Schůzka se smrtí

• Velká Británie Appointment with Death (více)

Keď nájdu Emily Boyntonovú mŕtvu - otrávenú - na archeologickom nálezisku pri Mŕtvom mori, podozrivých je hneď niekoľko osôb. Hercules Poirot sa ujme celého prípadu. Boyntonová bola príšerná žena, ktorá predtým pracovala vo väznici ako dozorkyňa. Panovala nad svojimi troma dospelými nevlastnými deťmi, s ktorými sa vyberie spolu so svojou matkou na prázdniny do Európy a Svätej zeme. Jej syn sa však v Jeruzaleme zamiluje do doktorky Kingovej, s čím Boyntonová nesúhlasila... (oficiální text distributora)

raduna01

Emily Boynton, nevlastní matka tří dětí, vydírá rodinného právníka, Jeffersona Copea, po němž chce, aby zrušil poslední vůli jejího manžela, v níž děti osvobozuje z matčina vlivu. Emily bere děti na prázdniny do Evropy a navštěvuje i Jeruzalém. Zde se Hercule Poirot setkává s Dr. Kingovou, která se zamiluje do Raymonda Boytona, což Emily není zrovna po chuti. Celou skupinu sleduje i Cope a lady Westholmová. Děti odhalují pokus matky zničit otcovu poslední vůli. Emily je zanedlouho nalezena otrávená a Poirot se vrhá do vyšetřování. ()

kkarx

Ze tří plnohodnotných filmů o Poirotovi s Ustinovem v hlavní roli je Schůzka se smrtí nejhorší. I tak je naštěstí pořád velmi dobře koukatelná. Opět mám (nyní velké) výhrady k hudbě, zde byla zdaleka nejslabší co jsem v Poirotovi kdy slyšel a dokonce působila nepříjemně rušivě. Hudba má k atmosféře přispívat a v tomto případě přidat na dramatičnosti a ne atmosféru bořit. Nicméně jako rozloučení s Ustinovem je to po třech vesměs nešťastných tv filmech víc než dobré. 70% je akorát. ()

DaleCoper

Pan Hercul Poirot není žádnej idajot ale tohle zpracování královny (nejen) anglické detektivky Agathy mne moc nebere. Mnohem lepší je o čtrnáct let starší Vražda v Orient Expresu. ()

sisilienka

som zvyknutá na Davida Sucheta, ale aj on je celkom dobrý, dej sa viac drží knihy ako časť s Davidom, no tie blonďavo-sivé vlasy mi nedajú spať ()

blondboss

Tento posledný diel s Petrom Ustinovom v roli Poirota mi nie veľmi sadol. V zásade ani nejde o nejaké zlé herecké výkony či atmosféru, ale samotné prevedenie, z ktorého ku mne toho nepreniklo veľa a bolo to natočené tak moc strojene bez nejakých väčších súvislostí. A to sa mi asi pri podaní románu od Agathy Christie veľmi nepáčilo. 45 % ()

Kontryhelka

Další zajímavý příběh zasazený do exotického prostředí, důmyslně zavražděná stará megera,jejíž smrti nikdo neželí, přesto je na velkém detektivovi,aby vraha pomstil a předal spravedlnosti. ()

PTuranyi

Britská adaptácia ďalšej knihy Agaty Christie. Oproti "Smrti na Níle" už nie je obsadenie také hviezdne. O 10 rokov starší Peter Ustinov už nedokáže dať postave Hercula Poirota Suchetovu noblesu a pôsobí upoteným, udychčaným dojmom dobromyseľného strýčka. Príbeh neprináša nič nové. Uzavretá skupina ľudí, v ktorej každý má nejakú motiváciu k vražde, obsahujúca 1 osobu, ktorá tento čin vykoná napriek tomu, že má na blízku najlepšieho detektíva. Film má dobrú produkcia a šikovne zakrýva fakty, aby navodzoval falošné podozrenia. Za povšimnutie stojí Carrie Fisher, ktorá v dobe filmovania už mala svoju "hviezdnu" rolu za sebou. ()

Svadbos

Ďalší výkon Petra UStinova v úlohe Hercule Poirota v depresívne nenapínavoej detektívke. Ďalší z prepadákov režiséra Winnera. Scenár napísal Anthiony Shaffer, Peter Buckman a režisér. ()

drkaldj

Takový mix Smrti na Nilu a Zla pod sluncem. Vidět někde (jinde než ve Star Wars) tehdy ještě mladou Carrie Fisher potěšilo. Případ opět pěkně poskládaný. Navíc zručně natočený. ()