Monstrum - Příběh Jeffreyho Dahmera

(série)
  • USA The Jeffrey Dahmer Story (více)
USA, 2022, 8 h 53 min (Minutáž: 45–63 min)

Evan Peters, Molly Ringwald, Michael Beach, Richard Jenkins, Niecy Nash, Shaun Brown, Colby French, Mac Brandt, Michael Learned, Josh Braaten (více)

Epizody(10)

Usvědčený zabiják Jeffrey Dahmer za víc než deset let zavraždil sedmnáct mladých kluků a mužů. Jak to, že tak dlouho dokázal unikat spravedlnosti? (Netflix)

jarmik

Excelentně zahraný a dobře poskládaný příběh jednoho sériově a brutálně vraždícího kluka, jenž vlastně ani moc nechápal to, co dělal. Respektive chápal to trochu jinak než my, skládal kosti jako my skládáme puzzle, jedn lidské maso jako my jíme hovězí. Každopádně natočeno skvěle. ()

MajkHany

Zabít někoho, rozřezat ho na kusy, jeho tlející maso si opéct na oleji a s blaženým úsměvem ho nerušeně pojídat, to můžou lidé dělat pouze zvířatům, teda tak si to aspoň lidi odhlasovali, takže když Jeffrey povečeřel pár kamarádů, byl uvězněn za pojídání neschválených potravin.. No.. příště by mohli natočit o Waynu Gacym, proti tomu je Jeffrey s jeho injekcí proti bolesti úplnej vegetarián.. ()

M1k9

Tonight, I'm a man of action. ... Seriál mi byl doporučen a všemi vychvalován. Proč? Nepřišlo mi to ani zajímavé, ale ani thrillerové. Prostě pokaždé zpracoval někoho jiného a trochu jinak. Strašná nuda. Fakt nedokážu najít něco co by mě zaujalo.  1.5/10 ()

Chundys

I když to zní divně chtělo se více i zaměřit na oběti! Konečně jsem se rozhoupal a koukl na snímek co mi byl doporučován od přítelkyně, kamaráda a všude možně… no tak jsem se koukl a jdu dál. Hele jako fakt drsný, jeden díl ztratí seriál na tempu, ale jinak jako celá rekonstrukce Jeffreyho života a co dělal bych řekl velice povedené! ()

xdutchx

Prvních šest dílů výborná práce po všech stránkách. Pak však následuje mnoho prázdných míst a opakování, bez hlubšího ponoření do látky.  Díl šestý je masterpiece v něžnosti i režisérské a scénáristické myšlence. ()

Plechpetr

Dobře podané, slušně morbidní a místy nečekaně nudné. Předem jsem si žádné informace o tomto případu nehledal a po tom jak to skončilo, už ani nemusím. Jsem spokojen. ()

DAPDO

O Jaffrey Dahmerovi jsem sám věděl jen to, že to byl sériový vrah. Protože takový téma můžu, plus vysoký hodnocení tady mě na seriál navnadilo. Rozdělil bych ho na dvě části. Prvních šest dílů mě fakt bavilo, odehrávalo se to v letech 1960-1991, takže můžete sledovat celý Dahmerův život od narození až po jeho zatčení. Nevadilo mi, že se příběh neodehrává postupně, ale na přeskáčku. Naopak se mi líbilo, že něco, co jsem nechápal třeba v prvním díle, se vysvětlilo ve třetím. Spousta uživatelů tu napsala, že se jim z některých scén zvedal kufr a nebylo jim z toho dobře po těle. Já si naopak myslím, že na to, jaký byl Dahmer prase (alkoholik, homosexuál, nekrofil, kanibal) a když si zjistíte, co všechno svým obětem provedl, tak se tvůrci drželi ještě hodně u zdi. Sedmým dílem potom kvalita a zajímost až do konce upadla. Soud, uvěznění, Dahmer byl přesunutý na druhou kolej a hlavní roli sehrál Netflix, kterej se snažil zavděčit současným trendům a pojal to jako agendu na ochranu černých. Za mě prostě zbytečný poslední čtyři díly, ze kterých se dal splácat jeden a byl by z toho super seriál. Takhle ve mě zůstala trochu pachuť - 65%. ()

sarkareifova

Námět skvělý, obsazení také ale provedení podle mého trochu pokulhává. Téma mě opravdu zajímalo a vysoké hodnocení mě přesvědčilo abych se na tuto sérii podívala. Pravděpodobně jsem díky tomu měla moc velká očekávání, která ale nebyla naplněna. Zhruba do poloviny série jsem se ke každému jednomu dílu musela přemlouvat. Vůbec mě to nechytilo  a nebýt mé zásady, že se snažím vše dokoukat, tak bych to hned po druhém dílu vypnula a vykašlala se na to. Ale od 6 dílu se to docela pěkně rozjelo a konečně se divák dozvěděl o něco více informaci týkajících se samotného Dahmera a jeho motivů. Nicméně znovu už se na to asi nepodívám a mezi nadšené fanoušky se také nezařadím. ()

kukkik

Mistrné vykreslení jedné lidské zrůdy. Vždycky se mi těžko hodnotí něco, z čeho se mi chce zvracet. V rámci žánru jde o totální špičku, lépe už to ani nejde a tahle minisérie je vzorem pro tenhle typ příběhů. 5/5 ()

rublik05

Na první dobrou mě zaujala potemnělá, vlastně až trochu děsivá atmosféra, která v kombinaci s dobovým vizuálem a působivým herectvím Evana Peterse vytvořila vskutku nevšední podívanou. Tohle všechno by bylo v pořádku a je to vcelku silný základ pro vynikající seriál, kdyby to však celé nebylo tak šíleně pomalé a nudné. Deset epizod o stopáži téměř devíti hodin šlo podle mého názoru razantně sestříhat, minimálně o tu spoustu nezáživných momentů. Časté skoky v čase trochu matou, zamrzelo mě i nepochopitelné žonglování s fakty. Čekal jsem zkrátka mnohem poutavější seriál. Námět je silný jako hrom, já jsem však většinu času prozíval. 6/10. ()

Stillborn83

Výborný výber hercov (zrejme až na Glendu Cleveland), nad ktorými vyčnieval Evan Peters a Richard Jenkins (ako Jeffov otec Lionel), skvelá ťaživá a pomalšia atmosféra. Výborné boli najmä časti o jeho obetiach - 14-ročnom Konerakovi a nepočujúcom Tonym Hughsovi, zazjímavé je, že v scéne z procesu zo súdnej siene sú všetci oblečení rovnako ako v skutočnosti (dohladateľné zo skutočných záberov zo súdu). Miestami sa to celé zbytočne naťahovalo (pokojne by stačilo 8 častí, niekedy tam bolo veľa vaty a nudnejších pasáží), mnohé časové skoky (najmä v prvej polovici tejto minisérie) sťažovali prehľad o obetiach. Každopádne, o dve triedy lepšie ako film Dahmer z roku 2002. Pred videním tejto minisérie som o Dahmerovi čo-to vedel, ale vďaka nej som sa toho aj viac dozvedel. ()

joelly01

Top. Strop. Vic nejde 🤷‍♀️. Pokud teda nejste Werner Herzog. Ovsem Dahmer je famozni zalezitost a z nejakeho iracionalniho duvodu jsem se na tom snazila hledat nejake chyby. Nenasla. ()

Ajka1 odpad!

Adorace vraha, kanibala, úchyla a pedofila v líbivém kabátku od Netflixu se spoustou lží a překrucování faktů. Jako vážně? Opravdu tohle pouštíme do éteru, kde se vyskytují médii snadno ovlivnitelné mladistvé osoby, které ještě nemají plně vyvinutý čelní lalok? Netflix to už přehnal. O brutálních masových vrazích by se měly točit pouze dokumenty na základě reálných důkazů s případnými komentáři odborníků na poli psychologie a z dalších oborů. Nikoliv divákovi servírovat polofikční komerční dramatizaci, která má za úkol vzbudit empatie k někomu tak odpodivému, jako byl právě Dahmer. To je fakt děs. ()

Hyperbolic

Jo, některé věci byly nejspíš dost poupravené či změněné k lepšímu obrazovkovému zážitku, jádro ale zůstává. Evan Peters zde podává jeden ze svých životnách výkonů a běhá z něj mráz po zádech. ()

Tolin

Příběh a herecké výkony super. Bohužel, ale tempo některých scén je někdy tak závratné, že i rychlost 1,5x je málo. V posledních třech epizodách by se dala polovina scén úplně vystříhat a seriál by klidně mohl mít o jeden až dva díly míň. ()

Fin_429

S Monstrem mám velký problém. Celý seriál se totiž jede na to, že se nám seriál snaží říct, že vraždit a nasledně pojídat kousky z lidí je špatné, ale ve výsledku konec série působí, jako kdyby tvůrci chtěli říct, že za ty vraždy Dahmer nemůže. A s tímto se nestotožním. Další problém mám i s fanoušky - přehršel obsahu na sociální síti vám zníčí chuť se na Monstrum podívat. Jinak, a to je důležité, tvůrci odvedli skvělou práci jak s vedlejšími postavami, obětmi, tak i se samotným Evansem (pro něhož to byla přelomová role).7,5/10 ()

Kebabkony

Strašně moc se mi líbí téma sériový vrazi, ale seriálů moc není, spíše dokumentů. Po dokoukání mi snímek nedal spát a říkal jsem si jak nechutně a skvěle to je natočený a Evan Peters ztvárnil vraha až nepříjemně věrohodně. Jediné, co bych vypíchl je, že by to mohlo být kratší, protože poslední dva díly byly už fakt utahaný a nebavili mě. Jinak tento seroš o kanibalovi a vrahovi se Netflixu vážně povedl (konečně něco) až se tomu divím. Po Mindhunterovi se jedná o další skvělý krimi počin. 8,5/10 ()

Boj o moc a Medvěd si podmanili ceny Emmy 2023

Boj o moc a Medvěd si podmanili ceny Emmy 2023

16.01.2024

Proběhlé předávání cen Emmy se ocitlo v poněkud kuriózní situaci, když se slavnostní ceremoniál kvůli stávkám v Hollywoodu odsunul ze září 2023 na leden 2024. Navíc zde byly předávány ceny za seriály… (více)