Znamení koně (TV seriál)

Česko, 2011 - 2015, 22 h 34 min (Minutáž: 26x52 min)

Milan Cieslar

David Solař

Vilma Cibulková, Richard Krajčo, Igor Bareš, Tereza Voříšková, Jiří Mádl, Bolek Polívka, Valérie Zawadská, Oldřich Navrátil, Miroslav Donutil, Karel Dobrý, Jan Novotný, Vanda Konečná Károlyi, Petr Franěk, Eva Perkausová, Jan Zadražil, Zdeněk Mahdal, Vojtěch Štulc, Jan Komínek, Milan Němec, Ivan Řehák, Tomáš Slepánek, Pavel Leicman, František Pavelka, Jan Říha, Jan Demele, Josef Koller, Lenka Ouhrabková, Petra Domžalová, Zuzana Dubová, Filip Sanders, Petr Světlík, Kara Němečková, Lenka Chadimová, Radim Koráb, Pavel Vacek, Helena Čermáková, Kateřina Rakovčíková, Jana Baletková, Karel Hegner, Dušan Sitek, Rostislav Marek, Kateřina Sedláčková, Jan Ptáčník, Martin Sláma, Tomáš Šulaj, Marta Bačíková, Kristína Svarinská, Pavel Majkus, Lukáš Hejlík, Ondřej Brett, Dalimil Klapka, Vilém Čápek, Alžběta Kynclová, Antonín Černocký, František Musil, Miloslav Maršálek, Miroslav Vladyka, Luděk Randár, Igor Stránský, Michal Němec, Miloslav Halík, David Matásek, Martin Donutil, Richard Velísek, Markéta Kalužíková, Anna Kočicová, Josef Vaverka, David Bowles, Daniel Ondráček, Jana Štvrtecká, Jiřina Eisenhamerová, Jan Horák, Pavel Hasmuk, Zdena Herfortová, Hana Holišová, Petr Macháček, Zdeněk Bureš, Michal Kopp, Petr Štěpán, Pavel Zatloukal

Prúměrný český seriál, který vyzdvihují snad jen výborné výkony Krajča s Barešem a super výkon paní Cibulkové. Jinak obrovsky nevyužitý potenciál jak v seriálu, tak v některých postavách, který mě osobně velice zklamal, neboť autor námětu i prostředí pochází z mého okolí a dost často jsem slýchal co to bude za super seriál..leč bohužel, namísto využití krásného prostředí, přidání více dostihů a vyrobení krásného sportovního napínavého seriálu je toto spíše jen trapný pokus o moderní Dobrou vodu ve formě telenovely. Koukatelný, příjemný, mě osobně se docela líbil, ale bohužel další z řady dnešní české produkce, kde je scénárista tlačen do dialogů a počtu dílů na úkor prostředí a samotné kvality seriálu. Proboha páni šéfové tam nahoře..nechte scénáristům volné ruce a pak můžete mít veledíla. Z vlastní zkušenosti mohu říct že jinak to nejde a tohle je jasný toho příklad.(10.9.2011)

• Kimon

Napsat kvalitní scénář naplněný smysluplnými dialogy a hodnotným dějem vyžaduje literární schopnosti. Psát scénář a být kýmsi tlačen do nesmyslného počtu dílů je opravdu za trest. Kterého chytrého vlastně napadlo stvořit 13. dílný seriál ze scénáře, kterému by bohatě stačilo 6 dílů a získal by tím navíc na kvalitě. Já osobně už mám dost koukat se na seriály plné hloupých intrik, podrazů a špinavých podnikatelů. Toho máme denně na talíři okolo sebe plno. Přivítal bych něco pozitivnějšího. Tím samozřejmě teď nemyslím uslzený a šťastný závěr seriálu (tak jako nám to podsouvá se zvířátky TV Nova na závěr Událostí), ale průběh všech dílů.(7.4.2011)

Seriál mě mile překvapil. Musím však říct, že prvních 5 nebo 6 dílů bylo kvalitnějších, teď to trochu upadá. Někteří herci jsou dobří, hlavně Vilma Cibulková, Igor Bareš,…. jiní horší ;) Ale rozhodně bych seriál nepotopila, jako to udělalo spousta lidí po prvním díle nebo po pár minutách, které viděli. Není to nic převratného, to určitě ne, ale jako oddech na páteční večer docela příjemné.(20.4.2011)

• honajz

Po 1. dílu nehodnotím. Není to sice zdaleka takový průšvih, ale některé věci mě iritovaly.. Pozitivní jsou exteriéry, ruchy, výprava, někteří herci. Překvapivě nejhůř hrála Vilma Cibulková, její závěrečné emoce by jí tentokrát nevěřili ani na DAMU. Dějové linie jsou teprve nahozené, některé vypadají zajímavě, jiné přidané z donucení, aby si divák nemrava, odkojený současnými nekonečnými seriály, přišel na své. Trošku mi vadí i casting obecně. Dobře, Bolek na své farmě koně má, Bareš k nim má taky blízko, ale Krajčo, Voříšková, už i ten Olda Navrátil, to jsou herci, které obsadí proto, že je obsazují všude a producenti si myslí, že je lidé mají rádi. Nemají. Klidně bych bral neokoukané tváře, které se ale do příběhu hodí, a navíc to s koni umí. A nebojí se jich. ---- Po 2. dílu: Tak tohle byla těžká nuda. Půl hodiny pohřeb, pár keců na poli a mafiáni. Nedáme se. A kde byli ti koně?(14.2.2011)

• swinevenca

Naprostá klasika české seriálové tvorby posledních let, jde jen o to, jestli seriál úplně nepropadne, protože na vyšší metu než "zhlédnuto, neurazí, ale podruhý to nemá cenu" se český seriál momentálně těžko dostává. Srovnání s Filipovou Dobrou vodou krásně ukazuje, jakým směrem se úrověň tohoto žánru nedobrovolně vydala.(13.6.2011)

• - Seriál se začal natáčet 2. října 2009 v napajedelském hřebčíně. (Elwanelyn)

• - Většina herců nikdy na koni neseděla. (Sevcik)

• - Natáčení seriálu trvalo rok. [Zdroj: rozhovor s Jiřím Mádlem] (hippyman)