Na Kypru zatkne zvláštní jednotka vůdce arabské teroristické organizace Jaffu. Z Atén startuje americký Boeing 747, na jehož palubě je mezi čtyřmi stovkami cestujících Jaffův zástupce Nagi Hassan s osmičlenným komandem, které letadlo krátce po startu obsadí. Únosci žádají Jaffovo propuštění. Analytik CIA David Grant však tvrdí, že je na palubě ukryt ztracený nervový plyn, který chce Hassan použít k útoku. Jeho množství by mohlo zničit celé východní pobřeží USA. Grant, Travis a šestičlenné komando s leteckým inženýrem Cahillem mají proniknout na palubu letícího stroje s pomocí speciálního letounu NASA. Dojde však k havárii, kterou Travis zaplatí životem. Komando na palubě letadla tak zůstane bez velitele i bez spojení s krizovým štábem. Vojáci rozmístí sledovací zařízení, aby zjistili počet a polohu teroristů na palubě, a zatímco Cahill s pomocí raněného pyrotechnika Cappyho zneškodňuje nálož s nervovým plynem, Grant má najít jejího konstruktéra Jean-Paula Demoua, který dokáže bombu odpálit dálkovým ovládáním. Přestože se mu podaří získat na palubě spojence v odvážné letušce Jean, čas se nebezpečně krátí. Velení se totiž domnívá, že komando zahynulo, a přikáže letoun sestřelit. (TV Nova)

Ydrosten

Teda slavnej detektiv ( Erkyl Poaró ) jako unosce letadla ? No páni. Za to mu musím jednu hvězdu přidat , páč já si myslel že tendle človík snad se svojí rolí nikam jinam nedojde. Došel. A našlápl si docela slušně. Jinak k filmu bych jen řekl : docela sranda některý ty záběry. Týpek v kváču a de zachraňovat letadlo a ani se nepřevleče , Stívna Sígla to hned odfoukne a prakticky řekne jen asi 5 vět - docela překvápko :-) U mě za 4 hvězdy. ()

P.J.2

Jednorázový výplach, který na jedno zkouknutí neuvěřitelně pobaví a nadchne. Toto záměrné béčko které ani nic víc být nechce si muže připsat i další body za smrt Stevena Segala a proto je to jeho nejlepší role :-) ()

helloween93

Nemám rád filmy o přepadení letadla, protože mi přijdou nudné. Tenhle je z nich snad nejnudnější. Seagal si tu moc dlouho nezahraje, a tak zbytek filmu sledujeme Kurta Russela. Ten místo aby konal jen vyčkává a kecá...nuda a 2* ()

Rathalos

Myslim,ze celkom slusny akcny film s Kurt Russellom v hlavnej ulohe,v ktorom sa objavili i ini dobri herci,u mna to uslo...:-) ()

MickeyStuma

Americké dopravní letadlo je přepadeno muslimskými teroristy a tak je vysláno speciální komando, které doprovází zpravodajský analytik. Snímek na provařené téma, ale co se týče diváckého zájmu, v podstatě nic proti ničemu. Popcornový devadesátkový film se vším všudy, jak bylo ve své době žádané. Jedno je přeci jen rozdílné a to fakt, že příběh nemá svého hrdinu. Každá postava má své dané místo a každý má v rámci vývoje děje co do činění. Zpočátku to samozřejmě vypadá Stevena Seagala, který si střihl šéfa zasahující jednotky, ale když překvapivě v první třetině snímku vypadne ze hry, pohled je přirozeně zaměřen na Kurta Russella. Ale svým způsobem tomu také není. Dodnes se vedou diskuse, proč vlastně Steven Seagal skončil tak brzy, když měl za sebou velmi úspěšný snímek 'Přepadení v Pacifiku'. Že by zklamání po slabé odezvě jeho režijního počinu 'Aljaška v plamenech'? Nebo jen nechtěl v podstatě to samé, co už jednou ztvárnil ve zmíněném 'Přepadení v Pacifiku'? Buď jak buď, každopádně jako jediný dokázal něco, co jiný ne. Jako představitel akčního hrdiny nemusí být ve snímků za každou cenu. Takový Arnie či Sly by to neudělali. Příběh začíná klasickou scénou naplňování letadla turisty, kde zamrzí, že nejsou představený žádné určité postavy, jak bývalo zvykem. Tady se na nic nečeká a ihned dojde k přepadení. Zklame také jednání vládní garnitury. Nemá to takový drive jako třeba u 'Přepadení v Pacifiku'. Druhá polovina snímku už se zdá být zbytečně natahovaná a to jenom proto, že kolísá napětí. Tento fakt vždy rozbourá až přítomnost Halle Berry v roli letušky, která místy vstoupí do děje. Dramatické přistání a scenérie na letadlo samotném závěru na letišti  je už takovou danou klasikou tohoto filmového žánru. Snímek funguje jak má, a plní svůj účel. Devadesátkový akční concept bez bázně a hany, který nijak neurazí ani dnes. ()

Denny

Zajímavé je, že pro většinu diváků se největším "zážitkem" stalo vyřízení Seagala v začátku filmu.Pravdou je, že to byl šok. ()

Besyn

Jeden z nejlepších akčních filmů o teroristech,kteří unesou civilní letadlo.Russell ujde a Seagal.....to bylo panečku překvapení,co ? ()

Fulham

Já si myslím že hodně povedené. No mezi žánry filmu Boeing určitě nejlepší. Výkony Kurta Russela a Halle Berry byly famózní, takže si myslím že poprávu 4*. ()

Redix

Hodně se mi to líbilo, patrně nejlepší film o únosu letadla. Kurt Russell byl výbornej stejně tak John Leguizamo. Film možná tak trochu kazí konec nicméně tento film je stále nepřekonán co se únosu letadla týče. 100% ()

foundation

neviem si pomoct ale toto je jeden z velmi mala filmov ktore som videl v slovenskom dabingu a aj tak sa mi to pacilo ..neskutocne ma nadchla aj ta smrt Segala. :D.v ktoromkolvek inom filme kde by nemal kiksy by sa z takej pozicie v akej bol dostal nejakou jemu rutinnou otockou a dokazal by vybavit vsetkych teroristov za 2 minuty ale o com by tu potom bola ta zvysna hodina. pre mna asi guilty pleasure dviham na 4 ()

AxelWers

Akčný film o oslobodení lietadla, ktoré je v rukách nejakých pošahaných islamistov (ktovie či to nie je jeden z mnohých filmov, ktoré inšpirovali únoscov z 11. septembra). Steven Seagal vraj počas nakrúcania zistil, že mu film absolútne nesedí a tak dostal zaujímavý nápad. Pozrite si a uvidíte sami - tento film ako keby naznačil, kam to pôjde s jeho filmovou kariérou. ()

Kingjiri

Nejsem žádnej velkej fanoušek Seagala, ale protože hrál v 90. letech v lepších filmech než teď, tak jsem se na jeho roli těšil. Bohužel však jeho účinkování po jednom aikidó výstupu a pár replikách skončilo. To mě trochu zklamalo, protože zbyl na vyřízení teroristů Russell, kterej nehrál žádnýho borce se znalostma bojovejch umění, ale vychytralýho pracovníka tajný služby, kterej preferuje minimální kontakt s protivníkem. Škoda, spolupráce Russel-Seagal mohla být dost zajímavá. Takže jsem se nakonec žádný velký akční podivaný nedočkal, spíš jenom průměrnýho thrilleru, co má pár napínavejch (přestup tunelem do druhýho letadla), ale i debilních (přistávání Boeingu 747) scén. ()

Jakubik

Já si prostě nemůžu pomoct. Mě se tohle prostě líbí. Už jsem film viděl tolikrát a vždycky to bylo hrozně napínavé. Obsazení je hodně sympatický a když to budete brát s nadhledem tak je celkem slušná i zápletka... ()

Schlierkamp

Americký akční film zabývající se zneškodňováním arabských teroristů v uneseném obřím dopravním letadle, v němž je kromě 400 cestujících umístěna chemická zbraň se zničujícím účinkem. Americký vládní krizový štáb navrhne originální plán přemístění svých ozbrojených jednotek do nitra uneseného Boeingu pomocí speciálního tunelu propojujícího onen unesený letoun a stíhačku nesoucí speciální komando pod velením plukovníka Austina Travise. Zpočátku to vypadá, že hlavní postavou filmu bude důstojník elitních sil Travis v podání mistra bojových umění S. Seagala, avšak ten se nestihne tunelem přemístit a jeho postava je tak překvapivě brzy ukončena. Komando musí tedy vypracovat operativní řešení bez svého velitele. Mezi vycvičenými vojáky, potají se pohybujícím v létajícím kolosu, se objevil i dr. David Grant, odborník na arabské teroristy v podání K. Russella, a ten se postupně stane vůdčí osobností celé záchranné akce. Velitelem teroristů, arabským radikálem Hasanem, toužícím zasadit citelný úder americkým bezvěrcům nárazem letadla, byl známý anglický charismatický herec D. Suchet. Díky Grantově improvizaci, dramatickým událostem při zneškodňování bomby a pomoci letušky H. Berry byli teroristé bleskově zneškodněni a Russelovi zbývalo poté pouze s Boeingem bezpečně přistát, neboť oba piloti byli zastřeleni. Dramatický snímek režiséra S. Bairda jakoby dával inspiraci teroristům, kteří by chtěli následovat Hasanova příkladu, čehož možná brzy autoři litovali, neboť nechvalně proslulý útok z 11.9.2001, byl proveden velmi podobným způsobem. Z filmového hlediska se jedná o nadprůměrný snímek plný dramatických situací, jen s podivem a lítostí konstatuji, že S. Seagalovi, který ani nebyl ze záhadných důvodů uveden v titulcích, byl dán malý prostor nehodný jeho velikosti. ()

Lord Fuck

milý Dale co to mělo bejt?? neprozradim proč a pak si na to odpovíš-to má pak jako bejt vtipný? navíc Segal tam skoro ani nehrál(hlavně že byl vedle Kurta Russella na plagátech), hrál tam stěží 5 minut - ale je to výbornej herec takže dale nedale pozor na to jo :) film nic moc-takovej normální film o letadlach ()