Naivní americký turista Wallace Ritchie se při návštěvě Londýna omylem zaplétá do předem připravovaného atentátu. Jelikož se domnívá, že jde pouze o hru, dokáže tento dobrák Wallace zachovat pobavený klid tváří v tvář krutým a bezohledným špionům, kteří si na tento večer naplánovali poněkud jinou zábavu — rafinovaný atentát na britsko-ruskou státnickou smetánku. Žvanivý prostáček si s chutí hraje na Jamese Bonda, a s radostí a humorem jemu vlastním překazí i samostatnou a pečlivě naplánovanou akci. A to nemohou atentátníci nechat bez povšimnutí... (Warner Home Video CZ)

Azurovydrak

Legendární komedie, která nezestárla ani o den. Je neuvěřitelné jak může být tak jednoduchý film tak děsivě zábavný a pozoruhodný. Největší zásluhu na tom má samozřejmě Bill Murray, který tu válí o sto šest a není jediná chvilka, kdy bych se při pohledu na jeho výkon nebavil. Úplný závěr byl sice dost mimo, ale co - 90% ()

Queendom

Skvělá a neprávem nedoceněná komedie, jejíž hlavní hrdina nejen že věděl málo - on věděl úplný prd a ještě se u toho náramně bavil. A já taky. Bill Murray je králem komiků a jeho nešikovnej hrdina mě vlastně rozesmál víc, než Sellersův Clouseau. Je ale třeba dodat, že tahle komedie nestojí jen na talentu Murrayho, celej ansámbl odvedl více než dobrou práci a v celym filmu se v podstatě nenajde slabší místečko. ()

Avantgarda

Trošku mě zaráží, že takto dobrá komedie, v níž Bill Murray naprosto exceluje, má zde poměrně nízké hodnocení. Musím říct, že když jsem se na film dívala, ohromně jsem se bavila a to ne jen z celkově humorné atmosféry, ale především z grimas a blbostí Billa Murraye, protože stejně jako ve všech svých filmech nehraje, ale je svým neodolatelně rozkošným způsobem sám sebou. Celý film je podle mě tak trošku parodie na film The Game s Michaelem Douglesem ze stejného roku. ()

Radek99

V hledáčku tvůrců jsou tentokráte špionážní filmy a lokalizací do Londýna zjevně upomínají k agentské elitě - Jamesu Bondovi. Po pár minutách děje ale tenhle soud poopravuji - potrefeným agentem by byl spíše Johnny English, kdyby nebyl natočen až o 6 let později... Muž, který věděl příliš málo (aluze upomínající na slavný Hitchcockův thriller) je zajímavě stylizovaný film se skutečně velkým potenciálem (především Bill Murray) a obrovským očekáváním, který ale bohužel zůstal (podobně jako již zmiňovaný Johnny English) stát někde na půl cesty ke skutečné filmové události. Místy vtipný je, Bill Murray potvrzuje, že je opravdu mimořádným komikem, ale chybí mu to nejdůležitější - režisérské vedení nějakého skutečného režijního génia (a že jich Bill Murray už poznal...) a mnohem lepší a propracovanější scénář. Sám to rozhodně nemůže utáhnout, i když se hodně snaží... ()

Fiftis

Tak neviem, snáď si nikoho nepohnevám ale ja som nikdy neprišiel úplne na chuť Billovi Murraymu. Určite je to dobrý herec, ale mne sa nikdy nezdal dobrým komikom. Rozhodne je lepší a výraznejší vo vážnych rolách. Patrím medzi fanúšikov filmov z 90.rokov minulého storočia, vtedy sa filmy ešte vedeli točiť, bola to akoby druhá zlatá doba Hollywoodu. Tento film som nikdy nevidel vo svojom detstve, nikdy som si ho ani náhodou nepožičal na VHS kazete vo videopožičovni a asi už aj viem prečo. Nie je ničím výrazný. Nič, čo by sa vám zapísalo do pamäte. Len tak si plynie a neurazí. Chýbajú ďalšie výrazné postavy, chýba väčšia dávka humoru. Na komédiu slabé. Akoby sa chcel len režisér raz pochváliť, že natočil jeden film. Navyše v ktorom hrá ten známy Bill Murray. Ale to nestačí. ()

• Na letisku od Billa Murraya žiadajú pas. Povedal, že fotky nie sú veľmi dobré a otvoril peňaženku. Je to jeho fotka Carla Spacklera z Caddyshack (1980). (Arsenal83)
  • Bill Murray ve filmu pronese hlášku: „You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do you, punk?“, což je odkaz na film Drsný Harry (1971). (Azurovydrak)