Znamení koně (TV seriál)

Česko, 2011–2015, 22 h 34 min (Minutáž: 26x52 min)

Milan Cieslar

David Solař

Vilma Cibulková, Richard Krajčo, Igor Bareš, Tereza Voříšková, Jiří Mádl, Bolek Polívka, Valérie Zawadská, Oldřich Navrátil, Miroslav Donutil, Karel Dobrý, Jan Novotný, Vanda Konečná Károlyi, Petr Franěk, Eva Perkausová, Jan Zadražil, Zdeněk Mahdal, Vojtěch Štulc, Jan Komínek, Milan Němec, Ivan Řehák, Tomáš Slepánek, Pavel Leicman, František Pavelka, Jan Říha, Jan Demele, Josef Koller, Lenka Ouhrabková, Petra Domžalová, Zuzana Dubová, Filip Sanders, Petr Světlík, Kara Němečková, Lenka Chadimová, Radim Koráb, Pavel Vacek, Helena Čermáková, Kateřina Rakovčíková, Jana Baletková, Karel Hegner, Dušan Sitek, Rostislav Marek, Kateřina Sedláčková, Jan Ptáčník, Martin Sláma, Tomáš Šulaj, Marta Bačíková, Kristína Svarinská, Pavel Majkus, Lukáš Hejlík, Ondřej Brett, Dalimil Klapka, Vilém Čápek, Alžběta Kynclová, Antonín Černocký, František Musil, Miloslav Maršálek, Miroslav Vladyka, Luděk Randár, Igor Stránský, Michal Němec, Miloslav Halík, David Matásek, Martin Donutil, Richard Velísek, Markéta Kalužíková, Anna Kočicová, Josef Vaverka, David Bowles, Daniel Ondráček, Jana Štvrtecká, Jiřina Eisenhamerová, Jan Horák, Pavel Hasmuk, Zdena Herfortová, Hana Holišová, Petr Macháček, Zdeněk Bureš, Michal Kopp, Petr Štěpán, Pavel Zatloukal

/////edit:Takže po všech těch dílech nakonec jako za celek dávám 4 hvězdičky a to jen kvůli tomu pocitu, že jsem se měla týden na co těšit. Ale žádný zázrak to vyloženě není. Jestli to budou opakovat a v TV nebude nic lepšího, tak se možná budu dívat znova.///// Na seriál jsem se těšila a moc... Místo toho přišlo zklamání.. Je to jen průměr, nic světaborného. Spoustu opravdových blbostí, nad kterými se musí pozastavit snad každý, pokud se jenom tupě nedívá...(snad u toho měli odborníky, ne?). O koních, jak bylo v té mediální kampani avizováno, to vážně není.. Pořád jen lidi, dluhy, dědictví.. Neříkám, že je to špatné, ale rozhodně to nemá na Dobrou Vodu - která sice nezapadá do dnešní doby, ale aspoň tam jsou koně! Ano také miluji koně jako ty tisíce puberťaček, které jsou ze seriálu unešené a nesnesou jeho kritiku, ale tohle je podle mě pouze standard jak by měl seriál minimálně vypadat. Chápu, že na jednu stranu je už český divák tolik otupen "seriály" typu Ulice, Rodinná pouta, VKV, růžovka... a k tomu další hloupé telenovely.. Ale tak přece jen kvůli tomu se z průměrnýho seriálu nepotentuju. A to, že má být v roce 2014 další řada.. Proč by ne... Pořád bude hodně náctiletých holek, které budou jen ze zmínky "kůň" unešené a budou se koukat.. A nedivím se, stačí se podívat jen kolik je na netu virtuálních stájí a podobných kravin. Ale abych jenom nekritizovala - koukám se na každý díl a ta hodinka uteče rychle a necítím se jako bych u toho ztrácela čas :) (Což splňuje hlavní cíl - sledovanost).(26.12.2010)

Marně jsem očekával, že tento seriál přinese něco nového, ale bohužel...jeden díl je jako druhý, celé by to šlo zkrátit do dvoudíného filmu, který by ve finále vyzněl lépe než 13 natahovaných dílů seriálu. Nad vodou to drží někteří herci - hlavně Vilma Cibulková. Ovšem takový Mádl mi přijde jako z jinýho světa. Scénář je sice bez nápadu, o koních ani nemluvě, ale i tak se to dá ztrávit. Dodatek (6/5/2011): celkově tragický scénář a zvláště poslední dva díly byly vyloženě sračkovité (ač sprosťárny nerad používám, v tomto případě jedno slovo dokonale nahradí analýzu na A4). Těch 46% je bohužel adekvátních.(19.3.2011)

Nuž Dobrá Voda to nie je a už asi ani nebude. Na druhej strane oceňujem prostredie, z ktorého je čerpaný námet, konečne to už nie je seriál zo špitálu. Ale tie herecké výkony!!! Keď si porovnám hercov z Dobrej Vody a hercov zo Znamení koně, tak napr. Haničinec, Janžurová, Brzobohatý, Mrkvička - a Cibulková, Krajčo, Mádl... Myslím, že porovnávam nebo s peklom.(11.3.2011)

Je docela smutné sledovat (některé) skvělé herce, jak musí pronášet místy neuvěřitelně křečovité dialogy. Mohl to být seriál roku, on se ale raději utápí v klišovitých scénách bez pořádného scénáristického nápadu. Neurážející, natahovaný a místy hodně odfláknutý kousek, který má kvalitu na to, že se na něj velmi rychle zapomene.. V mnohém navíc stejně zoufalý jako jiný pokus ČT Proč bychom se netopili (ten měl být navíc komediální), u kterého jsem rovněž občas žasnul s otevřenou pusou, ale za pány Krajča a Mádla budu o trochu štědřejší.. ** až ***(2.4.2011)

• Něrpa

Znavení koně? Co to je za toporné lidi? Kurva drát, ještě pár seriálů a budu si myslet, že okres na severu nebo inženýrská odysea jsou umělecká díla. V obličeji podivně oteklý Krajčo, který hrát prostě neumí, Cibulková je toporná vždy, Navrátil je zastrčený tak, že ho v podstatě nejde vidět, Voříšková pěkná, ale opět nic nepředvádí a Mádla komentovat nebudu, to je škoda slov. Bolek na začátku potěšil, Bareš jako cowboy v pohodě, ale jinak nehorázná sračka.(24.2.2011)

• - Druhá řada seriálu se točila od září 2013 do června 2014. Točilo se na závodišti v Pardubicích, v hřebčíně Napajedla, ve Slušovicích, na zámku v Hošticích, v Luhačovicích a v ateliérech ve Zlíně. (Sevcik)

• - Většina herců nikdy na koni neseděla. (Sevcik)

• - Seriál se začal natáčet 2. října 2009 v napajedelském hřebčíně. (Zdroj: ČSFD.cz)