Hvězdná pěchota 2: Hrdinové Federace

• USA Starship Troopers 2: Hero of the Federation (více)

Nejlepší jednotka Federace se střetává s hordou nepřátelských brouků. Ale tentokrát na ni brouci čekají. Malá skupina vojáků, odříznutá na odlehlé základně od nejbližších posil, bojuje s daleko chytřejším a prohnanějším nepřítelem. Pokud stojí alespoň o malou naději, musí spojit své síly s nechvalně proslulým zrádcem Federace. V sázce nejsou pouze jejich životy, jde o záchranu celé lidské rasy. Jestli chtějí přežít, musí být rychlejší než brouci! (oficiální text distributora)

adams89

Inu, sešlo se pár nadšenců původního Verhoevenova trháku a řeklo si, že by nebylo marné natočit něco obdobného. Dali dohromady pochybný scénář, získali od sponzorů "pár babek", přemluvili několik odepsaných herců a hurá, začlo se natáčet. Kdyby výsledek pojmenovali jako Starship Troopers Fans a po částech ho hodili na server youtube.com, ještě bych to bral. Ale ne, oni z něj udělají pokračování s trapným podtitulem Hrdinové Federace a pošlou ho do celosvětové distribuce (ještě že ne do kin)! Dvojce chybí naprosto všechno, čím se mohla pyšnit jednička - pohledná akce, vizuální efekty na úrovni, chytlavá hudba, kupa charismatických postav a co je nejdůležitější, obrovská porce zábavy! Vojenská základna, kde se tu většina filmu odehrává se podobá spíše napůl rozpadlé kůlně, počítačové hmyzáky v efektech trumfne i o dvacet let starší Terminátor a dialogy jsou na tak špatné úrovni, že by je každý středoškolák o hodině slohu napsal lépe. A vrcholem všeho je, že vesmírný brouk se tady dá zabít pomalu jednou pistolí, což bylo u Verhoevena také naprosto nemyslitelné. Snad Hvězdné pěchotě spraví trochu reputaci chystaný třetí díl. Zázraky po jeho traileru určitě nečekám, alespoň se ale vrátí Johny Rico a propagandistické televizní reportáže, tedy věci, které jsme na jedničce tak milovali.10% ()

Mr.Bulanek

Toto se snad ani neda nazyvat pokracovani. Mozna jenom volne volne pokracovani. Klasicka vyvrazdovacka akorat vrah neni clovek ale brouk. Tak uz vim kam zmizel Nathan z Eureky (i kdyz byla natocena pozdeji). no celou dobu premyslim kdo je horsi jestli Alien a nebo Arachnid. Takze 1 a 1/2* za to ze to je sci-fi a hral tam Ed Quinn a 1* za film. ()

lennyd

Skupina vojáků, na nejmenované planetě, ukrytá ve strážní věži, obklopené milióny brouků. Začínají pracovat nervy, a navíc nepřitel má novou zbraň, která může vyhladit celé lidstvo... Od jedničky již nějakej pátek uplynul, takže vyrobit armádu brouků už dokáže kdejakej ňouma na počítači. Navíc Phil Tippett nění "kdejakej" ňouma, ale chlápek, který se podílel např. na Hvězdných válkách či Robokopovi nebo Dračím srdci, takže broučci jsou pěkní, veselí a hraví. Oproti Verhoeveně velmi akční jedničce, se zde (kromě úvodních asi 15 minut) staví více na psychologickém efektu boje s neznámým nepřítelem .. není to sice špatné, ale ztrácí ten Verhoevenův náboj .... ()

Redswif

Pan Tippett určitě neměl nikdy šáhnout na režírování! Jeho pokus o natočení volného pokráčování Hvězdné pěchotí je schopné zabít vše i předlohu s kterou to má společné snad jen námět. Naprosto demetní dokumetární začátek a konec ve smyslu znechucení z vojenské propagandy(která není v knize a ve filmu je decetně satirována, zde ji ukazuje jako něco co má za úkol lidem vypláchnout mozek a ti co už slouží jsou z ní znechuceni). Příběh je taky celej takovej smrdutej. A ač jsem se snažil přehlídnout nějaké efektové nedostatky snahu vnést něco nového(a špatného) tak mě tento počin naprosto znechutil a 2* dávám jen díky tomu že je to HVĚZDNÁ PĚCHOTA!! ()

Moogwi

Zas tak špatné to nebylo, nevím proč ale trochu mi to připomínalo vetřelce, tím prostředím, osvětlením, ale ten konec, to je už vážně odpad :) ()

Experiment

Také trpké sklamanie , ako po pozretí tohto filmu som dlho nezažil , hlavne kvôli vydarenej jednotke. Skrývať sa vo veži alebo čo to vlastne bolo a tam sa deju nejaké chrobačie sprisahania, to je aj na mňa moc. Škoda , lebo tak som sa tešil na tu dvojku. ()

Aven

Zápletka naprosto dementní stejně jako dialogy a vůbec celé tohle naprosto zbytečné pokračování. Nemohl jsem se zbavit dojmu, že to Tippet celé myslí vážně, což oproti prvnímu dílu bilo do očí neuvěřitelným způsobem. Jedna hvězdička za celkem povedené triky a za nahou blonďatou rajdu. ()

Compadre

Ach jo...já to tušil. Jedno z mnoha zbabraných pokračování povedených filmů. U Hvězdné pěchoty 2 jsem měl chvílemi pocit, jestli se náhodou nedívám na nějakou parodii, protože něco tak šílenýho jsem vůbec nečekal. Hrůza! ()

Mishqo odpad!

Strašné! A obsadiť herečku, ktorá v jednotke hrala postavu, ktorá zomrela a nasadiť ju ako inú postavu = to chce naozaj gule. Už som dlho nevidel nič tak hrozné. ()

VanTom

Jedinou složku, co se mi relativně líbila, představoval vývoj příběhu á la 'Věc', protože v tom, že se volné pokračování celé odehrávalo v jedné opuštěné polofunkční strážní věži, jsem problém neviděl. Jinak ovšem všechno špatně, až směšně: toporným střílením brouků počínaje, volovinami ve scénáři, impotentní režií i hnusným vizuálem pokračujíce, debilním chováním a patetickými řečmi neschopných pěšáků konče. PS: Jaktože seržantku hrála stejná herečka, jejíž (jiná) postava v jedničce zařvala (Brenda Strong - Kapitán Deladierová)? ()

Ravi

Já teda nevim, ale od svižné jedničky je to pořádný krok dozadu. A narozdíl od ní ve mě naprosto převládl pocit rozčarování z promarněných nápadů. Brouci lezoucí do hlav? Dobře, ale nic jiného film nepřinesl - ani jako Sci-fi, ani jako válečná parodie, ani jako vážně míněný film. Zbytek je bla bla bla. 20% = 1/5 ()

deckardx odpad!

U me v te dobe jeden z nejocekavanejsich filmu, tesil sem se na becko, ktery by mohlo pokracovat ve stylu jednicky, ale dockal sem se s prominutim naprosty sracky... Myslim si ze kdokoliv nebo i ja osobne,jako naprostej anti-herec, bych to zahral lip nez ta skvadra totalnich pakoňů s helmama a puskama proti broukum... Jestli se to nekomu libilo, tak se omlouvam za svuj komentar, ale pro me je to jedne z nejhorsich odpadu, co jsem tady daval... Super-odpad.. ()

Anticque

Co udělali z Hvězdné pěchoty, to koukám. Místo nějakého sci-fi mi přijde, že tohle je chvilkou krvelačnej horror, všude kam se podívám tak je roztrhanej člověk, všude samej mozek, děj se mezitím někde ztratil, brouci lidem trhaj prdel, a najednou se objeví kdo si jako Arnold S. a brouci maj konkurenta, nejlepší na tom je, jak v jedničce ukázali, že stačí 5 výstřelů do hlavy a brouk je mrtvej, a tady do něj daj celej zásobník a von ještě žije.... To jsou výmysly, panebože. ()

cyberhawk

Nesaha Verhoevenove klasice ani po kotniky. Zbrane strili buhvicim, brouci jsou pomali a ozrali, vubec ne smrtici bestie, jako je zname z puvodniho filmu. Scenar je spatny a spise by se hodil na ceckovy survival horor nez na film, ktery vas donuti vstoupit k Hvezdne pechote. Sledovat, jak se vetsinu filmu nic nedeje, vojaci hlidkuji a klabosi nekde uprostred niceho, je proste nuda. ()