Britsko-americký snímek, který v roce 1986 natočil britský režisér Alex Cox, mapuje zničující vztah baskytaristy Sex Pistols a punkové ikony Sida Viciouse s americkou groupie Nancy Spungenovou. Film dvojici sleduje od jejich prvního setkání v Londýně v roce 1976 až po tragické vyvrcholení společné heroinové závislosti v newyorském hotelu Chelsea v říjnu 1978. V roli Sida Viciouse exceluje tehdy osmadvacetiletý Gary Oldman, který kvůli roli podstoupil radikální dietu, díky níž v jednu chvíli skončil v nemocnici. O roli se údajně ucházel také Daniel Day-Lewis, Cox však dal přednost Oldmanovi, který coby rodák ze stejné londýnské čtvrti, v níž vyrůstal i Sid Vicious, působil autentičtěji. Film, který byl premiérově uveden na filmovém festivalu v Cannes v prestižní sekci Quinzaine des Réalisateurs, získal celou řadu ocenění, včetně renomované Ceny newyorských filmových kritiků pro Chloe Webbovou za její výkon v roli Nancy Spungenové. (Česká televize)

wenna

Neumětelství Sida překračuje všechny meze. Film se snaží z něho udělat něco lepšího, ale podle mě to byl ve skutečnosti jenom přiblblej feťák. Respekt Garry Oldmen, zbytek byla sračkoidní feťácká přihlouplost. ()

Tomas_PO

Wau. Film z roku 1986, no vôbec nezostarol. Takmer plné dve hodiny príbehu, ktorý vôbec nepôsobí zastaralo, hoc aj ten mapuje ešte dej o dekádu starší. V hlavnej roli Sid Vicious aneb symbol Sex Pistols a teda symbol doby, už nikdy nezopakovaný, spolu s frajerkou Nancy. Ich krátky životný príbeh (rok, či dva?), ktorý však vo filme vyzerá omnoho dlhšie s dojmom, že si prežili snáď všetko. Chloe Webb to zahrala geniálne. Ten vreskot, tie dialógy, tie hádky, tie manipulácie a emócie... Detto flegma, ale aj energia Sida aneb mladučkého Garyho Oldmana (je to fakt on??). Pre diváka, ktorý neovláda biografiu Sex Pistols do bodky zároveň aj prienik do krátkeho časopriestoru kapely, ich manažéra, ženy v kapele, ale aj kamarátstva. No skrátka všetkého, čo k rock n' rollu patrí. ()

Aniii

Začátek slabší, ale s úpadkem hlavního hrdiny narůstá moje zábava. Nebylo by na škodu zkrátit délku filmu. Sem tam se vyskytla scéna, která byla naprosto nedůležitá a hlavně absolutně nudná. Za takové počiny okamžitě strhávám minimálně jednu hvězdu. Výkon Garyho Oldmana je opravdu vynikající, Nancy se mi také líbila (uvědomte si, že hrála těžkou feťačku a ne sympaťačku!), ale zbytek sem tam zaškobrtne. Každopádně i tak jsem se bavila! ()

Tethys

Nevím jak je to možné, že jsem tak skvělý film o Sex Pistols viděla až teď. Gary Oldman vynikající, ale uječená Chloe Webb mi tam vůbec neseděla - být režisérem tak Nancy hraje Courtney Love. To je ale jediná výtka - a proto jen čtyři hvězdičky. ()

Whovian

Gary Oldman ve velmi upnutých kalhotech a ještě mluví cockney přízvukem... je něco lepšího pro páteční večer? :) ()

ajaxx

Zvláštní film, zvláštní podání jednoho života dvou lidí. Nejedná se o nějakou akční jízdu u které budete přivaření každou minutu, ale z hlediska psychologického je celkem zajímavé sledovat, jak se režisér Cox popral se složitostí takových osudů, jako měli Nancy a Sid, ale co hlavně? Jak se s komplikovanou postavou popral sám Gary Oldman a ten si dle mého názoru zaslouží velký obdiv za to, co předvedl a o nic menší si zaslouží i Chloe Webb, která jinak až na tuto roli není z mého pohledu nijak excelentní herečkou. Klobouk dolů pro ty dva. Režie? Průměr, možná lehounce nad, ale spíš asi ne. Velkou část mého hodnocení si zasluhují oba hlavní herci spíše, než film samotný. ()

kotrlak

Daleko zajímavější je podle mě dokument 'The Filth And The Fury'. Tenhle flick je přesně takový jak píše lillien. ()

gizi

Perfektní zobrazení těch feťáckejch vylízanejch magorů, ale hudba je to dobrá. Oldman skvělý. 75%. ()

miccio

Tři *** za herecký výkon Garyho Oldmana, za jeho přesvědčivost co do podoby tak i ztvárněním Sida. Jinak je to film dost průměrný a pro mě i docela nudný. ()

Elisx

Pre tých, ktorý nemajú poňatia, kto je Sid Vicious či Nancy Spungen tento film neodporúčam. Pre fanúšikov Sex Pistols je to ale konečne jeden poctivý dokument, ktorý mapuje Sidovu kariéru.. pokiaľ sa to kariérou nazvať dá. Ak niekto berie tento film ako príležitosť k vypočutiu songov od Sex Pistols, bude sklamaný, pretože film je naozaj z väčšej časti od Sidovi a Nancy než o skupine. Samozrejme sa tam pár notoricky známych songov nájde a hviezdičku pridávam i za ich prevedenie. Najväčšie zásluhy na filme má však Gary Oldman v hlavnej úlohe Sida. Rolu Nancy obsadila Chloe Webb, ktorá podľa môjho názoru miestami prežívala svoju úlohu do takej miery, až to kazilo celkový dojem. V konečnom dôsledku pre fanúšikov zaujímavý film, pre zbytok len šedý priemer. 5/5 ()

poppysonnet

Námět ze života perfektní, ALE! Chloe Webb v roli Nancy naprosto neuspěla! Další a pro mne dost podstatná věc je, že herec, co hrál Johnnyho Rottena mu vůbec, ale ani v nejmenším (obarvený vlasy na oranžovo se nepočítají) nebyl v absolutně ničem podobný. Kdežto Gary Oldman zahrál Sida báječně. Řekla bych, že je to lepší průměr! ()

RizzieRock

Po přečtení obsáhlého komentáře Johna Lydona jsem se tohoto filmu poměrně bála (ale s tím, co z něho ve filmu udělali za ugrcanou příšeru, se tomu chudákovi ani nedivím, že se mu film nelíbil :D to prostě nejde...), ale... mohlo to být horší xD. Garymu to "na Sida" nehorázně sedí a Chloe Webb zahrála holku, proti níž je Courtney Love totální jeptiška, velmi uvěřitelně a věrohodně. 4* a myslím si, že poctivé :). ()

710.cz

Překvapilo mě jak moc se Gary Sidovi podobal fyzicky. Když film pochopím jako hranej dokument, není to vůbec špatný. ()

StaryMech

Nahlédnutí do temných koutů zábavního vesmíru mě přesvědčilo, stejně tak oba hlavní představitelé; co mi scházelo, byla možnost soucítit s některou z postav. Věc překvapivá tím spíš, že režisérovi nešlo ani tak o důvěryhodné svědectví nebo společenskou kritiku jako o milostný příběh - dokonce měl dojem, že to se sentimentalitou přehnal. Jistý kritik shrnul: ztroskotanci ražby S&N postrádají pro nás šmíráky to pravé kouzlo, zpackaný život nemá sílu tragédie. ()

Zellie

Jako fanoušek punkové hudby jsem tohle prostě musela vidět. Film se mi líbil, jak je natočený. Líbily se mi scény z koncertů, reálně vypadající prostředí, výstřední oblečení, kreativita. Akorát škoda, že film není úplně přesný. Že všechno co je zde, tak to takové ve skutečnosti nebylo. Proč se u takových filmů nespolupracuje mnohem více s reálnými žijícími aktéry? Za co nedávám 5 hvězd, Chloe Webb mi zde přišla dost nesympatická, nelíbila se mi, ale hrála dobře. ALE! Gary Oldman naprosto skvělý, ten sám zaslouží 5 hvězd za tuto roli. ()