castor

Pět let po viditelně zdařilejším Armageddonu, u kterého jsem se bavil i dojímal třikrát víc, se nás několik zaoceánských producentů rozhodlo opět zachránit před zkázou. Největší hlavouni nejhrdějšího národa světa tak spojí své mozky proti hrozbě, která.. no, prostě je třeba se vydat bezprostředně k zemskému jádru a přemluvit ho, aby se opět roztočilo. Ano, The Core je absurdní film. Se vší parádou, která k tomu patří. Tak tupé dialogy jsem ve filmu, který je „střižen“ v klasickém stylu tohoto žánru a který má přinést čirou podívanou, dlouho neslyšel. Navíc herci představují tak jasně definované typy (jejich představitelé je navíc nedokázali polidštit) až z toho bolí hlava. Potěší tak několik vcelku slušivých scén (rozpadající se symbol San Francisca – Golden Gate) nebo sebestředný Stanley Tucci. Nic víc. 50%. ()

Jossie

Katastrofické filmy jsou můj oblíbený žánr, téma ohrožení zemského jádra je jistě zajímavé a neotřelé, ale bohužel kromě hodně špatných triků je to dost velká nuda. Není to napínavé, hlavním hrdinům nefandíte a nebojíte se o ně, lidé ani neví, že jsou v ohrožení života, vtipné hlášky na odlehčení tu nejsou, ale ono není od čeho odlehčit, prostě je to sotva průměr 2,5*. ()

KevSpa

Čekala jsem, že to bude hodně špatné a byla jsem mile překvapená. Příběh, nápadně připomínající Drtivý dopad a Armageddon, není z nejoriginálnějších, ale to v tomto případě ani moc nevadí. Je to absolutní hovadina, má to místy opravdu šílené dialogy, ale člověk se při filmu vůbec nenudí. A to je pro mě důležité. Prostě příjemná oddychovka, která se naštěstí nebere příliš vážně a divák si užije i pár vtípků. Především se tu ale sešli samí skvělí herci, z nichž nejvíce vyniká Stanley Tucci jakožto namyšlený vědec. ()

Niktorius

Pro mne je Jádro vcelku příjemným překvapením. Je to sice taková standartní sci-fisticko katastrofická slátanina, v každé minutě popírající zákony fyziky, ale je pojatá natolik nevážně, že mi ten zával nelogičností vlastně vůbec nevadil. Proti očekávání, jak debilní film to bude, je The Core vcelku svižnou a zábavnou oddychovkou, jejíž televizní vizuál a ne zrovna ochromojucí triky přímo odkazují ke konzumaci z televizní obrazovky. ()

SeBig

Sice jsou efekty strašně béčkový, ale takhle nápaditý katastrofický film zvládl jen Emmerich a Armaggedon je moc romantickej. Je strašná škoda, že těhlech filmů je tak málo a spíš vznikají sračkoidní Asylum hovna, kde se řeší jen píčoviny a čumim na omalovánky místo pořádný zábavy jako je tato. Má to nápad, atmosféru, sympatickou hereckou skupinu, která se řítí do podzemí zachránit planetu. Strašně podhodnocený a nedoceněný. Jako malej jsem to žral a teď jsem si to rád po dlouhý době zopakoval a někdy v budoucnu určitě kouknu znovu. I přes ty celkem blbé efekty (na tu dobu se mi to stejně nezdá tak hrozný) mi to přijde strašně nadčasový.. stejně jako Emmerichovo Day after Tommorow, který mi taky přijde hrozně nedoceněný. Je to fakt opravdu velká škoda, že takových filmů není víc. Miluju tento žánr. Aaron strašnej sympaťak, Hilary nemusím, ale tady mi nevadila, Tucci a ostatní vpohodě, hudba není tak epic jako v Emmerichových filmech, ale i tak je to v mých očích hodně epic podívaná. Nezapomenutelná scéna, když se San Franciský most rozteče jak čokoláda:) ()

• Když Josh (Aaron Eckhart) vysvětluje, co se bude dít s planetou, tak si vezme z mísy broskev. Ve skutečnosti se jedná o jablko, do kterého byla vložena pecka z broskve, jelikož žádná ze zakoupených broskví nebyla vhodná. (veronikajel)
  • Když se vědci prostupující k zemskému jádru nacházejí ve vodě v 7 000 metrech, plavou kolem velryby. Ty se však v takové hloubce nenacházejí. (Cheeker)
  • Kvůli tomu, aby byly speciální efekty nejdokonalejší, se premiéra filmu zdržela o 5 měsíců. (Chupacabre)