Ombak▼Penari

Těžký film s hypnotickou atmosférou a těžko to ve své podstatě vůbec nazývat válečným filmem. Tak trochu filozofická cesta po řece pro mě má jedinou vadu, kterou je jakoby schematičnost cesty od jednoho bodu k druhému, které spolu nijak nesouvisí. Ovšem těch skvělých scén je tam požehnaně a především finále snímku s Marlonem Brandem je neuvěřitelně podmanivé. ()

Rathalos

No neviem,ci to vysoke hodnotenie je sposobene hereckymi hviezdami,ktorych je v tomto filme vela alebo reziserom,ale urcite nie tym,co obsahuje,cakal som od tejto vojnovej dramy nieco velkolepe,ze ma to ohuri,no miesto toho som dostal obrovske mnozstvo kecov bez takmer ziadnej akcie,tri hodiny totalnej nudy,nech mi prepaci kazdy fanusik,ale ako sa hovori sto ludi,sto chuti,mna to nenadchlo...:-) ()

RottenFox

Já musím bohužel sundat jednu hvězdičku za ten konec. Po tom všem, co bylo během filmu divákovi nabídnuto, bych čekal opravdu pompéznější konec. Škoda. ()

xmy

Apokalypsa je doslova mistrovské dílo, které místy snad i toho Kmotra (ač též výborný autorův film) překonává. Spousta výborných scén, hereckých výkonů, a i přes úctyhodnou délku se zde nenajdou žádná hluchá místa. Za zmínku stojí skvělý soundtrack a všemu vévodí samozřejmě perfektní Coppolova režie. I love the smell of napalm in the morning. ()

Folky

Já nevím. I přes všechnu tu technickou dokonalost a nevídaně rychlých 190 minut mě to prostě nijak nezasáhlo. Ani napodruhé. Uznávám tomu filmu všechny klady, ale prostě na ně neměl žádný dopad. Čtyři hvězdičky ale upřít nemůžu. ()

Evander

Zhlédnul jsem delší verzi Apokalypsy (196 min) a musím říci, že je pro mě fatálním zklamáním. Zde jsem jednoznačně očekával top válečný film, nejlepší z nejlepších, něco jako je například Četa. Nedočkal jsem se… Apokalypsa není ani tak válečným filmem, jako spíše takovým psychem z válečného prostředí. Film se mi sám o sobě moc povedený nezdá s výjimkou hereckých výkonů, které se mi většinově docela líbily. Naopak naprosto otřesná je hudba, ta se jednoznačně řadí k tomu nejhoršímu, co jsem u filmů slyšel. Když to shrnu, tak namísto perfektního filmového zážitku jsem dostal více než tři hodiny nudy a vysloveně útrpného sledování různých psychedelických výjevů. Upřímně nevím, co se zrovna na tomto filmu širokým masám tak líbí. 58% ()

Besyn

Pořídil jsem si z čisté zvědavosti onu redux verzi na DVD( 194 minut).Ze začátku to vypadalo,že se bude jednat o brutální válečnou jízdu,jenže ono se to nakonec zvrhlo v takové depresivní psycho,že jsem to málem nerozdýchal.Jeden z nejlepších filmů všech dob,který měl u oskarů zřejmě obrovskou smůlu,že rok před tím byl oceněn taktéž skvělý a tématicky hodně podobný Lovec jelenů.Jinak si nedovedu vysvětlit jak mohlo být toto poraženo zcela průměrným soudním dramatem Kramerová versus Kramer.Akademie byla (a stále je) velmi divná. ()

Fifipek

Apokalypsu jsem shlednul v nejdelsi mozne verzi, ale u tohoto filmu jsem se ani chvilku nenudil! Pochybuju vsak, ze si tento snimek v dohledne dobe znovu pustim. Film vrele nedopurucuji videt lidem, kteri jsou psychicky labilni nebo pod vlivem halucinogenich drog, protoze by se z nej asi uz nikdy nevzpamatovali. Apokalypsa je cistokrevne psycho, vyjadrujici presne ty nejhorsi mozne lidske pocity. Tento film vas dokaze vzit do myslenek tech, kteri tam skutecne byli. ()

martiňák

Magický film s atmosférou hustou tak, že by se dala krájet, po kterém mi bylo dost špatně a na několik hodin jsem se propadl do zvláštní deprese (tohle slovo jinak běžně nepoužívám). Zasáhl mě tak silně, že jsem si nebyl jistý, jestli jsem ho měl vůbec kdy sledovat a nevím jestli se na něj ještě někdy podívám. Film působí jako zlý sen, jako noční můra, ale výjimečně v tomto případě je to jeho plusem, neboť po realistickém válečném filmu by člověk neměl být veselý, okouzlený, nostalgický a ani šťastný. V žánru válečných filmů mistrovské dílo. ()

filmer

F.F. Coppola znovu dokazuje, že je mistrem svého umeni. Film vás vezme na dlouhou, velmi pesimistickou, ale zároveň fantastickou cestu do válečné džungle. To všechno doprovázeno často jednoduchou hudbou, která tu má ale 100% efekt. Přesně takhle si představuji válku - chvíli na dně v hotelovem pokoji, potom uprostřed džungle, kde na vás vyskočí třeba tygr, potom se koukáte na hezký tančící holky a pak vůbec nevíte, kde jste, kdo jste a co se s vámi děje. ()

Dimo

Nahlédnutí pod pokličku do duše magora. Ale fakt mrazivě šíleného magora. Náročnější film, chce být na něj tak trochu připraven a mít čistou hlavu a soustředit se na něj. Viděl jsem v kině, režisérskou verzi. ()

hribisko

Vesnice hoří nocí jdu sám, zkrátím si cestu přes pole lán, obklopen dýmem na konci sil, ač smysl neznám jasný mám cíl. Vědomí ztrácím a přece bdím, vede mě ďábel tam dolů - k svým. Snad jsem již mrtev pro tento svět, Satan však sílu vrácí mi zpět. Konečně vidím pekelný chřtán, do žhavých temnot vřele jsem zván. S tělem již nehmotným přicházím blíž, za mnou se zavírá železná mříž. Jáma pekel stokrát prokletá. Jáma pekel krví zalitá. Teď sloužím ďáblu smrtí a zlem, roznáším zkázu jsem démonem. V každém stavení černý oltář, na každém obraze je moje tvář. S hrozivým smíchem vracím se sem, příznivci ďábla padaj na zem. Černá je touha bledá však krev, kdo není vyvolen sklidí můj hněv. Marně se pachtí modlí a sní, démonem stát se ne každý smí. Posedlí vztekem vesnici boří, marně vše dělají marně stoh hoří! (MH) ()

Barak

Vizuálně a technicky zvládnuté na jedničku, herecky taky, ale ta délka. Čekal jsem to o mnoho více akční a ne nějakou sto padesát minut trvající nudu. Aspoň ten závěr.. kdyby Brando řekl něco chytrého - jen nesmysly. Čekal jsem od toho mnohem víc. Prosté řečičky vypravěče Sheena - jestli v nich bylo něco většího, tak jsem to v té uspávající atmosféře nepostřehl. Někdo musí jít proti proudu.... 7/10 ()

Produkce Coppolova Megalopolis se zmítá v chaosu

Produkce Coppolova Megalopolis se zmítá v chaosu