Jak je důležité míti Filipa

• Velká Británie The Importance of Being Earnest (více)

Dva mladí gentlemani, žijící v Anglii roku 1890, si pohrávají s pravdou, jen aby do svého poklidného venkovského života vnesli trochu vzrušení. Worthing (Colin Firth) si vymyslel bratra Filipa, kterého používá jako výmluvu, aby mohl navštěvovat okouzlující Gwendolen (Frances O´Connor). Moncrieff (Rupert Everett) si začne říkat Filip poté, co navštíví Worthingovu mladou a krásnou chráněnku Cecily (Reese Witherspoon) na venkovském sídle. Všechno se začne hatit, když se oba společně ocitnou pod jednou střechou. A to je ten správný čas odhalit, jak je důležité míti Filipa! (oficiální text distributora)

Boogeyman

Vynikajícím způsobem zadaptovaná klasika, která vedle skvělého děje předlohy nabízí dvojici nejlepších vyzrálých svůdníků, tedy Ruperta Everetta a Colina Firthe. ()

Ducharme

Vynikající britská konverzačka! Vtipná, hravá a hlavně perfektně zahraná. Colin Firth, Rupert Everett a Judi Dench se svých rolí zhostili na výbornou. Skvělé hlášky, klasicky wildovská absurdita situací - prostě přesně to, co jsem očekávala! ()

misterz

Oscar Wilde vedel písať, to teda hej. Celý snímok stojí prevažne na jeho perfektne vymyslenej humornej zápletke a brilantných, typicky britských humorných dialógoch. Samozrejme, nemôžem zbudnúť ani na skvelých hercov. Možno to však chcelo trocha lepšiu réžiu, tento skvelý komediálny Wildeov námet si zaslúžil kvalitnejšie spracovanie. Nebolo to zlé, ale celkový dojem mohol byť aj lepší. 70/100 ()

Snorlax

Já si nemůžu pomoct, ale asi mám radši českou představu o anglickém humoru, než tu britskou. Jediné, v čem tenhle film překonává inscenaci z roku 1979, je hudba. ()

Šakal

Vynikajícím způsobem převedená hra Oscara Wilda na filmové plátno. Největším kladem tohoto snímku je herecké obsazení a s tím spojené opravdu výborné herecké výkony všech zůčastněných. Ať už se jedná o Ruperta Everetta, Colina Firtha, Frances O' Connor, Reese Witherspoon a jako třešínka na dortu Judi Dench. Inteligentní, hravá, konverzační komedie s bravurně napsanými i zahranými dialogy. ()

HoneyBunny

Neustále jsem musela srovnávat s filmem Ideální manžel, protože oba vznikly podle předlohy Oscara Wilda, oba režíroval Oliver Parker, v obou hraje Rupert Everett. A Jak je důležité míti Filipa z toho vždycky vyšel jako pořažený - nutno dodat, že v maličkostech. Parker už nerežíruje tak lehce, Everett už není tak roztomilý, příběh je o něco banálnější a navíc se mi zdálo, že mezi postavami zdaleka nefunguje taková chemie jako v Ideálním manželovi. Ale jinak velice slušné tři hvězdy. ()

Jordan

dobre to ten oscar wilde napísal... bol to starý cynik... myslím si, že do filmu sa mohlo dostať viac irónie a cynizmu, určite by to starý dobrý oscar privítal, ale aj tak to je slušná konverzačná kostýmová komédia s esami britskej hereckej školy; ()

Tsuki

Zápletku a vtipné situace už velmi dobře znám jak z četby samotné hry, tak z divadelní inscenace, takže mě film bohužel ničím moc nepřekvapil. Uznávám ale, že tohle zpracování vyzdvihují herecké výkony - Rupert Everett, Colin Firth i Judi Dench byli skvělí. Plus bylo hezké vidět Reese Witherspoon v jedné z jejich starších rolí. ~(3,5)~ ()

Anderton

Každý, kto má v hlave trochu toho Filipa, musí oceniť svižnosť, vtipnosť a hravosť tohto príjemného filmu, ktorý presne zabrnkal na moju nôtu. Bolo to už dávnejšie, dokonca dvakrát, pretože som mal z neho v hlave trochu miš maš. Ak ho niekde v televízii znova zaregistrujem, kľudne si ho dám ešte raz. Tých 90 minút je na podobnú nezáväznú konverzačku tak akurát. Gayovi Everettovi idú šarmantní hetero milovníci rovnako dobre, ako Grantovi. ()

Hedka

Výborne som sa pobavila. Aj keď sa Rupert Everett a Colin Firth v osobnom živote nemajú veľmi radi, tu by im to nik neuveril. Boli dokonale zohratí a perfektní. ()

Dzeyna

Vynikající incestní angličák, který bych si mohla pouštět častěji než jakýkoliv jiný film. Reese a Colin jsou skvělí herci a zde to více než potvrdili. Jak je důležité míti Filipa, tak tento název si každý může vyložit naprosto odlišně. Jinak tento snímek pojme člověk, který nezná knižní podobu od Oscara Wildea a jinak také člověk, který jí zná, takový si tento film naprosto užívá, jako já. ()

Eawy

Jedna z tých adaptácií, ktoré ma neomrzia. Hry Oscara Wilda sú samostatnou raritou. a táto adaptácia zo skvelými hercami, úžasným scenárom a neprekonateľný príbehom dostane každého. Posledné scény sú dovedené do dokonalosti. Príroda v tomto filme nádherná. Napriek malým chybyčkám, ktoré som si všimla je to obľúbený film.. 85% krôčik k dokonalosti.. ()

nascendi

Výborná predloha, výborní herci a režisér, ktorý toho veľa nepokazil. Nemôžem však ísť až na štyri hviezdičky, pretože s touto predlohou mal režisér pozitívny handicap. ()

klerik

Úžasne našľapaný scenár - čítaj vtipný, nezastaviteľný, úžasné dialógy. Je to skôr divadelná hra, ale režisér používa zaujímavé obrazy a dodáva filmuna originalite. Herci sú v presne tých úlohách, v akých ich máme radi. Finále mohlo byť možno viac premyslené, ale zábavnosti to rozhodne neuberá... ()

giblma

"Ach, váš mladší bratr Filip zemřel? Tak konečně ho něco potrestalo! Doufám, že se z toho poučí!" Na Wildevi toho nejde moc zkazit, protože je sám o sobě geniální. Tato adaptace se nebere vážně a na výsledku je to znát. ()

Flakotaso

Pohodová komedie, anglická tak, jak to jen jde. V porovnání s téměř totožným Easy Virtue se mi zdála o kousek slabší, přesto to bylo velice příjemné. Hudba, herci, atmosféra, prostě pohodička. btw: zajímalo by mě, kolikrát ve filmu zaznělo jméno Ernest :) ()

Ilicka

Svělá adaptace divadelní komedie z pera Oscara Wildea, který skvěle pracuje se slovem... Herci jsou přesvědčiví, Judi Dench v roli Lady Bracknelové mi připomínala královnu ze Zamilovaného Shakespeara, tyhle role jí vážně sednou. Nemohu jinak než za 5. ()

ReneeS

Přesně takovouhle jiskru by Wildeovy komedie měly mít. Vtipné a hravé od první scény až po konec titulků. A není to jen výbornou předlouhou. Oba pánové mě neskutečně bavili, stejně jako Judi Dench. Dalším bonusem byla velmi dobře vybraná hudba. Ano, mělo to své mouchy (hloupé scény s rytířem, tetování), ale to je fuk, protože jinak se mi to strašně líbilo. ()