Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň

• USA The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe (více)

Letopisy Narnie vypráví příběh sourozenců Lucinky, Edmunda, Zuzany a Petra, kterým se během hry na schovávanou ve venkovském sídle excentrického profesora podaří pomocí magické skříně dostat do jiného světa. Narnie, v níž se ocitnou, se ukáže být okouzlující a mírumilovnou zemí obydlenou mluvícími zvířaty, skřítky, fauny, kentaury a obry, která je však díky prokletí zlé Bílé čarodějnice Jadisy odsouzena k věčné zimě. Děti se pod vedením vznešeného a tajemného panovníka, lva Aslana, odhodlají mocné čarodějnici postavit. Musí její ledové kouzlo zlomit a tím navždy osvobodit říši. (TV Nova)

ronas

dlho som sa tomuto filmu vyhybala.. ale nakoniec ma prijemne prekvapil. uz len kvoli jamesovi mcAvoyovi sa oplatilo ho vidiet! :) ()

Barcica

Nikdy ma nelákalo pozrieť si Narniu a keď som si ju nakoniec pozrela,tak už aj viem prečo.Herecké výkony súrodencov ma absolútne nepresvedčili a niečo mi na nich vadilo,len neviem čo.Celé to bolo také pofidérne,rozprávavajúci bobor a vôbec.Prekvapil ma akurát McAvoy,ktorého celkom môžem(aj keď osobne som ho nikdy netúžila vidieť s kozími nohami,či čo to tam mal).Skúsim to pustiť 9ročnému bratrancovi,ten si to možno užije. ()

Kacis814

Kouzelné. Sérii knih jsem přečetla během pár dní a film mě docela mile překvapil. Mluvící zvířata všeho druhu, země Narnie, kde vyroste snad všechno, zlá čarodějnice a ještě k tomu v takto pohádkovém podání je opravdu určeno mladším divákům, nicméně neuškodí to ani dospělejšímu publiku. 60% ()

pirate

Hezká pohádka plná zajímavých bytostí, skvělé krajiny, vyplněného děje a korunovaná finální bitvou. Jen mě mrzelo, že z Edmunda udělali takového parchanta. Určitě však doporučuji. Ne, že byste nejspíše neviděli podobný lepší fantasy film, ale myslím, že ujde a pro mě víc, než jen ušel. ()

boulala

Ti prasečí rypáčci, kteří obsadili hlavní dětské role, mě neuvěřitelně štvali. Ani nedokážu říct, jestli byl jinak film opravdu tak nudný, nebo se na to jen dívám zaujatě. Výběr herců se tentokrát opravdu velmi nepovedl. ()

soarka

Čtyři hlavní hrdinové byli trošku zdrogovaní, ale tak špatný nápad na fantasy to nebyl. Velmi nesympatická mi byla nejmladší ženská představitelka, u které jsem nikdy nepoznala, jestli brečí nebo se směje. ()

Bogeyman

Keď som sa usádzal pred svoj nový LED televízor a zapínal si Letopisy Narnie - na odporúčanie mojej kamarátky - tak som si hovoril: "Čo mi už len tento film môže ponúknuť?" Keďže sa nepovažujem za nejakého milovníka podobných žánrov tak som bol zmierený aj s tým že tento film po pol hodine vypnem, ale netreba sa unáhľovať. Štyria priemerný súrodenci ktorí sa stanú súčasťou niečoho nezvyčajného - pekná predstava. Môj prvotný skepticizmus sa rozplynul po 15 minútach. Prvá návšteva v Narnií a stretnutie Satyra ma príjemne navnadila. Druhé stretnutie a odhalenie príbehu, a bielej kráľovnej sa mi už naozaj začínalo páčiť. Čo ma trošku zarazilo bolo niekedy totálne nerozumné a nelogické správanie sa týchto súrodencov - ale prehliadneme to, sú to len deti. Príbeh sa nám snaží do podvedomia (síce trošku predvídateľne) ukladať obraz šľachetnosti, súdržnosti a všetkého toho pekného čo v podobných znázorneniach boja medzi dobrom a zlom nesmie chýbať. Film ma príjemne prekvapil, nebola to bezduchá vymývačka mozgov pre deti. Film a každý jeho zvrat som sledoval s napätím. Bol to taký pohodový zážitok v pohodový piatkový večer ktorý si zaslúži 4 hviezdičky. ()

mine.slayer

Hodně špatně zfilmovaná pohádka, naprostá disharmonie mezi vyprávěním pohádky a brutálně akčního masakru, zkrátka paskvil. ()

T600

Nesnášela jsem i tu knížku, ale film byl opravdu hrozný. Opominu přiblblý děj a ty pošahaný postavy, navíc hlavní hrdinové nebyli vůbec sympatičtí ani hezcí - myslím že přesné vyjádření je, že byly takříkajíc nemastní neslaní, ale i filmařsky to stálo pěkně za prd. ()

2sistem

Pro mě nezáživný, ale s očima dítěte pěkná obrazová pohádka. Není dobrý srovnávat s Lotrem a HP, ač jde o dobrodružnou fantasy. Letopisy jsou přeci jen díky příběhu a výpravě pro nižší věkovou skupinu. ()

Infantility

Asi je ve mně hodně dítěte, protože se mi to relativně líbilo. Necpe to divákovi nějaký super technologie, modernosti. Takový rodinný film, který nadchne hlavně děti s dobrodružnou povahou. Není to nijak hluboké, propracované nebo zábavné a i když jsou nějaký postavy občas otravný, hodnotím ***. ()

little_kitty

Pre deti: veľmi pekná rozprávka s krásnymi uveriteľnými trikmi, dobrou zápletkou a pekným koncom Pre ostatných: ohromná nuda s krásnymi trikmi, ktorú si pozriete len, keď vám to beží v telke a ozaj nie je čo robiť (alebo vás k tomu donúti niekto, komu chcete spraviť radosť, že s ním budete pred touto farebnou nudou chrúmať chipsy) ()

Luciyen

Film se mi hrozně líbil a nebylo moc detailů, které by mi vadily, protože to aspoň nebyl takový fail jako Jitřní poutník. Tohle je aspoň podle knihy (i když samozřejmě, občas je něco přimyšleno, je to film, ale ne tak radikálně, jak jsem očekávala). A abych to už uzavřela, obsazení mi sedělo, herci mi seděli prostě 10/10. ()

NiennaTasart

Celkem dobře zfilmovaná knížka. Čtvrtou hvězdičku dávám za parádní bitvu a hudbu k ní. To mě dostalo! Ano i knížka je trochu slabší, ale přeci to není pro dospělé, tak k tomu tak přistupujme. Je to jen pohádka pro malé děti. Třeba Pán prstenů je spíš pohádka pro velké děti, proto ten zásadní rozdíl. ()

Gyl

Možná jde o to, že málokdo to má načtené. Každý to porovnává s Pánem prstenů, ale tohle NENÍ Pán prstenů. To je úplně jiný příběh...Viděl jsem i starší verze a tehle je jednoznačně nejlepší. Krásné masky a kostýmy, triky v mezích možností a rozpočtu..Podle mě je to dobrý fantasy film. ()

Pythonator

Nuda jak sviňa. Fandil jsem čarodějnici, protože ta měla narozdíl od těch otravných smradů nějaké charisma. Film je natočený dobře, ale Narnia má jeden problém, který nejde vyřešit už od počátku. Pan Lewis totiž napsal podivný dětský humus kombinující křesťanství, epickou fantasy a malé smrady. Jákékoli zpracování takového námětu je tedy předem zabité. Pokud vám nepřipadá divné dívat se na smrady se zbraněmi v rukou, tak to můžete přežít. Já ovšem nevěděl, zda se tomu mám smát nebo brečet. ()

tulen

Celkem by to ušlo, ale výborná bílá královna bohužel vyčnívala jediná z šedého podprůměru a vlastně neměla žádného adekvátního partnera (nudná plyšová kočka jím rozhodně nebyla). Odkaz na křesťanství přepískl asi už sám autor (nevím, knihu jsem nečetl), ve filmu každopádně vyzněl pro mne spíš nevhodně a trapně ... ()

MegaBite

Film mi přijde tak trochu jako pro osmi leté dítě, ale kniha, to už je o něčem jiném. Ve většině zfilmovaných knih je to tak, že je tam pár drobností, ktreré si tvůrci upravili, ale v této knize je tam těch drobností mnohem víc. Takže dávám 3 hvězdičky za zfilmovaný děj knihy, ale stejně se mi víc líbí kniha. ()

Mattel chystá hromadu projektů

Mattel chystá hromadu projektů

27.07.2023

Vzhledem k fenomenálnímu úspěchu Barbie v kinech asi nikoho nepřekvapí, nebo by alespoň v dnešní době nemělo, že už si mateřská společnost Mattel vysnila celou řadu dalších filmů. Ano, jen pár dní… (více)

Režisérka Barbie chystá Narnii

Režisérka Barbie chystá Narnii

04.07.2023

Tak se zdá, že režisérka Greta Gerwig (Malé ženy) hodlá vyměnit kariérní dráhu oceňované indie filmařky a v budoucnu se natrvalo přesunout ke tvorbě velkých studiových filmů. A vzhledem k tržebním… (více)

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Netflix chystá novou Narnii

Netflix chystá novou Narnii

04.10.2018

Letopisy Narnie už se jednoho filmového zpracování dočkaly v podobě ne příliš úspěšné trilogie. Milovanou fantasy spisovatele C. S. Lewise nicméně nyní čekají nové adaptace, které chystá streamovací… (více)