Na Kypru zatkne zvláštní jednotka vůdce arabské teroristické organizace Jaffu. Z Atén startuje americký Boeing 747, na jehož palubě je mezi čtyřmi stovkami cestujících Jaffův zástupce Nagi Hassan s osmičlenným komandem, které letadlo krátce po startu obsadí. Únosci žádají Jaffovo propuštění. Analytik CIA David Grant však tvrdí, že je na palubě ukryt ztracený nervový plyn, který chce Hassan použít k útoku. Jeho množství by mohlo zničit celé východní pobřeží USA. Grant, Travis a šestičlenné komando s leteckým inženýrem Cahillem mají proniknout na palubu letícího stroje s pomocí speciálního letounu NASA. Dojde však k havárii, kterou Travis zaplatí životem. Komando na palubě letadla tak zůstane bez velitele i bez spojení s krizovým štábem. Vojáci rozmístí sledovací zařízení, aby zjistili počet a polohu teroristů na palubě, a zatímco Cahill s pomocí raněného pyrotechnika Cappyho zneškodňuje nálož s nervovým plynem, Grant má najít jejího konstruktéra Jean-Paula Demoua, který dokáže bombu odpálit dálkovým ovládáním. Přestože se mu podaří získat na palubě spojence v odvážné letušce Jean, čas se nebezpečně krátí. Velení se totiž domnívá, že komando zahynulo, a přikáže letoun sestřelit. (TV Nova)

Zemi11

Jistěže, nejpřísnější měřítka nesplňuje. Je to starej cajdák. Ale koneckonců, není to nic proti ničemu. Akce 5/5, Napětí 5/5, Hvězdičky 4/5. ()

klúčik

ďalší z rady filmov o arabskom ohrození. Neviem čo mám hodnotiť - strelbu zo samopalu v lietadle !! Keď terorista rozstriela pilotnú kabínu.... Zaujímavá rola pre D.Sucheta. 50% ()

bruceman7

Pokud uvažuju film s touto tématikou, tak bych řekl, že před tímto filmem a po něm není nic, co by se mu vyrovnalo (no, o AF1 s Fordem se dá taky uvažovat). Dobré, postaru udělané efekty, myslím že úspěšně zahrané, bez laciných keců a příšerných klišé (minimálně ne takových, na jaké jsem si zvykl z poslední doby). A obsazení tomu jen napomáhá. 9/10 ()

xaver

Přestupovat z vojenského letadla do Jumbo Jetu za letu v rychlosti kolem 900 km/h a ve výšce kolem 12 000 m, no jako nápad dobrý, ale těžko uvěřitelný, navíc aby si to v sedm čtyři sedmičce nikdo nevšiml. Dejme tomu, ale to další je snad ještě větší blábol. Béčkový akčňák pro náctileté. ()

iXtr3m3

Skvelý Russell, skvelá parta protiteroristickej jednotky (ktoré fakt že zbožňujem), perfektná gradácia a akcia ako taká. Jednoducho akčná žánrovka, ktorá nikdy nezapadne prachom. Dokonca ani nevadí, že to bolo pretočené kvôli v tej dobe namyslenému Seagalovi, neviem si predstaviť, ako by to vyzeralo s ním. Film by bol kratší o polovicu, lebo by všetkých vytrieskal ihneď. :) ()

KoRner

Konečne majú teroristi správnu farbu kože v americkom filme. Film má veľa nudných záberov, ale stále sa drží v rámci akčnej únosnosti. S tým je asi spojený skorý koniec Stevena Seagala, pretože on by to tam asi všetko vykosil za prvých 30 minút. ()

wosho

Kdo očakává bitky Segala s tlupou vylízanejch arabáčů, bude nemile překvapen (ikdyž jistá scéna musela velmi pobavit kritiky tohoto bíjce). Mě se tento sice průměrný akčňák líbil a občas se na něj i znovu podívám a to je hlavně zásluhou Davida Sucheta-kam se na něj bin Ladim hrabe. Jinak tento film nemá šanci, kromě oné scény se Segalem, překvapit. ()

Ripley

Škoda,že tento rejža,původně střihač akčních filmů(např.Smrtonosná zbraň),nenatočil víc takových filmů jako tento.Je to skvělý a napínavý akčňák.David Suchet,který si odskočil od Poirota ztvárňuje muslimského fanatika více než věrohodně a je pro mě největším tahounem filmu. ()

cab

Prezident a jeho Boeing jsou v ohrozeni. Specialne utvorena skupinka profesionalu jim jde na pomoc. 50% ()

dopita

Staromódně udělanej film, kterej není ani tak akční jako napínavej. A i když napětí není přímo nehtyhryzoucí, je konstantní a neselhávající. Mě to ke spokojenosti stačí. ()

Junglista

Tenhle film je lepší než se zdá (taky díky perfektnímu doslovnýmu překladu názvu, ehm...). Steven zmizel dřív než ze sebe stačil udělat vola, nerváček prostupující skoro celou stopáží je moc cajk a tohle byla jedna z mejch nejhranějších vhs, proto **** ()

Paity

Steven Seagal se snažil z moře přesedlat do vzduchu na letadlo. Ale příliš mu to nevyšlo. Teroristé, boj ve vzduchu, akce, dobře, dobře, ale jinak nic navíc, což je špatné. ()

Anderas

Pokud vás zrova něco šíleně trápí nebo jste právě zjistili přítomnost viru HIV ve svém těle, pusťtě si tuto kvasinku a na 134 minut zapomenete, že je smrt za dveřmi. Zkrátka něco jako drogy. A hlavně, když hodiny odbijí minutu 135tou, nic vám nebrání film pustit celý znova, možná si té smrti ani nevšimnete. ()

Arach.No

Na tomhle filmu se mi libila jedna vec - a to, ze Seagal umre hned na zacatku! To me tak potesilo, ze jsem se na ten film i dodival! Konecne Stevene, konecne! ()

Hyb_rid

Tento film oplývá kromě příjemných výkonů sympaťáka Russella a jako vždy sexy Halle Berry ještě jedním velkým plusem ... Steven Seagal umře hned při rozjezdu děje! Díky rejžo :-)) ()

Hanes88

Určitě zajímavý akční film. Co bylo hodně netradiční, tak vidět Davida Sucheta v roli záporáka :-). I to mu ale sedlo a celkově to byl docela dobrý filmek. 60%. ()