Kyle LeBlanc přijal nabídku práce v Rusku, kam se odstěhoval i se svou ženou Grey. Oba už se těší na návrat domů. Jenže záhy kdosi zabije Grey. Kyle doma vraha ještě zastihne, začne ho pronásledovat a pomůže policii ho dopadnout. Soud však shledá vraha nevinným pro nedostatek důkazů a taky proto, že policie pochybila. Vrah se po rozsudku Kyleovi vysmívá, což Kyle neunese a zabije ho. Dostává se tak do ruského vězení, kde vládne korupce... Kyle se hned první den popere s jiným vězněm, který je šéfem jednoho z vězeňských gangů. Kyle je na několik dní zavřen na samotku, která každého vězně dohání k šílenství. Když ho konečně odvedou ze samotky, dají ho na celu k vězni 451, který s nikým nemluví a k němuž dávají ty vězně, kterých se chtějí zbavit. Kyle se na dvorku seznámí s mladým Američanem Billym, který se dostal do vězení nevinně, a jelikož je mladý, tak ho dozorci dávají k vězňům, kteří si zaplatí a chtějí se sexuálně uspokojit. Billy se však odmítá podrobovat, a tak ho vždy zbijí. Na dvorku se k nim přidá ještě vězeň na vozíku Malakai, který jim vysvětluje pravidla vězení včetně bojů, které organizuje velitel věznice, generál Hrusckov. Kyle se dostane na samotku ještě několikrát, ale začne posilovat a začne hrát podle vězeňských pravidel. Zapojí se i do bojů vězně proti vězni. Spoluvězeň 451 ale řekne Kylovi, že prohrál sám se sebou, když bojuje, a Kyle se nad sebou zamyslí... (TV Prima)

Nocturno culto

Jistě, mělo to své mouchy ale není to úplně zavrženíhodné dílo, souboje nejsou nijak extra gymnasticky vycizelované, nekonají se žádné extra vysoké kopy a efektní salta, nýbrž poctivá rubanice na pěsti a děj příjemně plyne, některé charaktery se ani dlouhodobým vězněním nepokřiví a zrada je pro ně nejvyšším zločinem, kterého je možno mezi zdmi takového zařízení dosáhnout, to pak jeden může třeba uhořet v kolečkovém křesle nebo přijít o jazyk ..obsahuje to dokonce i mikro prvky fantasy, to když Kylea navštěvuje můra, díky níž může přicházet na jiné myšlenky a přemýšlet o sobě, jinak je to solidní a na poměry JCVD se dá říct až nadprůměrná podívaná, zvláště když se v base oholí a ulízne si vlasy do svého typického vzhledu..Za mně regulérních 70 % ... ()

Likan7

Film má v sobě možná nějakou větší myšlenku a sledovat Van Damma, který je pomalu ale jistě sešrotován tou ruskou vězeňskou mašinérií je celkem zajímavé, ale i když má Peklo kratičkých 90 minut, v posledních čtyřiceti mě nudilo až nepříjemně často. Van Damme tu prakticky neumí bojovat, nemá tu svý otočky, nemá tu svý střelný zbraně. Pokud bych chtěl existenciální drama skoro až by se dalo říct ze stejného tématu jako Shawshank (nikoliv ale kvalitou), pustím si nějaké drama o pastevci ovcí, a ne film Peklo s Van Dammem v hlavní roli. Ten chlap prostě hrát neumí a pokud mu vezmete věci, díky kterým jsme na něm vyrostli, nezbyde z téhle belgické mlátičky vůbec nic. ()

Kingjiri

Sympatická akčně béčková podivaná. Příběh je z části fajn. Postava JCVD se totiž na poměry žánru zajímavě vyvíjí a rozhodně do vězení nenastupuje jako rozenej bouchač, no vlastně dost často dostává sám přes držku. Škoda, že ostatní postavy za moc nestojej a jejich chování mnohdy nelze brát vůbec vážně, ale to už je holt takovej žánrovej kolorit. Za slušnou akci a postavu JCVD třetí hodně slabá hvězda. ()

rublik05

Překvapivě drsný akčňák, plný zvratů a nečekaných situací. Povedl se poměrně silný příběh, dobře napsaný scénář, ale především velké množství kvalitně natočených a provedených soubojů, které někdy doslova berou dech. Atmosféra vězení mimořádně tíživá a nechutná, herci docela v pohodě. Nečekal jsem takový nářez, takže za mě spokojenost, a když pominu některé logické nedostatky, tak je Peklo parádní béčková záležitost. 7/10. ()

Nix

Vcelku kvalitní film na Van Damma, dokonce se zde nachází vcelku zajímavý a kvalitní příběh. Akorát mi chybělo větší množství bitek a lepší propracovanost, ale do prostředí vězení se to hodilo. ()

TomJ

Van Damme je spat! Sice uz nie je v takej forme ako kedysi, ale herecky zvlada svoju rolu velmi dobre. Pribeh skvely a kamera tiez. "Generale, ty taky moc mluvis!" ()

KillerZeli

JCVD se nikdy nevrati, JCVD na to nema ani nahodou. JCVD je totiž nejrušivější (já vim že to slovo neexistuje) element tohoto snímku. JCVD by se měl zahrabat, protože je to naprosto nezajímavý herec(??). ()

Chuppa

Jeden z těch Van-Dammových lepších filmů, vcelku slušně vyobrazené peklo Ruského vězení ve lterém by se chtěl opravdu ocitnout málokdo. ()

Bezda22

Nářez. Tohle, když jsem viděl, tak jsem byl unešenej. Výborná záležitost. Van Damme je tu neskutečnej. Děj odsejpá docela dobře. Univerzální voják je pro mě kultovní věc a na něj nedám dopustit, ale Peklo mu šlape na paty. 80% ()

Duke90

V patnácti letech se mi "Peklo" jevilo jako hrozně drsné vězeňské drama, ve kterém Van Damme bojoval o přežití a docela jsem to tehdy prožíval. Dnes se dívám na jedno z mnoha akčních béček slavného belgičana s notnou dávkou samoúčelnosti. Násilí vyobrazené ve filmu považuji za příliš laciný pokus o upoutání pozornosti. Nedočkáte se ani žádných pověstných choreografií. Napětí uvnitř věznice také příliš nefunguje kvůli značně omezeným dialogům. Ringo Lam nezvládl vybalancovat mezi vězeňským dramatem a akčním béčkem podobně jako se to povedlo třeba režiséru Johnu Flynnovi v kultovním snímku "Lock Up", kde si hlavní roli zahrál Sylvester Stallone. Je ale potřeba zdůraznit, že ve Van Dammově pozdější filmografii se tento počin stále řadí k těm lepším. ()

Sir Ludvig

"Dnes davaju perfektny film!", zahlasil moj domaci a tak som zhliadol In Hell. Davali to pozde v noci a ja som pri tom nezaspal, co uz samo o sebe nieco znamena. Slusne becko ktore neposobi (uplne) tragikomicky ako to obvykle byva. Aha, a Van-Damme tu vypada s bradou ako Robinson Crusoe! Navnadeni? ()

Jaromír

Účiněný zázrak :), oproti jiným filmům s Van Dammem (Until Death je ale lepší). Konečně film, který má příběh a závěr. Některé pasáže jsou dost kýčovité, a člověk si při nich vzpomene na jeho jiné Bčkové filmy, ale dohromady to dává nějaký smysl. Navíc hlavní je v tomto filmu děj a ne akční scény, což je jen dobře. Film je celkem depresivní (i když má dobrý konec). ()

Nawri

Ačkoliv patří filmy z prostředí vězení k mým nejoblíbenějším, zde jsem nedostal nic víc než plno klišé z klasických mlátiček. Ale vzhledem k tomu že jsem od toho nic nečekal, tak jsem se docela bavil. Koneckonců mnohdy se bavím víc u těchto klasických béček víc než u filmů s lepším hodnocením, ke kterým usedám s příliš velkým očekáváním. ()

HarveyDent

Zajímavý scénář a dementní režie, která nechá některé scény vyznít doslova parodicky, z tohohle mohlo být něco "pamětihodného", ale nic podobného jen slabší verze KRIMINÁLU 55% ()

warhammer

Film, který jakoby nepatřil mezi snímky s Van Dammem. Zde končí stereotyp a stejnorodost jeho rolí, což velice mile překvapí. ()