PKD

Rody Piper ve své jediné významné roli, podle ani ne 3str. předlohy od Raye Nelsona- V 8h.ráno (vyšlo česky např.v Ikarii), kde mu sice už došla žvýkačka, ale chuť nakopávat ty mimozemské prdele...zatím ne. Absolutní vrchol je naprostý závěr. Hudba 100% ,, SLEEP" ! ()

fragre

V hávu pokleslého béčkového akčního filmu je zde podaná alegorie a kritika nynějšího systému, za kterou by se nemusel stydět žádný levičák, zvláště, když "spasitelem" je zde hrdina dělnické třídy. Elity zrazující za procenta zisku celou společnost, zde stávají se vskutku ne-lidskými. Ale vidím-li v dopravních prostředcích a restauracích zvláště omladinu, ana zírá upřeně do zářících placek, řekl bych, že varování zůstalo oslyšeno. ()

Makky

Kto by to bol povedal, že hlavná postava filmu stvárnená (pre mňa) neznámym wrestlerom ma bude tak baviť. Film je obrovskou kritikou spoločnosti, čím ma Carpenter veľmi prekvapil. Pre film je príznačná režisérova tradične skvelá hudba a je okorenený aj niekoľkými humornými vsuvkami. Výborný námet sa Carpenterovi nepodarilo dotiahnuť do úspešného konca. Chápem rok vzniku, avšak napriek tomu mi prišlo spracovanie veľmi povrchné. Potenciál bol omnoho väčší. ()

topi

Carpiho pohled na vymílání mozků pomocí televizních reklam a reklamních poutačů. Jenom to mistr zabalil do scifíčka a samozřejmě nesmazatelně vtisknul svůj rukopis, včetně božího soundtracku. Remasterovaný obraz a zvuk se zapříčinily o to, že jsem si chrochtal blahem. Úchvatná je bitka mezi Roddy Piperem a Kethem Davidem, trvající víc než pět minut! Tenhle Johnův zásek je strašně příjemnej biják, na který se vždycky rád podívám znovu. ()

Damiel

Až do okamžiku nasazení brýlí, což může být zhruba tak ve třetině filmu, mi Oni žijí přišli jako poměrně nemastný a neslaný thriller beze strachu, který diváka nevtáhne. Potom se to ale rozjede, sice podle šablony klasického béčka, ale je to slušná podívaná. Škoda, že ji Carpenter víc nepropracoval, mohl to být výborný zážitek. A také to chtělo jinou hudbu, ta režisérova je opravdu strašná. ()

decouble

Dva wrestleři z osmdesátek bojují proti kapitalismu... Paradoxní na tomhle filmu je, že impuls zbavit se nespravedlivé třídní společnosti a vykořisťování přichází až v okamžiku, kdy oba hrdinové přijdou na to, že ti, co nám vládnou, jsou ve skutečnosti mimozemšťani. Do té doby si oba říkají, že svůj osud mají ve vlastních rukou (čili věří americkému mýtu o tom, že každý se může na vrchol vypracovat jen vlastními schopnostmi). Jakmile ale přijde prozření a vládci planety jsou vizuálně a druhově odděleni od ostatních lidí, pokusí se je hlavní postavy až překvapivě rychle a nemilosrdně odstranit. ()

dawe04

Škoda, že tak zajímavý námět Carpenter natočil tak béčkově. Parodující a satirické narážky jsou vtipné a účelové a celkově je to vlastně dost zvrhlá zábava:-) ()

Hamaradža

Cool paranoidne-konšpiračný námet. Zvyšok je zľahka nostalgický osemdesiatkový polotovar. Zostarlo to, alebo to už bolo natočené tak naivne? ()

radektejkal

Film s velice nízkým koeficientem koukatelnosti, tím myslím, mezi jiným, i poměr realizace vůči koncepci (nápadu). Zobrazení světa jako pozlátka (časopisy, reklamy, TV atd.) zastírajícího jednoduchá poselství (buď ukázněný, cti zákony, liberální demokracie je to nejlepší co tu kdy bylo, nevaž se a odvaž se, užívej dokud to jde, konzumuj atd.), stejně tak jako rozdělení lidí na ty s "vylízanou hlavou", tj. ty, kteří tomu propadli a neřízený komzum považují za základní lidskou potřebu, a ty, kteří se jakž takž ještě drží - to je "koncepčně" přijatelné, s tím by si mohl člověk hodně a dobře vyhrát (v obou smyslech slova). Carpenterova realizace, zvláště pak v druhé polovině filmu, je spíš ostudná než osudná, hledat pro to slova se mi vyloženě nechce. ()

Eldrick

Carpenterův osobní antireaganovský sociální komentář proti yuppies, který je snadno aplikovatelný i na dnešní dobu. THEY LIVE je ikonický film také díky nápisům ve stylu tučných podprahových zpráv: CONFORM, CONSUME, SUBMIT a především OBEY. Existuje jen málo filmů, pokud vůbec nějaké, které využily sílu typografie k tomu, aby prosadily svůj názor tak úspěšně jako THEY LIVE. Film má velmi silné poselství o síle komerce a způsobu, jakým jsou lidé manipulováni reklamou. Kult. ()

gumli

Veľa ľuďom sa tento film moc nepáčil.Nehovorím že je to najlepší Carpenterov film,ale podľa mňa je to dobrý film.A aj námet je zvláštny,originálny.Nasadíte si okuliare a zistíte,že nie všetci sú ľudia,ale zrejme cudzinci z nejakého iného sveta.Ale kto sú a čo chcú?Navonok žijú ako normálny ľudia,ale skutočnosť je iná.Film bol inšpirovaný poviedkou Eight O´clock In The Morning.Najlepšia z celého filmu je ale myšlienka.Film nie je len sci-fi,ale zároveň je aj o sociálnom útlaku a mediálnej manipulácii. ()

Martin741

Od rezisera Johna Carpentera podla mna asi najhorsi film, a to pocitam aj Duchov Marsu. Raz darmo, novododeho filmu typu Thing sa uz od tohto pana asi nedockame. Skoda. Na horor ma film prilis zabavnu atmosferu, a na akcny film zase prilis malo subojov /tu jednu wrestlingovu scenu nepocitam/. 35 % ()

MrPierc

Výtečný nápad pro film a částečně i dobře natočeno. Je tady silná atmosféra, pěkné provedení ufonů i triky. Jenže se tu tluče provedení s hereckým výkonem hlavního wrestlingového herce, který tu běhá ve farmářkách a střílí, jako by byl deset let v SAS jednotce. Carpenter nezklamal a jeho hudební doporovod držel atmosféru po celý film. ()

bourec

Znova viděno,jedna hvězda navíc,ale nijak mě to neoslńuje,ani tehdy,ani ted´.Hodně jednoduchý,konec uspěchanej,žádný mysterio,a že by to bylo tak napěchovaný hláškama,to taky ne.50%. ()

BarryLyndon

Já se těchto bizárů často velmi bojím, ale tohle byla nečekaně komplexní pecka. Normálně jsem vůči tomu imunní, ale tady ten přesah na pozadí céčkového braku. WOW! :-o 8/10 ()

humanbeing

Parádní oddechovka, které prakticky nic nechybí. Má skvěle vymyšlený děj, který jede až do vítězného konce. Těch pár scén, kde Roddy čirým zázrakem unikne z masakru spoluobčanů takřka neviděn, neslyšen, jsem lehce prominul. Skvělé hlášky a Roddyho postava, do které se dá lehce vcítít sebemenší chybičky bohatě vynahrazují. ()

C0r0ner

To teda byla ale debilní píčovina! Naštěstí to byl záměr (v což tedy doufám, nevím to s určitostí), takže se tomu dá hodně prominout (jako například Cobra). Nicméně po třiceti letech od vzniku je to spíš haluz, než cokoli, co by zavánělo jakoukoli kvalitou a hodnotou. 50% ()

Juto

Vizuálne to nie až tak dobré, ale čo viac chcieť, keď rozpočet je nízky. Už som videl lepšie filmy od Johna Carpentera myslel som si, že to môže byť tak dobré ako film The Thing(vec), ale mýlil som sa. Nebolo to až tak zle, ale niektoré pasáže sa vliekli ako napríklad tá bitka na čo to bolo dobré. Sú tam dobré vtipy ale málo. Mohol nám naservírovať paľbu vtipov, film by bol lepší. Koniec má pobavil. 6/10 ()