Znamení koně (TV seriál)

Česko, 2011 - 2015, 22 h 34 min (Minutáž: 26x52 min)

Milan Cieslar

David Solař

Vilma Cibulková, Richard Krajčo, Igor Bareš, Tereza Voříšková, Jiří Mádl, Bolek Polívka, Valérie Zawadská, Oldřich Navrátil, Miroslav Donutil, Karel Dobrý, Jan Novotný, Vanda Konečná Károlyi, Petr Franěk, Eva Perkausová, Jan Zadražil, Zdeněk Mahdal, Vojtěch Štulc, Jan Komínek, Milan Němec, Ivan Řehák, Tomáš Slepánek, Pavel Leicman, František Pavelka, Jan Říha, Jan Demele, Josef Koller, Lenka Ouhrabková, Petra Domžalová, Zuzana Dubová, Filip Sanders, Petr Světlík, Kara Němečková, Lenka Chadimová, Radim Koráb, Pavel Vacek, Helena Čermáková, Kateřina Rakovčíková, Jana Baletková, Karel Hegner, Dušan Sitek, Rostislav Marek, Kateřina Sedláčková, Jan Ptáčník, Martin Sláma, Tomáš Šulaj, Marta Bačíková, Kristína Svarinská, Pavel Majkus, Lukáš Hejlík, Ondřej Brett, Dalimil Klapka, Vilém Čápek, Alžběta Kynclová, Antonín Černocký, František Musil, Miloslav Maršálek, Miroslav Vladyka, Luděk Randár, Igor Stránský, Michal Němec, Miloslav Halík, David Matásek, Martin Donutil, Richard Velísek, Markéta Kalužíková, Anna Kočicová, Josef Vaverka, David Bowles, Daniel Ondráček, Jana Štvrtecká, Jiřina Eisenhamerová, Jan Horák, Pavel Hasmuk, Zdena Herfortová, Hana Holišová, Petr Macháček, Zdeněk Bureš, Michal Kopp, Petr Štěpán, Pavel Zatloukal
  • swinevenca

Naprostá klasika české seriálové tvorby posledních let, jde jen o to, jestli seriál úplně nepropadne, protože na vyšší metu než "zhlédnuto, neurazí, ale podruhý to nemá cenu" se český seriál momentálně těžko dostává. Srovnání s Filipovou Dobrou vodou krásně ukazuje, jakým směrem se úrověň tohoto žánru nedobrovolně vydala.(13.6.2011)

Dobrá voda po privatizaci. 1) Scénáristická nevyrovnanost je asi tím nejvýraznějším znakem celého díla. Spoiler. Po poměrně zdařilém vylíčení mizérie v prvních dílech dochází k nejasnému přelomu, aby potom konec vpravdě hollywoodský poskytl divákům blažené uspokojení, protože "boží mlýny melou pomalu, ale jistě, Maruško, já ti to říkal..." 2) Příjemní, ale nevýrazní Richard Krajčo, Jiří Mádl či Bolek Polívka filmu dodali atraktivní tváře, ale bohužel nikoliv požitek z hereckých výkonů. Snad jedině Vilma Cibulková a Igor Bareš vytvořili plnokrevnější postavy, bohužel však sevřené do chomoutu scénáristické bezradnosti. V maličké roli mě zaujal Lukáš Hejlík, ne pro svůj herecký part, ale pro to, že mu to v džínách moc slušelo. 3) Ať tak či onak, díval jsem se docela s chutí a na další díly jsem se těšil. Co více mohu od běžného seriálu očekávat? 4) 14. 5. 2015 - druhá řada nepřinesla nic moc nového, ale byla dějově kompaktnější.(8.5.2011)

I. ŘADA Ano, vím že tenhle seriál z dostihového prostředí není nijak oslnivý a možná se na něj opravdu brzy zapomene, ale i přesto Znamení koně patří mezi mé české nejoblíbenější. Nevím proč, prostě si mě podmanil a pustil mě až po 13. díle. Možná jsem si seriál zamiloval proto, že se natáčel v okolí Zlína, kde bydlím. Možná proto,že jsem ve Slušovicích na závodech dělal komparz. Možná proto, že jsem primitiv. II. ŘADA Tak dnes jsem se podíval po pár rocích na pokračování Znamení koně, ale po dvaceti minutách seriálu, jsem prostě odešel. Na to se zkrátka nedalo dívat. Už předtím to nebyla žádná sláva, ale důvody proč jsem seriál měl rád, jsem už zmiňoval. Ale tohle na to nenavázalo ani trošku. Přišlo mi to, jako kdyby se sešel štáb na pivu natočit ze srandy a nostalgie pokračování jejich seriálu... Ne, opravdu to tak na mě působilo. Jsem hodně zklamán a vůbec nechápu, jak se mohlo stát, že z takového docela hezkého, příjemného českého seriálku, vzejde takový paskvil! Radši tuto sérii nebudu hodnotit,´a budu dělat, jako bych o tom vůbec nic nevěděl.(23.3.2014)

Cosi mě na tomhle seriálu baví, ale zároveň děsivě štve. Jednak si myslím, že 13 dílů bylo fakt moc, stačilo by 6, nebo tři filmy. Druhá věc byla, že jsem snad nikdy tak často při sledování filmu/seriálu nepoužil slovo zm*d. Nejen, že se tu mnozí chovají jako zm*di (a tím nemyslím jenom Dobrého s Barešem), ale i ti, kteří mají být kladnými hrdiny se často chovají jak zm*di, na chvíli se začnou chovat docela normálně, aby se po pár minutách zachovali opět jako zm*di. A to přepálené dojemné finále... no, nevím, nevím...(4.10.2014)

• rigby

Hvězdná sestava se sešla na natáčení tohoto seriálu. První série se ještě nechala, mělo to nějaký děj, zápletku. Ale druhá série je naprosto o ničem, jenom lepenice s absencí jakékoli chuti či zápachu. Jako průměr hodnocení obou sérií mi vychází jedna hvězdička, možná jsem ochoten připojit malé plus. 1+(24.1.2015)

• - Ve 24. díle navštíví manželé Havránkovi (Valérie Zawadská a Oldřich Navrátil) inscenaci "Žítkovské bohyně" (režie Dodo Gombár) v Městském divadle Zlín. Scény odehrávající se zde, se natáčely za plného provozu a mnozí diváci si štábu ani nevšimli, dokonce ani při natáčení v jedné z lóží divadelního sálu. V seriálu si tak zahrály i skutečné uvaděčky a mnozí herci MDZ (např. Hana Briešťanská, Markéta Kalužíková, Helena Čermáková aj.) si tak v seriálu zahráli dvojrole. Sami sebe v rolích z inscenace "Žítkovské bohyně" a pak i charakterní seriálové role. (funhouse)

• - Druhá řada seriálu se točila od září 2013 do června 2014. Točilo se na závodišti v Pardubicích, v hřebčíně Napajedla, ve Slušovicích, na zámku v Hošticích, v Luhačovicích a v ateliérech ve Zlíně. (Sevcik)

• - Natáčení seriálu trvalo rok. [Zdroj: rozhovor s Jiřím Mádlem] (hippyman)