Les vacances de l'amour (TV seriál)

Dobrodružný / Komedie

Francie, 1996, 160x52 min

Gregori Baquet, Patrick Puydebat, Isabelle Bouysse, Hélène Rolles, Mike Marshall, Serge Gisquière, Claude Sese, Hervé Jouval, Benoît Soles, Babsie Steger, Sarah Pratt, Serge Marquand, Michel Modo, Jean-Michel Martial, Christiane Jean, Jean Valmont, Valérie Maës, Patricia Malvoisin, Marie-Hélène Viau, Bass Dhem, Patrick Guérineau, François Barluet, Gilles Bellomi, Philippe Vasseur, Guy Piérauld, Christian Baltauss, Christian Sinniger, Patrice Juiff, Shirley Bousquet, Maximilien Regiani, Eric Dietrich, Thierry Nenez, Agnès Blanchot, Virginie Pradal, Etienne Draber, Joe Sheridan, Charley Fouquet, Marc Samuel, Rebecca Hampton, Thierry Liagre, Fabien Remblier, Christian Bobet, Laure Guibert, Laly Meignan, Sébastien Roch, Karine Lollichon, Manuela Lopez, Lynda Lacoste, Olivier Casadesus, Laetitia Gabrielli, Michel Robbe, Jean Antolinos, Maria Laborit, Olga Sékulic, Michel Scotto di Carlo, Agnès Dhaussy, Jacques Coltelloni, Patricia Elig, Guy-Pierre Mineur, Marie Sambourg, Marie Verdi, Philippe Baronnet, Alain Flick, Yves Collignon, Gérard Majax, Eve Peyrieux, Annette Schreiber, Cécile Auclert, Jean-Marc Lebars, Sylvain Clément, Tony Librizzi, Antoine Stip, Antoine Herbez, Burt Altman, Kenan Raven, Caroline Berg, Frédéric Witta, Victor Wagner, Benoît Gourley, Bertrand Lacy, Malcolm Conrath, Fabrice Deville, Olivier Pagès, Philippe Dajoux, Morgan Vasner, Dominique Hulin, Lemmy Constantine, Laurent Jumeaucourt, Stefan Godin, Jean-Charles Chagachbanian, Lucie Jeanne, Pascal Decolland, Noémie De Lattre, Macha Polikarpova, Carole Dechantre, Tom Schacht, Audrey Moore, Karine Belly, Thierry Heckendorn, Michel Feller, Jay Benedict, Serge Nicolai, François Clavier, Gérard Surugue, Sébastien Haddouk, José Camacho, Yan Brian, Stéphane Henon, Pierre Londiche, Serge Maillat

Třetí ze seriálů o Mikulášovi, Lole, Josém, Benediktě, Heleně a jejich partě už zdaleka není tak dobré, jako předchozí dva seriály. Nejen že se naprosto změnilo prostředí, ale především žánr. O situační komedii tu rozhodně nemůže být ani řeč. Děj jednotlivých epizod je pojat v poněkud vážnějším, často až detektivním či dokonce akčním stylu, zejm. 3. řada, což mi k tomuto seriálu vůbec nesedí. Pouze občasné výstřelky Loly nebo Josého dodávají seriálu alespoň minimum humoru. Na Prázdninách lásky bych viděl jen několik málo pozitiv, jako např. nečekaný návrat Mikuláše, Johany, Heleny a v závěru seriálu dokonce i Kristiána. Celá trilogie tedy skončí téměř idylicky, tři hlavní páry (Helena + Mikuláš, Johana + Kristián a Benedikta + José) se dají opět dohromady, pouze Lola zůstane sama, třebaže dlouho v jejím srdci figuroval Stéphane. Absence Les Vacances de l´amour na českých obrazovkách mi zas až tak nechybí, i když je fakt, že prvních 36 dílů, v nich se ještě vyskytují Olivier s Natálií a v začátcích i Linda s Manuelou, bych s CZ dabingem docela uvítal. Pozdější díly z 3. řady (epizody 37 - 89) se tvůrcům už nepovedly (a nebo mně se tento žánr prostě nezamlouval). Ve 4. řadě sice přibylo mnoho nových postav, ale žánrově se seriál vrátil do klidnějších kolejí s notnou dávkou romantiky. Epizody s Heleninou amnézií dokonce působí jako typická telenovela, čímž přispěl i výskyt dvou intrikánek - Eve Watson a Audrey McAllister, proti nimž i Natálie byla učiněná světice. S ohledem na návaznost předchozích dvou seriálů, návratu některých klíčových postav, docela povedeným prvním dvěma řadám a také kvůli zidealizovanému zakončení seriálu je mé hodnocení slabě nadprůměrné. 60%(19.5.2006)