Díky technologii klonování se stal svět nedaleké budoucnosti rájem na Zemi. Smrtelné choroby přestaly existovat, váš nový pes může být navržen tak, aby barevně ladil s pohovkou ve vašem obýváku, na které se vyzývavě protahuje ideální virtuální přítelkyně, hologram přesně podle vašich snů a představ. Aby se vědecký pokrok jako už tolikrát v historii neobrátil proti lidstvu, upravuje pravidla klonování přísný Zákon šestého dne, pojmenovaný podle Starého Zákona. Právě šestého dne od počátku světa stvořil Bůh člověka... Bývalý pilot bojové helikoptéry Adam Gibson (Arnold Schwarzenegger) se jednoho večera vrátí domů a zjistí, že na jeho místě uprostřed milované rodiny se ocitl dokonalý dvojník, do nejmenšího detailu shodný s originálem. Dříve než se válečný veterán stačí vzpamatovat z přímé konfrontace se svým klonem, jehož existence je teoreticky vyloučena Zákonem šestého dne, musí čelit vražednému útoku nelidsky dokonalých zabijáků. Kdo a proč může mít zájem na smrti bezvýznamného pilota? Jen jediná věc je už v tuto chvíli jasná svou kůži zkušeného válečného pilota neprodá Adam Gibson lacino (oficiální text distributora)

Skejpr

Dost děsná slátanina, kterou na vodou drží paradoxně právě Arnie. Ale nepopírám, že se na ní sem tam nepodívám znova a rád :) ()

Shit

Nic moc sci-fi. Arnold je tady dost těžkopádnej, akce v podání Arnolda skoro nulová a když už je, tak se moc nepředvede a hlavně hodně mi tady schází spousta hlášek. V jeho filmech jich vždycky bejvávalo hodně a převážně se jednalo o skoro kultovní záležitosti, ale tady se mu buď dost hrubě nedařily a nebo pro jistotu mlčel. A ani nápad celýho filmu se mi moc nezamlouvá nebo teda spíš to zpracování ()

choze

"TAK ZůSTANE UŽ NĚKDO KONEČNĚ MRTVÝ?" Filmy o klonování netáhnou. Jednak nikdy nepřesáhnou průměr (JAKO VEJCE VEJCI, OSTROV) a pak, klonování nikoho nesere. Arnoldovi nutno přiznat, že ho využil jako originelní způsob, jak osvěžit dvojčatovské filmy akčních hvězd (DRAČÍ DVOJČATA, DVOJITÝ ZÁSAH), což od něj vlastním duplikováním posedlý (DVOJITÝ ZÁSAH, MAXIMÁLNÍ RIZIKO) narcista van Damme bleskurychle okopčil včetně Rookera (REPLIKANT). ŠESTÝ DEN jede podle impotentně zrežírovaného primitivního scénáře a nabízí pestrý cast v čele s vykastrovaně se usmívajícím Arnoldem, mdlé záporáky i akční scény a nezanedbatelné množství vydařených futuristických nápadů a vtípků (zákaz kouření, Microsoft...). ()

Tuxedo

Nadprůměrné sci-fi, které je zajímavé především díky námětu a trikům, ne scénáři nebo hereckým výkonům. ()

Hal_Moore

Tento film stojí za houby. A vinu za to dávám režisérovi, který nedokázal stvořit kompaktní celek. Dokonce i efekty postrádaly šťávu. Jediným plusem tak zůstává Arnie. A ten si dvě hvězdičky zaslouží. ()

genetique

Arnolda si vždy rád pripomeniem. Určite si však spomienky na jeho filmy nebudem oživovať týmto filmom, no až také zlé to nebolo, keď že som nezaspal a nenudil som sa. Film ťažiaci najmä so zaujímavého námetu, toto totiž nebola typická 'arnoldovka' a so zaujímavej atmosféry blízkej budúcnosti. A občas nejaký slušný zápis v podobe dobrej hlášky. 70%. ()

sniper18

Je to slabý akčný sci-fi film s Arnoldom Schwarzeneggrom, ktorý patrí medzi jeho najhoršie filmy. Má dosť dobrý príbeh o pilotovi, ktorý je v blízkej budúcnosti bez svojho súhlasu naklonovaný, pričom klon prevezme jeho miesto a originál má byť odstránený a tak urobí všetko pre svoju záchranu a zistenie celej pravdy. Spracovanie je ale veľmi zlé, ešte úvodná fáza filmu je bez problémov a dobre zoznámi s danou tématikou, ale ked´ už sa začne to hlavné, tak zaujímavosť filmu výrazne poklesne, tempo je už celý čas príliš pomalé, čo je pri tejto dĺžke ešte väčší zápor, nič výraznejšie zaujímavé sa už neudeje a tak väčšina filmu nudí. Akcie tu nie je málo, ale vôbec ma nebavila. Ručnej akcie je minimum, nájdu sa tu hlavne prestrelky, v ktorých sa síce nájdu aj lepšie momenty, ale celkovo z nich aj tak mám slabý pocit a navyše lasery nemám rád. Najlepšie dopadli veľkolepejšie akčné scény ako rôzne naháňačky, ale ani tie nie sú nič výnimočné. Najviac sa mi páči prvá konfrontácia so zabijakmi. Herecké obsadenie nie je zlé, Arnold Schwarzenegger dokonca v dvojroli a Michael Rooker ako jeden zo záporákov, ktorý ale ako jediný z nich aj za niečo stojí a navyše aj tak obaja hrali aj v omnoho lepších filmoch. Réžiu teda rozhodne chváliť nemôžem, tá možno ani horšia byť nemohla a technická stránka je celkom dobrá, ale vzhľadom na rozpočet mi aj tak nepríde výnimočná. Šiesty deň je ťažko nezvládnutý film, výborný námet, skvelý herec v hlavnej úlohe a mimoriadne vysoký rozpočet a dopadne to takto zle. Je to úplne zbytočný film, ktorý nie je hodný ani jedného pozretia. Objektívna kvalita filmu- 40%, film sa páči mne na 42%. ()

StarsFan

Ne není to zdaleka tak hrozný, jak jsem podle hodně nepříznivých reakcí čekala, naopak jsem chvílema uvažovala, že bych tomu mohla hodit ty 4*. Nápad o klonování je hezkej, ze začátku taky celkem zajímavě vymyšlenej, prostředí celkem uvěřitelně vykreslený, i takovej ten hlavní nečekanej zvrat, kterej podobný filmy mít prostě musí, mi přišel naprosto v pohodě (možná taky kvůli unavenosti mýho mozku v jednu hodinu ráno), no a od Arnolda snad nikdo žádnej přelomovej výkon nečeká. Očekávala jsem pohodovej zapomenutelnej thriller o klonování lidí, kterej mě bude bavit, i kdybych ho měla okamžitě na to zapomenout, a tenhle typ thrilleru jsem i zpočátku dostala. Pak se ale děj stal parodií na samotnej film a radost mě hned přešla. A k tomu ještě to moralizování Arnolda v závěru... Musím vám říct, pane guvernére, že jako politik jste skutečně skvělej a s vašimi novo-republikánskými názory vesměs souhlasím, takže vás jako politika ráda uvidím i nadále. Jako herec byste ale měl radši skončit v těch 80. a 90. letech, kdy byly vašemu typu... ehm, herectví filmy speciálně přizpůsobované. ()

Hellboy

Tohle vůbec nezačíná špatně...potom jsem měl samozřejmě velký očekávání..No ale nějak se to v půlce zvrtlo nebo co, a na konci už jsem se tomu spíš jen smál:) Ale stejně je tenhle film v jedné věci dokonalej a ten, kdo to vymyslel, by měl dostat nějakou medaili, protože co je lepší než Arnold??? Dva Arnoldové!!! :D ()

Le_Chuck

Veškerá Šwarcova tvorba za posledné roky stojí za nie veľké, ale malé gulové. Len ma udivuje, že niektorí ľudia sú ochotní mu dať taký honorár. To že on to zobere (a že si vypýta), aj keď vie že to je sračka ma neudivuje. Je to chytrý človek a predovšetkým bussines man, ktorý to má všetko dobre spočítané. A spočítané to má aj tento snímok. Podpriemerná šeď ! ()

sud

Zde je vidět že Arnoldovi už dochází dech a není takový jako za mlada. Charisma sice pořád má, ale když je k tomu děravý scénář a nevýrazná režie, nijak nevynikne. Stojí za podívanou pouze pro Arnoldovy fanoušky, kteří chtějí vidět všechny filmy s ním. ()

Radko

Mediálne obľúbená téma klonovania v akčnom príbehu o nahrádzaní zaniknutých ľudských identít. Pomerne sľubný začiatok s vykreslením sveta, kde sa bežne vyrábajú náhrady mŕtvych domácich zvierat, ale ľudské štepy sú oficiálne zakázané, ústi do nič nehovoriacej vybuchovačky s dostatočne prkenným Arnoldom v hlavnej úlohe. Fanúšikovia rakúskeho kulturistu si však prídu na svoje. Bez potúženia alkoholom, či inou omamnou látkou sa dá v tomto skvoste vidieť dvojmo. ()

Falko

Tema klonovania je zaujimavym nametom na film, len skoda, ked nie som spokojny so scenarom. Volakedy som dal tomuto filmu 80%, avsak dnes som ho znizil na 60%, kedze mi nepriniesol ten pozitok, aky som ocakaval. Okrem toho sa mi tam zdali byt niektore veci nelogicke a nedostatocne vysvetlene, alebo mi to mozno uniklo, ale mozno aj preto, ze ma ten scenar skor unavoval ako zaujimal. Viem si predstavit, ze ani taky Christopher Nolan by to nenatocil jednoducho, ale on by sa so scenarom aspon poriadne pohral do takych detailov, ze by ten film bol urcite zaujimavy. V kazdom pripade si rad zopakujem niektore starsie filmy, ktore som uz videl, ale na nic si takmer nepamätam a tento film bol jednym z nich. _________ Arnold Schwarzenegger - (Adam Gibson) +++ Michael Rapaport - (Hank Morgan) +++ Tony Goldwyn - (Michael Drucker) +++ Michael Rooker - (Robert Marshall) +++ Sarah Wynter - (Talia Elsworth) +++ Wendy Crewson - (Natalie Gibson) +++ Robert Duvall - (Dr. Griffin Weir) +++ Produkcia: Arnold Schwarzenegger +++ ()

viperblade

Opět další z případů, kdy nechápu to (zbytečně) nízké hodnocení… Ok, film neumí využít plný potenciál zápletky o klonování, hudba stojí za houby a konec je natahovanější než kdejaká žvýkačka, ale upřímně, pokud nepočítám třetího Terminátora je tohle zřejmě poslední film, ve kterém je Arnold takový, jak ho známe a máme rádi. Drsný, starostlivý, pronášející nekompromisní hlášky a vždy připravený nakopat pár zadků. A já se při tom opravdu bavil, takže na poctivých 80 % to vidím s naprostou jistotou. A opravdu, nevěřte zdejšímu hodnocení, není to TAK špatné, jak by se mohlo zdát. ()

castor

Jeho doutník kouřil jiný chlap, jeho dort spořádal jiný chlap, na zadek jeho manželky sahal jiný chlap, no, jiný, byl to jeho klon. Fušovat přírodě do řemesla se nemá, navíc, když se kdosi spletl a omylem naklonoval bývalého bojového pilota s vizáží Arnolda Schwarzeneggera, kterého si tak jeho fans užijí hned ve dvojí (ač charakterově/herecky nijak odlišné) verzi. Mně osobně Arnieho neherecké přednosti vždycky bavily, i za deset let (a to bude akční žánr zase někde jinde) nebudu mít problém sáhnout po nějaké jeho kousku (i když to asi nebude 6. den) a dojatě zavzpomínat na jistoty přiznané žánrové pitomosti. Tentokrát vsadil na látku diskutovaného klonování živých organismů, mdle filosofuje, otírá se o genové inženýrství a snaží se bavit. Ne vždy se mu to daří, ač tvůrci sehnali slušný rozpočet (i tak futurovýsledek vypadá jako chudý bráška třeba Spielbergova Minority Report). Škoda, že akce úplně nestrhne, škoda, že je místy samoúčelná (zbytečná počítačová letecká scéna v horách), škoda, že záporáci nejsou víc ujetí a škoda i toho, že tvůrci nenabídli víc momentů, kdy třeba panenka v životní velikosti tak nějak přestane mluvit. Když se nebojí černohumorných scén a nápadité akce, plusové body naskakují. A tady jsou sakra potřeba. ()

ClintEastwood

Arnie jako zamlada. Velmi slušně natočený sci-fi film, ve kterém podle tvůrců nahlédneme do nepříliš vzdálené budoucnosti a světa klonování. 6. den je zajímavý kousek, který ani chvíli nenudí, má hlubokou myšlenku a překvapivý závěr. Jeden z nejlepších Schwarzeneggerových snímků natočených v novém miléniu, vůbec nevěřte zdejšímu průměrnému hodnocení. Zábava jak vyšitá. ()

MM_Ramone

Tri roky pred tým ako bol Arnold Schwarzenegger zvolený do funkcie 38. guvernéra štátu Kalifornia stvárnil hlavnú úlohu v snímku "Šiesty deň". V tých časoch bola jeho herecká kariera v kríze, na úpadku. Filmy v ktorých sa objavoval za moc nestáli. Boli to samé prepadáky: "Junior", "Likvidator", "Batman a Robin", "Koniec dní", "Všade samé zvončeky" . Akčný klonovací sci-fi thriller "The 6th Day" nie je na tom o nič lepšie. Je to zdĺhavé, predvídateľné, béčkové, mizerne zrežírované. ** ()

Wacoslav1

Arnold je jenom jeden a nikdy nemůže být nahrazen nějakým vyjebaným klonem! I když vypadá stejně, tak prostě NIKDY! tohle neexistuje rozumíte??? Jinak spíš podprůměrnej sci-fi akčňák charakteristickej pro toto Arnoldovo slabší období. Chtěl bych dát aspoň za něj tu třetí hvězdici, ale nejde to. Není to vyložená sračka typu Junior, Batman a Debil nebo Protiúder, ale ani tak nad tím nebudu zrovna plesat.45% ()

Davies182

Solidní sci-fi thriller. Kdo dokáže vypnout mozek a odreagovat se u akčního Arnolda, nemůže být nijak hluboce zklamán. ()

gogo76

Arnold je hviezda, presnejšie bol. Dnes je doba inde a akčné filmy už nejdú tak na dračku ako kedysi. 6.deň je jeden z posledných zdarilejších filmov, ktoré natočil tesne pred tým, než sa dal na politiku. Film má skutočne dobrý a stále aktuálny príbeh, veľmi slušné obsadenie v zásadných vedľajších úlohách. Záporák M. Rooker a doktor R. Duwall. Arnie ako hlavná postava to ako tak ustál, dvojrola v jeho podaní však nikdy nebude viac ako priemerná, čo však v akčnom filme postačuje. Film má dobrú víziu budúcnosti, je tu veľa zaujímavých nápadov a v niektorých momentoch pripomenie napr. Total recall P. Verhoevena. Akčné scény majú rezervu, nie sú tak adrenalínové ako by mohli byť a réžia celkovo je hlavný dôvod prečo prečo film nie je lepší. Jednoducho mu chýba iskra, šťava, napätie, nazvite si to ako chcete. Tento film mal rozhodne na viac a pri pomyslení, čo by s týmto materiálom urobil taký Cameron zaplače nejeden fanúšik Arnolda i sci-fi žánru. 60%. ()