Reklama

Reklama

Vetřelec vs. Predátor

  • USA AVP: Alien vs. Predator (více)
Trailer 4

Zazobaný průmyslník Charles Bishop Weyland podnítí vytvoření mezinárodního týmu archeologů, přírodovědců a bezpečnostních expertů pod vedením ekoložky a cestovatelky Alexy "Lexy" Woodsové, který má prozkoumat záhadné obrysy budovy schované hluboko pod ledovým příkrovem poblíž Antartidy. Tím začíná neuvěřitelné a zároveň strašlivé dobrodružství – nikdo z nich netuší, jaké překvapení, ukryté v hloubce 2000 stop pod zmrzlým povrchem, je čeká… Členové expedice najdou pyramidu se stopami aztécké, egyptské a kambodžské kultury. V jejím nitru objeví bludiště chodeb, jehož technologické vybavení ukazuje na práci neznámých mimozemských civilizací. Stěny místností neočekávaně mění tvar, vězní jednotlivé členy týmu a oddělují je od jejich kolegů. Při strastiplné cestě napříč pyramidou vyjde najevo strašlivá pravda: podzemní chrám obývají predátoři, kteří drží v zajetí živou vetřelčí královnu. Ta ve stoletých intervalech klade vajíčka, z nichž se líhnou vetřelci, jejichž vybíjením mladí predátorští válečníci absolvují zkoušku dospělosti. Expedice tak přichází přímo do války mezi vetřelci a predátory. Dostane šanci zůstat jen nezúčastněným pozorovatelem? Postavu miliardáře Charlese Bishopa Weylanda scenáristé napsali pro herce Lance Henriksena, který hrál ve filmech Vetřelci a Vetřelec 3. Filmem Vetřelec vs. Predátor si režisér Paul W. S. Anderson, jeden z největších fanoušků filmů o Vetřelcích a Predátorech, uskutečnil svůj sen. (TV Prima)

(více)

Videa (4)

Trailer 4

Recenze (926)

Radyo 

všechny recenze uživatele

Jak konstatovala jedna z postav asi ve 37. minutě filmu - "Mám z toho divný pocit." Předtucha dotyčného se naplnila poměrně brzy, neboť byl proměněn v mrtvolu, předtucha moje se naplnila na samém konci filmu, během nějž jsem marně čekal na to, kdy děj dostane jakýsi smysluplnější řád. Nedostal. Prvoplánovitá akce ale byla alespoň perfektně nasnímána a sestříhána, takže v tomto smyslu se moje smysly "nabažily". Ale ten scénář, ten zatracený scénář... Mám divný pocit, že Anderson ho psal asi pod vlivem "měsíce lovce" neboli úplňku, protože tolik děr nemá ani pověstný švýcarský e-mentál. Co mě teda vysloveně sra..., teda iritovalo, že P.W.S.A. neváhal pro své potřeby znásilnit i celý vetřelčí vývoj - ten trval od vyprdnutí vejce matkou až po samotné dospění jedince vpodstatě jen pár desítek minut. No kde to sakra jsme? Jo aha, v Hollywoodu 21. století. ()

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Nic moc jsem nečekal, ale Anderson toho nabízí ještě podstatně méně. Žádná pořádná akce, žádná krev, žádné silné charaktery, jen docela hezká výprava, občas vydařený záběr a do toho třepotající se nohy v šachtě, smešná hlavní hrdinka, hrající si na amazonku a naivní děj, kterému by hutně prospělo, kdyby se nebral tak vážně. Prostě zmršený crossover, který se zavděčí leda opravdu hladovým sci-fi fandům... ()

Reklama

akisha 

všechny recenze uživatele

Ten film prostě nemá charizma, a to ani béčkovýho produktu. Jediný, co by se dalo zmínit, je Lance Henriksen, ač i ten působí dost unuděně. Ostatní postavy absolutní nula. Akční část je o poznání lepší, ale to myslím hlavně díky tomu, jak jsou obě monstra cool a že z nich jde respekt když jsou zvlášť, ale dvojitý respekt, pokud jsou spolu. Takže za těch pár zdařilejších bitek jdou moje 2*. Jinak odmítám tenhle film spojovat s jakoukoliv mimozemskou sérií. Anderson Horizont události nepřekonal. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Som nadšeným obdivovateľom snímkov "Alien" i "Predator". Votrelec aj predator sú kultové postavy sci-fi horrorového žánru. Dve obrovské ikony. Avšak obsadiť ich do spoločného filmu sa mi zdá až moc okato komerčné. Projekt "Alien vs. Predator" ma nijak zvlášť neoslovil. Radšej si predatora alebo votrelca pozrem v ich starých, dobrých sólo filmoch. Jedine z rešpektu ku týmto dvom vesmírnym zabijakom dávam hybridnému snímku "Alien vs. Predator" tri poslabšie hviezdičky. *** ()

Eddard 

všechny recenze uživatele

Blbinka s potenciálem komerčního trháku. Zatraceně slaboduchý film, jehož jediné plus spočívá v samotném námětu - opravdu to nešlo udělat chytřeji? Najít lepšího scénáristu a slušně ho zaplatit? A hlavně, svěřit režii někomu, komu nejde jen o finanční výsledek projektu, umí vyprávět příběh, pracovat s emocemi (tj. vzbuzovat je), pracovat s herci a nenechat je plácat kraviny a v neposlední řadě, který natočí bojové scény tak, aby to nevypadalo, že velký, ožralý chlap v převleku laškuje s digitální ještěrkou... Kdyby se toho ujal někdo, kdo by dosáhl aspoň jedné z těch věcí, mohla být z tohohle slibného cross-overu slušná podívaná. Takhle je to jenom ubohý odvar dvou kvalitních sérií a zatraceně nevyužitý potenciál... 30% ()

Galerie (105)

Zajímavosti (57)

  • V roce 2004 vznikl na motivy snímku román, který se od něj ovšem značně liší. Rozdíly oproti filmu (část 3):
    - Boj mezi Celticem a Gridem je kratší a méně intenzivní a končí jinak: namísto aby Grid Celtica překvapil, když se vymaní ze sítě, se Celtic očividně vzdává Gridovi a dovoluje mu ho zabít.
    - Weylandova smrt je také jiná. Když zaútočí na Scara provizorním plamenem, ve skutečnosti se mu podaří zapálit predátora a Scar řve bolestí. Navzdory tomu Scar bodne Weylanda svým zápěstím jako ve filmu, než ho vtáhne do ohně a spálí ho. Weylandův inhalátor poté exploduje, ale Scar výbuch přežije.
    - Scar se označí prstem zesnulého Dronea, ne Facehuggera. Poté, co tak učiní, dostane své jméno od Alexy a je jediným Predátorem v knize, který má být pojmenován.
    - Když Alexa a Sebastian diskutují o tom, jak predátoři dříve navštívili Zemi, aby zde lovili, Alexa zmiňuje nevysvětlitelnou jadernou explozi (Vela Incident), která se odehrála na Bouvetském ostrově v roce 1979 - za důsledky byly zodpovědní Predátoři. Toto je založeno na skutečné události, která zůstává nevyřešena (ačkoli ve skutečnosti k této explozi nedošlo na Bouvet Island, ale poblíž Ostrovů prince Edwarda, které jsou vzdálené více než 1 500 mil). Zatímco příčina detonace nebyla nikdy definitivně zjištěna, předpokládá se, že se jednalo o test jaderných zbraní provedený Jihoafrickou republikou nebo Izraelem.
    - Dva další predátoři v knize jsou zabiti při hledání mrtvých žoldáků Stone a Basse. První je napaden, pak zvednut vetřelcem pomocí ocasu a nakonec roztržen. Druhý pak zapojí vetřelce do krátkého boje – v jednu chvíli zabije skákajícího facehuggera pomocí smart discu, podobně jako Scar ve filmu – ale je vážně zraněn, když mu vetřelec vytrhne z nohy kus masa. Predátor je přemožen a připnut k podlaze a objeví se Grid, drží predátorovu hlavu, zatímco se na jeho tvář přichytí facehugger.
    - Grid je označován jako alfa-vetřelec a je popisován jako fyzicky větší než ti ostatní.
    - Poté, co Miller zastřelí facehuggera, zakřičí: „Jedna nula pro Beakers.“ Tato scéna byla natočena, ale nepoužita.
    - Poté, co se Scar označí, zmrzačí mrtvého vetřelce a vezme si jeho vnitřní čelist jako trofej.
    - Když Alexa a Sebastian snaží přeskočit propast, žádný z nich jí nepřekoná a oba skončí tak, že visí na okraji. Poté musí bojovat se třemi facehuggery, zatímco visí nad propastí.
    - Zatímco Alexa bojuje se svým prvním vetřelcem, Grid se znovu objeví a napadne Scara. Oba se zapojí do zdlouhavého a brutálního souboje, který končí, když je Grid pohřben pod padajícím zdivem. Přichází několik dalších vetřelců a pokouší se Grida vykopat, ale Scar je odežene pomocí svého Plazmacasteru.
    - Scar je schopen manipulovat s pyramidovou stěnou, posouvající se pomocí hieroglyfické klávesnice na zdi a tuto schopnost používá k utěsnění dveří.
    - Román odhaluje, že síť, kterou nosí predátoři na svém těle, je zdrojem tepla a že je důležitá při regulaci jejich tělesné teploty.
    - Při rozebírání vetřelecké mrtvoly se Scar dotkne mozku stvoření a to způsobí, že se jeho paže pohne směrem k Alexe, což je čin, který interpretuje jako vtip. Podobná scéna byla přidána k Unrated Edition filmu, ale s vetřeleckou vnitřní čelistí plnící roli paže.
    - Scar používá ke komunikaci s nahrávkami Alexin hlas.
    - Namísto pouhého štítu a oštěpu Alexa nosí kompletnější brnění včetně přilby.
    - Scar obětuje několik kusů vetřelčího brnění, aby nahradil své vlastní, poškozené kyselinou.
    - Když Alexa a Scar uprchnou z pyramidy, objeví se predátor, který byl impregnován dříve. Začne se z něj drát vetřelec, ale Scar oba zabije svým plazmacasterem.
    - Grid znovu zaútočí na Scara v ledovém tunelu.
    - Když Scar dosáhne povrchu, uvidí královnu a její hordu, jak se za nimi blíží tunelem.
    - Grid dosáhne povrchu ještě před výbuchem, ale je zabit, když výbuch vystřelí tunelem a odhodí mimozemšťany. Toto bylo natočeno, ale změněno tak, aby byl Grid zabit pod zemí.
    - Když železná nádrž přepadne přes útes, neprorazí okamžitě silný led. Královna se zotaví a připraví se na útok na Alexu. Právě se připravuje k útoku, když se led prolomí. (Jan.Kanak)
  • V roce 2004 vznikl na motivy snímku román, který se od něj ovšem značně liší. Rozdíly oproti filmu (část 1):
    - Kniha obsahuje zcela nový začátek, a to v severní Kambodži, v roce 2000 před naším letopočtem. Kniha začíná tak, že postava Funan a tři jeho kmenoví přátelé pronásledují divoké prase poblíž zakázané posvátné pyramidy. Právě když se jej chystají zabít, jsou náhle napadeni vetřelci. Tři z mužů jsou zabiti téměř okamžitě, zatímco Funan přežije, aby byl svědkem toho, že dorazí predátor a začne bojovat s jedním z vetřelců. Tato scéna byla naplánována pro film, ale nebyla realizována.
    - Poslední dny velrybářského tábora na Bouvetøya v říjnu 1904 jsou rozšířeny oproti tomu, co je vidět v Unrated Edition.
    - Když se sezóna blíží ke konci, velrybářský tým je svědkem podivných světel na obzoru a skupina je vyslána, aby je prozkoumala. Objeví predátorský drop-lusk zaseklý v ledu a odnesou ho zpátky do tábora. Později se lusk otevře a vystoupí predátor, který začne obyvatele tábora likvidovat, přičemž si jejich lebky bere jako trofeje - až do chvíle, kdy zbude jen Karl Johanssen.
    - Johanssenův osud se také mírně liší od filmu: zatímco klopýtá zničeným táborem, narazí na vetřelce, který je pak napaden predátorem. Ve filmu se nejprve setká s predátorem, který je poté napaden vetřelcem.
    - Ve filmu je přijímací stanice, která snímá přenos ze satelitu, v Silver Leaf v Nebrasce - v knize se nachází někde v Novém Mexiku.
    - Alexa říká, že leze na ledovec Khumbu, nikoli na Lho La Ice Fall jako ve filmu. Kumbu je skutečný ledovec na Everestu, zatímco Lho La je fiktivní.
    - Scéna na kopci v Mexiku je rozšířena. Předtím, než našel uzávěr láhve, se Sebastian setká se ženou jménem Olga Arenas, která je asistentkou Juana Ramireze, a oba diskutují o tom, že povolení k vykopávce se vyčerpalo a nic nebylo nalezeno. Rozšířená scéna odhaluje více o Sebastianově pozadí a o tom, jak ho několik jeho teorií o spojení mezi starými kulturami vyvrhlo z širší vědecké komunity.
    - Uzávěr láhve se v knize jednoduše nachází ve spodní části výkopu, zatímco ve filmu je uvnitř (pravděpodobně vypleněné) komory pod zemí.
    - Miller je Američan a nosí neuvěřitelně silné brýle.
    - Krátká přidaná scéna na můstku Piper Maru představuje kapitána lodi, muže jménem Leighton.
    - Kniha uvádí, že Connors je členem Quinnova vrtacího týmu, zatímco ve filmu je jedním ze Staffordových žoldáků.
    - Postava Charlese Bishopa Weylanda se oproti filmu výrazně liší. V knize je řečeno, že je čtyřicátník, tedy podstatně mladší než ve filmu (Lanci Henriksenovi bylo v době natáčení 63 let) a má ve zvyku nosit golfové hole kamkoli jde.
    - Než Alexa, Sebastian a Miller sledují polární záři z paluby Piper Maru, je navíc pasáž, v níž tým jí večeři, vařenou odborným šéfkuchařem, pro kterého Weyland speciálně poslal. Během jídla se ukáže, že existuje historie mezi Alexou a Quinnovým vrtným týmem: Quinn hledal ropu na Aljašce před několika lety, ale Alexa ho nechala odstavit z důvodu ochrany životního prostředí.
    - Když predátoří mateřská loď přelétá Měsíc, predátoři se probouzejí z hibernačního spánku a vylézají nazí z nádrží naplněných viskózní tekutinou. Tato scéna byla pro film naplánována, ale nebyla realizována.
    - Alexova bezpečnostní instruktáž předtím, než se tým vydá na cestu, se koná na palubě Piper Maru, ne v nákladovém prostoru. Tato scéna je také rozšířena a Alexa mluví o některém vybavení, které tým bude používat. Nakonec Miller téměř spadne přes palubu, když loď zasáhne led, ale Alexa ho zachrání. (Jan.Kanak)
  • Ve scéně v čase 1:02:36 Graeme Miller (Ewen Bremner) střílí ze zbraně Desert Eagle ráže .357 Magnum a vystřílí 13 nábojů, přestože zbraň je pouze na 9. (dc125)

Související novinky

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

Začalo to Predátorem a Predátorem II, pokračovalo crossovery Vetřelec vs. Predátor a Vetřelci vs. Predátor 2 a nakonec přišli Predátoři. Jakýs takýs sequel jedničky, kterým chtěli Robert Rodriguez … (více)

Souboj akčních velikánů

Souboj akčních velikánů

11.01.2008

Tak tohle je stoprocentní kachna, a i kdyby náhodou ne, sotva se někdy podobný projekt dočká realizace. Zní to však natolik zábavně, že se s vámi o tu představu musíme podělit. Co napsat na úvod?… (více)

Guillermo del Toro zešílí

Guillermo del Toro zešílí

07.10.2007

Talentovaný mexický tlouštík hodlá přitvrdit. Ne že bychom snad považovali jeho temnou fantasy Faunův labyrint a právě natáčeného komiksového Hellboye 2 za nějaké pohádky pro děti (to rozflákání… (více)

Spy Hunter opět na programu dne

Spy Hunter opět na programu dne

04.06.2007

Nemůžu se ubránit pocitu opakovaného déja vu. Transformers ještě ani neměli světovou premiéru, ale už teď jako by Hollywood ovládla posedlost futuristickými auty, které na nás vystrkují všelijaké… (více)

Reklama

Reklama