Znamení koně (TV seriál)

Česko, 2011–2015, 22 h 34 min (Minutáž: 26x52 min)

Milan Cieslar

David Solař

Vilma Cibulková, Richard Krajčo, Igor Bareš, Tereza Voříšková, Jiří Mádl, Bolek Polívka, Valérie Zawadská, Oldřich Navrátil, Miroslav Donutil, Karel Dobrý, Jan Novotný, Vanda Konečná Károlyi, Petr Franěk, Eva Perkausová, Jan Zadražil, Zdeněk Mahdal, Vojtěch Štulc, Jan Komínek, Milan Němec, Ivan Řehák, Tomáš Slepánek, Pavel Leicman, František Pavelka, Jan Říha, Jan Demele, Josef Koller, Lenka Ouhrabková, Petra Domžalová, Zuzana Dubová, Filip Sanders, Petr Světlík, Kara Němečková, Lenka Chadimová, Radim Koráb, Pavel Vacek, Helena Čermáková, Kateřina Rakovčíková, Jana Baletková, Karel Hegner, Dušan Sitek, Rostislav Marek, Kateřina Sedláčková, Jan Ptáčník, Martin Sláma, Tomáš Šulaj, Marta Bačíková, Kristína Svarinská, Pavel Majkus, Lukáš Hejlík, Ondřej Brett, Dalimil Klapka, Vilém Čápek, Alžběta Kynclová, Antonín Černocký, František Musil, Miloslav Maršálek, Miroslav Vladyka, Luděk Randár, Igor Stránský, Michal Němec, Miloslav Halík, David Matásek, Martin Donutil, Richard Velísek, Markéta Kalužíková, Anna Kočicová, Josef Vaverka, David Bowles, Daniel Ondráček, Jana Štvrtecká, Jiřina Eisenhamerová, Jan Horák, Pavel Hasmuk, Zdena Herfortová, Hana Holišová, Petr Macháček, Zdeněk Bureš, Michal Kopp, Petr Štěpán, Pavel Zatloukal

České seriály mám rád a pokud jsou dobře napsané a zajímavé,rád se na ně dívámVím,že,napsat nějaký slušný seriál není jednoduché a vyžaduje to trochu toho scénáristického umu a nějaký slušný nápad.Tady tvůrci vsadili na koně a na vše kolem nich,včetně osobních dramat či úsměvných momentů lidí,pro které jsou koně celý život.Najdeme tu dva znepřátelené statky(copak to připomíná?),lásku(že by jeden odtud a druhý odtamtud?),drama a samozřejmě koně, a vše,co se kolem nich točí.Ano,není to nijak originální a scénář,ač je slušně napsaný a děj příjemně ubíhá,neoplývá nějakými super nápady.Myslím si ale,že snažit se tvořit originalitu za každou cenu a tím rádoby"umění"je ještě horší.Tady bych trochu zapracoval na dialozích,které místy hercům nepadnou moc do pusy a působí křečovitě,ale jinak jsem byl spokojen.Příjemný a lehce plynoucí příběh,odehrávající se v nádherné krajině se skvělými herci.Zejména musím vyzdvihnout Vilmu Cibulkovou,Oldřicha Navrátila,Igora Bareše,Jirku Mádla,Terezu Voříškovou(tu přece nemůžu opomenout)a velmi příjemně mě překvapil svojí rolí Boleslav Polívka-distingovaný hrabě,gentleman každým coulem.Takže ano,je to obyčejný příběh a dalo se místy zapracovat na lepším vyznění,ale já jsem byl celkem spokojen a porovnám-li to s ostatní seriálovou produkcí a chvilku o tom přemýšlím,vpohodě dávám 70% a jdu se podívat,jestli se někde nepotuluje volný koník.(7.5.2011)

Marně jsem očekával, že tento seriál přinese něco nového, ale bohužel...jeden díl je jako druhý, celé by to šlo zkrátit do dvoudíného filmu, který by ve finále vyzněl lépe než 13 natahovaných dílů seriálu. Nad vodou to drží někteří herci - hlavně Vilma Cibulková. Ovšem takový Mádl mi přijde jako z jinýho světa. Scénář je sice bez nápadu, o koních ani nemluvě, ale i tak se to dá ztrávit. Dodatek (6/5/2011): celkově tragický scénář a zvláště poslední dva díly byly vyloženě sračkovité (ač sprosťárny nerad používám, v tomto případě jedno slovo dokonale nahradí analýzu na A4). Těch 46% je bohužel adekvátních.(19.3.2011)

• LiVentura

Už na to nemám chuť, české maškary si na něco pořád dokola hrající, tohle jde velkou rychlostí do pr..le.!!! Takové herectví nepatří před kameru a vůbec to herectvím není.. Bože, jak strašně rád bych se vrátil o padesát let zpátky, klidně žít v "totáči", ale vidět tvořit Mistry, ne tenhleten dnešní hloupý paskvil, kde nikdo neví, čím vlastně je, ale je Bohém..!!!!! :-()(19.2.2011)

Je docela smutné sledovat (některé) skvělé herce, jak musí pronášet místy neuvěřitelně křečovité dialogy. Mohl to být seriál roku, on se ale raději utápí v klišovitých scénách bez pořádného scénáristického nápadu. Neurážející, natahovaný a místy hodně odfláknutý kousek, který má kvalitu na to, že se na něj velmi rychle zapomene.. V mnohém navíc stejně zoufalý jako jiný pokus ČT Proč bychom se netopili (ten měl být navíc komediální), u kterého jsem rovněž občas žasnul s otevřenou pusou, ale za pány Krajča a Mádla budu o trochu štědřejší.. ** až ***(2.4.2011)

Cosi mě na tomhle seriálu baví, ale zároveň děsivě štve. Jednak si myslím, že 13 dílů bylo fakt moc, stačilo by 6, nebo tři filmy. Druhá věc byla, že jsem snad nikdy tak často při sledování filmu/seriálu nepoužil slovo zm*d. Nejen, že se tu mnozí chovají jako zm*di (a tím nemyslím jenom Dobrého s Barešem), ale i ti, kteří mají být kladnými hrdiny se často chovají jak zm*di, na chvíli se začnou chovat docela normálně, aby se po pár minutách zachovali opět jako zm*di. A to přepálené dojemné finále... no, nevím, nevím...(4.10.2014)

• - Ve 24. díle navštíví manželé Havránkovi (Valérie Zawadská a Oldřich Navrátil) inscenaci "Žítkovské bohyně" (režie Dodo Gombár) v Městském divadle Zlín. Scény odehrávající se zde, se natáčely za plného provozu a mnozí diváci si štábu ani nevšimli, dokonce ani při natáčení v jedné z lóží divadelního sálu. V seriálu si tak zahrály i skutečné uvaděčky a mnozí herci MDZ (např. Hana Briešťanská, Markéta Kalužíková, Helena Čermáková aj.) si tak v seriálu zahráli dvojrole. Sami sebe v rolích z inscenace "Žítkovské bohyně" a pak i charakterní seriálové role. (funhouse)

• - Většina herců nikdy na koni neseděla. (Sevcik)

• - Seriál se začal natáčet 2. října 2009 v napajedelském hřebčíně. (Zdroj: ČSFD.cz)