Znamení koně (TV seriál)

Česko, 2011 - 2015, 22 h 34 min (Minutáž: 26x52 min)

Milan Cieslar

David Solař

Vilma Cibulková, Richard Krajčo, Igor Bareš, Tereza Voříšková, Jiří Mádl, Boleslav Polívka, Valérie Zawadská, Oldřich Navrátil, Miroslav Donutil, Karel Dobrý, Jan Novotný, Vanda Konečná Károlyi, Petr Franěk, Eva Perkausová, Jan Zadražil, Zdeněk Mahdal, Vojtěch Štulc, Jan Komínek, Milan Němec, Ivan Řehák, Tomáš Slepánek, Pavel Leicman, František Pavelka, Jan Říha, Jan Demele, Josef Koller, Lenka Ouhrabková, Petra Domžalová, Zuzana Dubová, Filip Sanders, Petr Světlík, Kara Němečková, Lenka Chadimová, Radim Koráb, Pavel Vacek, Helena Čermáková, Kateřina Rakovčíková, Jana Baletková, Karel Hegner, Dušan Sitek, Rostislav Marek, Kateřina Sedláčková, Jan Ptáčník, Martin Sláma, Tomáš Šulaj, Marta Bačíková, Kristína Svarinská, Pavel Majkus, Lukáš Hejlík, Ondřej Brett, Dalimil Klapka, Vilém Čápek, Alžběta Kynclová, Antonín Černocký, František Musil, Miloslav Maršálek, Miroslav Vladyka, Luděk Randár, Igor Stránský, Michal Němec, Miloslav Halík, David Matásek, Martin Donutil, Richard Velísek, Markéta Kalužíková, Anna Kočicová, Josef Vaverka, David Bowles, Daniel Ondráček, Jana Štvrtecká, Jiřina Eisenhamerová, Jan Horák, Pavel Hasmuk, Zdena Herfortová, Hana Holišová, Petr Macháček, Zdeněk Bureš, Michal Kopp, Petr Štěpán, Pavel Zatloukal

TV/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 5/10 Prostředí 8/10/// +konečně opět seriál z koňského prostředí, Terezka Voříšková, celkově poutavé obsazení -přišlo mi, že to bylo celé narychlo splácnuté, slabší scénář a některé dějové linie úplně zbytečné (např. to jak hlavní hrdina dluží peníze), rovněž dialogy jsou jak z levné telenovely, neříkám, že všechny, ale určitě si toho taky všimnete, hrdinové mají nějak moc smůly/// Naštěstí to nakonec dobře dopadne a po prvních třech dílech si na tempo, styl vyprávění a postavy zvyknete a budete se těšit na další díly. Výsledný dojem tedy není tak špatný, ale v průběhu sledování jsem byl občas hodně rozpačitý a přišlo mi, že se snaží do jednoho seriálu nacpat co nejvíce katastrof a "napínavých" událostí, že se tomu ani nedá uvěřit, že by to takhle v normálním koňském prostředí fungovalo. Jednoho koníka doma máme a žádné drama to není .-)/// Celkem 69%///(3.8.2011)

I. ŘADA Ano, vím že tenhle seriál z dostihového prostředí není nijak oslnivý a možná se na něj opravdu brzy zapomene, ale i přesto Znamení koně patří mezi mé české nejoblíbenější. Nevím proč, prostě si mě podmanil a pustil mě až po 13. díle. Možná jsem si seriál zamiloval proto, že se natáčel v okolí Zlína, kde bydlím. Možná proto,že jsem ve Slušovicích na závodech dělal komparz. Možná proto, že jsem primitiv. II. ŘADA Tak dnes jsem se podíval po pár rocích na pokračování Znamení koně, ale po dvaceti minutách seriálu, jsem prostě odešel. Na to se zkrátka nedalo dívat. Už předtím to nebyla žádná sláva, ale důvody proč jsem seriál měl rád, jsem už zmiňoval. Ale tohle na to nenavázalo ani trošku. Přišlo mi to, jako kdyby se sešel štáb na pivu natočit ze srandy a nostalgie pokračování jejich seriálu... Ne, opravdu to tak na mě působilo. Jsem hodně zklamán a vůbec nechápu, jak se mohlo stát, že z takového docela hezkého, příjemného českého seriálku, vzejde takový paskvil! Radši tuto sérii nebudu hodnotit,´a budu dělat, jako bych o tom vůbec nic nevěděl.(23.3.2014)

• triatlet

Bohužel, o koně jde až asi v pátém plánu. Před koni jsou mafiáni, zhrzené milenky, pubertální dcerky, nesourodí bratři. |Klasická skorotelenovela zaplevelená vztahy. Navíc nevyrovnané i kamerově - množství lyrických přejezdů krajinou mě v prvním díle až rušilo. Dialogy před pohřbem - to byly problémy jako ze života. Nejasná časová rovina - oslava vítězství, odjezd za milenkou, návrat za synem, mezi tím kydání hnoje a hádka s manželkou… Nepodchycené detaily – rozlitá sklenice limonády vypadá na zemi jako převržený kýbl vody, umělé muškáty... zatím nehodnotím, ale pro jistotu jsem přihodil jsem hvězdičku Dobré vodě. Její repríza by byla lepší než nový seriál, který měl být o koních..._____________ Po 4. díle - o milence, která se cítí jako špionka a hledá v Máchově Máji:-) korespondenci s exmilencem (mrtvý otec nového milence:-) - s klidem posílám ke dnu...(18.2.2011)

Seriál mě mile překvapil. Musím však říct, že prvních 5 nebo 6 dílů bylo kvalitnějších, teď to trochu upadá. Někteří herci jsou dobří, hlavně Vilma Cibulková, Igor Bareš,…. jiní horší ;) Ale rozhodně bych seriál nepotopila, jako to udělalo spousta lidí po prvním díle nebo po pár minutách, které viděli. Není to nic převratného, to určitě ne, ale jako oddech na páteční večer docela příjemné.(20.4.2011)

• Greg25

Pohádkový příběh zasazený do dnešní doby, kterak se statkářka z neúspěšné v dluzích stala úspěšnou díky vlastní píli, svým synům (pravda jeden je nevlastní) a lidem kolem sebe. Příběh ve kterém je všechno a kde nechybí všechny aktuální sociální témata dneška (snad až na drogově zavislé). Neurazí, nepobaví, nezaujme, je to tak dokonale unylé, nevýrazné a fádní - příběh, dialogy, režie, vývoj postav - snahou o obyčejnost se seriál paradoxně dostává do nereálnosti a prachžádného sdělení. Jen herecké výkony to je to, co opravdu stojí za to - počínaje fenomenální Vilmou Cibulkovou a konče u vynikajícího Igora Bareše s Bolkem Polívkou (jen kdyby měli hrát co). Pozitivní fakt je, že jako pár dokonale funguje Valerie Zawadská s Oldřichem Navrátilem. 40%(19.5.2011)

• - Většina herců nikdy na koni neseděla. (Sevcik)

• - Ve 24. díle navštíví manželé Havránkovi (Valérie Zawadská a Oldřich Navrátil) inscenaci "Žítkovské bohyně" (režie Dodo Gombár) v Městském divadle Zlín. Scény odehrávající se zde, se natáčely za plného provozu a mnozí diváci si štábu ani nevšimli, dokonce ani při natáčení v jedné z lóží divadelního sálu. V seriálu si tak zahrály i skutečné uvaděčky a mnozí herci MDZ (např. Hana Briešťanská, Markéta Kalužíková, Helena Čermáková aj.) si tak v seriálu zahráli dvojrole. Sami sebe v rolích z inscenace "Žítkovské bohyně" a pak i charakterní seriálové role. (funhouse)

• - Seriál se začal natáčet 2. října 2009 v napajedelském hřebčíně. (Elwanelyn)