Válka King Kongů

Itálie, 1968, 92 min

Roberto Mauri

Roberto Mauri

• hladass

Docela vtipný italský thrash, na kterém jsou kvalitní opravdu jen nádherné záběry na přírodu, ve které se tenhle skvost odehrává... O debilitě a chvílemi absenci samotného příběhu se snad nemá smysl bavit, o prkenných nehercích také ne, takže se zmíním o několika "hercích" převlečených za gorily... Ti si oblékli snad ty nejlevnější karnevalové kostýmy a vydali se řádit do džungle... Opravdu vtipné... Za mě tady docela zbytečný kus, který s King Kongem nemá kromě názvu nic společného...(9.2.2018)

• LION-MR.T

Jako nějaký pokus něčeho čeho ani nevím sám docela dobrý,jinak po druhé se s tímhle klenotem,který není klenot,ale jen kus skla setkat nemusím.(21.9.2011)

• Big Bear

Řiťka zse jednou na DVD coveru lhal jako když tiskne, počkat on ho vlastně tiskl - aha... A Tak se divák možná bude divit, že ve filmu neuvidí ani jednoho King Konga, ani dva, (natož jejich válku) a ani Ostrov lebek, to ale nevadí. Uvidí zase jiné věci, mimo jiné Posvátnou opici a velké množství zviřátek. Film se totiž částečně točil ve skuečné džungli a částečně v nějaké ZOO. Zápletka je vskutku pekelná a to nemluvím o závěru v jeskyni, který mi připomněl Cimrmana a scénku: Nedělej si výčitky, milý synu. Já totiž nejsem tvůj otec. Jsem tvůj syn.” :-). Když jsem se pár komentů zpátky pozastavoval nad tím, že v Aféra Cocorde neběhají nahaté prsatice, protože ty jsou nezbytnou ingrediencí každého italského filmu ze sedmdesátek, něco na tom bylo. V tomto ohledu tenhle film nemá žádnou chybičku a k oné ingredienci nemám výhrad. Celé je to samozřejmě neskutečná blbost, ale jako zábava to funguje skvěle. Je to něco jako první Bondové, prostě taková ta echt akční zábava na klaďasy a záporáky, kteří se nakonci utkají. Tomuto retro výletu prospěl i místy dost špatný obraz a hlavně výborná dobová sedmdesátková hudba. O pekelných maskách opic a počítači ve sluji ani nemluvě. Tohle je prostě důstojný reprezentant dobrodružných filmů své doby, jen se musím usmát tomu označení horor, pokud to ovšem nebylo označení filmu nějakým kritikem :-). Dávám za dva implantáty. * *(5.8.2018)

• Spinosaurus

Umlátit, rozkopat, spálit, zničit, rozřezat, poblít, nasrat a sežrat. Tenhle film je dokonalá ztráta času. Obal i popis na něm slibuje King Konga (a nejenom jednoho), ale on tam nakonec žádnej není! Řitka už musí mít fakt průjem, že vydává takovéhle filmy.(26.5.2011)

• SOLOM.

Asi nejpěknějším prvkem celého filmu je nádherná krajina a záběry na divokou zvěř. V těchto momentech jsem zcela vypustil onu naivitu příběhu, všechny jeho zápory a nechal se kochat pohledem. Bohužel těchto pěkných momentů je zde jen velmi málo. Již úvodní přestřelka v nás vyvolá spíše škodolibý úsměv a ochotnické „herecké“ výkony jakbysmet. Mnohem horší to již bylo s kostýmy dvou goril, které už tak zajímavé rozhodně nebyli, ba spíše tragické. Když u nás bylo před lety maškarní, tak jeden borec měl mnohem lepší a důvěryhodnější kostým, než nám byl ukázán zde. Když k tomu ještě připočítám špatnou kvalitu obrazu, bylo dílo zkázy dokonáno.(8.6.2011)

Postarší dobrodružně laděný hororový kousek z italské produkce. Žádný ostrov lebek, jak je proklamováno u distributora, se nekoná. Ostatně většina informací od distrubutora je mylná. Divák se dočká maximálně kmene domorodců poblíž Nairobi, kde se mimo jiné vydávají dva sourozenci z bohatší rodiny na lov do africké džungle, aby lapili postvátnou opici. Výprava čítá ještě početnou skupinku původních afričanů, kteří z cesty na posvátné území nejsou zrovna nadšeni. Dívka ze sourozenecké dvojice je však unesena a na scénu nastupuje správňácký žoldák, který kromě záchrany dívky řeší ještě nevyřízené účty se svými parťáky. Ovšem nikdo z kladných hrdinů snímku netuší, že na posvátném území probíhají děsivé experimenty. Děj díky kratší stopáži příjemně uplyne za spousty záběrů africké džungle a divoké zvěře. Hudební stránka dílka je také velmi zdařilá, ovšem psychadelické tóny při záběrech z podzemní laboratoře jsou divákovu sluchu krapet nepříjemné. Herecké výkony opět odpovídají italskému béčku, ale obsazení jednotlivých postav je vynikající. Slizký záporák, krásná obět únosu a svalnatý správňák, kterého nezastaví ani kulka z hlavně zrádce. Je zde jistá snaha ze strany tvůrců příběh trošku zamotat i zpestřit, což se jim místy i daří. Nějaké výraznější hororové momenty nelze od snímku, ani s ohledem na dobu vzniku, očekávat. Výsledný dojem je průměrný, ale příjemný dobrodružný snímek ve stylu italských dobových béček, který fanouška podobných filmu nenadchne, ale ani neurazí. U mě za tři hvězdy.(10.3.2011)

• Shanen29

Kostýmově velmi nepodařené,,žádný ostrov lebek jsem nevnímal,ale viděli jsme hezkou exkurzi po okolí,prima.(18.10.2015)