Here

Moje béčko číslo jedna. Atmosféře 80.tých let se dnes už těžko něco vyrovná, ale dnes mají filmy úplně jiné přednosti. Pravdou zůstává, že toho nápadu je pro Oni žijí! škoda, ale co se dá dělat. Těch pár hlášek, dlouhé chodby s podmanivou hudbou a poslední scéna ale určitě stojí za to :) ()

ThomasCrown

Tento film neberiem ako horor či sci-fi film. Je to skôr nazeranie cez čierne okuliare na skutočnú tvár našej spoločnosti, na to, čo sa skrýva za tak lákavou pozlátkou. Carpenter to dokonale vystihol a podobné okuliare alebo poriadna oči-otvárajúca nakladačka od Roddyho Pipera by sa zišla väčšine populácie. ()

xmatysekx

Knižní předloha zřejmě, podobně jako u 1984, funguje o něco lépe. Nicméně výborný herecký výkon hlavního protagonisty vše pozvedá na jiný level. Stejně jako propracované efekty, zvukové i vizuální. Je zvláštní koukat na takový film a popíjet kolu a jíst popkorn. Nebo neni? ()

Delaney

bohužel samé klišé... Ale i tak jsem se bavil... na tehdejší dobu trhák, jak myšlenkou tak zpracováním, dnes průměr... ()

Ricky_CZ

Tak nějak celý film prosfištěl a ani mi nedošlo, že jsem během toho 2x odešel...Prostě ničím mne to nechytlo. Nápad je to dobrý...Ale... ()

spiritus

Pustil jsem si to dnes po velmi dlouhé době a čekal jsem nářez, který jsem si pamatoval. Bohužel se žádný nekonal. Po prvotním napětí, kdy divák "neví" která bije se to přetaví na obyčejnou kašpárkovskou parodii. Místy jsem měl opravdu pocit že koukám na nějakou variaci mimozemštanské parodie. Bez napětí, bez akce, směšné masky, naivní rozuzlení. Asi jsem náročnější, než kdysi. Bohužel. Nebo vlastně bohudík. Čistě ze sentimentu dávám 3 hvězdy. Jinak jsou to jasné dvě. ()

mosnak

Mohlo to být naprosto luxusní sci-fíčko :-( ovšem naprosto dementní scénář tento film zabil! A to nemluvím o stáleopakující se hudbě (duduuuududu... dududuuuuudu) - 20% Na druhou stranu... viděl jsem to celé! ()

Spacecore

Kultovní klasický osmdesátkový poctivý béčko a osobně můj nejoblíbenější film od Carpentera, spolu s Šílenstvím. ()

Oralfabet

Vesměs nudná blbost s nesympatickým protagonistou, kterou zachraňuje pár skvělých momentů, konkrétně scéna s prvním nasazením brýlí, úplný závěr a především absolutně fenomenální bitka mezi Roddym Piperem a Keithem Davidem, která mě upřímně rozesmála (což možná neměla, ale to je úplně jedno). Carpenter prostě není až na pár výjimek pro mě. 5/10 ()

Oxymoron

Námět je absolutně dokonalý. A ztvárnění jakbysmet. Najde se tu pár zbytečností, pár připitomnělých dialogů a jedna šíleně dlouhá rvačka, při které by snad museli oba protagonisté 3x zemřít. Ale jinak velice originální sci-fi, chytře béčkovsky natočené a hlavně s žádným blbým americkým happyendem. ()

Caine

Po tomhle filmu jsem si začal vážit Carpentera o hodně víc. Hlavně tedy jako člověka, protože tato kritika konzumní civilizace je docela blízká mé filozofii. Nechci být mírový štváč, ale tahle "invaze" tady na Zemi v podstatě skutečně je. Jenom ji nedělají emzáci... ()

chalp

Masaker!Geniálny námet o dvoch svetoch ala silent hill akurát v mimozemskom podaní, kde je cieľ len jediný zakrývať si oči pred pravdou a paradoxne jedine slnečné okuliare nám tie oči dokážu otvoriť.Kritika ameriky, američanov, amerického spôsobu života, týmto si u mňa Carpenter sakrametsky stúpol, nehovoriac o tom, že sa na tomto filme fakt nadrel, napísal si scenár, zrežíroval ho a ešte sa podieľal aj na tvorbe soundtracku! ()

jilda

Nápad celkem dobrý, ale to zpracování, herci, děs. Je to trapný až na půdu..... Přitom by se z toho dal udělat parádní film a masky těch vetřelců nebyly špatné. Pro mě celkem zklamání. ()