy, David Suchet (více)

Série(2) / Epizody(7)

Recenze uživatele Arsenal83 k tomuto seriálu (6)

V kruhu koruny (2012)

Prvá séria priemerná shakespearovská nuda, zívačka, divadelný štýl vo filme, takže veľa dialógov a málo poriadneho deja. Ale beriem to ako umenie. Prešli 4 roky a chopili sa diela libtardi a následne zvážili, že je úplne v poriadku, ak Sophie Okonedo bude hrať anglickú kráľovnú, hoci vtedy o dovoze z plantáži ani nesnívali a taktiež sa pramene nezmieňujú o nejakom importe kráľovien z Ghany či Konga.  Najmä ak Margaret bola v skutočnosti plavovlasá Francúzska a Okonedo si nedala ani tú námahu, aby sa prefarbila na blond, hoci by to bola asi taká blondínka ako Nicky Minaj, že fakt každý má hneď pocit, že je zo Škandinávie. Avšak nebuďme rasisti a dúfajme, že libioti v ďalšom seriáli o Martinovi Lutherovi Kingovi politicky korektne nasadia do hlavnej roly albínskeho ryšavého Angličana. ()

Richard II (2012) (S01E01)

Jediný problém tejto historickej prezentácie je len to, že Richard II. je znázornený podľa Shakespeara. A ten bol všetko, no hlavne nie historik a jeho popis postavy nekoreluje úplne zo skutočnosťou. Takže umelecky pekne poňaté, výborne zahraté, možno nie tak epicky, ako sa dalo, ale stále to je ako historický kúsok nepresná nuda, patriaca viac do divadla. ()

Jindřich IV. (1. díl) (2012) (S01E02)

Herecky, kulisami a kostýmami maximálne zvládnuté. A predsa ma to až tak nebavilo, tak ako vlastne Shakespeare vo všeobecnosti. Príbeh samotný nie je komplikovaný, ani nejak zaujímavý. No a keďže ide o prvú časť z dvoch dielov, samozrejme, že je tak nejak trochu diétna. A nevyzýva na sledovanie druhého dielu. ()

Jindřich IV. (2. díl) (2012) (S01E03)

Platí to, čo v rámci celej série - Shakespearovská nuda, ktorá patrí do divadla, ale diváka milujúceho skutočnú históriu, epiku a zvraty to nemôže osloviť. ()

Jindřich V. (2012) (S01E04)

Jedno z mála veľmi vydarených interpretácií Shakespeara. Nie je to zbytočne divadelné ani lyrické. Text krásne zapadne do deja, pritom ani nevnímate, že by šlo o Shakespeara, máte pocit, že sledujete klasický historický veľkofilm. Henrich V. nebol zobrazený dokonale, je známejší viac bez brady, ako s bradou alebo briadkou. Jeho smrť v 36 rokoch bol následkom dyzentérie (teda sa takmer doslova uhnačkoval k smrti). To tu samozrejme ukázať nemohli :) ()

Richard III (2016) (S02E03) odpad!

Z libtardskej propagandy mi vybilo dych. Sophie Okonedo môže hrať čokoľvek z plantážnickej Ameriky alebo niečo o dejinách afrických ríš v Ghane či Kongu, ale prečo hrá kráľovnú Margaret z Anjou, plavovlasú francúzsku kráľovnú černoška mi nikto nevysvetlí. Dúfam, že v ďalšom filme o Martinovi Lutherovi Kingovi sa jeho roly podujme nejaký albínsky ryšavý Angličan. ()