chalp

Masaker!Geniálny námet o dvoch svetoch ala silent hill akurát v mimozemskom podaní, kde je cieľ len jediný zakrývať si oči pred pravdou a paradoxne jedine slnečné okuliare nám tie oči dokážu otvoriť.Kritika ameriky, američanov, amerického spôsobu života, týmto si u mňa Carpenter sakrametsky stúpol, nehovoriac o tom, že sa na tomto filme fakt nadrel, napísal si scenár, zrežíroval ho a ešte sa podieľal aj na tvorbe soundtracku! ()

jilda

Nápad celkem dobrý, ale to zpracování, herci, děs. Je to trapný až na půdu..... Přitom by se z toho dal udělat parádní film a masky těch vetřelců nebyly špatné. Pro mě celkem zklamání. ()

ViktorEl

Carpenterov najhorší film aký som videl. Skôr je to paródia ako horor. Uvidíme ako si povedie pripravované remake. 20% ()

edie sedgwic

Dlho som nevedela, co si o filme vlastne mysliet. Nie uplne typicky Carpenterov film, v ktorom ocenujem myslienku a metaforu, ktoru sa pokusil pretavit do pribehu o mimozemstanoch snaziacich sa ovladnut planetu. Obcas mi ale chyba akakolvek logika a hlavne koniec je mierne pritiahnuty za vlasy. Kazdopadne, ak to budete brat s rezervou (inac sa asi neda), mozete sa celkom fajn zabavit. ()

Mr. Sandman

Docela hodně ujeté Béčko. Ale zajímavé. Líbí se mi drsná kritika kapitalismu. Je to teda tak jasný, že to skoro ani neni alegorie, ale sci-fi horor akční háv se hodí. Hl. hrdina dobrej, prostředí dobrý, kamera skvělá a hlavně tempo sedí. To je tak roztříštěný, chvíli pomalý, pak zas brutální akce. Celkově jsem moc nechápal, proč vlastně Roddy tak hláškuje, ale je to díky tomu celkem vtipný. Já nevim, je to fakt zajímavej mix a opravdu dobrej i špatněj film zároveň. ()

Bozvav

Horor ne, ale vtipná, lehce akční scifi ano. Krásná alegorie a ukázka, jaké stádo blbů z nás udělají média a jejich všeobjímající masáž. Jen škoda těch naprosto stupidních dialogů. Za mne 70%. ()

Saur.us

Byl Carpenterovým úmyslem natočit film na úrovni dnešního direct-to-dvd? Skvělý nápad zápletky je asi tak jediné, co drží film nad vodou. Jinak je to od castingu (R. Piper je obrovský přešlap) až po nesmysly (předlouhá bitka byla jedno velké wtf) obrovský podprůměr, který ale i možná díky tomu zajistil filmu kultovní status. ()

Kolssteyn

Takové náměty scénářů, byť mohou být klišé, mám rád a proto není divu, že se mi to líbilo stejně, jako když jsem to před téměř 20ti lety viděl poprvé. Klidně bych si nechal líbit remake nebo druhý díl. :) ()

Hapretor

Od Carpentera znám lepší počiny. Tohle je taková nenáročná, "béčková", sci-fi parodie. Na zabití hodiny a půl je to ok. Pro skouknutí dobrého sci-fi snímku sem si to moh klidně odpustit. ()

Evander

Dnes už tak trochu oldschoolová Sci-Fi, která ale stále dobře pobaví. Škoda některých až groteskních scén, ale ty prostě k době vzniku filmu tak nějak patří. Možná i s trochou nostalgie dávám 70%. ()

dhejbal

Na tomto filmu nejvíce oceňuji hluboký kontrast mezi jeho béčkovou podobou plnou tupých dialogů a přehnaně dlouhé rvačky kvůli kravině na jedné straně a krásnými černobílými záběry a propracovanou společenskou satirou na straně druhé. Hrozně mě baví i ten způsob, jakým se mezi těmito dvěma světy přepíná. ()

sadlokan

Tento film doporučuje lidem můj kamarád konspirační teorista.Nevím tedy,jestli kvůli desetiminutové surové rvačce na téma:"nasaď si už,kurva,ty brejle,nebo ti dam přes držku". ()

bulbasaur

Film ktorý sa neberie veľmi vážne a keď sa naň cez také "nie vážne okuliare" pozerá, tak následne  náramne pobaví. Škoda tej dokola sa opakujúcej hudby, slučka bola ku koncu už veľmi otravná. A aj keď na filme  už vidieť aj cítiť zub času, rozhodne chápem prečo sa pre niektorých ľudí stal film kultovým. ()