GordonCZ

Oni žijí, ale já jsem byl skoro mrtvý. Akorát ne smíchy, ale nudou. Ačkoliv jsem věděl dopředu, že půjde o "béčko", nemůžu na filmu ani s přimhouřením obou očí najít nic, co by mě na něm zaujalo. Nevadí mi ani tak jistá "papundeklovost" jako spíš slabý výkon herců, ale i režiséra samotného. Jednotlivé scény na sebe v určitých momentech nijak zvlášť logicky nenavazují, dialogy často postrádají jakýkoliv smysl a hudba začne být po prvních 10 minutách dost otravná. Zajímavá je snad jenom pasáž okolo citátu, který pak převzal Duke Nukem a tím ho proslavil, jinak je to bohužel rozvláčná nuda. Nemůžu si pomoct, ale označit každý špatný film jako kultovní a pak ho podle toho hodnotit, prostě nemůžu. Vrcholem všeho pak byla několikaminutová rvačka dvou hlavních hrdinů o brýle! Možná sebeparodie, ale slabá. Stejně jako celý film. ()

haffen

Trochu wrestlingu v podaní Roddyho Pipera (táto US zábavka ma nikdy nebrala), trochu gumených masiek - ústa boli pri otváraní až komické, slabší príbeh. Inak sa dalo. B-čková klasika. Niečo medzi dvomi a tromi hviezdami. P.S. Asi najväčším emzákom sa mi zdala byť Meg Foster. Zvláštna žena s tými jej očami. :) ()

johnsnow

Skvelá sci-fi blbina ktorá má síce trošku divný koniec a jeden prekvapivý moment. Tvári sa to vážne ale je to sranda od počiatku po koniec. Na 5* ale niečo chýba. ()

ESW

Lizzard iluminati and I am all out of the bubblegum! Nejzbytecnejsi a nejepictejsi bitka v dějinách kinematografie. Love it! ()

Xpojntman

Není tak trochu náhodou Tesařová - Carpenterova propagace nasilného třídního boj s flintou ruce a bouchačkou za pasem? ()

horor2

KULTOVKA! Parádní akční sci-fi s prvky hororu (dejme tomu), které má v sobě i něco navíc, co se nám snaží sdělit či poukázat. Roddy Piper a Keith David dvojka jako ze žurnálu v pouliční bitce o důvěru a nasazení pravdy na oči. ()

Blazkowicz

Vidím to už podruhé (nebo potřetí?) a vždycky si říkám, že jsem to ohodnotil blbě a teď to napravím. Pokaždé mě dostane skvělý úvod s pěknými záběry L.A. a i celkově to prostředí je fajn. Příběh dobře vymyšlený, jenže to provedení kulhá. Borec si nasadí nějaké levné brýle od vietnamců a za chvíli už střílí kde koho. Všechno začíná působit levně a amatérsky. Pořád chodí okolo stejných míst, bitka v uličce byla hodně trapná a střílení taky nic moc. Škoda, myšlenka dobrá. Nakonec jsem se s hodnocením až tak moc nemýlil, ale když už to mám zapsané, tak už si to nebudu muset dávat nikdy znovu. 2+* ()

JosefTomas

Přijde mi po přečtení pár komentářů, že musím namísto tradičního zhodnocení spíše obhájit svůj názor, proč nakonec dávám 4 hvězdy. Na začátek je dobré říct, že to nejsou hvězdy čisté (řekl bych, že jsme někdy spíš na 3.5), ale nakonec zaokrouhlím směrem nahorou, protože mě Carpenter vyloženě bavil. Narozdíl od tabulkově lépe hodnoceného Halloweenu, který mě už zkrátka nudil. Jsou mezi námi (skvělý překlad mimochodem) mělo stejný náběh, ale dal jsem mu stejně jako Halloweenu šanci se vykoupit a svým způsobem to dokázal. Bavil jsem se celou dobu, od určité doby jsem byl vyloženě zvědavý, jen abych na konci s úšklebkem vytknul jen dvě věci - krátkou stopáž, která by filmu pomohla dovysvětlit promyšlenost celého světa a tu až kuriozitní béčkovost. Jinak by skrze tu skvěle cílenou kritiku, nápad a onen kreativní mix žánrů zasloužil plné hodnocení... ()

Santek

Tak vidím že většina lidí tenhle film vůbec nepochopila a berou ho jen jako nějaké trapné béčko o mimozemšťanech mezi námi. Ale o tom to vůbec sakra není. Tohle je přece o stavu současné demokracie, o sociální chudobě a nedostatku pracovních míst, o bohatých a chudých, o rozdílech mezi nimi, o konzumní společnosti, o neustále politické diktatuře v demokratické společnosti, o velké síle medií atd. Carpenter dokázal podchytit přesně ty prvky, které mně na současné společnosti znepokojují. Film je velkou kritikou moderní demokratické společnosti podaná navíc dost zábavnou a nevšední formou. Tenhle film jsem viděl někdy v patnácti letech a už tehdy jsem měl díky filmu o čem přemýšlet. Plný počet dávám za to, že tenhle film dokáže přimět patnáctiletého kluka k přemýšlení o současném stavu věcí na světě. ()

Dr.Loomis

Viděl jsem tento film jako malýprcek atak jem si ho ted doukil po "velkém" čase do své sbírky. A musím uznat,že toho vůbec nelituji. Neříkám že to je nějaký supr uchvatný film,ale mě se líbí. Nemusíte k němu používat mozek a to mě docela dost baví,občas ten mozek vypnout.:-) Ale at si kažý udělá obrázek sám.Za mě 80%a to se asi nasadil vysokou latku,protože Carpenter natočil,lepší filmy. ()

Aywes

Krásné béčko od Johna Carpentera se vším všudy. Díky bože za 80 léta to byli panečku filmy! Je zde všechno. Emzáci, bitky, střílení a hlavně drsňácký hlášky. Hodně drsňáckejch hlášek.Vše je zde tak nádherně béčkové. Každý krok, každý herecký výkon, každý výstřel je prostě béčkový.Spousta nápadu(některé originální některé ne), které jsou tak skvěle osvěžující, že jen budete muset v každé scénce pokynout hlavou a přihlouple se usmát. Škoda absence nějakého pořádného 80 tkového soundtracku. To už bych na 5* asi neváhal.Pro milovníky béčkové kinematografie povinnost. "I have come here to chew bubblegum and kick ass...and I'm all out of bubblegum." ()

VanBradley89

Nejslabší viděný Carpenter. Ve chvílích, kdy se něco děje je to radost, ale dost se tu i mluví a ty scény mě nebavili. Pár skvělých momentů a hlášek to má. Takže to k úplnému zatracení není. ()

Martanecek007

Z počátku mě to ale vůbec nebavilo. Nicméně po nasazení oněch skvělých brýlí mě to docela i chytilo a už mi to tak nudné nepřišlo. Líbily se mi masky mimozemských bytostí a možná proto dávám místo průměrných 3 hvězd 4. Ztráta času to rozhodně není, jen musíte umět ocenit nápad. ()

DonBraso

Za ten náměť určitě pochvala,ale ostatní je už trochu horšího ranku.Někdo píše vtipné,já píšu jen jednu hlášku z banky(viděno s dabingem).Roddy Piper na tohle se skvěle hodil a ještě si ho pamatuju z dob wrestlingového světa.Bohužel film naprosto vyšuměl do ztracena,akční scény jsou samozřejmě béčkového rázu,jako vlastně celý film,což sice neškodí,ale chybějící punc kultu tu není ani náhodou.Co je naprosto příšerný a už jsem myslel,že to snad vypnu,je ten hudební podkres v celém filmu.Je tam snad naprosto v každý scéně,ještě amatérsky začleněný,že probíhá rozhovor a hudba stále běží a pak se zničehonic usekne klidně v půlce.Dva stále stejné motivy přestanou bavit,ale úvodní pomalu indiánská se přesto dá zkousnout.Kdybych tenhle film viděl v devadesátkách,tak nejspíš na to nahlížím jinak,bohužel tohle byl pro mě carpenterovský průměr.50% ()

brasek

Celkom podarené... som to veľmi dávno videl na ORF a celkom sa mi to páčilo, aj keď som rozumel len pár slov :-) ()

Madax

Carpenter ve výtečné formě. Osmdesátý roky, to bylo jeho. Tento zábavný sci-fi horor říznutý béčkovou akcí se mu vážně povedl. A hlavně nesmím zapomínat na příjemnou dávku poselství a alegorií, která dodává tomuto dílku ten správný říz. Když kolem sebe vidím ty davy konzumentů, jak se cpou popcornem při sledování hollywoodských komerčních sraček, načež začnou hltat nechutné bulvární plátky, to vše na pozadí upadajícího a krizí stiženého hospodářství, tak vážně nabývám dojmu, že ONI ŽIJÍ. ()