Znamení koně (TV seriál)

Česko, 2011 - 2015, 22 h 34 min (Minutáž: 26x52 min)

Milan Cieslar

David Solař

Vilma Cibulková, Richard Krajčo, Igor Bareš, Tereza Voříšková, Jiří Mádl, Bolek Polívka, Valérie Zawadská, Oldřich Navrátil, Miroslav Donutil, Karel Dobrý, Jan Novotný, Vanda Károlyi Konečná, Petr Franěk, Eva Perkausová, Jan Zadražil, Zdeněk Mahdal, Vojtěch Štulc, Jan Komínek, Milan Němec, Ivan Řehák, Tomáš Slepánek, Pavel Leicman, František Pavelka, Jan Říha, Jan Demele, Josef Koller, Lenka Ouhrabková, Petra Domžalová, Zuzana Dubová, Filip Sanders, Petr Světlík, Kara Němečková, Lenka Chadimová, Radim Koráb, Pavel Vacek, Helena Čermáková, Kateřina Rakovčíková, Jana Baletková, Karel Hegner, Dušan Sitek, Rostislav Marek, Kateřina Sedláčková, Jan Ptáčník, Martin Sláma, Tomáš Šulaj, Marta Bačíková, Kristína Svarinská, Pavel Majkus, Lukáš Hejlík, Ondřej Brett, Dalimil Klapka, Vilém Čápek, Alžběta Kynclová, Antonín Černocký, František Musil, Miloslav Maršálek, Miroslav Vladyka, Luděk Randár, Igor Stránský, Michal Němec, Miloslav Halík, David Matásek, Martin Donutil, Richard Velísek, Markéta Kalužíková, Anna Kočicová, Josef Vaverka, David Bowles, Daniel Ondráček, Jana Štvrtecká, Jiřina Eisenhamerová, Jan Horák, Pavel Hasmuk, Zdena Herfortová, Hana Holišová, Petr Macháček, Zdeněk Bureš, Michal Kopp, Petr Štěpán, Pavel Zatloukal
  • Kimon

Napsat kvalitní scénář naplněný smysluplnými dialogy a hodnotným dějem vyžaduje literární schopnosti. Psát scénář a být kýmsi tlačen do nesmyslného počtu dílů je opravdu za trest. Kterého chytrého vlastně napadlo stvořit 13. dílný seriál ze scénáře, kterému by bohatě stačilo 6 dílů a získal by tím navíc na kvalitě. Já osobně už mám dost koukat se na seriály plné hloupých intrik, podrazů a špinavých podnikatelů. Toho máme denně na talíři okolo sebe plno. Přivítal bych něco pozitivnějšího. Tím samozřejmě teď nemyslím uslzený a šťastný závěr seriálu (tak jako nám to podsouvá se zvířátky TV Nova na závěr Událostí), ale průběh všech dílů.(7.4.2011)

• Něrpa

Znavení koně? Co to je za toporné lidi? Kurva drát, ještě pár seriálů a budu si myslet, že okres na severu nebo inženýrská odysea jsou umělecká díla. V obličeji podivně oteklý Krajčo, který hrát prostě neumí, Cibulková je toporná vždy, Navrátil je zastrčený tak, že ho v podstatě nejde vidět, Voříšková pěkná, ale opět nic nepředvádí a Mádla komentovat nebudu, to je škoda slov. Bolek na začátku potěšil, Bareš jako cowboy v pohodě, ale jinak nehorázná sračka.(24.2.2011)

Cosi mě na tomhle seriálu baví, ale zároveň děsivě štve. Jednak si myslím, že 13 dílů bylo fakt moc, stačilo by 6, nebo tři filmy. Druhá věc byla, že jsem snad nikdy tak často při sledování filmu/seriálu nepoužil slovo zm*d. Nejen, že se tu mnozí chovají jako zm*di (a tím nemyslím jenom Dobrého s Barešem), ale i ti, kteří mají být kladnými hrdiny se často chovají jak zm*di, na chvíli se začnou chovat docela normálně, aby se po pár minutách zachovali opět jako zm*di. A to přepálené dojemné finále... no, nevím, nevím...(4.10.2014)

Hodnotím po třetím dílu...a mám z toho celkem dobrý pocit. Ano, o koně zatím příliš nejde, ale jak to tak sleduju, myslím si, že v těch začátcích je divák celkem pochopitelně vpasírován do dějů, zápletek a motivací jednotlivých postav, aby se pak mohl lépe ztotožnit s dalším dějem, který už bude doufejme o tom, o čem mluví název seriálu ;-) Nemyslím si, že by to šlo udělat lépe, na seriálu tohoto typu mě nezajímá veselá farma, kde všechno klape a všichni konkurenti pomáhají co jim síly stačí... ;-) Vzpoměňte si na Dobrou vodu...tam to taky nebylo jen o koních...skoro to zpracování obou seriálů vidím jako fifty-fifty... Karty jsou teď jednoznačně rozdány, motivy osvětleny, víme kdo je darebák, kdo skrčka, známe kdo je a tušíme kdo bude s kým, rozkoukali jsme se v prostředí, zorientovali se trochu v koních a taky už víme kdo se ve vůni koňských stájí změnil...a teď konečně do sedla! A snad se začne kydat až ta skutečně, ale skutečně po***** sláma ;-) P.S.V kontextu tvorby ostatních televizí, i toho co přinesly na současné obrazovky odjinud je tohle pro mě numero UNO...a ať si v tom hledá hnidy kdo chce...já se chci bavit a ne tradičně kritizovat po prvním díle ;-)(26.2.2011)

Nuž Dobrá Voda to nie je a už asi ani nebude. Na druhej strane oceňujem prostredie, z ktorého je čerpaný námet, konečne to už nie je seriál zo špitálu. Ale tie herecké výkony!!! Keď si porovnám hercov z Dobrej Vody a hercov zo Znamení koně, tak napr. Haničinec, Janžurová, Brzobohatý, Mrkvička - a Cibulková, Krajčo, Mádl... Myslím, že porovnávam nebo s peklom.(11.3.2011)

• - Většina herců nikdy na koni neseděla. (Sevcik)

• - Seriál se začal natáčet 2. října 2009 v napajedelském hřebčíně. (Elwanelyn)

• - Natáčení seriálu trvalo rok. [Zdroj: rozhovor s Jiřím Mádlem] (hippyman)