Upíři

• USA Vampires (více)

Parta Jacka Crowa (James Woods) pracuje jako zvláštní komando na vyhledávání a likvidaci upírů. Po úspěšném zničení jednoho z upířích hnízd se však na oslavu v malém motelu dostaví nezvaný host v podobě vůdce upírů, který vyvraždí většina Crowova týmu. Přežijí pouze Jackův kamarád Montoya (Daniel Baldwin) a Katrina (Sheryl Lee), kterou ale vůdce kousnul do nohy a ona se postupně mění v upíra. Odpověď na obrovskou výdrž a rychlost vůdce upírů dostane Jack na setkání s biskupem, který mu řekne, že se jedná o Jana Valka (Thomas Ian Griffith), kterého církev téměř upálila před několika stoletími. On však přežil a vrátil se jako upír. Jack musí začat rychle jednat, protože Valek chystá vlastní plán, který mu má dopomoci k tomu, aby se mohl pohybovat i ve dne. Dostane k tomu neobvyklého spolupracovníka, kněze Adama Guiteaua (Tim Guinee), ke kterému Jack chová značnou nedůvěru a dává ji chvílemi dost najevo. (Isherwood)

MrPierc

Začátek filmu je tak našlápnutý a protože Carpentera přímo hltám, moc jsem se těšil. Film je ale nudný, déčkovitý a bez nějakého vyčnívajícího nápadu. Scénář jako od studenta 1. ročníku filmové školy. James Woods přehrával tak okatě, že mu asi raději nasadili brýle. Hrozná podívaná. Carpenter do toho nedal nic ze svého proslaveného umu béčkovitého, ale originálního režiséra. ()

-Bomba-

Lepší průměr. Nevím proč, ale James Woods mi do horrorů nějak nejde, ten jeho obličej prostě nemůžu brát vážně. Nejlepší byl asi ve Scary Movie 2 :), kde neměl vážnou roli (jako všichni). Upíři byli suprový, o tom žádná, akorát konec mě trošku zklamal. A Woods vypadal ve filmu jako teplouš, jinak si neumím vysvětlit, že se neustále někoho ptal, jestli mu ztvrdnul. ()

C0r0ner

Prvních dvacet minut mělo náběh na pět hvězd, ale pak to strašně ztratilo tempo, takže dohromady jenom průměr. Carpenter je ale každopádně mistr efektů a ty usekané hlavy, prořezaná hrdla a tak, na to se prostě bez zkurveného CGI kouká skvěle. Dějově ale nic moc. 65% ()

Juto

Upíri Johna Carpentera sú zábavným podceňovaným filmom s dokonalým spojením teroru, akcie a humoru. 7/10 ()

dr.fish

Vampires jsou přesně tím, čím být chtěli- výborným béčkem, s vtipem a nadsázkou. Navíc s výborným obsazením. Je to odpočinek sám! Woods je excelentní, Sheryl Lee nymfa jak má být a Baldwin věrněj kámoš "až za hrob"...90% ()

okkac

Zatím poslední dobrý film Johna Carpentera. Ghost Of Mars jsou už dost špatný. Má to spíše takovou westernou atmosféru (umocněnou ještě hudbou) s akčními prvky, než aby to byl úplný horor. James Woods je správný drsňák a hlavní upírský záporák Čech Jan Valek má charisma a nepůsobí směšně. Skvělý úvod s vymítáním domu a hned následný masakr v hotelu. Pak už to bohužel trochu klesne, což je zásluhou hlavně průměrného scénáře. 6/10 ()

Nivenx

Slušný film, který už jsem viděl mockrát. Carpi ví co dělá a tady mi nasolil super upířinu, která velice baví i když vůbec neděsí. Dobře se mi nato kouká, rychle odsýpá, hlášky Jamese Woodse mě bavily a jsou prostě cool a hudba fenomenální. Za mě 75% ()

Doudis19

Upíři sice nejsou nijak zvlášť špatný horor, ale opět ta příšerná režie s ještě horší hudbou.. Jo, Woods s Baldwinem super, za to záporák nestojí za nic. Koukatelný určitě, ale že by si to člověk nějak zapamatoval, to rozhodně ne. ()

skrblik007

Devadesátá léta, nejzapadlejší zapadákov v Novém Mexiku, Jericho za opasek, natáhnout kuši, volume up, lens filters on... lov upírů začíná. Drsný upírobíjec James Woods, který v roli lovce upírů neskutečně váli, se spolu se svým kolegou-sympaťákem, pokousanou holkou z motelu a knězem pod taktovkou Mistra, za zvuků drsných kytarových rifů vydává po stopách prvního (českého!) upíra, aby mu zabránil stát se superupírem. No nezní to úžasně? Vampires mám rád už odmala a je to rozhodně jeden z nejlepších upírských filmů! Carpenter natočil skvělý, svižný, černohumorný akční film. Kdyby to byl blockbuster (s teen upíry), mohlo z toho být rozsáhlé univerzum obsahájící sequely, spin-offy, komiksy či videohry. Díkybohu je to béčková blbinka, kterou si Carpenter očividně natočil jen tak pro radost. ()

lennyd

Téměř typický "upírovský" film. Partička "upírobijců" jde po jednom z upířích lordů... Taktéž typický "Carpentrovský" film. Trochu napětí, trochu srandy, trochu nudy ... žádná sláva... ()

noriaki

Tak jako je Daniel Baldwin slabým odvarem svého staršího bratra, kterého ale občas připomene, tak jsou Upíři slabým odvarem starších filmů Johna Carpentera, na něž jsem si občas vzpomněl. Místy se objevil působivý záběr, sem tam zazněl povedený hudební motiv a vzácně zavanulo něco z hutné atmosféry typické pro filmy pana režiséra. Většinu času se ovšem snímek horko těžko motal v průměru a upřímně, pravidelně dost nudil. ()

skretik

Hm, ja neviem... je to také 2-... Príbeh nič-moc, hudba tiež nič-moc, pár pekných blbostí, komparz občas znudený a nehrá verne a čo môžete fakt očakávať, tak že každé 3. slovo je fuc*, fuc*ing, fuc*ed... a v druhej polovici filmu sa pridá ešte shi*... takže ak chcete bzť drsný lovec upírov, tak musíte používať tieto slová asi v každej vete minimálne 3x :D ()

Brain-D

Dobrá upírská krvárna s parádní atmosférou a hudbou. Takovej klasickej Carpenter jak ho máme všichni rádi a béčko jak vyšité. James Woods to drsňáctví až moc přehrával. ()

JohnSmith

Carpenter je prostě svůj a tentokrát nám podal upírské béčko z nejbéčkovějších. Je to kravina, ale má i lepší momenty. Znovu se na ten film ale dívat určitě nebudu. ()

blackJag

"PADRE, NEJSI TY POSEDLÝ ĎÁBLEM?" "JENOM PŘI ŠOUSTÁNÍ." Pravověrné a brutální béčko, nedělající Carpenterově dílně pražádnou ostudu. Podle příběhu nebyl prvním upírem transylvánský hrabě Dracula, ale pražský katolický kněz Jan Valek, u něhož se před 6 stoletími nezdařila zakázaná forma vymítání a on se teď snaží získat výhody "denního chodce". Celou dobu je film hrubý a přiznaně brakový, na zábavnosti mu to ale ani v nejmenším neubírá, přičemž Woods cedí neurvalé hlášky přes svůj křivý úšklebek a jeho parťák ždíme herecké bohatství Baldwinů co to jen jde. Mám Carpentera rád tokového jakým je - nedokonalý a po hříchu zábavný - a UPÍŘI jsou v tomto směru přesně naplněnou definicí. 75% ()