Válka King Kongů

Itálie, 1968, 92 min

Roberto Mauri

Roberto Mauri

• LION-MR.T

Jako nějaký pokus něčeho čeho ani nevím sám docela dobrý,jinak po druhé se s tímhle klenotem,který není klenot,ale jen kus skla setkat nemusím.(21.9.2011)

• Spinosaurus

Umlátit, rozkopat, spálit, zničit, rozřezat, poblít, nasrat a sežrat. Tenhle film je dokonalá ztráta času. Obal i popis na něm slibuje King Konga (a nejenom jednoho), ale on tam nakonec žádnej není! Řitka už musí mít fakt průjem, že vydává takovéhle filmy.(26.5.2011)

• SOLOM.

Asi nejpěknějším prvkem celého filmu je nádherná krajina a záběry na divokou zvěř. V těchto momentech jsem zcela vypustil onu naivitu příběhu, všechny jeho zápory a nechal se kochat pohledem. Bohužel těchto pěkných momentů je zde jen velmi málo. Již úvodní přestřelka v nás vyvolá spíše škodolibý úsměv a ochotnické „herecké“ výkony jakbysmet. Mnohem horší to již bylo s kostýmy dvou goril, které už tak zajímavé rozhodně nebyli, ba spíše tragické. Když u nás bylo před lety maškarní, tak jeden borec měl mnohem lepší a důvěryhodnější kostým, než nám byl ukázán zde. Když k tomu ještě připočítám špatnou kvalitu obrazu, bylo dílo zkázy dokonáno.(8.6.2011)

Postarší dobrodružně laděný hororový kousek z italské produkce. Žádný ostrov lebek, jak je proklamováno u distributora, se nekoná. Ostatně většina informací od distrubutora je mylná. Divák se dočká maximálně kmene domorodců poblíž Nairobi, kde se mimo jiné vydávají dva sourozenci z bohatší rodiny na lov do africké džungle, aby lapili postvátnou opici. Výprava čítá ještě početnou skupinku původních afričanů, kteří z cesty na posvátné území nejsou zrovna nadšeni. Dívka ze sourozenecké dvojice je však unesena a na scénu nastupuje správňácký žoldák, který kromě záchrany dívky řeší ještě nevyřízené účty se svými parťáky. Ovšem nikdo z kladných hrdinů snímku netuší, že na posvátném území probíhají děsivé experimenty. Děj díky kratší stopáži příjemně uplyne za spousty záběrů africké džungle a divoké zvěře. Hudební stránka dílka je také velmi zdařilá, ovšem psychadelické tóny při záběrech z podzemní laboratoře jsou divákovu sluchu krapet nepříjemné. Herecké výkony opět odpovídají italskému béčku, ale obsazení jednotlivých postav je vynikající. Slizký záporák, krásná obět únosu a svalnatý správňák, kterého nezastaví ani kulka z hlavně zrádce. Je zde jistá snaha ze strany tvůrců příběh trošku zamotat i zpestřit, což se jim místy i daří. Nějaké výraznější hororové momenty nelze od snímku, ani s ohledem na dobu vzniku, očekávat. Výsledný dojem je průměrný, ale příjemný dobrodružný snímek ve stylu italských dobových béček, který fanouška podobných filmu nenadchne, ale ani neurazí. U mě za tři hvězdy.(10.3.2011)

• Shanen29

Kostýmově velmi nepodařené,,žádný ostrov lebek jsem nevnímal,ale viděli jsme hezkou exkurzi po okolí,prima.(18.10.2015)