Díky technologii klonování se stal svět nedaleké budoucnosti rájem na Zemi. Smrtelné choroby přestaly existovat, váš nový pes může být navržen tak, aby barevně ladil s pohovkou ve vašem obýváku, na které se vyzývavě protahuje ideální virtuální přítelkyně, hologram přesně podle vašich snů a představ. Aby se vědecký pokrok jako už tolikrát v historii neobrátil proti lidstvu, upravuje pravidla klonování přísný Zákon šestého dne, pojmenovaný podle Starého Zákona. Právě šestého dne od počátku světa stvořil Bůh člověka... Bývalý pilot bojové helikoptéry Adam Gibson (Arnold Schwarzenegger) se jednoho večera vrátí domů a zjistí, že na jeho místě uprostřed milované rodiny se ocitl dokonalý dvojník, do nejmenšího detailu shodný s originálem. Dříve než se válečný veterán stačí vzpamatovat z přímé konfrontace se svým klonem, jehož existence je teoreticky vyloučena Zákonem šestého dne, musí čelit vražednému útoku nelidsky dokonalých zabijáků. Kdo a proč může mít zájem na smrti bezvýznamného pilota? Jen jediná věc je už v tuto chvíli jasná svou kůži zkušeného válečného pilota neprodá Adam Gibson lacino (oficiální text distributora)

Xmilden

Arnold tentokráte střílí klony! Hlavně díky zvládnuté režii film není zase tolik špatný jak by se mohlo na první pohled zdát. Místy mě připomněl Total Recall. Akce není zrovna příliš, ale tentokráte to nevadí. Příběh je poměrně zajímavý a na Arnolda bych řekl že i notně ambiciózní. Okolní svět je poměrně promyšlený a cokoliv mě ohledně klonování napadlo, to bylo zde vysvětleno. Zcela určitě lepší než nezvládnutý Likvidátor. 50% ()

sepp

Toto je muj jiz podruhy upravovany, tedy celkove treti komentar k tomuto filmu. Poprve jsem dal tusim 1* a prskal sjem nad moralistickym poselstvim tohoto filmu - je potreba vzit v potaz, ze ten jsem nekdy v roce 2002. Po par letech jsem byl jiz smirlivejsi a dnes musim chte nechte priznat tomuto snimku kvality, ktere jsem tehdy nedokazal ocenit. Ano, klonovani dnes uz neni tak zajimave tema, jenze v dobe sveho vzniku slo o tema vice nez aktualni. Po 9/11 se uz ale toci same filmy o teroristech di Iraku, a tak dnes Sesty den svym pojetim pripomina jina scifka ze stare skoly - tedy lehce vizionarska co se tyce budouciho zivota obycejnych (ale i tech neobycejnych) lidi, okorenena kvalitnimi akcnimi scenami, cool hlaskami a celkove vtipnymi situacemi. A na zaver dokonce moralni ponauceni, ze ktereho necrci kyble patosu. A samozrejme dalsi plusove body navic v podobe Schwarcika :) Kolem a kolem dnes, po 10 letech od vzniku Sesteho dne, se u me vysplhal uz na velmi pevne 4*. ()

darkrobyk

„Au, ustřelil mi nohu! Ty boty byly nový a stály mě celý majlant!" Arnold pronásleduje Arnolda a do toho se motá parta tajných, co slouží svému šéfovi. Ten má zase na své straně doktora, co dokáže naklonovat nejen zvířata, ale i lidi. Svižný příběh plný honiček a příjemných efektů, kde se nejde pro ránu daleko. Překvapilo mě, jak mě film po letech pobavil snad proto, že současná produkce je až na výjimky vpravdě mizerná. Divné je, že jsem si ho téměř nepamatoval....ale jinak fajnová oddechovka. ()

Fiftis

Hmmm tu ma trocha prekvapuje nízke hodnotenie užívateľov. Tak za prvé Arnie je skvelý herec, to už sa vie pár desaťročí. Príbeh je o budúcnosti a klonovaní. Trocha to pripomína Total Recall. Michael Rapaport tiež skvelý výkon. Koniec tiež prekvapujúci. Ja som bol milo prekvapený a je to jeden z filmov, ktoré si môžem kedykoľvek pozrieť znova. ()

Shakers

Uznávam, že to nie je žiadny zázrak, ale na druhú stranu, ja som sa fakt nenudil. Technická stránka je dosť dobrá, príbeh zaujímavý a aj keď tento film ponúkne slušnú akciu, či zvraty, v závere by mohlo byť aj dusnejšie. Každopádne film ma tempo a Arnold nenudí. 75% - 4* ()

Jacinda

Trochu depresivní. Hodně depresivní. Mimochodem, stejně podle mě nikdy nemůže být člověk klonem. Vědomí je jen jedno ()

Rominator

Zajímavost: Ve filmu Adam Gibson (Arnold Schwarzenegger) pronese větu “I might be back“. Jedná se o odkaz na slavnou frázi "I'll be back" ze snímku Terminator (1984). ()

Satan

Svět okolo se snaží tvářit nadčasově a docela se mi to daří navodit mě na jejich strunu. Arnold hraje jako vždycky, ale je vidět, že sci-fi snímky mu sedí víc, než normální akčňáky (Protiúder) nebo nedejbože komedie (Junior). Byly to právě snímky Predátor, Terminátor a Total Recall, kde se Arnie proslavil a na tuhle vazbu tak trochu celý štáb spoléhá. Určitě jsem se několikrát zasmál díky pěkným obratům ve scénáři a hláškám, ale čekal jsem větší akční pecku a to se mi nedostalo. ()

Adam Bernau odpad!

Zase jednou u maminky, "v jejíž říši televize nezhasíná". Takže jakási novější arnoldovka. Byly ty někdejší, na které jsme čuměli ve čtrnácti, taky takové sračky? Možná jsem na to jenom už moc starý. V televizi svítilo kolečko s číslovkou 12, což chápu jako horní hranici cílové věkové skupiny. Nebo je problém v tom, že takové kolovrátkové filmy, akceptovatelné jako retro, ještě někdo točí v roce 2000? Humanita v prášku, civilizační dilema v prášku, nemožné zpracování tématiky, hodný taťka versus "systém" sestávající z jednoho velkopodnikatele tak zlého, že už nikdo zlejší být nemůže, jeho firmy a ochranky. Film není jen "práškový", on je i jako tzv. oddychovka prostě blbej. Přítomné arnoldovské hlášky (napočítal jsem dvě) nelze postavě věřit ani kdby se chtělo, nemilosrdní agenti, co po taťkovi jdou, jsou asi tak tři přeexponované debilně napsané figury, 115 minut probíhá jakýsi zbytečný, hloupě natočený děj a zarputilá tzv. akce. Když si říkám, že horší už to být nemůže, pan zlý dá unést taťkovu ženu a dítě, samozřejmě ze školní besídky. Pochválit lze snad jedině to, že etická problematika budocího klonování, byť idiotsky podaná, je prostřednictvím různých postav zamyšleníhodným způsobem nasvícena z různých stran. A jeden silnější moment, to když umírající a zcela zoufalý pan Zlý 2 říká svému klonu, sebevědomému panu Zlému 3: "Jdi za ním. Oddělej ho." Ale na hvězdičku to není. Jestli tohle je obvyklý standard, pak Matrix je skutečně MIMOŘÁDNĚ dobrý film. TV Jojka, asi 5 cigaret na terase (každou čtvrthodinovou reklamní pauzu jednu, krom první). ()

mzss1

|72%| Jeden z posledních Arnoldových filmů před jeho dočasným (naštěstí, v r. 2010 se VRÁTIL) odchodem na guvernérskou pozici. No, jak vidím hodnocení ostatních a tak (samozřejmě se tím nikdy neřídím), tak jsem si říkal, to není možné, tak podprůměrné ohlasy. Jasně, velká pecka to není. Nemáme tu nabušeného Arnolda s kulometem, nekompromisný výraz atd. Ale to se dá přeci pochopit, když už zde viditelně stárnul. Třeba v současné době mu táhne skoro na 70 a jak natáčí skvělé filmy. Příběh je v tomto snímku dobrý – ne teda ničím extra zajímavým, ale pár solidních scén se zde najde. Arnold tu působí jako sympatický hrdina – takže nejde mu nefandit. Akčních scén je zde tak akorát, jsou především tvořeny přestřelky z laserů apod. Rozhodně je akce dobře natočena, je netypická, ale to přece až tak velký problém není. Co se týče režie, vytknul bych pár zbytečně zpomalených a někdy i divných záběrů kamery a to v neakčních scénách. Samozřejmě nemůže se celý film brát vážně páč je to místy trochu ujeté, ale v dobrém slova smyslu. Záporáci žádný respekt u mě nevyvolávají. Je sranda pozorovat jak několikrát zemřou a záhy se zas zas naklonují. Finále mě až tak už moc nechytlo, ale i tak jsem celkově spokojen. Hlavně, že v dialogových scénách jsem se vůbec nenudil. Žádnou velkou chybu neshledávám. Hudba byla celkem ok. Mě se film líbil, je to takový bláznivý film, který by měl každého Arnoldova fanouška alespoň trochu potěšit. Nevím, asi jsem divnej. Nadprůměr to teda je a ty slabší 4* s radostí dávám. ()

kingik

Se Schwarzeneggerem nikdy nebyla ve filmu nouze o akci. Takže ani tentokrát se akcí a Schwarzeneggerami nešetří, protože Arnold ja tady naklonovaný a s nechtěnou kopií, a i s těmi, kteří ji stvořili, je třeba zatočit. Roger Spottiswoode nikdy nebyl nudný režisér a tady nešetří nápaditými akčními scénami a napínavými sekvencemi. Příznivý dojem kazí jen použití zadní projekce a digitálně vymazaných lan při skoku do hloubky. Do záporných rolích se sice mohli vybrat zajímavější herci, ale na hereckých výkonech tento film nestaví. Bavil jsem se. 80% ()

Legas

Špatně hrající Schwarzenegger hnedka dvakrát? Proč ne. Ale laserové zbraně, které mají naznačit, že se děj odehrává v budoucnosti, to se mi hrubě nelíbí. Vše ostatní (ještě s vyjímkou helikoptér) není vůbec futuristické a potom nevidím důvod řadit 6. den mezi sci-fi. Klonování je dnes přeci téměř na dením pořádku. K plusům filmu bych přiřadil na jedno shlédnutí celkem zajímavý děj. ()

Anderton

6. deň je čistý guilty pleasure. Nedá sa na ňom brať nič vážne, ani námet, ani scenár, ani sci-fi dizajn a samozrejme ani réžia. Ak vás bude náhodou baviť, bude to práve jeho nedostatkami. Je to v podstate podobný prúser ako sudca Dredd, len je o niečo zábavnejší. Neviem, čo napísať o Arnoldovi, nie je už čo, len ma mrzí účasť Roberta Duvalla, ktorý dopadol podobne ako Donald Sutherland alebo John Voight a berie úlohu v každej blbosti, len aby sa pripomenul. ()

Carol Pifková

Videné len raz a dosť dávno, ale na pár scén si spomínam a viem, že film sa mi celkom pozdával. Určite ak ešte naň natrafím si ho pozriem aby som si osviežila pamäť, poprípade zmenila hodnotenie ak by bolo treba. ()

nash.

Místy slušná akce, několik opravdu povedených vychytávek, zajímavý námět. Nicméně jako celek nevyvážené, kde první polovina filmu výrazně převažuje tu druhou a Arnold opět dokazuje, že akce mu jde mnohem lépe než úsměvy a herecké pokusy vyjádřit emoce (radost z narozeninévoho dortu byla taková křeč, až mi z toho trnuly zuby). ()