Naivní americký turista Wallace Ritchie se při návštěvě Londýna omylem zaplétá do předem připravovaného atentátu. Jelikož se domnívá, že jde pouze o hru, dokáže tento dobrák Wallace zachovat pobavený klid tváří v tvář krutým a bezohledným špionům, kteří si na tento večer naplánovali poněkud jinou zábavu — rafinovaný atentát na britsko-ruskou státnickou smetánku. Žvanivý prostáček si s chutí hraje na Jamese Bonda, a s radostí a humorem jemu vlastním překazí i samostatnou a pečlivě naplánovanou akci. A to nemohou atentátníci nechat bez povšimnutí... (Warner Home Video CZ)

kareen

Zajímavé...je tu spousta komedií, které nejsou vůbec vtipné a mají osmdesát procent. A když se pak najde snímek u kterého se člověk zasměje, nedostane se ani do červených čísel. Já jsem se bavila dobře, tyhle bláznivé komedie mám celkem v oblibě, zvlášť když jsou obsazené tak kvalitními herci, jakými jsou bezesporu Bill Murray a můj oblíbený Alfred Molina v roztomilé roli maniakálního Borise - obávaného tajného dvojího agenta s přezdívkou Řezník. ()

hull

Průměrná komedie, s nadprůměrným Billem Murrayem. "Vzal jste tu dívku na záchod? Ne, šla úplně sama." (Už jste někdy viděli dívku, aby šla sama na záchod?:)). "Na vteřinku jsem si myslela, že jsem viděla lidskou bytost." Když připočtu ještě závěrečného kozáčka = 60 %. Všem, co jste dali nižší hodnocení, zamyslete se, kdy jste viděli nějakou úspěšnou komedii, na které se podíleli sousedi z BRD. ()

Avantgarda

Trošku mě zaráží, že takto dobrá komedie, v níž Bill Murray naprosto exceluje, má zde poměrně nízké hodnocení. Musím říct, že když jsem se na film dívala, ohromně jsem se bavila a to ne jen z celkově humorné atmosféry, ale především z grimas a blbostí Billa Murraye, protože stejně jako ve všech svých filmech nehraje, ale je svým neodolatelně rozkošným způsobem sám sebou. Celý film je podle mě tak trošku parodie na film The Game s Michaelem Douglesem ze stejného roku. ()

Juto

Film je odvážne a ťažko opísateľné špionážne dobrodružstvo, v ktorom každý vie, že ich život je stávke... okrem postavy Billa Murraya. Mylne si myslí, že všetko, čo sa deje okolo neho, je typom výkonného umenia (akési Absurdné divadlo). Murray je záchranca filmu. Tak dobre sa potáca a robí aj to najzákladnejšie nedorozumenie vtipným. 6/10 ()

Radiq

Z dobrého nápadu vznikla jako vždy průměrná komedie, o které jste věděli, jak bude probíhat a jak dopadne, ale byli jste zvědaví, co Bill Murray předvede za fórky. Takže původní nápad byl skvělej, ale pak už to šlo všechno podle starého známého schématu a s přibývajícím časem vtipy přestávaly být vtipama. Podle mě nejlepší role Alfreda Moliny - dokonce se mi líbil víc, než Murray. Ostatní už byli jenom takový nezajímavý postavičky. A teď už vím, kde se David Fincher inspiroval, když natáčel Hru. ()

• Bill Murray ve filmu pronese hlášku: „You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do you, punk?“, což je odkaz na film Drsný Harry (1971). (Azurovydrak)
  • Když Bill Murray rozrazí dveře dřevěnou palicí, pronese notoricky známou hlášku: „Here's Johnny,“ odkazujíc tak na slavný horor Osvícení (1980). (Azurovydrak)