Slavný dirigent Pierre Morhange se vrací do Francie na matčin pohřeb. Setkává se tu s dávným spolužákem Pépinotem, který mu řekne, že také jejich učitel hudby už zemřel. Učitelův deník vrací Pierra do starých časů: píše se rok 1949 a talentovaný Clément Mathieu přijímá místo v internátní chlapecké škole, jejíž chovanci - divocí, problematičtí chlapci, často sirotci - rozhodně nejsou studenty ochotnými pronikat pod jeho vedením do křehkých tajemství hudby. Tyranský ředitel školy Racin se domnívá, že na žáky platí jen přísnost. Clément se však rozhodne, že vsadí na metody, které jsou blízké jeho srdci. Oříškem se pro něj stává právě Pierre Morhange, chlapec s ďábelskou povahou, ale andělskou tváří - a nádherným hlasem. Ten stojí v samém středu učitelova boje o duše ztracených chlapců a krásu světa. Mathieu začíná prostřednictvím magického světa hudby měnit životy svých svěřenců navždy. (oficiální text distributora)

char_t

Nebýt slabého scénáře, dal bych i pět - ale co naplat, když film ani netají, že hraje na city a jeho hlavním cílem je diváka dojmout, a přesto se mu to pořádně nepodaří, tak to na pět být nemůže. Jinak kvalitní Jugnot i Berléand, a hlavně Coulais a jeho nezapomenutelná hudba. ()

Anduril

Skvelá hudba, veľmi dobrý príbeh, fajn hlody. Z tohoto filmu sála veľmi dobrá atmosféra. Odporúčam učiteľom, vychovávateľom, ale aj všetkým ostatným ktorý si radi pozrú, aj neznámy, a predsa veľmi kvalitný film. ()

agassi68

Taký milý príbeh pre ženy. V skutočnosti je to vyčerpávajúca práca s deťmi, ktoré nikto nemá rád. Ale keď máte na to, nech sa páči. V školstve je to eňo ňuňo :) ()

chrispe

Slavíci v kleci patří k filmům, u kterých se nedívám na hodinky a prostě se nechám unášet. Rozhodně je to film, který zabrnkal na mnou osobní notu. A že trochu brnká i na city? Nějak mi to v tomto případě vůbec nevadilo a za ten konec jsem sakra ráda! :) Takže za mě pět... a to bez debat! ()

Véronique

Mily film, kteremu se neda temer nic vytknout. A presto, dejove je takovy vlazny. Ale to je snad jedina "vada" na jeho krase, protoze herecke vykony, puvodni myslenka, to je v poradku. A hudba s pisni "Caresse sur l'océan" vas opravdu pohladi po dusi ... 63% ()

Fido

Téměř všechny klady i zápory už popsány, ale pro mne, za to úžasné pohlazení na duši, neskutečně "andělskou" hudbu i její interpretaci, herecké výkony vč. dětských i dobrou výpravu dávám maximum. ()

Dan

Úžasná francouzská hudba plná emocí... Film je mi blízký především pojetím sborového zpěvu jako nástroje pro realizaci studentíků a proměnu jejich osobností. Snad to koresponduje s mými dlouholetými sborovými zkušenostmi a nadšením pro práci s dětmi a mládeží :-) Chci tím jen říct, že beru kritiku týkající se předvídatelnosti scénáře. Ale životně se ztotožňuji se zkušenostmi filmem vyjádřenými, a tak jej hodnotím velmi pozitivně. Přijde mi výborný pro použití při práci s dětmi. ()

FantomASS

Wow, dojemný a krásny film. Má to svoje čaro, a nečakal som, že to bude až takto zaujímavé a miestami vtipné. No ja by som s tými grázlami asi toľko trpezlivosti nemal :) ()

MELODY

Je to předvídatelné, scénář čitelný, až běda, navíc si neumím představit, že by učitel tak nevýrazný a "měkký" zafungoval výše zpodobněným způsobem na celou tlupu grázlíků.......................ale pokud laika dokáže strhnout sborový zpěv děcek, pokud se u filmu ani chvilku nenudí (a to už se mi stává málokdy) a snímek se trefí do nálady, pro mne to bylo na 5 *. ()

Adiemus

Předvídatelný děj, a přesto... Žádná trapná scéna, naprosto zvládnutý film. Přiznávám, že happy-end jsem nečekala, možná ovlivněná podobnou Písní za chudého chlapce. ()

Alexandre

Krásný hudební film. Možná, že scénář není nejlepší, herci možná nehrají tak dobře - to ještě nějak posoudit nedokážu. Jedno vím však jistě. Když jsem se zaposlouchal do té oslnivé hudby, tak jsem byl doslova fascinován. Na chvíli jsem měl chuť zavřít oči, zapomenout na realitu a jednoduše poslouchat všechny hudební skvosty, kterými je poutavý příběh doprovázen. Něco podobného jsem neviděl ani nepamatuju. Příjemné překvapení, které si s radostí ještě párkrát vychutnám. 4,5* ()

bono22vox

Zažloutlý svět plný legračních figurek, krásných tónů a šťastných konců vás vezme za srdce. Nutno říci, že takový film člověka přinutí usmívat se ještě hodinu po skončení titulků... ()

GAVIN17

Jelikož jsem velkým příznivcem chlapeckého zpívání a leta sbírám nahrávky chlapeckých sborů a zejména sólistů, byl jsem na tento film roku 2005 velice zvědav a brzy po vyjití jsem si zakoupil VHS s filmem. A můžu říci, že film předčil má očekávání. Výborné herecké výkony, jakožto i děj, který byl od poloviny filmu často nepředvídatelný, mne dokonale zaujaly a strhly moji pozornost na nejvyšší míru. Nemohl jsem jinak, než fandit zapálenému učiteli hudby i jeho nejnadanějšímu žákovi na jejich cestě k porozumnění a hledání nové životní cesty. Film, který rozesměje, pobaví, občas i rozesmutní, ale i přinutí k zamyšlení nad tím, zda je nutné,aby byli trpěni tak dlouho na tak zodpovědných místech ve výchově mládeže tací lidé jako ředitel Racin, který byl po zásluze sesazen... Film musím hodnotit 5 hvězdičkami a zároveň je i členem mé druhé desítky nejoblíbenějších filmů... ()

neo93

Francouzské drama z prostředí internátní školy. Muž jménem Mathieu přichází do školy, která je určena pro nezvladatelné děti a sirotky. Také on je hned od začátku terčem posměchu ze strany jeho nové třídy, ale neuplyne ani pár dni a získá respekt a důvěru od svých žáků, a tím si je získá na svoji stranu. To vše za pomoci hudby. Založí sbor i přes nevůli ředitele a začne s nimi zpívat a zpívat. Zajímavý film, ze kterého se postupně stává spíše hudební snímek než nějaké sociální školní drama. Všechno to působí poté strašně mile a uhlazeně. Výjimku tvoří jeden nenapravitelný kluk, který je na toto místo přivezen a za chvíli znovu odvezen pryč. Ve výsledku je to ale velice slušný film, který vás omámí svou hudbou a zpěvem, a proto se vám bude nejspíš líbit, tak jako mně. ()

Looka

Přijemný, malý film s až Dickensovskou atmosférou. Chlapecký internát připomíná spíš nápravný ústav a to i přesto že, přísný ředitel má i své světlé chvilky a není pouze jednorozměrný záporák. ()

misar3

Měli jsme to jako povinný film ve škole. A jak jsem tušil, nebude to asi žádný akčňák ve stylu Smrtonosné pasti či Ramba, nebo dokonce scifi Terminátor. Ačkoli jsem byl prvních pár minut celkem otráven, musím říct, že jak se film promítl do speciálního zařízení pro chlapce, úplně jsem změnil názor. Toto nadšení mi vydrželo tak do 3/4 filmu, když se vychovatel začal zajímat především o toho chlapce, který uměl zpívat, ztratilo to tu atmosféru, nepřišlo mi to už prostě ono. Toť můj názor, nicméně na to, že jsme se na to museli dívat ve škole, bylo to nad mé očekávání. ()