Z jedné z kanceláří mafiánského bosse Doyla Lonnegana odchází poslíček s tržbou 11 tisíc dolarů, kterou má doručit do Chicaga. Na cestě k taxi je ovšem svědkem fiktivního přepadení a nabídne pomoc. Starý zraněný černoch žádá, aby odnesl peníze na jednu adresu. Muž cítí, že by si mohl krásně přivydělat, ale až v taxi zjistí, že byl podveden a oloupen. To se podařilo dvěma podvodníkům Johnnymu Hookerovi a Lutheru Colemanovi, kteří ani ve snu netušili, koho to vlastně okradli. Večer se sejdou u Luthera, kde si rozdělí uloupené peníze. Luther se rozhodne skončit s podvody a Johnnymu dá adresu falešného hráče pokeru Henryho Gondorffa, který by ho mohl naučit velké věci. Když se Hooker vrací domů, sbalí ho chamtivý detektiv Snyder, který už ví, co udělali a komu ty peníze vlastně patřily. Za mlčení požaduje dva tisíce dolarů. Hooker mu dá tisíc falešných dolarů a pak se rychle vrací k Lutherovi, ale je pozdě. Lonneganovi lidé Luthera zabili. Johnny se rozhodne pomstít Lutherovu smrt a společně s Henrym naplánují léčku, při které by měl být Lonnegan definitivně zničen. (TV Nova)

Thurin

Naprostá klasika žánru. S jednoduchou a předvídatelnou zápletkou. A hlavně se skvělou ústřední dvojicí.:) ()

bloodvomit

Moje drahá polovička mi předvedla tuhle starou klasiku a já sem za to rád. Kvalitní film ze starejch časů s charismatickou dvojkou, no co si budem povídat :-) ()

BMAJTZ

Dlouhou dobu to bylo na jasne ctyry hvezdy dlouhou dobu az asi do posledni pul hodiny. Proste celou bobu jsem jim tu povidacku s FBI zral a konec me tedy neskutecne dostal. Nic jineho nez pribeh ani nema cenu hodnitit protoze vsechno ostatni bylo opravdu vysoko. ()

sedm.1

Bohužel,ani další ze slavných klasik a filmových klenotů na mě tak nějak nezafungoval.Co musím ocenit je snad jen nesmírna elegance a herecký šarm přítomných hvězd,který se už v dnešních filmech nevyskytuje.Tihle hoši se zkrátka hraním bavili a je to vidět.Vše ostatní mě ovšem jak už jsem se zmiňoval tak nějak minulo.Celý příběh mě prostě neoslovil,poměrně často jsem se nudil,sem tam nějaké překvápko přišlo,ale přeci jen vše bylo nasměrováno k velkému finále,které na mě zapůsobilo čistě jako nafouklá bublina,která splaskla a nic.Překvapivě ani atmosféra mě přiliš nenadchla,napětí téměř žádné,spád velmi pomalý a neodzbrojující.Zkrátka mi slavný a oceňovaný Podraz dal daleko méně než jsem čekal,ale díky triu Newman,Redford,Shaw jsem ho nakonec dal docela dobře. ()

mohamedsfinger

Tento film jen podtrhuje rčení, že v jednoduchosti je krása. Zvláště když všechny aspekty kvalitní filmouvé práce jsou odvedeny na výbornou. Pak už stačí dodat jen charismatické herce a chytlavou, dokonale padnoucí hudbu a už máme na stole klasiku. ()

Ferinka

Zase jeden z těch fajn filmů, který jsem objevila teprve nedávno. Je to skvělá komedie, se skvělými herci s příjemnou hudbou a dějem zasazeným do správňácké doby. Moje přízemnost se projevila ale naplno, když jsem se přistila při dumáním nad tím, jestli je hezčí Redford nebo Newman. Tato otázka mě trápí už od shlédnutí Butche a Sundance, ale pořád ne a ne se rozhodnout :D Podraz sice řadím "až" za B&S (tam bylo trošičku té potřebné romantiky a smutku), ale stejně ho považuji za top. ()

Sdoom

Sympatický retrofilm s dobrým scénářem, skvělými herci a nezapomenutelným závěrem. Čtyři a půl hvězdičky. ()

Markussis

Když se řekne Americká klasika, vybaví se mi vždy Podraz. Film prodchnutý až na kost všemi vůněmi té pravé staré dobré Ameriky. To co zde zahráli Newman a Redford je zkrátka i dnes neotřelé, tedy geniální. Úžasná hudba, krásně plynoucí děj o atmosféře ani nemluvě. Mnoho věcí je dnes nazýváno klasikou pouze díky svému stáří, tedy neprávem. Toto je však opravdová nafalšovaná klasika. Film působící dojmem hrdosti, působící dojmem silného vědomí své samozřejmosti, nepotřeby ptání se po jeho smyslu, vystačí si bohatě se svou vlastní krásou a působivostí. Jeden z nejlepších filmů všech dob. ()

gutshoter

Zřejmě úplná klasika z krimi žánru, která mě ale nebavila tak, jak jsem očekával. Hudba je vtipná a nenapodobitelná. Jen je škoda, že mě bavila víc než samotný film. Nemohu ale zpochybnit kvalitu, spíše to není můj šálek kávy. Ač nejsem schopen dát čtyři hvězdy, myslím si, že je to typický film "na pohodu". ()

Maynard.

Jse vůbec tohle okomentovat? Jde okomentovat jeden z nejsympatčtějších filmů co kdy byly natočeny? Ale tak jo,jde to, není to zas tak hrozný :o). Jeden z těch, na který se můžu dívat i třeba 4x za rok. Tihle dva jsou absolutně nejparádnější zlodějíčkové, který kdy kradli na plátně. Ani se na ně nehrabou borci z "První velké vlakové loupeže)." Už od úvodních titulků, při kterých zazní dnes již legendární hudba je jasný, že tenhle film je něčím víc než většina ostatních. Parádní postavy, i se mi líbí největší padouch "šéf" a dokonce i tlustej policajt. No prostě tohle se povedlo od a až do z. Nemá cenu se zmiňovat o Newmanovi s Redfordem, páč tahle dvojka dává tomuhle geniálnímu filmu ještě takovou tu třešničku. Jo, z tohodle má jistě STING radost :o)) ()

Arkanoid

Šarmantní podvodníci si ľahko získajú divákov, no mnohých prípadoch sa od seba veľmi charakterovo neodlišujú, čo je aj tento prípad. John a Henry sú vykreslení podobne ak omnoho iných, no Newmanovi a Redfordovi tie role seknú. Príbeh predvídateľný, podraz zaujímavý, no boli aj zaujímavejšie. Retro atmosféra dodáva filmu ten správny šmrnc, no nevynahradí obsahové nedostatky. ()

Forsberg11

Po všetkých stránkach perfektný film s neopakovateľnou atmosférou amerických 30. rokov. Robert Redford v najlepšej forme a legendárny Paul Newman ma po celý čas mimoriadne bavili, rovnako aj všetci ostatní. Pointa je jednoduchá, ale dostatočne zábavná, film krásne odsýpa, tempo graduje každým dialógom a všadeprítomná atmosféra doby vás dokonale vtiahne do deja. Každý obrázok som si naplno vychutnal, pretože toto je skutočne jeden z najlepších filmov 20. storočia. Nechýba ani niekoľko dobre vypointovaných zvratov, vypäté situácie a v neposlednom rade výborná hudba. Jednoznačne odporúčam. 85 %!! ()

klúčik

Tento film patrí k tým, ktoré mám moc rád. Perfektná dvojica hlavných predstaviteľov ( Redford + Newman ). Vtieravá hudba, bez ktorej by to nebolo to pravé. Keď som film videl po prvý krát, bol som v puberte a moc sa mi nepáčil, ale čím som starol, tým sa mi film viac páčil. Teraz dávam zaslúžených 100%. ()

rozbris

Super herecké obazení, super zajimavý příběh u kterého se Vám až zatají dech a někdy se i pobavíte. Právem mu náleží tato příčka. ()

bari68

Bravúrne!. Film je vlastne štylistickou zmesou krimi, drámy a komédie, ktorá ale do seba perfektne zapadá. Newman , Redford i Shaw sú skvelý, takisto aj kultová melódia piána a v samozrejme dokonale premyslený plán v pokeri a následných dostihoch. Predné priečky rebríčku si film zasluhuje. ()

Han22

Podraz - jeden z mála Oskarových filmů, který mi unikal a dnes jsem ho konečně shlédl a můžu říct jen wow. Tak skvělou kriminálku už asi nikdo nikdy nenatočí. Paul Newman a Robert Redford s nonšlancí, šarmem a vtipem rozjíždí velkolepý podraz o 7 dějistvích, za doprovodu skvělé hudby, krásné kamery a výpravy. A přestože jsem divák zvyklý na finální pointy, několi zvratů ve finále tohoto filmu mi opravdu vyrazilo dech. Skvělý film, který nemá jedinou chybičku. EDIT 2023: Co k tomu dodat, praotec všech podobných podrazových filmů a námět, který jsem viděl i v několika seriálech (MacGyver, Xena). To že ta dokonale vypiplaná retro atmosféra byla docílena převážně ve studiu je skoro zázrak. A kromě už zmíněných plusů musím vypíchnout i pár dalších - z herců slizkého Durninga nebo ledově ostrého Shawa. Báječnou chemii dua Redford - Newman. Je tu pár honiček a hrdinovi jde i o kejhák. Úžasný starý dabing plný dobového slangu. A hlavně to, že jsem si to báječné vyústění nepamatoval a mohl si to užít znova. Zasloužený Oskar za nejlepší film (blížit se tomu mohl jen Vymítač ďábla) a jasný krimi/thriler roku 1973. ()

Jaccobos

Parádní podívaná. Živý děj i překvapivé momenty jsou motorem filmu. Perfektní vyústění. Redford a Newman potvrdili svou komičnost i umění hrát ve vážnějších chvílích. Gangsterka jak má být. ()

SkyLukey

Rozhodně jeden z mých neoblíbenějších filmů vůbec. A s klidným svědomím ho zařadím mezi svůj žebrířek 10 best movies what i saw ever! Paul Newman a Robert Redford jsou prostě perfektní herci a stejně jako ve filmu Butch Cassidy a Sundance Kid předvedli perfektní spolupráci. Škoda, že se takové filmy a takoví herci dnes už nerodí. ()

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

30.01.2020

Režisérka a herečka Jodie Foster (Pan Bobr, Hra peněz) si vybrala svůj příští projekt. Čerstvě se upsala adaptaci knihy The Day They Stole the Mona Lisa, která vypráví o proslulé loupeži, která… (více)

Robert Redford ukončil kariéru

Robert Redford ukončil kariéru